Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2011-09-21, 22:47
1 września - rozpoczęcie roku szkonego
Autor Wiadomość
Katarzyna_26 Wiek: 40
Dołączyła: 02 Sie 2005

UP 36 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-09-08, 20:33   1 września - rozpoczęcie roku szkonego

Już po raz 53 w brzeskiej Szkole Specjalnej 1 września zabrzmiał dzwonek, witający wracających z wakacji uczniów, ich rodziców a także nauczycieli.

Uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Zespołów Edukacyjno- Terapeutycznych, w których uczą się dzieci niepełnosprawne w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, a także dzieci nauczane indywidualnie, radośnie powitały swoją szkołę. Promienni i wypoczęci po wakacjach pod opieką rodziców przybyli na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2011/2012.

Dyrektor placówki Grażyna Piaskowska wraz z całą społecznością szkolną szczególnie serdecznie przywitała i przedstawiła grupę nowych wychowanków i ich rodziców.
Dzięki przychylności Starostwa Powiatowego w Brzegu powstał drugi oddział Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego Szkoły Podstawowej klas I-III "B" .

W grupie tej jest czworo dzieci, które do szkoły specjalnej przyszły z brzeskiego Przedszkola Integracyjnego nr 7 i oddziału przedszkolnego w Brzezinie. Do pomocy nauczyciela ZET-ów zatrudniono panią Anię, która uprzednio pracowała w przedszkolu, do którego uczęszczała trójka nowoprzybyłych dzieci.

Miłym zaskoczeniem dla uczniów i rodziców był widok znajomej opiekunki w nowej szkole. Dzięki temu udało się zmniejszyć stres, związany ze zmianą środowiska. W nowym otoczeniu zawsze szukamy znajomych twarzy, przyjaznych sobie dusz, choć lubimy poznawać i odkrywać nowe osoby.

ZET I-III " B" jest to najmłodsza i bardzo promienna grupa w szkole. Dzieci szybko nawiązały kontakt ze sobą i z paniami. Są pogodne, żywiołowe i ciekawe otoczenia. Wychowawczyni zespołu pani Patrycja już po pierwszych dniach spędzonych z grupą zauważyła dużą samodzielność maluchów oraz umiejętności samoobsługi na miarę możliwości dzieci z dysfunkcjami sprzężonymi (w tym ruchową). Chwali wychowanków, że wykazują chęć do pracy, zabawy i nowych szkolnych zadań. Sądzi, że będzie to rozwojowy zespół. Być może do niego dołączy jeszcze jakiś ciekawy świata uczeń? Zapraszamy.

W szkole specjalnej dla każdego dziecka zespół specjalistów przygotowuje Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny, uwzględniając zalecenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz jego możliwości rozwojowe. Rodzic ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych znajdzie w ofercie Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Mossora 4 szeroką gamę specjalistycznych zajęć w tym:
terapię EEG Biofeedback,
logopedię,
język migowy,
gimnastykę korekcyjną,
rewalidację komputerową, muzyczną, plastyczną,
usprawnianie technik szkolnych,
zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze,
indywidualne oraz grupowe zajęcia z psychologiem czy pedagogiem.


Placówka, dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze nauczycieli, od wielu lat udziela wsparcia dzieciom szczególnej troski z terenu miasta i gminy Brzeg oraz gmin sąsiednich: Skarbimierza, Lubszy, Lewina Brzeskiego i Olszanki.

Szkoła zapewnia rozwiązywanie problemów dydaktycznych i wychowawczych w sposób indywidualny. Lekcje odbywają się w małych grupach, z wykorzystaniem specjalnych pomocy dydaktycznych. Nauczyciele pracują odpowiednimi metodami, które zapewniają optymalny rozwój i osiągnięcie sukcesu każdemu uczniowi.

Obraz 010.jpg
Plik ściągnięto 62 raz(y) 434,2 KB

0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: roku, rozpoczecie, szkonego, wrzesnia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:

Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu