Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Czy oferta BCM zawierała nieprawdziwe informacje?
Autor Wiadomość
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-11-08, 06:00   Czy oferta BCM zawierała nieprawdziwe informacje?

Jak podały niezależne media
„BCM w swojej ofercie podał nieprawdziwe informacje na temat posiadanych ambulansów „
co zdyskwalifikowało ofertę na ratownictwo medyczne z przyczyn formalnych.
żródło:
http://www.kurierbrzeski....czne/#more-2277
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-11-08, 10:21   

Ja Arrrmen, ufam "swoim" ludziom! To moje ludzie! Na pewno nic złego nie zrobili bez mojej wiedzy. Przestańcie się czepiać głupot, to przecież tylko kilka milionów!
0 UP 0 DOWN
 
miroL 



Wiek: 43
Dołączył: 30 Wrz 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-11-08, 11:28   Re: Czy oferta BCM zawierała nieprawdziwe informacje?

riccardo napisał/a:
Jak podały niezależne media
„BCM w swojej ofercie podał nieprawdziwe informacje na temat posiadanych ambulansów „
co zdyskwalifikowało ofertę na ratownictwo medyczne z przyczyn formalnych.
żródło:
http://www.kurierbrzeski....czne/#more-2277


Niezależne media powiadasz :wink:

Ja znalazłem tam wypowiedź Grochowskiego "... to wojewoda opolski zdecydował, że będziemy mieli wspólny rejon z Namysłowem. Dlaczego? Nie wiem, bo np. Głuchołazy mogły w konkursie ofert startować samodzielnie."

jak się nazywa wojewoda opolski i do jakiego ugrupowania należy ? Może wypadałoby zapytać się wojewody opolskiego dlaczego Głuchołazy mogły startować samodzielnie, a Brzeg nie ?
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-11-09, 00:09   

miroL napisał/a:
Ja znalazłem tam wypowiedź Grochowskiego "... to wojewoda opolski zdecydował, że będziemy mieli wspólny rejon z Namysłowem. Dlaczego? Nie wiem, bo np. Głuchołazy mogły w konkursie ofert startować samodzielnie."

Nie znasz dokładnie sprawy. Tak powiedział Grochowski, ale wcale nie oznacza to, że powiedział prawdę. Dziennikarka z obowiązku musiała przytoczyć rzeczywistą wypowiedź.
0 UP 0 DOWN
 
miroL 



Wiek: 43
Dołączył: 30 Wrz 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-11-09, 14:50   

szrrrek napisał/a:
miroL napisał/a:
Ja znalazłem tam wypowiedź Grochowskiego "... to wojewoda opolski zdecydował, że będziemy mieli wspólny rejon z Namysłowem. Dlaczego? Nie wiem, bo np. Głuchołazy mogły w konkursie ofert startować samodzielnie."

Nie znasz dokładnie sprawy. Tak powiedział Grochowski, ale wcale nie oznacza to, że powiedział prawdę. Dziennikarka z obowiązku musiała przytoczyć rzeczywistą wypowiedź.


A może to Ty nie znasz sprawy i Grochowski mówi jednak prawdę ale w zamian za to Puszczewicz nie? Ja widzę, ze Ty tu na forum często robisz za prokuratora, adwokata i SĄD w jednej osobie. No i najlepsze jest to: "Dziennikarka z obowiązku musiała przytoczyć rzeczywistą wypowiedź" - jeśli tą wypowiedź zamieściła tylko z obowiązku to artykuł jest obiektywny jak cholera.
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-11-09, 17:13   

art. 297
§ 1. Kto, w celu uzyskania dla siebie lub kogo innego, od banku lub jednostki organizacyjnej prowadzącej podobną działalność gospodarczą na podstawie ustawy albo od organu lub instytucji dysponujących środkami publicznymi - kredytu, pożyczki pieniężnej, poręczenia, gwarancji, akredytywy, dotacji, subwencji, potwierdzenia przez bank zobowiązania wynikającego z poręczenia lub z gwarancji lub podobnego świadczenia pieniężnego na określony cel gospodarczy, elektronicznego instrumentu płatniczego lub zamówienia publicznego, przedkłada podrobiony, przerobiony, poświadczający nieprawdę albo nierzetelny dokument albo nierzetelne, pisemne oświadczenie dotyczące okoliczności o istotnym znaczeniu dla uzyskania wymienionego wsparcia finansowego, instrumentu płatniczego lub zamówienia,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto wbrew ciążącemu obowiązkowi, nie powiadamia właściwego podmiotu o powstaniu sytuacji mogącej mieć wpływ na wstrzymanie albo ograniczenie wysokości udzielonego wsparcia finansowego, określonego w § 1, lub zamówienia publicznego albo na możliwość dalszego korzystania z elektronicznego instrumentu płatniczego.

§ 3. Nie podlega karze, kto przed wszczęciem postępowania karnego dobrowolnie zapobiegł wykorzystaniu wsparcia finansowego lub instrumentu płatniczego, określonych w § 1, zrezygnował z dotacji lub zamówienia publicznego albo zaspokoił roszczenia pokrzywdzonego.

Skoro istnieją odpowiednie przepisy karne, a NFZ nie zgłosił do organów ścigania przedmiotowej sprawy ,to co jest grane?
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-11-10, 10:07   

riccardo napisał/a:
Skoro istnieją odpowiednie przepisy karne, a NFZ nie zgłosił do organów ścigania przedmiotowej sprawy ,to co jest grane?


NFZ nie ma nic do przepisów dotyczących gospodarności lub jej braku. Oni zajęli się wyłącznie przetargiem. Co ich może interesować, że Powiat Brzeski stracił kilkaset tysięcy złotych? Za to inny powiat zyskał. Problem jest w wyrzucaniu publicznych pieniędzy albo w braku chęci, możliwości, umiejętności sięgnięcia po darmowe pieniądze dla swojej lokalnej społeczności.
Ostatnio zmieniony przez szrrrek 2011-11-10, 10:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bcm, czy, informacje, nieprawdziwe, oferta, zawierala


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu