Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Po Klucz do Biznesu 2 - Bez pośredników !
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
  Wysłany: 2012-01-19, 23:18   Po Klucz do Biznesu 2 - Bez pośredników !

W związku z pojawiającymi się sygnałami dotyczącymi pobierania opłat za dostarczenie informacji o możliwości udzielenia dotacji na rozwój istniejącego przedsiębiorstwa, w szczególności w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL), lub pobieranie opłat za wypełnienie wniosku o przyznanie takich środków, informujemy, że w chwili obecnej nie jest prowadzony nabór wniosków w ramach ww. Działania w województwie opolskim.

Rekrutacja uczestników do projektów realizowanych w ramach Działania 6.2 PO KL rozpocznie się w przyszłym roku, przy czym wsparcie bezzwrotne udzielane będzie tylko na założenie nowej działalności gospodarczej osobom pozostającym bez zatrudnienia, nieposiadającym zarejestrowanej firmy przez co najmniej 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu.

Lista instytucji (operatorów wsparcia) realizujących projekty w ramach Działania 6.2 zamieszczona będzie na niniejszej stronie internetowej, a wszelkie dokumenty niezbędne do wnioskowania o udzielenie dotacji będzie można uzyskać nieodpłatnie po zakwalifikowaniu się do udziału w projekcie.

Szczegółowych informacji dotyczących możliwości udziału w projektach realizowanych
m.in. w ramach Działania 6.2 PO KL udzielają:


- Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego (adres: ul. Barlickiego 17, 45-083 Opole, tel. 77 44 04 720–722 fax: 77 44 04 721, e-mail: info@opolskie.pl, strona internetowa: www.opolskie.pl ),

- Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu – Punkt Informacji (adres: ul. Głogowska 25c, 45-315 Opole, pokój nr 14, tel. 77 44 16 754, e-mail: punktpokl@wup.opole.pl, wup@wup.opole.pl, strona internetowa: www.pokl.opolskie.pl ),

- Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego (adres: ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole, tel. 77 402 51 05 fax: 77 402 51 15, e-mail: info_opole@roefs.pl, strona internetowa: www.opole.roefs.pl ).

http://www.pokl.opole.pl/...=&id_men_szuk=0

EDIT: Poprawiono linki.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-01-20, 09:57, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-01-20, 08:37   

No własnie znalazłem podobną informację i jedynie to że PO Klucz do Biznesu 2 będzie ale tylko w Nysie, a co za tym idzie tylko dla mieszkańców powiatu nyskiego.


Uuuu. A już miałem nadzieję...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-01-20, 08:48   

Po Klucz do Biznesu jest programem dla całego województwa. Nie mam w tej chwili czasu zająć się wyszukiwaniem informacji, ale wg mojego stanu wiedzy, dotacji ma starczyć dla ponad 2000 podmiotów fizycznych (w dwóch turach) DLA CALEGO WOJEWODZTWA.

Poszczególne PUPy w powiatach mają się zajmować realizacją regionalną.

Oprócz tego przewidywana była mikropożyczka dla osób PRACUJACYCH na dogodnych warunkach, właśnie na działalność oraz trzeci segment programu - coś dla osób DO 25 roku życia.

Wg ostatnich informacji, nabór ma się zacząć w marcu.

Maniek - NA PEWNO będzie nabór w Brzegu. Masz podane telefony. W WUPie pod tel pracują naprawdę bardzo miłe i kompetentne panie :) . Wytrzymały z takim upierdliwcem, jak ja (a bywało, że przez jakiś czas kilka razy dziennie dzwoniłem), wytrzymają i z Tobą.

Poza tym w PUPie w Brzegu też już coś wiedzieli.

Ja się w temat wkręcam od lutego. Będę próbował informować co i jak, chociaż to raczej obowiązek projektodawcy i operatora wsparcia - na pewno mają na to niezły budżet wydzielony w programie.

EDIT: Zrobię małą reklamę NTO - polecam śledzenie ogłoszeń ze znaczkami Unii Europejskiej, POKL i EFS ;) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-01-20, 09:58, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-01-20, 10:13   

Jeszcze kilka słów- bezpośrednio po doprecyzowaniu posiadanych informacji podczas konsultacji telefonicznej.

Projekt "Po Klucz do biznesu 2" - jeszcze jest w ocenie. Nabór UCZESTNIKOW (chętnych ubiegających się o dotację na działalność i wsparcie pomostowe [tj. dodatek np. do składki ZUS]) do projektu ma ruszyć w marcu. Tak jak pisałem wyżej - projekt obejmie swym zasięgiem całe województwo, a wdrażaniem będę zajmowały się POWIATOWE URZĘDY PRACY.
Nie wiem, ile środków będzie na jaki Powiat przeznaczone.

W każdym razie można się ubiegać o dotację w wysokości DO 40.000,00 PLN.

Przy czym: w marcu rusza TYLKO nabór do projektu dla osób bezrobotnych, o ile się orientuję zarejestrowanych minimum 3 mce (przy czym w kryteriach formalnych osoba poszukująca pracy nie zawsze jest uważana za bezrobotną w rozumieniu przepisów ustawy).

Jeśli chodzi o działania adresowane do osób pracujących i do osób do 25 roku życia - sprawa jest przesunięta w czasie - nie ma jeszcze nawet ogłoszonego konkursu na wybór Operatora Wsparcia (tj, instytucji, która będzie zajmowała się realizacją projektu, czyli ścieżką informacyjną, rekrutacyjną, szkoleniową i weryfikacyjną wniosków). Pierwszych informacji można spodziewać się w kwietniu.

Także, jak najbardziej powiat brzeski i jego mieszkańcy są objęci POKLuczembiznesowym 2, panie Maniek RGB :) . Jak masz zacięcie, możesz powoli deptać ścieżkę w PUPie.

Pozdro
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-01-20, 10:17, w całości zmieniany 5 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2012-01-20, 21:37   Re: Po Klucz do Biznesu 2 - Bez pośredników !

Franco Zarrazzo napisał/a:
W związku z pojawiającymi się sygnałami dotyczącymi pobierania opłat za dostarczenie informacji o możliwości udzielenia dotacji na rozwój istniejącego przedsiębiorstwa, w szczególności w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL), lub pobieranie opłat za wypełnienie wniosku o przyznanie takich środków,
Poruszył pan interesującą sprawę. Poziom trudności w samodzielnym wykonaniu dokumentów w celu złożeniu różnych wniosków w Starostwie jest przeważnie tak duży, że pobierane są jednak opłaty za zlecenie wykonania tych wniosków. Czy działalność taka jest zgłaszana do US, tego niestety nie wiem.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2012-01-20, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-01-20, 21:50   

Tzn żeby to było jasne. Nie mam nic przeciwko kancelistom, bo prawdą jest, że mamy NAJBARDZIEJ skomplikowany system aplikowania w całej Unii. Ale wolałbym jednak, aby najprostsze sprawy były nagłaśniane nieco inaczej, niż są obecnie, bo jednak poziom wiedzy o możliwościach dostepu do funduszy jest marny. Miliony wydawane na promocję niewiele dają.

Jeśli kancelaria pomoże w biznesplanie, to ok. Ale w wypadku tego projektu ma być chyba za rączkę, bo jednak projekt kierowany do bezrobotnych, czyli teoretycznie nie radzących sobie na rynku pracy.

Intencją założenia było po prostu nagłośnienie możliwości uzyskania bezpłatnych informacji pod wskazanymi numerami telefonów.

Poza tym tekst został SKOPIOWANY ze strony WUP Opole ;) .

Ja osobiście uważam, że przy lwiej części kasy, która w takich wypadkach idzie na obsługę projektu, urząd powinien sam zająć się prowadzeniem za rączkę.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-01-20, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2012-01-21, 14:12   

Odpowiem również "dyplomatycznie". Powiedzmy, że o to chodziło w moim poprzednim poście.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-02-07, 11:42   

W odpowiedzi na nasze apele, pojawiły się na forum informacje w zasadzie z pierwszej ręki (prawie). Spotkanie informacyjne w sprawie PO KLucz do biznesu 2:

http://www.forumbrzeg.pl/...741763ca#321814
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-02-07, 11:46   

Franco Zarrazzo napisał/a:
W odpowiedzi na nasze apele, pojawiły się na forum informacje w zasadzie z pierwszej ręki (prawie). Spotkanie informacyjne w sprawie PO KLucz do biznesu 2:

http://www.forumbrzeg.pl/...741763ca#321814


No ja mam zamiar się wybrać ;]
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-02-07, 11:52   

Na pierwsze czy drugie? ;) Może się spotkamy.
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-02-07, 12:19   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Na pierwsze czy drugie? Może się spotkamy.


Wszystko zależne jest od tego o której będę wolny, ale pewniejsze jest że będę na tym pierwszym spotkaniu ;] Już dzwoniłem pogadałem, popytałem ...
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-02-07, 13:17   

tez sie wybieram
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2012-02-07, 13:24   

pamiętajcie, że jest to tylko dofinansowanie dla osób bezrobotnych i będących co najmniej 3 miesiące zarejestrowani jako tacy ;)
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-02-07, 15:37   

KtOŚ, ja o tym wiem :P
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-02-07, 17:31   

"Wybieram" - nie musi od razu oznaczać po dotację sensu stricto...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bez, biznesu, do, klucz, po, posrednikow


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu