Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Uwaga na sklep CCC !
Autor Wiadomość
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 45
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2012-01-16, 19:00   

sabinsen napisał/a:
Sama kupuję również buty na allegro za śmieszne pieniądze, jednak nie każdy potrafi obsługiwać internet.


Może nie tylko o obsługę internetu tu chodzi. Buty kupione na allegro ,zwłaszcza używane, nie mają gwarancji, nie ma możliwości ich przymierzenia a podany rozmiar nie zawsze załatwia sprawę. Nie do końca jest to też higieniczne i zdrowe , bo każdy inaczej stawia stopy. A tu w CCC z papy czy skóry to jednak ludzie mogą dotknąć , zobaczyć itp. Sieciówki zwłaszcza obuwnicze rzadko kiedy sprzedają rzeczy dobre jakościowo więc czasami lepiej pokusić się o zakup czegoś firmowego z wyprzedaży no ale to też niestety nie w Brzegu ,bo tu nie ma zupełnie gdzie.

W sprawie reklamacji zawsze warto podejść do rzecznika praw konsumenta i przedstawić sprawę może jeszcze coś da się zrobić. Walka najczęściej jest długa i żmudna. Sama ostatnio po pół roku odzyskałam pieniądze za mp4 która od zakupu non-stop była w serwisie. Samą reklamacją nie szło tego załatwić więc w końcu skorzystałam z prawa odstąpienia od umowy kupna zagwarantowanego ustawą :)
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2012-01-16, 22:57   

auri-star napisał/a:
Może nie tylko o obsługę internetu tu chodzi. Buty kupione na allegro ,zwłaszcza używane, nie mają gwarancji, nie ma możliwości ich przymierzenia a podany rozmiar nie zawsze załatwia sprawę. Nie do końca jest to też higieniczne i zdrowe , bo każdy inaczej stawia stopy.

Takie kupowanie wymaga więcej czasu i wprawy niż sklepowe, ale pomocniczo do rozmiaru jest długosć wkładki wewnętrznej buta, czasem wysokość podbicia, a w razie wątpliwości trzeba być upierdliwym kupującym proszącym sprzedawcę o opisanie czy zmierzenie tego, co można dotknąć i sprawdzić w sklepie. Coś za coś - albo tandeta z sieciówek albo inne rozwiązania. Zresztą przecież i tak wiecie o tych oczywistosciach.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2012-01-16, 22:59, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 45
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2012-01-16, 23:22   

Cytat:
Takie kupowanie wymaga więcej czasu i wprawy niż sklepowe


Niestety to kolejny argument dla niereformowalnych aby iść i kupić gdzie bądź.
A mogłoby być tak pięknie gdyby na miejscu CCC powstał sklep z OBUWIEM :)

Oczywistości są oczywiste ma się rozumieć ale to już lekki :offtopic:
Ostatnio zmieniony przez auri-star 2012-01-16, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2012-01-16, 23:30   

auri-star napisał/a:
Niestety to kolejny argument dla niereformowalnych aby iść i kupić gdzie bądź.

Kontrargumentem moze być to, że kupując w necie nie trzeba łazić po sklepach, czy galeriach handlowych, wnerwiać się i uczestniczyć w całym tym szale i amoku. Siedzenie i klikanie w zaciszu i ciepełku domowym jest dużo lepsze i mimo wszystko mniej męczy - wbrew pozorom szybko nabiera się wprawy w zakupach internetowych. Warto się zreformować.

Dobra, mniejsza - wracajmy do tematu głównego.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2012-01-16, 23:33, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
eliza-beth84 


Wiek: 40
Dołączyła: 14 Sty 2013

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2013-01-14, 22:27   

w pażdzierniku tamtego roku kupiłam synkowi (4-latka) buty śniegowce kolekcji Disneya w sklepie CCC,po dwóch tygodniach noszenia odleciale metalowe kółeczka trzymajace rzepy,z racji tego ze maja dwa lata gwarancjii oddałam do sklepu. Reklamacje przyjeto po 2-tych odebrałam naprawione. Po nie całym miesiacu dzieje sie to samo plus przetarty rzep,odnosze znowu,reklamacja przyjeta,i pani ekspedjetka zaczyna narzekac na mojego syna że to on żle zakłada buciki!!!! Muśłam że mnie trafi......grzecznie kazałam jej się odpitolić od mojego syna,kipiałam ze złości poprosiłam o zwrot gotówki to mi odmówiła dodając że dopókijest ważna gwarancja tak długo beda je naprawiać, znowu po dwóch tygodniach odebrałam naprawione. Wczoraj mój synek zakłda buciki i znowu to samo!!! to jest juz moja 3 reklamacja na to samo,co mam robić jutro je oddam ponownie,czy mam prawo żadać już nowych? Buty kosztowały 99zł wiec nie mało jak na tak mały rozmiar. To ccc to porażka, ale najleprze jest to ze musiałam kupic zastępcze buty,kupiłam je w pepko dałam 30zł i nic sie z nimi nie dzieje.Pomóżcie.
0 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 45
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2013-01-14, 23:51   

Przy następnej reklamacji zaznacz ,że nie zgadzasz sie na naprawę ale licz się z tym ,że skutkować to będzie najprawdopodobniej odrzuceniem reklamacji i dochodzeniem swoich racji przez rzecznika praw konsumentow. Co z kolei wiąże się w podróżą do Opola a moze nawet i sądem :) innej drogi nie ma :)
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-01-15, 14:33   

Napisz lub zadzwoń do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów: Pan Stanislaw Bronowicki 774447911 email: konsument@brzeg-powiat.pl
info: http://brzeg-powiat.pl/in...ntent&task=view

Bardzo pomocny Pan;)
Ostatnio zmieniony przez sabina2 2013-01-15, 14:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 45
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2013-01-15, 17:55   

Ponieważ CCC dotrzymuje terminów rozpatrzenia reklamacji pierwsze co usłyszysz od tego Pana to to ,że on nic tu już nie moze pomóc. Potem owy Pan wydrukuje Ci wniosek z którym to musisz udać sie do Opola na oględziny obuwia i zaleznie co z nich wyniknie złożysz ów wniosek o załatwienie sprawy polubownie (co trwa jakis miesiąc). Niestety ale CCC najcześciej nie chce sie zgodzić na takie załatwienie sprawy więc wtedy Pan powinien pomóc napisac pozew do sądu. Z marszu to jego pomoc jest średnia jak dla mnie.
Ostatnio zmieniony przez auri-star 2013-01-15, 17:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mejka 


Wiek: 58
Dołączyła: 21 Cze 2012

UP 8 / UP 5



Wysłany: 2018-05-29, 16:02   

Dzisiaj byłam w sklepie CCC na Długiej. Tylko że szybciej wyszłam niż weszłam do niego! Dużo ludzi w środku i większość mierzy buty bez skarpetek! Zwróciłam uwagę kobiecie z obsługi, która z początku nie zrozumiała, mówiąc że są skarpetki za darmo. W końcu mówię do niej że obok niej na siedzeniu siedzi kobieta i mierzy buty bez skarpet! Powiedziałam do widzenia i wyszłam. Więcej tam nie pójdę! Jest ich tyle z obsługi i nie potrafią pilnować nie ludzi, ale hołoty by ubierali DARMOWE skarpetki!!!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ccc, na, sklep, uwaga


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu