Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
"Stop cyrkom !"
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-09-03, 06:04   

mulder napisał/a:
Aspekt wychowawczo-edukacyjny. Czytamy ze zrozumieniem, Franciszku.


Śląskie Kuratorium Oświaty? Proponuję, żeby Śląskie kuratorium zajęło się młodzieżą demolującą pociągi i bombardującą dworzec brzeski petardami i innymi różnymi "pociskami".

Wy towarzyszu pedagogu, może i czytacie "ze zrozumieniem". Nas uczą czytać i myśleć.

Sprawdź, z jakim lobby mają powiąania zatroskani obywatele...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-09-03, 06:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2012-09-03, 06:18   

Franciszku, w linkowanym materiale są pisma i z innych województw. Bądź sumienny. :D
Alternatywą dla cyrków ze zwierzętami są choćby takie cyrki, jak ten:
http://www.cirquedusoleil.com/en/welcome.aspx
Art.10.
a/ Żadne zwierzę nie może być traktowane jako zabawka dla człowieka.
b/ Wystawianie zwierząt na pokaz, oraz widowiska z udziałem zwierząt narażają na szwank godność zwierzęcia.

Światowa Deklaracja Praw Zwierząt
uchwalona przez UNESCO w dniu 15.10.1978 w Paryżu

W całej Skandynawii obowiązuje zakaz występów cyrków ze zwierzętami ( dopuszcza sie tresurę psów i koni ), a ponadto około 160 miast w Wielkiej Brytanii, 13 w Australii, 2 w Nowej Zelandii, niektóre z miast w Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wprowadziło takie zakazy. W Polsce natomiast, Bielsko-Biała i zdaje się Legnica.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2012-09-03, 06:29, w całości zmieniany 2 razy  
1 UP 4 DOWN
 
bartex 


Wiek: 25
Dołączył: 14 Gru 2011

UP 29 / UP 4



Wysłany: 2012-09-03, 09:23   

Tak się składa, że do Bielska-Białej i Legnicy mimo zakazu cyrki i tak wjeżdżają i na spektakle przychodzą tłumy i większość osób nie zwraca uwagi na pseudo ekologów (zielonych), którzy protestują pod cyrkami i jeszcze niszczą wszystko wokół cyrku.
1 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2012-09-03, 10:03   

mulder napisał/a:
przynajmniej tak piszą w pismach, które czytasz.:wink:
Skąd ty wiesz co ja czytam ? Wracając do tematu - z szanownym panem pedagogiem i ekologiem zarazem nie zgadzają się już nawet inni którzy pomagają zwierzętom
Ps. Skoro już jesteś takim zawziętym "obrońcą" zwierząt to radzę przerzucić się na wegetarianizm lub weganizm - w końcu świnia tak jak każda inna istota też czuje.
0 UP 0 DOWN
 
Marta :D 
Pomoc imperatora zła



Wiek: 26
Dołączyła: 24 Mar 2011

UP 3 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-09-03, 13:29   

mulder napisał/a:
narażają na szwank godność zwierzęcia.


Nie wydaje mi się żeby zwierzę myślało, że robiąc sztuczki dla publiczności "szwankuje swoją godność" na pewno nie myśli o boże ci ludzie się ze mnie śmieją jaki wstyd.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-09-03, 18:33   

Cytat:
Franciszku, w linkowanym materiale są pisma i z innych województw.


Tak - czytałem. W skrócie wszystkie można je streścić w kilka zdań: "Wiemy, rozumiemy, zdajemy sobie sprawę".

Poza tym wg mnie linkowane pisma raczej dotyczą "nietenteges", że plakaty cyrku wiszą w szkołach, niż że ktoś tam pałką po łbie rzekomo bije jakieś zwierzątka.

Jak tresowaliście swoje psy, Panie Pedagogu? Daliście im elementarz, a potem skierowaliści do szkoły? ;)

I żeby nie było wątpliwości: jestem przeciwnikiem stosowania przemocy wobec naszych mniejszych braci (z wyjątkiem obrony koniecznej, walki o byt i tak dalej ;) ). Ale z tymi cyrkami, to przesada wg mnie.

Prosiłem też, żebyś zmienił (dla dobra całej sprawy) tytuł wątku, bo już samym napisem "Stop cyrkom!" więcej sprawie szkody, niż korzyści przynosisz.

"Stop przemocy wobez zwierząt w cyrkach" ?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-09-03, 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
bartex 


Wiek: 25
Dołączył: 14 Gru 2011

UP 29 / UP 4



Wysłany: 2012-09-03, 19:50   

http://www.youtube.com/watch?v=XiahkJKgrI8

Małpy, węże, legwan, gołębie i psy-pseudo ekolodzy uważają, że te zwierzęta są męczone i bite. Jeżeli małpka się przejdzie po arenie, a węże które w zasadzie i tak nie robią tylko jakiś taniec a węze na szyi to na prawdę wielka krzywda ...

A gołebie to strasznie szybko się oswajają i da się je nauczyć wielu sztuczek-fakt trzeba duzo ćwiczyć.

Hehe-Ciekawi mnie to skąd wiedzą oni o tresurze zwierząt jeżeli nigdy w cyrku nie byli...

Oni są śmieszni !
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-09-03, 20:13   

A jak pies musi robić z siebie pajaca "Podaj łapę!" "Aport!" "Poproś!" - to nie jest uwłaczanie zwierzęcej godności?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-09-03, 20:23   

lord napisał/a:
mulder napisał/a:
przynajmniej tak piszą w pismach, które czytasz.:wink:
Skąd ty wiesz co ja czytam ?


Ponoć ostatnio niektórym Forumowiczom "Jezus" się objawia... Może mulder usłyszał też głosy?
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2012-09-03, 20:37   

Marta napisał/a:
mulder napisał/a:
narażają na szwank godność zwierzęcia.


Nie wydaje mi się żeby zwierzę myślało, że robiąc sztuczki dla publiczności "szwankuje swoją godność" na pewno nie myśli o boże ci ludzie się ze mnie śmieją jaki wstyd.

Dziecko, to nie ja napisałem , a ojcowie Światowej Deklaracji Praw Zwierząt. :D ]]

Franciszku, mam pedagogiczną cierpliwość, stąd specjalnie dla Ciebie:
"(...)Kuratorium Oświaty w Katowicach uprzejmie informuje, iż działania
podejmowane przez nas w tym zakresie realizowane są poprzez sprawowanie systematycznego bezpośredniego nadzoru pedagogicznego, który sprowadza się
przede wszystkim do wspierania dydaktycznej i wychowawczej działalności szkół w oparciu o przestrzeganie obowiązującego prawa. Dotyczy to także kształtowania
odpowiednich przekonań i postaw dzieci i młodzieży wobec środowiska natruralnego poprzez realizację treści programowych z zakresu edukacji ekologicznej
uwzględniającej troskę o jakość środowiska w tym także problematykę ochrony świata zwierząt.(...)",
"(...)Działalność taka nie jest zgodna z zapisami Konwencji Praw Dziecka, której stroną jest Polska (Art. 29. 1. PaństwaStrony
są zgodne, że nauka dziecka będzie
ukierunkowana na: ...e) rozwijanie w dziecku poszanowania środowiska naturalnego.).
W związku z powyższym zwracam uwagę Państwa Dyrektorów na tego rodzaju niepożądaną działalność i uczulenie na ten problem nauczycieli Państwa szkół.
Waldemar Godlewski
Lubelski Kurator Oświaty".
"(...)Mazowieckie Kuratorium Oświaty o cyrkach
17 listopada 2003
W związku z wystąpieniem Stowarzyszenia Inicjatywa "EMPATIA" w sprawie udziału dzieci w występach cyrków ze zwierzętami uprzejmie informuję, że podzielam
wątpliwości Stowarzyszenia o edukacyjnym i wychowawczym aspekcie tych pokazów.
Osoby odpowiedzialne za nauczanie i wychowanie młodych ludzi powinny tworzyć sytuacje, w których kształtuje się prawdziwe wyobrażenie o zachowaniu zwierząt i
ich potrzebach. Sytuacje wychowawcze powinny sprzyjać uczeniu się pozytywnych zachowań, tolerancji i wrażliwości.
Świadomość dorosłych o nienaturalnym zachowaniu zwierząt w cyrku, wiedza o sposobach dochodzenia przez treserów do efektów prezentowanych podczas
występów, warunkach, w jakich przebywają zwierzęta w cyrku i w jakich są one transportowane powinny budzić refleksje nauczycieli o celowości organizowania przez
szkoły wycieczek do cyrku.
Mam nadzieję, że przeciwstawianie się stosowaniu przemocy wobec zwierząt, uświadamianie wszystkim wagi tego problemu wpływać będzie także na decyzje
nauczycieli związane z realizacją przez nich zadań dydaktycznowychowawczych.
Lech Poduch
Mazowiecki Wicekurator Oświaty".

Przeczytałeś ? To jeszcze raz od początku, proszę. Jesteś prawdziwie pedagogicznym wyzwaniem. Żartuję oczywiście . :D
Ostatnio zmieniony przez mulder 2012-09-03, 20:43, w całości zmieniany 4 razy  
1 UP 4 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-09-03, 20:56   

Super ! A teraz przeczytaj i zacytuj cały artykuł 29 tej konwencji i powiedz, dlaczego w swoim zachowaniu stosujesz się tylko do jego ostatniego podpunktu, łamiąc wszystkie inne?

Jesteś prawdziwym wyzwaniem dla "wojującego" antropologa, Mulder ;) . I ja nie żartuję, chociaż przymrużam oko...
0 UP 0 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2012-09-03, 21:57   

Mulder - popieram twoje akcje ochrony zwierząt zaniedbanych, głodzonych, bitych itp.

Szanuję Twoje poglądy na temat ochrony środowiska, zwierząt itp - choć sam traktujesz je wybiórczo i często z dziecinną wręcz naiwnością i zawziętością.

Ale w cyrku byłem i tamtejsze zwierzęta nie przypominają tych bitych, zabidzonych istot które na codzień ratujesz.
Wiem co mówię - pochodzę ze wsi, z gospodarstwa w którym było wiele różnych zwierząt, czy to pupili czy chodowlanych, i potrafię rozpoznać cierpienie w oczach zwierzęcia.
Dostrzegam je za to w oczach bernardyna mojego kolegi, który zmuszony jest mieszkać w mieszkaniu 60m2...

Nie przedkładaj własnego wyobrażenia nad rzeczywistość.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2012-09-04, 04:08   

Ręce opadają.
Nie ma u mnie zgody na kaształtowanie takich postaw, którym sprzeciwiają się również kuratoria wyczerpująco komentując to w swoich rozporządzeniach, które cytowałem wcześniej.
1 UP 4 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-09-04, 05:57   

mulder napisał/a:
Nie ma u mnie zgody na kaształtowanie takich postaw, którym sprzeciwiają się również kuratoria wyczerpująco komentując to w swoich rozporządzeniach, które cytowałem wcześniej.


Pozwolę sobie zacytować. Postaram się, aby grupa ludzi, wzrorem kolegów ze stowarzyszenia podpisanego pod petycją, zwróciła uwagę na łamanie przez pedagogów również innych punktów Konwencji Praw Dziecka i przeciwstawianie się przez nich, oraz jawną pogardę i wystepowanie wbrew podstawowym obowiązkom narzuconym przez ustawy o systemie oświaty i temu podobne.

Ręce opadają...
0 UP 1 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-09-05, 20:08   

A.Mason napisał/a:
No cóż, to potwierdza tylko diagnozę - nie dość, żeś bolszewik, to jeszcze konfabulant.


No właśnie :lol: To "Jezus" ci objawił owe prawdy ?

Nie wygaśnie.
0 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: cyrkom, stop


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu