Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2006-08-28, 10:46
Burmistrz Brzegu wykluczony z PO
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-08-25, 07:22   

SMB napisał/a:
Tak emeryturą, ponieważ teraz czas na nas-młodych, mających "dynamizm" i zapał do pracy. Jako pointe, użyję znane powiedzenie "Tym panom, już dziękujemy"

Przejęcie władzy nie może być celem samym w sobie. W jaki sposób chcecie tą władzę wykorzystać i zagospodarować do polepszenia stylu rządzenia, poprawienia bytu mieszkańców itp., i czy uzyskacie zgodę Waszych zwierzchników na takie działanie? Z pewnością każdy powie, przez zatrudnienie fachowców i osób kompetentnych nie związanych z królikiem, ale to wszyscy wiedzą. Jaka będzie rola Was młodych w obsadzaniu stanowisk? Sami będziecie je zajmować, czy umieszczać na nich zaufane osoby. Żaden z tych przypadków nie odpowiada wyborcom. Program działania to sprawa drugorzędna. Proszę przedstawić sposób obejmowania urzędów, rozliczenia z pracy obecnych referentów, kierowników itd. Kto to będzie robił, a przede wszystkim kto ma do tego kompetencje? Jeszcze raz wracam do sprawy wykonania większości dokumentów planistycznych miasta, gminy, powiatu. Jeśli wykonywały je firmy zewnętrzne, a nie zatrudnieni pracownicy, to kto rozliczy ich wykonanie? Wszystko zamierzacie zrobić sami? Jeśli nie to kto i w jaki sposób ten ktoś ma być wybrany na stanowisko. A stanowisk jest duuużo we wszystkich firmach podległych królikowi. To podstawowe zasadnicze pytanie. Inaczej z TKM Przejdziemy do TKMM - to ostatnie M to Młodzi.
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-25, 12:16   

Drogi i Szanowny
Panie Kamilu Szeremet, członku Stowarzyszenia Młody Brzeg
Uroczyście obiecuję ci, że w swoich tekstach wobec Pana Nowego Przewodniczącego Powiatoewj Struktury PO będę używał zawsze sforułowania: "CHARYZMATYCZNY" zgodnie z "tfoją" sugestią. Skoro jestem tylko 2 lata starszy od CHARYZMATYCZNEGO Pana Nowego Przewodniczącego Powiatoewj Struktury PO mam prawo też być reprezentantem "mlodych ludzi" (nazwa wymyślona przez CHARYZMATYCZNEGO)?
Drogi Kamilu na Białorusi nie mieszkam, a fakty które przytoczyłem powtórzyła i Gazeta Wyborcza i NTO. Zapraszam do ich lektury.
Z harcerskim pozdrowieniem
czuwaj :-) ))
0 UP 0 DOWN
 
SMB 



Wiek: 37
Dołączył: 21 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-08-25, 13:01   

Panie "myśliwy", pan zna nasze działania, czyżby system inwigilacji był aż tak rozbudowany? Dlaczego nie podpisze pan swoich wypowiedzi swoim imieniem i nazwiskiem? Pytał pan co takiego zrobiliśmy w ostatnich latach, o tuż jeżeli spojrzy pan np. na mój wiek, to łatwo pan wywnioskuje, że w ostatnich latach uczyłem się i nadal to robię, a inni moi koledzy nie mieli szansy nawet, aby coś zrobić, bo panowie "u władzy" im to uniemożliwiali. Jeżeli pan i inni ludzie z naszego pięknego, choć zaniedbanego miasta dadzą nam szansę się wykazać, to na pewno zobaczą efekty naszej pracy. Osobiście nie uważam się za kogoś kogo dręczą kompleksy, czy niedowartościowanie, ale podobno oponent zawsze wytyka komuś swoje słabostki. Ma pan rację, każdy może śpiewać,a my podobno nawet fałszujemy, ale jak tu nie fałszować, jak co chwilę ktoś nas próbuję przewrócić na ziemię?

Kamil Szeremet, członek Stowarzyszenia Młody Brzeg
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-25, 13:25   

Panie Kamilu
a co by Pan chciał takiego zrobić dla Brzegu i jednocześnie się jeszcze uczyć?
Kto Panu uniemożliwia działanie?
Na czym ma polegać szansa dla Pana i kolegów?
Może to tylko taka "nowomowa" ?
Z harcerskim pozdrowieniem
czuwaj :-) ))
0 UP 0 DOWN
 
SMB 



Wiek: 37
Dołączył: 21 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-08-25, 15:13   

W odpowiedzi na pytania zadane przez pana P.K:


1. Nauka, czy może raczej pogłębianie swojego wykształcenia (bo za takie uważam studia), nie wykluczają jednoczesnej aktywności, czy to politycznej, czy społecznej. Przecież uczymy się przez całe nasze życie. Może pan już jest tak genialny i wszechwiedzący, że nie musi się kształcić (tylko mogę pogratulować). Mój pomysł zmian może wydać się prozaiczny i niezbyt popularny (obiecać każdy może walkę z bezrobociem, czy innymi problemami społecznymi, ale przecież nie o obiecanki tutaj chodzi). Jednym z naszych pomysłów jest, ażeby pustostan jakim obecnie jest Gimnazjum Piastowskie, został przekształcony w obiekt służący edukacji i kulturze naszego miasta. To nie prawda, że Uniwersytet wrocławski, nie mógł by mieć tutaj swojego oddziału zamiejscowego (jak wielu może sądzić). Otóż mógłby i stanowił by konkurencję dla uniwersytetu opolskiego, a miastu, tylko takie coś by się przysłużyło. To tylko jeden z konkretnych pomysłów, które są do zrealizowania.


2.Nasze działanie jest uniemożliwiane nam przez ludzi, którzy mają nas za zbyt młodych jak na polityke, czy bycie aktywnym. Nie chcemy robić lokalnej rewolucji, a jedynie mieć możliwość forsowania naszych pomysłów. Jednocześnie zaktywizować innych młodych ludzi do działania tutaj u siebie, a nie poddawania się bez walki i opuszczania swego rodzinnego miasta.


3.Nasza szansa polega głównie na tym, abyśmy nie dopuścili do reelekcji ludzi, którzy pokazali już nie raz, nie dwa, że nic nie robią pozytywnego na swoim stanowisku w samorządzie. Nie dopuszczając do ich ponownego wyboru, mamy szanse, że pojawią się ludzie z pomysłami.


P.S Pozdrawiam, ale nie po harcersku, bo niestety nie miałem tego zaszczytu, być harcerzem, a pan w ten sposób próbuje mnie niejako zdyskredytować w oczach innych poważnych ludzi, którzy czytają i wypowiadają się w tym temacie.

P.S 2 Prosił bym teraz, aby to pan wypowiedział się co zrobił i zamierza zrobić dla lokalnej społeczności, a nie jedynie uszczypliwie wyśmiewał, a więc słuchamy...
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-08-25, 15:16   

Drodzy panowie z Waszego sporu nic konstruktywnego nie wynika. Należy jednak zaznaczyć, że przebiega zgodnie z regulaminem Forum. Może tak przejdziemy do odpowiedzi na pytania, które zadałem? Przede wszystkim jak Wasze zamierzenia, bo to na razie nie programy, mają być wdrożone? To chyba podstawowe pytanie. Bo co należy zrobić to słyszeliśmy w kilku poprzednich kampaniach wyborczych.
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-25, 15:34   

Drogi Panie Kamilu
ad. 1. Jeśli to jest Pana sztandarowy pomysł na rozwój miasta to gratuluje i nie będę męczył Pana o wyjawienie innych genialnych pomysłów bo rzeczywiście szkoda czasu na taką dyskusję. Lepiej niech głównym Pana I CHARYZMATYCZNEGO pomysłem pozostanie "MLODOść"
ad.2 i ad3 Zadałem proste pytania a odpowiedzi nie rozumiem. Rzeczywiście nie jestem genialny i wszechwiedzący.
ad ps
W czym czuwaj dyskredytuje?
ad ps2
Nic nie wyśmiewam tylko uprzejmnie pytam. To Pan wszem i wobec wmawiał że ma super pomysły nie ja. Nie mam ambicji politycznych ani potrzeby udowadniania że jestem potrzebny dla rozwoju naszego miasta.
tak więc
Z harcerskim pozdrowieniem
czuwaj :-) ))
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2006-08-25, 15:40   

Obserwując dyskusję pragnęł stwierdzić, że Pan Kamila i Pan Surdyki zaczeła się już kampania wyborcz. Dlaczego Pan Surdyka wcześniej nie uczestniczył aktywnie w życiu miasta, nie wytykał błedów burmistrzowi, nagle jest do naszej dyzpozycji, będzie nas informował o wszystkim....:) 12 listopada zbliża się wielkimi krokami.... !!!!
Słusznie zauważył PK, że to jest propaganda, zadając pytanie co Pan Kamil może zrobic dla miasta ucząc się....... Uważam, że obecny burmistrz w porównaniu ze swoimi poprzednikami bardzo dużo zrobił dla miasta, a Pan Surdyka czym może się pochwalić, jakim doświadczeniem, co może zaoferować nam młodym ludziom? Jak zadeklarował jest do naszej dyspozycji!!! :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-08-25, 15:52   

Nie wkraczam w wewnętrzne spory między frakcjami ruchu młodzieżowego Platformy Obywatelskiej. Niech sami dojdą do porozumienia.
0 UP 0 DOWN
 
grzegorz s. 
PO Brzeg

Wiek: 50
Dołączył: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-25, 16:51   

Witam!

Drogi Roztropku – otóż ja uważam, że jednak coś z tego wynika. Ja przynajmniej wyciągam taki wniosek - są mianowicie podstawy, jakieś standardy, które chyba powinny istnieć i obowiązywać osoby, które chcą się interesować tudzież już się interesują polityką.

Myślę, że jeśli ktoś ma swoje zdanie choćby krytyczne wobec swojego rozmówcy, to zamieszczając je w mediach (czyli również tu na forumbrzeg) powinien się po prostu podpisać z imienia i nazwiska. Najprościej bowiem jest kogoś pomówić, wyszydzić czy wręcz „opluć” tak jak to czyni np. osoba podpisująca się nick’iem „PK”.

Drogi „PK” wstydzisz się swojego nazwiska? Czy może jesteś po prostu tchórzem? Napisz nam proszę czy to zbieżność z inicjałami osoby zamieszczającej równie „mocne” (czytaj obraźliwe i pomawiające) teksty na łamach „Panoramy Powiatu Brzeskiego”? Jeśli tak to czy „PK” to Paweł Kowalczyk? No bo jeśli tak to ja rozumiem treść zamieszczanych przez Pana postów. Pan po prostu musi to robić, gdyż pracuje Pan w „Gazecie” działającej na potrzeby obecnego Burmistrza – „Gazety”, która jest współfinansowana z naszych pieniędzy (podatników) więc rozumiemy, że musi Pan tak pisać.

Ostatnio rozmawiałem z radnym miasta Panem Andrzejem Ogonkiem, który potwierdził, że istotnie „Panorama Powiatu Brzeskiego” na podstawie umowy wciąż jest finansowana z Urzędu Miasta. Zainteresowanym polecam nr 1 tej gazetki propagandowej Burmistrza z dnia 15 marca 2004 roku, w której w stopce jest umieszczona informacja: „Tygodnik wydawany jest przy wsparciu finansowym:.. min. Urzędu Miasta Brzeg...” To chyba wyczerpuje temat?

Przypomnę tylko, że powstanie tej gazety przyczyniło się chyba do upadku „Starej Gazety Brzeskiej” (trzeba by spytać wydawcę) – przedsięwzięcia prywatnego – a więc do zwiększenia bezrobocia w mieście Brzeg – gdyż ciężko jest konkurować na takich zasadach!

I tu odpowiadając Roztropkowi, który pyta o konkrety – możesz być pewien, że takie rzeczy nie będą miały miejsca jeśli Platforma Obywatelska, która od niedawna funkcjonuje w takim składzie - będzie miała wpływ na podejmowanie takich decyzji po wyborach samorządowych.

Odpowiadając zaś osobie podpisującej się nick’iem „kapki99” – również – jeśli chcesz prowadzić ze mną czy też z nami merytoryczną polemikę – miej choć odrobinę odwagi i podpisz się własnym nazwiskiem. Dlaczego? Ano dlatego, że internet (w szczególności takie forum) to potężne medium, w którym oczywiście można się łatwo wypowiedzieć – również łatwo kogoś pomówić czy też wyszydzać – bo jest się anonimowym – kto wie? Może „kapki99” to sam W. Huczyński ?

Proszę zatem o odwagę – skoro jej panowie oboje nie macie – zróbcie coś dla tego miasta – bo naprawdę możecie – nie wypowiadajcie się!

Odpowiadając dalej osobie „kapki99”, która pisze:
kapki99 napisał/a:
Uważam, że obecny burmistrz w porównaniu ze swoimi poprzednikami bardzo dużo zrobił dla miasta, a Pan Surdyka czym może się pochwalić, jakim doświadczeniem, co może zaoferować nam młodym ludziom? Jak zadeklarował jest do naszej dyspozycji!!!...


No to może napiszesz czego tak dużo obecny Burmistrz zrobił dla miasta – bo z tego co napisałeś nie wynika nic.

A odpowiadając na drugą część twojego zapytania – jako przedstawiciel PO w Brzegu – zachęcam wszystkich chcących uczestniczyć w życiu samorządu – czyli w nadchodzących wyborach – w szczególności tych, którzy uważając, że nie mają możliwości – nie robią tego - bo nie są członkami żadnego ugrupowania (czyli nie mają gdzie czy też skąd np. startować w nadchodzących wyborach by się realizować tu na miejscu w Brzegu).

Za ewentualną współpracę dziękujemy tylko „PK” (jeśli to ten „PK” o którym myślę) – bo ten „PK”, o którym myślę nie pasuje do nas – on pasuje do bieżącej sytuacji.



Z poważaniem
grzegorz surdyka
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-08-26, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-08-25, 17:10   

Drodzy panowie postanowiłem zrobić dział Wybory Samorządowe. KLIK TUTAJ

Jako że forumbrzeg nie stale po niczyjej stronie został ustalony regulamin tego działu REGULAMIN


Można tam przedstawiać swoje programy wyborcze. Zapraszam do działu.
0 UP 0 DOWN
 
grzegorz s. 
PO Brzeg

Wiek: 50
Dołączył: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-25, 17:27   

Chciałbym jako pierwszy podziękować Adminowi ! (dedykując to osobom ukrywającym się za nick'ami "PK" i "kapki99" i zapraszając oczywiście do otwartej rozmowy)

Dzięki Yasiu za Regulamin !

z poważaniem
grzegorz surdyka
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-25, 17:34   

Drogi CHARYZMATYCZNY Grzegorzu
Bardzo dobrze rozszyfrowujesz inicjały stąd pewnie tfoja charyzma
Kiedy cię oplułem, w jakim miejscu mojego tekstu?
Drogi Grzegorzu fora mają to do siebie, że osoby uczestniczące w nich mogą posługiwać się tzw. nickiem a nie koniecznie imieniem i nazwiskiem. Nie odczuwam tak jak Pan potrzegy promocji swojego nazwiska, stąd te inicjały. Gazeta Panorama Powiatu Brzeskiego tak jak wszystkie pozostałe na naszym lokalnym rynku medialnym ma podpisane umowy z niektórymi samorządami, co pozwala im zaoszczędzić niemałe kwoty przy zamieszczaniu choćby ogłoszeń o przetargach. Stara Gazeta Brzeska również była finansowana z tzw. umów z samorządami. Upadła z innych przyczyn. Wydawca Panoramy to również prywatna spółka a kwota umowy z miastem nie pozwalałaby nawet w części sfinansować wydania jednego numeru naszej gazety. Z finansowego punktu widzenia jest dla wydawcy kwotą incydentalną.
Problem Pana polega, tak mi się wydaje, na zbyt pośpiesznym poinformowaniu o fakcie, ,który jak się okazało jeszcze nie istnieje. Być może Pana niechęć do burmistrza była główną tego przyczyną, a być może zwykła chęć zaistnienia. Troszkę za wcześniej chciał Pan po prostu poinformować o sfym "SUKCESIE". Chciałem o tym z Panem porozmawiać, nawet się umówiliśmy w redakcji (chyba Pan pamięta) Mam nadzieje że podzieli się Pan z czytelnikami kolejnymi rewelacjami.
Prośba o nie wypowiadanie się innych z powodu nie promowania sfojego pierwszego imienia i nazwiska jest po prostu idiotyczna. Sam sobie Pan przeczy. Właśnie a propos podpisywania się proszę Szanownych Formumowiczów o kliknięcie na ten link: http://forum.gazeta.pl/fo...4085&a=47436001
Zastanawiam się Panie Grzegorzu czy to Pan jest autorem tego czy to panegiryk na Pana cześć? Tak już poważnie bezsensu jest zapraszanie wszystkich do zadawania pytań a potem nie odpowiadanie im bo nie przedstawiają się z imienia i nazwiska. Moje Pan zna proszę pytania kapki i innych traktować jak moje. Może to Panu pozwoli się przełamać. Chce Pan bardzo być osobą publiczną. Musi Pan się przyzwyczaić, że będą pytać Pana dziennikarze a Pan będzie musiał im odpowiadać (nawet bez legitymacji i przez telefon). Taka już dola tych co chcą być na świeczniku. Nawet tych co chcą za bardzo. Chce pan być szefem PO to musi Pan odpowiadać tym którzy pytają Pana o poglądy obojętnie czy się ujawnią czy nie. Musi Pan odpowiadać tym którzy są niezbyt przychylnie do Pana nastawieni i tym którzy uznają Pana za CHARYZMATYCZNEGO. Tak to dola i trzeba to zaakceptować. Ma Pan pomysły na rozwój naszego Miasta niech Pan je wreszcie przedstawi. Młodość nie jest czymś co nasze miasto od razu zbawi. Nie ujawni sfoich pomysłów to w końcu nawet najbardziej życzliwi Panu dojdą do przekonania że Pan ich po prostu NIE MA.
Panie Grzegorzu nie chce Pan odpowiadać internaucie o nicku kapka99 a potem sam mu Pan zadaje Pytania. Jak to traktować?
na razie tyle
liczę na jakąś konstruktywną odpowiedź
tak więc
Z harcerskim pozdrowieniem
czuwaj :-)

ps zapomniałem wkleić linka stąd poprawka
Ostatnio zmieniony przez PK 2006-08-25, 17:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-08-25, 20:09   

Witam!
Nie chcę startować w przyszłych wyborach i dlatego nie czuję potrzeby promowania swojego nazwiska, tak jak pragnie to Pan Surdyka, jemu na tym zależy.Ponadto Przewodniczący PO przypomina mi obecnego ministra Macierewicza ,który tylko by wszystkich lustrował(do czego to doprowadzi?). Jednocześnie zapewniam, że nie pod pseudonimem Kapki99 nie ukrywa się Wojciech Huczyński. Odpowiadając na Pana pytanie co zrobił obecny burmistrz i radni takiego dla mista widać gołym okiem :rondo, wkońcu mieszkańcy Jaśminowej, Kotlarskiej doczekali się po 15 latach upragnionych ulic, hala sportowa, mamy monitoring(czujemy sie bezpieczniej) rondo, naprawa ulicy Reja. Ma być remont placu przed BCK, myślę że te parę przykładów starczy. Patrząc na to co dzieje się w brzeskiej PO jestem zdruzgotany, bo na tą partię głosowałem, na Tuska.. Uważam, że Pan ma sam zesoba problem, wygrał Pan wybory w PO, stał sie szefem i nie wie co dalej robić z tym fantem, jak dalej poprowadzić młodych ludzi, chyba, że się mylę? :D Wcale nie zdziwił by mie fakty, jakbym usłyszał, że stworzył Pan koalicję z brzeskim PiS Pana Stefanskiego, którego Pan w poprzednich wyborach obwiniał za stan miasta, bo czytałem w Kurierze Brzeskim o zamiarach prowadzenia rozmów. Odpowiada Pan pytaniem na pytanie, wczesniej pisząc że jest Pan otwarty na młodych ludzi, służu informacja... a tak nie jest? Sam sobie Pan przeczy! :( Pozdrawiam Kapki 99
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-08-25, 21:28   

Panowie :!:
PK napisał/a:
tfoja
PK napisał/a:
sfym
PK napisał/a:
sfojego
PK napisał/a:
poważnie bezsensu jest
PK napisał/a:
sfoich
bez komentarza, tu proszę poczytać
http://www.forumbrzeg.pl/...ghlight=j%EAzyk
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, burmistrz, po, wykluczony


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu