Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Powiat Brzeski na szarym końcu
Autor Wiadomość
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-01-25, 12:54   Powiat Brzeski na szarym końcu

Jak co roku Związek Powiatów Polskich opracował ranking powiatów z całej Polski.

W rankingu ocenianie są następujące obszary działania i funkcjonowania powiatu:
1. Działania proinwestycyjne i prorozwojowe.
2. Rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania JST.
3. Rozwój społeczeństwa informacyjnego.
4. Rozwój społeczeństwa obywatelskiego.
5. Umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji.
6. Promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej.
7. Wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej.
8. Promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych.
9. Współpraca krajowa i międzynarodowa.

Powiat Brzeski, pod kierownictwem Macieja Armina Stefańskiego (siedzącego na kucyku), od wielu lat zajmuje zaszczytne ostatnie lub jedno z ostatnich miejsc.

Różnica ilości punktów "zdobytych" przez Powiat Brzeski w stosunku do pierwszych miejsc wynosi blisko 40 tysięcy. Przykładowo Powiat Kielecki w 2011r. zdobył 40530 pkt., a Powiat Brzeski 745. Nie wiem, czy mieszkańcy Powiatu Brzeskiego wiedzą, że wszyscy płacimy niemałe pieniądze za członkostwo w Związku Powiatów Polskich, ale kogo to ze Starostwa obchodzi?
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-01-25, 15:49   

w woj. opolskim to na pewno ostatnie, 11 miejsce - 645 pkt, a pierwszy powiat kluczborski otrzymał 9920 pkt. Różnicę widać.
Pozdrawiam
Zbyszek
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2012-01-25, 16:12   

Widać jak ciężko pracują nasi ulubieńcy tak troszkę z innej beczki to czekam na wydanie pewnej decyzji przez naszych urzędników już parę lat więc świadczy to o tym jaki mają za......l :?
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2012-01-25, 19:37   

Władze powiatowe same się nie wybrały. Mamy tak jak chcieliśmy - my wszyscy. Do kogo więc te żale? Żeby kogoś do władz samorządowych wybrać to najpierw ten ktoś musi się zgłosić jako kandydat. Czy są inni chętni do kandydowania w następnych wyborach? A jeśli sie znajdą to jaka jest pewność, że coś się zmieni?
0 UP 0 DOWN
 
GTX 


Wiek: 51
Dołączył: 13 Gru 2008

UP 13 / UP 4



Wysłany: 2012-01-25, 19:40   

Roztropek napisał/a:
Władze powiatowe same się nie wybrały. Mamy tak jak chcieliśmy - my wszyscy. Do kogo więc te żale? Żeby kogoś do władz samorządowych wybrać to najpierw ten ktoś musi się zgłosić jako kandydat. Czy są inni chętni do kandydowania w następnych wyborach? A jeśli sie znajdą to jaka jest pewność, że coś się zmieni?


W pełni się z Tobą zgadzam,
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-01-25, 20:16   

No to już chyba wszyscy wiedzą, dlaczego chcą przenosić wszystko do Nysy. My na 258 miejscu, Nysa na 120...

Ja mam takie pytanie - co na to etatowy członek zarządu, Pan Janusz Gil ? Co na to towarzysz Marcin "Bercik" Barcicki, inernacjonalista-narodowiec, obrońca suwerenności Powiatu Brzeskiego? Co na to młody i gniewny alter-ego? Czy w sytuacji, w której szuka się oszczędności, taki ranking jest wystarczającym argumentem do posługiwania się nim w sporach o ?

I czy coś mądrego o tym powie Radny Tyczyński, POza tym, że to tylko i wyłączna wina PO brzeskiego? Wszak drugą kadencję już RADZI, co prawda w Radzie Miasta, ale chyba lewicowy elektorat głosując nań, oddawał głos na kompetencje ? Jaka jest przyczyna tak niskich notowań?

Pewnikiem się okaże, że to wszystko wina tajemniczego "PREZESA" i ŚP Kota Alika i w ogóle przez tych ciemnogrodzian, co to wolą iluminację zabytkowego kościoła w centrum turystycznego miasta, zamiast kolejnego etatowego członka.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-01-25, 20:23, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-01-25, 22:18   

Franco Zarrazzo napisał/a:
I czy coś mądrego o tym powie Radny Tyczyński, POza tym, że to tylko i wyłączna wina PO brzeskiego? Wszak drugą kadencję już RADZI, co prawda w Radzie Miasta, ale chyba lewicowy elektorat głosując nań, oddawał głos na kompetencje ? Jaka jest przyczyna tak niskich notowań?

Franiu jak zawsze merytorycznie i na temat. Ani chybi a Ciebie w takim rankingu umieszczą na poczesnym miejscu. "co prawda w Radzie Miasta" właściwie dyskryminuje pytanie "co ja na to".

Nie wiem czy ktoś zadał sobie trud poczytać co nieco o tym rankingu. Pewnie nie bo brzeskie PO czyta tylko pierwsze zdanie. Z tego co widzę, to Powiat Brzeski mógłby mieć dużo więcej punktów, ale jest jedno ale: tak lekko licząc co najmniej jeden pracownik na pełnym etacie musiałby się zajmować tylko i wyłącznie przesyłaniem informacji do ZPP.
Np. Powiat Brzeski powinien mieć punkty w kategorii: "za ilość wydatkowanych środków finansowych pochodzących z funduszy zewnętrznych" tym bardziej, że to "(dotyczy środków wydatkowanych przez dany samorząd i jednostki jemu podlegające". Również w kategorii "za uchwaloną Strategię Rozwoju" bo posiada takową: strategię, w dziedzinie "za wyszukiwarkę na stronie danej JST" także powinny być punktu bo takowa jest. Itd, Itd. Trzeba sobie zadać pytanie: czy ważne że pewne rzeczy są realizowane czy też to, że nie są zarejestrowane w rankingu ZPP? A tak już myślę, że żeby taki ranking był obiektywny to pracownicy ZPP sami powinni rejestrować wszystkie pozytywy i negatywy danej JST, a nie czekać aż im coś z takiej jednostki spłynie.
Za samo to bylibyśmy na czele rankingu.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-01-25, 22:19   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Jaka jest przyczyna tak niskich notowań?

Banalna. Powiat funkcjonuje w znanym otoczeniu - platformiusze wspierają swoich. Punktów za wydatkowanie funduszy zewnętrznych jest tyle, ile tych funduszy platformiusze wydzielą. Proste? Byłoby znacznie łatwiej zająć naszemu powiatowi wyższe miejsce, gdyby tak starostą został ktoś z nominacji PO. Gdyby w Brzegu jakaś normalna komórka nepotycznej partii rządzącej w ogóle istniała.
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-01-25, 23:41   

Bartek T. napisał/a:
tak lekko licząc co najmniej jeden pracownik na pełnym etacie musiałby się zajmować tylko i wyłącznie przesyłaniem informacji do ZPP.


Przecież Starosta stworzył w podzięce dodatkowy etat dla Towarzysza Janusza Gila. Skoro i tak nic nie robi mógłby pisać samochwałki. Jeszcze za mało??? Towarzysz Tyczyński też chciałby się załapać?
Oczywiście rozumiem - cała wina jest Platformy, bo nie pozwala rządzić ani LSD, ani PiSowi. To wszystko wyjaśnia. Wredna jest ta Platforma.
Ostatnio zmieniony przez szrrrek 2012-01-25, 23:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2012-01-26, 00:32   

Kpina...przecież nabicie w tym rankingu punktów to jest dla powiatu..."Wystarczy chcieć..."
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-01-26, 00:40   

szrrrek napisał/a:
Przecież Starosta stworzył w podzięce dodatkowy etat dla Towarzysza Janusza Gila. Skoro i tak nic nie robi mógłby pisać samochwałki. Jeszcze za mało??? Towarzysz Tyczyński też chciałby się załapać?


Może zapytaj Pana Gila czy Pana Stefańskiego czy nic nie robi. Ja mam inne informacje. Wg. mnie szkoda czasu pracowników starostwa. Koń jaki jest każdy widzi: są dotacje krajowe, z UE, są partnerzy Polscy i zagraniczni, jest wykorzystanie energii odnawialnej i jest wyszukiwarka na stronie głównej Starostwa :) Jak ktoś chce stworzyć obiektywny ranking bez angażowania pracowników Starostwa to nic nie stoi na przeszkodzie. W przeciwnym wypadku niejaki Pan Puszczewicz na pewno zadałby pytanie (bo to tylko potrafi) dlaczego urzędnicy w brzeskim Starostwie zajmują się rankingami a nie pracą? :)
Co do mojej skromnej osoby to nie jestem Ci towarzyszem dziwny człowieku, Ani bratem, ani swatem. Już na początku poprzedniej kadencji było głośno o tym, że tworzone jest dla mnie stanowisko w Starostwie Powiatowym w Brzegu. Tamte informacje są tak sano wiarygodne ja Ty.

Cytat:

Kpina...przecież nabicie w tym rankingu punktów to jest dla powiatu..."Wystarczy chcieć..."
Tylko po co? wszystko jest, sie buduje, ludziom służy. Moim zdaniem: szkoda czasu.
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2012-01-26, 00:41, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-01-26, 07:56   

Bartek T. napisał/a:
Jak ktoś chce stworzyć obiektywny ranking bez angażowania pracowników Starostwa to nic nie stoi na przeszkodzie.


Towarzyszu Tyczyński, jestem zdziwiony tym co opowiadacie. Kilkaset powiatów chwali się w Polsce tym, co zrobili, a Powiat Brzeski nie ma potrzeby chwalić? Po co w takim razie wszelkie inne rankingi czy wskaźniki? Czy w Powiecie Brzeskim juz wszystko zostało zrobione? Rozumiem, że musicie tak Towarzyszu mówić i pisać, bo koalicjant tego wymaga za pewne rozdane fanty, ale nie bądźcie hipokrytą. Niestety wszystkie wskaźniki pokazują, że za rządów Macieja Armina Stefańskiego PiS), przy pomocy Towarzyszy z LSD, Powiat Brzeski spadał coraz niżej, aż osiągnął dno! Ludzie to widzą i Wasze pisanie, że białe jest białe, a czarne - czarne nic nie da. Pozdrowienia dla Stalina i Lenina.
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2012-01-26, 08:15   

Nie wiem jak rzetelny jest ranking ZPP ale wiem, jak rzetelny jest ten ranking:
http://rpo.opolskie.pl/rpo/index.php?id=8265
Zwróćcie uwagę na pliki do pobrania i podpisane umowy, bo to są realizowane projekty. Wg. mnie powiat brzeski nie wypada tutaj najgorzej, a jest to tylko program RPO WO 2007-2013.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-01-26, 08:41   

Corvin napisał/a:
Nie wiem jak rzetelny jest ranking ZPP ale wiem, jak rzetelny jest ten ranking:
http://rpo.opolskie.pl/rpo/index.php?id=8265
Zwróćcie uwagę na pliki do pobrania i podpisane umowy, bo to są realizowane projekty. Wg. mnie powiat brzeski nie wypada tutaj najgorzej, a jest to tylko program RPO WO 2007-2013.


Spoko ;) . Znam mniej więcej pozycję Powiatu Brzeskiego w tych rankingach. Zresztą wielokrotnie zwracałem uwagę na dość dobre wyniki w przestrzeni pozyskiwania finansów zewnętrznych, co chyba jeszcze nawet jakiś czas temu było obiektem docinków ze strony członków pewnego ugrupowania (kiedy jeszcze nie było dodatkowego superetatu ;) ).

Zwróć jedna uwagę na sposób podejścia do sprawy towarzysza Tyczyńskiego:

Bartek T. napisał/a:
wszystko jest, sie buduje, ludziom służy


Też Corvin uważasz, że wszystko jest? Że "sie buduje" ? Pomijam Przystań i Stadion i Galeriankę. Najwyższe bezrobocie w województwie i w Polsce - to jest "wszystko jest" ?

EDIT: Poprawiono literówki.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-01-26, 09:12, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2012-01-26, 09:00   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Też Corvin uważasz, że wszystko jest? Że "sie buduje" ? Pomijam Przystań i Stadion i Galeriankię. Najwyżesze bezrobocie w województwie i w Polsce - to jest "wszystko jest" ?

Oczywiście, że nie Franco. Jednak w kwestii rankingów uważam, że powiat brzeski nie zasługuje na takie miejsce. Zresztą ranking ZPP opiera się na jakichś danych statystycznych. A jak dobrze wiemy, statystyka nie zawsze obrazuje rzeczywistość. W tym momencie zastanowiłbym sie na miejscu starostwa co zrobić aby w przyszłym rankingu podnieść pozycję powiatu. Być może, jest to kwestia braku przekazywanej informacji ze starostwa do ZPP do utworzernia rankingu.
Przypomniało mi się w tej chwili, że całkiem niedawno czytałem dokument dotyczący atrakcyjności województw pod względem zadowolenia mieszkańców z życia w danym województwie czy coś takiego już dobrze nie pamiętam. Moją uwagę zwrócił fakt, że mieszkańcy woj. opolskiego oceniają dobrze "życie" w tym województwie. Kuriozalne prawda? Nasze województwo wiodło prym w tych rankingach. To jest właśnie statystyka. Niby dobrze, a jednak źle. Dlatego nie przywiązywałbym dużej uwagi do rankingu ZPP.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeski, koncu, na, powiat, szarym


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu