Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Psie kupy (Twój pies,Twoje gówno)
Autor Wiadomość
strus 



Wiek: 37
Dołączył: 14 Maj 2008

UP 5 / UP 3


Skąd: z domu

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-11-29, 20:29   Psie kupy (Twój pies,Twoje gówno)

Nie wiem czy taki temat istnieje już na forum. Chciałem założyć taki temat ze względu na,otaczający nas problem. Chodzi mi o psie kupy. Nie wiem czy wy tez macie takie odczucie ale mnie to osobiście obrzydza!!!. Idąc przez nasze miasto,na chodniku widnieje duża PSIA KUPA.Jedna ,druga potem, trzecia,czwarta o trawniku to już nie wspomnę jest ich wiele a nawet miliony psich odchodów.Gdzie człowiek nie popatrzy KUPA.Masz psa to po nim posprzątaj. Twój pies,Twoje gówno!!!.Zastanawiam się co na ten temat ma do powiedzenia kochana Straż Miejska,która powinna pilnować porządku w naszym mieście.I zajmować się owymi sprawami.W sumie po to oni są.Za nieposprzątanie po psie można dostać mandat w wysokości od 25 do nawet 500 zł
Problem w tym, że straż miejska nie jest w stanie złapać właściciela psa na gorącym uczynku. – No bo jak udowodnić, że to odchody naszego psa, a nie pupila sąsiada?
\Chcę usłyszeć opinie waszą na ten temat (każdy ma coś do powiedzenia).Może jakoś zaradzimy temu problemowi.A może i miasto powinno nakładać na właścicieli pupili dodatkowy podatek i każdego psa rejestrować ? Choćby po to aby płacić firmą które sprzątaniem by się zajęły. Może to by zmusiło właścicieli do sprzątania po swoim psie?

kupa psia.jpg
Plik ściągnięto 5544 raz(y) 10,39 KB

0 UP 0 DOWN
 
Sympatyk 


Wiek: 36
Dołączył: 17 Cze 2011

UP 20 / UP 20



Wysłany: 2011-11-29, 23:02   

Gratulacje za zdjęcię :shock:

To teraz jeszcze policz ile jest takich pojemników
http://stalowemiasto.pl/_ccc/psie/1.jpg
0 UP 0 DOWN
 
m.szklarski 


Wiek: 52
Dołączył: 29 Paź 2009

UP 33 / UP 17


Skąd: WRO

Wysłany: 2011-11-30, 00:15   

Liczba, brak, niedomiar czy nadmiar ( wedle uznania kogokolwiek, bo normy ustawowej NIE MA ) takich "urządzeń"


NIE MA znaczenia dla prawnej kwalifikacji

ZASRYWANIA swym psem przestrzeni publicznej.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-11-30, 05:33   

Temat był już wałkowany, podobnie jak problem zaplutych chodników . Proszę przeszukać "Forum Brzeg".
0 UP 0 DOWN
 
strus 



Wiek: 37
Dołączył: 14 Maj 2008

UP 5 / UP 3


Skąd: z domu

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-11-30, 08:41   

Może takie tematy warto odświeżać?Chcesz mieszkać w "zasranym"mieście?!
Ostatnio zmieniony przez strus 2011-11-30, 08:58, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
kacha0405 


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-12-01, 17:17   

Najlepiej stwierdzić,że jest za mało pojemników.Można przeciez wziąść jakiś woreczek z domu i wyżucić do pobliskiego kosza.U mnie przed blokiem jest po kawałku trawnika do kazdej klatki i właśnie tam załatwiaja sie psy mieszkajace w budynkach na przeciwko.Potrafią nawet podejść z psem koło piaskownicy(zakryta folia przed psami i kotami) i tam nasr...upominanie nic nie daje a ma wrecz odwrotny rezultat
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-12-01, 21:42   

Sprzątam po swoich psach, ale charki nadal leżą.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-12-01, 22:44   

mulder napisał/a:
Temat był już wałkowany, podobnie jak problem zaplutych chodników . Proszę przeszukać "Forum Brzeg

No właśnie. Po co tworzyć tysiące takich samych wątków? Odświeżanie tematu ok, ale tworzenie nowych, identycznych jest bezsensowne.

mulder napisał/a:
ale charki nadal leżą.

Skoro jest akcja sprzątaj psią kupę, to też sprzątajmy swoje charki - przynajmniej będzie sprawiedliwie. Obie wydzieliny są równie ohydne.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2011-12-01, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-12-02, 05:52   

To mógłby być pomysł na antycharkową kampanię społeczną. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
strus 



Wiek: 37
Dołączył: 14 Maj 2008

UP 5 / UP 3


Skąd: z domu

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-12-03, 19:44   

mulder napisał/a:
To mógłby być pomysł na antycharkową kampanię społeczną. :wink:

I antykupową
0 UP 0 DOWN
 
honorata8310 



Wiek: 113
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 5 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-12-03, 23:02   

Ostatnio widziałam jak facet po swoim psie posprzątał i byłam w szoku. Jeszcze nigdy nie widziałam, by ktokowiek sprzątał psie kupy...
0 UP 0 DOWN
 
Sympatyk 


Wiek: 36
Dołączył: 17 Cze 2011

UP 20 / UP 20



Wysłany: 2011-12-04, 11:54   

honorata8310, to mało rzeczy widziałaś...
W Gaju w tym skwerku przy drodze jedna właścicielka wypuszcza swojego pieska i sprząta po nim
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-12-04, 12:05   

Proponowałabym zacząć od JAKICHKOLWIEK śmietników, a nie konkretnie tych psich.
Ja akurat należe do osób sprzątających po psach, ale naprawdę nie uśmiecha mi sie bieganie po całym mieście z psią kupą w worku, bo po przejściu 4 ulic nie znajde ani jednego śmietnika. I wcale sie nie dziwie, że niektórzy nie sprzątają. Też czasami mam ochote zaniechać tej czynności.

I dużo bardziej od psich kup, przeszkadzają mi te ludzkie. Których w parkach jest od groma.
Nie wspominając o tonach śmieci i wcześniej wspomnianych 'charkach', które mnie wyjątkowo obrzydzają, zdecydowanie bardziej niż psie kupy - bo są wszędzie. Czasami nie da sie przejść w okolicach jakichś ławek, bo sie tego wyminąć nie da.
0 UP 0 DOWN
 
strus 



Wiek: 37
Dołączył: 14 Maj 2008

UP 5 / UP 3


Skąd: z domu

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-12-04, 12:51   

Owszem co do śmietników Nina ma racje jest ich zdecydowanie za mało! Co do tych ludków ten problem też trzeba "sprzątnąć". I to skutecznie. Dlaczego strażnicy miasta nie karają ich mandatami?? Nie mają stałego źródła dochodu,to nie zapłacą? Czy inna jest opcja niekarania ich?? A przecież można w zamian mandatu skierować obywatela na prace porządkowe! I to właśnie tam,gdzie nabrudził.


Wracając do sprzątania po pupilkach.Osoby w podeszłym wieku wiadomo nie są sprawni tak jak wcześniej. Im można wybaczyć nie posprzątanie. Ale nam młodym!To już chyba nie wypada.
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-12-04, 12:56   

strus napisał/a:

Wracając do sprzątania po pupilkach.Osoby w podeszłym wieku wiadomo nie są sprawni tak jak wcześniej. Im można wybaczyć nie posprzątanie. Ale nam młodym!To już chyba nie wypada.

Jeśli ja wychodząc na spacer z trzema psami, z czego jeden chodzi gdzie i jak chce, daje rade sprzątać, to większość ludzi też sobie poradzi :P A jak widze kogoś sprzątającego, to są to zazwyczaj właśnie osoby starsze ;)

O ile moge zrozumieć nieposprzątanie na jakimś trawniku, czy w chaszczach, gdzie by trzeba za psem wpełznąć, o tyle kupy na chodnikach doprowadzają mnie do szału :x
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: gowno, kupy, pies, psie, twoj, twoje


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 38
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu