Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Polskie Prezenty Na Święta!
Autor Wiadomość
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-11-21, 20:38   Polskie Prezenty Na Święta!

.
Trafiłam na Facebooku na fajną akcję i wszystkimi kończynami ją popieram! :)

"Zdecydujmy się na kupno prezentów Bożonarodzeniowych od drobnych przedsiębiorców, ze sklepu z rękodziełem, od sąsiada, który robi wszystko, aby utrzymać swój sklepik, od przyjaciółki, która wytwarza niepowtarzalne rzeczy, od tego, który oparł się globalizacji w naszych okolicach... Zróbmy tak, aby nasze pieniądze dotarły do zwykłych ludzi, którzy ich potrzebują, nie do firm międzynarodowych i wielkich przedsiębiorców, którzy płacą zbyt mało swoim pracownikom i przemieszczają firmy w inny koniec świata... robiąc tak więcej osób będzie mogło przeżyć szczęśliwe Boże Narodzenie. Jeśli się zgadzasz, skopiuj to i wklej na swojej tablicy".

Akcja zainteresowała samą Panią Dorotę Wróblewską! która również popiera i pomaga nam - twórcom! KLIK

Mam propozycję żebyśmy i my WSZYSCY się do akcji przyłączyli i pisali/mówili o niej jak najwięcej! :) ) no i oczywiście wspierali na miarę własnych możliwości! co Wy na to? :)
0 UP 0 DOWN
 
Malwinaa 



Wiek: 30
Dołączyła: 07 Lut 2010

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2011-11-21, 20:57   

Bardzo fajny pomysł - widziałam na tablicy siostry i od razu udostępniłam u siebie. Macie jakieś swoje ulubione prezenty, wykonane własnymi rękami lub kupione w sklepach z rękodziełem?
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-11-21, 21:05   

Ja z oczywistych względów :mrgreen: zwykle wręczam biżuterię.. za to problem mam z facetami, co dla nich? :roll:

Panowie może jakieś podpowiedzi?? :mrgreen:

A co do samej akcji jeszcze... to nie musi być rękodzieło, ważne aby wspierać nasz polski rynek! niech to będzie np. pyszny miodek od polskich pszczół naszego sąsiada zza miedzy :) no kurcze różne fajne rzeczy polskie można kupić na prezent!
Ostatnio zmieniony przez colutea 2011-11-21, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-11-21, 21:12   

Może być "miodek". Lubię też "aniołki", jakkolwiek chyba w kolekcji w przewadze są i tak te "chińskie".

Mam zapotrzebowanie na torbę filcową pod konkretny płaszczyk - jest chętna na "hand make" ? ;)

Akcja fajna, tylko jaką mamy gwarancję, że biżuteria nie jest sklecana z elementów pochodzących od... wielkich koncernów? :P

Akcja ma mojego "Misie", a autorka "Piwo".

colutea napisał/a:
Facebooku


Oczywiście wiesz, że Facebook, to już koncern? Ponoć ściśle współpracujący z różnymi, innymi koncernami ;) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-11-21, 21:44, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-11-21, 21:42   

Ojj tam Facebook :P dobre miejsce gdzie wieści szybko się rozchodzą ;) byleby tylko nie dać się wciągnąć a jakieś dziwne "grupy owieczek"

A co do elementów do sklecania biżuterii, to z tym jest baaaaardzo ciężko co by nie były chińskie :( sama przyznam, że z takich głównie robię biżuterię, ale niech mi ktoś znajdzie inne, a najlepiej polskie! jeszcze niektóre kamienie czy srebro może być polskie, ale o innych koralikach nawet nie marzę :roll: jedynie co do bursztynu można mieć pewność ;)
0 UP 0 DOWN
 
Malwinaa 



Wiek: 30
Dołączyła: 07 Lut 2010

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2011-11-21, 23:13   

Właśnie! Z prezentem dla chłopaka/mężczyzny zawsze jest problem. Chyba, że dla Lubego - wtedy można zawsze coś wymyślić :)
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-11-22, 06:26   

http://jaworek.pl/

Pospieszcie się, bo "jaworkowe" rieslingi i inne wina szybko schodzą !


http://winezja.pl/wina
http://www.winnicaadoria....o-rocznik-2010/

Ciekawa i estetyczna propozycja .

Poszukam Paczkowa i dodam.



colutea, wianuszek takiej "biżuterii" ucieszy niejednego mężczyznę. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-11-22, 16:04   

Żebyśmy się dobrze zrozumieli, w akcji nie chodzi tylko o rękodzieło, tylko o to co polskie, co MADE IN POLAND a nie IN CHINA :) powinniśmy być dumni z naszych rodzimych wyrobów! przecież mamy swoje polskie marki ciuchów itd. nie chodzi tylko o rękodzieło :) może to być nawet wielki słój pysznego miodku od sąsiada zza miedzy, albo sąsiada sąsiada, pomysł z polskim winem też jest świetny! itd. ważne by wspierać siebie nawzajem! Ty dzisiaj kupisz coś u mnie, jutro ja u Ciebie! :D dobry sposób na zminimalizowanie kryzysu, w końcu pieniądze będą cały czas u nas, nie wyślemy ich do zagranicznych kieszeni :wink:
Ostatnio zmieniony przez colutea 2011-11-22, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-11-22, 18:39   

colutea napisał/a:
albo sąsiada sąsiada, pomysł z polskim winem też jest świetny! itd. ważne by wspierać siebie nawzajem! Ty dzisiaj kupisz coś u mnie, jutro ja u Ciebie


Świetna idea i fajnie, że młodzież się angażuje. Warto może by było zwrócić przy okazji uwagę na fakt odprowadzania podatków i podatkowy patriotyzm lokalny. Jeśli np. masz zarejestrowaną działalność w Brzegu, to znaczy, że w Brzegu odprowadzasz podatki, a ich część zasila bezpośrednio kasę miasta. Dlatego czasami nawet przysłowiowy "Rumun" staje się narzędziem "lokalnego patriotyzmu", jeśli ma działalność zarejestrowaną w brzeskim US. Tylko jak ich przekonać do sprzedaży polskich produktów? Zresztą co tu jeszcze jest polskie? Czasami jeszcze nazwy firm dla zmylenia "przeciwnika" są "polskie". Taka Telekomunikacja Polska. Nie dość, że francuska, to jeszcze do tego własność rządu francuskiego (o ile mnie pamięć nie myli).

Angażując się w tego typu akcje, warto pamiętać, że "markety" nie płacą podatków w Brzegu (może z wyjątkiem tych od nieruchomości i składek od pensji) - tylko w miejscu rejestracji. Próby bicia na alarm kończą się zwykle rwetesem podnoszonym przez "pożytecznych idiotów" - o niemieckich fobiach i kompleksach w społeczeństwie polskim.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: na, polskie, prezenty, swieta


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu