Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Niepewny los Odry Brzeg...
Autor Wiadomość
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2011-12-18, 13:51   

Rich Kramer napisał/a:
Ależ ja nie miałem na myśli burzenia czegokolwiek, niech sobie grają dalej ale z innym budżetem, najwyższy czas dać szansę innemu sportowi w Brzegu i przesunąć większość środków finansowych na właśnie męską piłkę ręczną.


Oczywiście również dałbym szansę innym sportom, ale trzeba zacząć od znalezienia sponsorów. Myślisz, że Odra Brzeg była głównie finansowana z budżetu miasta czy z urzędu marszałkowskiego w latach poprzednich? Teraz nastały ciężkie czasy bo PWC Odra nie jest już tytularnym sponsorem i stąd te problemy. Pieniądze zawsze się znajdą na działalność sportową jeśli chodzi o instytucje państwowe. Rzecz w tym, że podstawą działalności drużyny koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej itp. itd. są sponsorzy a nie "datki" instytucji państwowych. Chcesz rozwijać inne sporty to zacznij od pozyskania dla nich sponsorów a dopiero potem zacznij narzekać na stronnicze dofinansowania urzędu miasta. Posiadamy klub w Ekstraklasie i to daje dużą promocję naszemu miastu więc dlaczego mielibyśmy z tego rezygnować? I to jeszcze na rzecz sportów, które nie są tak popularne i uczestniczą w niższych klasach rozgrywkowych.
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2011-12-18, 17:47   

beneck napisał/a:
MaRiO napisał/a:
reprezentują pseudo-piłkarze
Mario spokojnie z takimi niemądrymi uwagami pod adresem piłkarzy- jestem w stu % pewien ze chłopaki dają z siebie wszystko inna rzecz że mogą mieć mniejsze umiejętności ale to nie powód do takich epitetów. Co do koszykarek to faktycznie mamy ekstraklase i jeśli jest tylko cień szansy na sponsora to nie powinno sie tego niszyczyć


Jeśli kogoś uraziłem - przepraszam. Może i dają z siebie wszystko, ale porównywanie ekstraklasy koszykarek do IV ligi piłki nożnej nie ma najmniejszego sensu. Owszem, futbol jest najpopularniejszą dyscypliną sportu w Polsce, ale w Brzegu to właśnie basket jest sportem numerem 1.
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2011-12-22, 18:47   

LiuKhongSum napisał/a:
Rich Kramer napisał/a:
Ależ ja nie miałem na myśli burzenia czegokolwiek, niech sobie grają dalej ale z innym budżetem, najwyższy czas dać szansę innemu sportowi w Brzegu i przesunąć większość środków finansowych na właśnie męską piłkę ręczną.


Oczywiście również dałbym szansę innym sportom, ale trzeba zacząć od znalezienia sponsorów. Myślisz, że Odra Brzeg była głównie finansowana z budżetu miasta czy z urzędu marszałkowskiego w latach poprzednich? Teraz nastały ciężkie czasy bo PWC Odra nie jest już tytularnym sponsorem i stąd te problemy. Pieniądze zawsze się znajdą na działalność sportową jeśli chodzi o instytucje państwowe. Rzecz w tym, że podstawą działalności drużyny koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej itp. itd. są sponsorzy a nie "datki" instytucji państwowych. Chcesz rozwijać inne sporty to zacznij od pozyskania dla nich sponsorów a dopiero potem zacznij narzekać na stronnicze dofinansowania urzędu miasta. Posiadamy klub w Ekstraklasie i to daje dużą promocję naszemu miastu więc dlaczego mielibyśmy z tego rezygnować? I to jeszcze na rzecz sportów, które nie są tak popularne i uczestniczą w niższych klasach rozgrywkowych.


Dżizaskrajstsuperstar.
Ale o jakim narzekaniu na stronniczosc piszesz. LOL
Ja nie mam pretensji do nikogo, napisalem ze czas najwyzszy dac szanse innemu sportowi w Brzegu i wskazalem pilke reczna.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-12-22, 19:50   

Rich Kramer napisał/a:
Ja nie mam pretensji do nikogo, napisalem ze czas najwyzszy dac szanse innemu sportowi w Brzegu i wskazalem pilke reczna.

Nie napisales tylko dlaczego?
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2011-12-23, 00:58   

Rich Kramer napisał/a:
Ale o jakim narzekaniu na stronniczosc piszesz. LOL
Ja nie mam pretensji do nikogo, napisalem ze czas najwyzszy dac szanse innemu sportowi w Brzegu i wskazalem pilke reczna.


Dżizaskrajstsuperstar.
Tak odebrałem Twoje wypowiedzi jakbyś miał żal do osób/instytucji o to że inwestują w sport i drużynę, która według Ciebie nie powinna już więcej uzyskiwać takich środków finansowych. Rzecz w tym, że nie trzeba zabierać nikomu żadnych pieniędzy żeby zbudować kolejną mocną drużynę. Jak będą wyniki to wtedy pojawią się dodatkowe pieniądze bo ktoś się piłką ręczną zainteresuje.
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2011-12-24, 00:34   

LiuKhongSum napisał/a:
Rich Kramer napisał/a:
Ale o jakim narzekaniu na stronniczosc piszesz. LOL
Ja nie mam pretensji do nikogo, napisalem ze czas najwyzszy dac szanse innemu sportowi w Brzegu i wskazalem pilke reczna.


Dżizaskrajstsuperstar.
Tak odebrałem Twoje wypowiedzi jakbyś miał żal do osób/instytucji o to że inwestują w sport i drużynę, która według Ciebie nie powinna już więcej uzyskiwać takich środków finansowych. Rzecz w tym, że nie trzeba zabierać nikomu żadnych pieniędzy żeby zbudować kolejną mocną drużynę. Jak będą wyniki to wtedy pojawią się dodatkowe pieniądze bo ktoś się piłką ręczną zainteresuje.


Dokładnie. Czyż nie marzyłby się nam brzeżanom następujący scenariusz: koszykówka kobiet Odra Brzeg - ekstraklasa, piłka ręczna Orlik Brzeg 1 liga, futsal Orlik Brzeg - ekstraklasa, Stal Brzeg piłka nożna III liga itp. itd.

Nie trzeba nikomu zabierać, aby komuś dać więcej, ale nauczmy się szanować to co mamy. Od kilku lat jestem blisko Odry Brzeg i zdaję sobie sprawę jak trudno jest utrzymać taki klub, ba - jestem blisko także reaktywującej się drużynie koszykarek Ślęzy z Wrocławia (II liga) i powrót do basketu na średnim poziomie to nie lada wyczyn... a co dopiero ekstraklasa.

Inną kwestią są koszty utrzymania klubu w ekstraklasie narzucane przez PLKK, opłaty choćby sędziów...

Temat rzeka
0 UP 0 DOWN
 
Wilkołak 


Wiek: 113
Dołączył: 01 Kwi 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-02-07, 11:54   

Ja pier....lę - ale logika dyskusji -... no to ja proponuję zlikwidowanie wszystkich sportów w Brzegu i przeznaczenie całej kasy na pływanie synchroniczne solo - ... startował będę ze swoją starą!! :evil:
0 UP 0 DOWN
 
M15 


Wiek: 33
Dołączył: 07 Gru 2010

UP 4 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2012-02-16, 18:28   

Można się wypowiedzieć : www.facebook.com/?ref=logo#!/questions/382889248403683/
Ostatnio zmieniony przez M15 2012-02-16, 18:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2012-02-22, 17:58   

"Miasto Brzeg nie chce koszykówki"


Kasa klubowa Odry Brzeg świeci pustkami, a władze Miasta Brzeg odsuwają totalnie pomocną dłoń od koszykówki. Do końca sezonu zasadniczego pozostało Odrze do rozegrania cztery spotkania, plus prawdopodobnie dziesięć meczy fazy play-out. Czy brzeżanki dotrwają do końca rozgrywek?

Koszykówka żeńska w Brzegu to ponad 50-letnia tradycja. Od 2000 roku nieustannie brzeżanki występują w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ciężko wywalczony awans był zasługą m.in. Małgorzaty Kaniowskiej, znanej i cenionej w Brzegu koszykarki, która nie tak dawno gościła w Brzegu na meczu Odry z Widzewem Łódź. - Byłam jedną z zawodniczek, które walczyły o ekstraklasę. Wiem ile to kosztowało i nie chodzi mi tylko o zawodniczki, ale także o sztab trenerski, cały zarząd oraz wszystkich tych, którzy kochają koszykówkę i zawsze chcieli pomóc - wspomina Małgorzata Kaniowska. Władze Miasta Brzeg odseparowały się od jakiejkolwiek pomocy Klubowi, który jest chlubą niespełna 40-tysięcznego miasta.

Popularna "Motyl" obecnie przebywa w Grecji, jednak codziennie czyta informacje dotyczące przyszłości klubu któremu tak wiele zawdzięcza. - Jest mi przykro, że władze Brzegu nie chcą wspierać brzeskiej koszykówki. Szkoda by było zmarnować cały ten wysiłek - dodaje Kaniowska. W województwie opolskim Odra Brzeg i siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle to jedyne drużyny występujące na najwyższym szczeblu rozgrywek w kraju. Dzięki sukcesom koszykarek to właśnie miasto Brzeg zostało rozsławione w całym kraju, a rywalizacja sportowa zawsze wzbudza spore zainteresowanie. - Władze miasta powinny poczuć się do obowiązku, by chociaż w najmniejszym stopniu wspomóc brzeską drużynę czyli utrzymać ją w ekstraklasie - dodaje "Motyl".

Obecnie koszykarki Odry Brzeg zajmują 12. miejsce w ligowej tabeli. Prezes Bolesław Garnczarczyk wciąż usiłuje uzyskać jakiekolwiek środki na dokończenie sezonu, jednak finansów brakuje na bieżące wydatki, takie jak choćby organizacja meczu - a to koszt około 3-4 tys. zł. Przypomnijmy, że pod szyldem Odry Brzeg gra również kilka zespołów młodzieżowych (młodziczki, kadetki), które wkrótce mogą nie mieć kogo podpatrywać w ekstraklasie...

źródło: SportoweFakty.pl

http://beta.sportowefakty...chce-koszykowki
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-02-24, 09:12   

Starling juz poleciała do USA :( no to powoli oglądamy koniec żeńskiej koszykówki w Brzegu :(
0 UP 0 DOWN
 
M15 


Wiek: 33
Dołączył: 07 Gru 2010

UP 4 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2012-03-25, 11:56   

koszykówka w Brzegu musi być dalej!! :arrow: www.youtube.com/watch?v=hsIjGQFRNCA
0 UP 0 DOWN
 
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2012-04-01, 20:46   

Jeśli chcesz wiedzieć, jak radni miejscy podczas sesji 24 lutego chcieli koszykarkom pomóc przeczytaj Niebezpieczne tematy - hotel, demografia, koszykarki - zakończenie
0 UP 0 DOWN
 
orzel05 


Wiek: 31
Dołączył: 02 Maj 2008

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2012-04-16, 20:07   

http://www.facebook.com/r...awskiej.podpisy Klikamy "lubię to" oraz zachęcam również do wyrażania swoich opinii na temat tego co dzieje się na hali przy ulicy Oławskiej.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg..., los, niepewny, odry


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu