Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Stopem przez Europę
Autor Wiadomość
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-09-03, 16:56   Stopem przez Europę

Po pierwsze jeździł ktoś? Macie jakieś pomocne rady, doświadczenia? :) chętnie dowiem się wszystkiego!

Ja za granicą PL jeździłam tylko troszkę w Hiszpanii i na dystansach nie dłuższych niż 100km, nawet obywało się bez tabliczki z nazwą miasta ;) w PL się jeździ zupełnie inaczej, tyle wiem...

Ale plan mam dość ambitny na tegoroczne wakacje i potrzebuję wszelkich rad! nawet nie wiem czy zrobić sobie kilka tabliczek z nazwami większych pośrednich miast czy uderzać od razu do ostatecznego celu? bardziej sensowna wydaje mi się ta pierwsza opcja, ale mam koleżankę, która bez problemu dojechała z Opola do Rzymu tylko z tabliczką ROMA :)

Więcej info o moim niecnym planie, który już zaczął się realizować, TUTAJ
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-09-03, 17:34   

wydaje mi się że najlepiej łapać TIRY, albo inne samochody z CB... podczas jazdy można szukać przesiadki... kilka lat temu uczestniczyłem w takim przekazywaniu kierowcy do domu... podwiozłem pewien odcinek, podczas jazdy znalazł już kolejnego szofera... za granicą jest pełno Polaków na radiu co jest bardzo pomocne ;) przykłąd ze słowacji gdzie w pewnym momencie mijałem samych Polaków :)
Ostatnio zmieniony przez butter 2011-09-03, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2011-09-03, 18:20   

dla zainteresowanych http://nf.e-net24.pl/www2008/glownar.htm cz350 do maroka:)
musisz zapewnie zabrać ze sobą:
-Płaszcz przeciwdeszczowy
-Buty (coś podobnego do adidas xcr gore tex) chodzi oto aby były wygodne i żeby noga sie nie pociła
-Prowiant suchy
-GPS
-2 sprawne telefony(różnie to czasem bywa w życiu) jakaś do tego ładowarka typu http://www.2future.pl/Pro...warka_sloneczna albo inna
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-09-03, 19:33   

Mam dodatkowe pytanie odnośnie tego załatwiania dalszego transportu przez CB :) nie znam się na zasięgu takiego radyjka... z ilo-kilometrowym wyprzedzeniem można już kogoś szukać? czy dopiero np. na postoju wywołuje?


RaZoR, mój znajomy popsuł sobie podobną ładowarką telefon, tzn. dokładnie taką na korbkę ;) latarka z ładowarką to była i widocznie trzeba nią jakoś równomiernie kręcić, bo widocznie jego telefon dostał jakiegoś zbyt mocnego napięcia czy coś, w każdym razie przestał się ładować nawet z sieci.. myślałam żeby mieć ładowarkę samochodową i prosić w trakcie podróży o podładowanie :) a potem już na miejscu korzystać ze zwykłej ładowarki.
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-09-03, 23:15   

colutea napisał/a:
nie znam się na zasięgu takiego radyjka... z ilo-kilometrowym wyprzedzeniem można już kogoś szukać? czy dopiero np. na postoju wywołuje?


w TIRach to nawet i 15 kilometrów jak ma bardzo dobry sprzęt. wywołuje się w trasie, np wsiadasz na A4 na naszym węźle i kierowca z którym jedziesz kończy trase / ma pauze w Zgorzelcu, i w czasie tego całego odcinka co kilkanaście minut można się pytać kto podwiezie dalej, w między czasie kierowcy dogaduja się w którym miejscu sie spotykają w celu przesiadki i jedziesz dalej w podobny sposób.

oczywiście... niezbędna jest ... MAPA
Ostatnio zmieniony przez butter 2011-09-03, 23:16, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
modelik 



Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2011

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2011-10-18, 21:34   

O! colutea, widzę, że już wróciłaś :brawo: Co z Twoim blogiem z wyprawy? Gdzie można poczytać o Twoich (Waszych) przygodach? Napisz coś :)
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-10-18, 22:02   

Nie dojechałam :P nawet z Niemiec nie wyjechaliśmy :-P 2 dni kiblowaliśmy w jakiejś dziurze, przejechaliśmy jakieś 120km z obca osobą, a tak to nas kumpel podwoził :D

Stwierdziłam, że bez sensu jechać dalej jak zaraz będziemy musieli wracać.. myślelśmy o samolocie, ale bilety były już zbyt drogie (jakieś 300 E bez bagażu), bilety powrotne się zmarnowały,mówi się trudno.. w międzyczasie zadzwonił do mnie facet od zlecenia na które czekałam, udało mi się wynegocjować moje warunki :evil: więc wróciłam też dlatego żeby pierwszą partię biżuterii zrobić w terminie co by mi zlecenie nie przepadło :) wiosną lecimy samolotem do Maroka, teraz będzie nas stać, a co! :evil:

i ch* z przygodami :P

P.s. nie wybierajcie się nigdy na stopa przez Niemcy! podejrzewam, że przez Ruskich szybciej by się udało dotrzeć do Maroka :D

P.s.2 Może jeszcze kiedyś spróbujemy :) ale teraz na jakiś czas przerzucam się na wygodnictwo :-P
Ostatnio zmieniony przez colutea 2011-10-18, 22:05, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
modelik 



Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2011

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2011-10-20, 22:05   

colutea napisał/a:
przejechaliśmy jakieś 120km z obca osobą

Zawsze to jakiś początek :D
Szkoda, bo zapowiadało się ciekawie :(
colutea napisał/a:
wiosną lecimy samolotem do Maroka, teraz będzie nas stać, a co! :evil:

Nie zapomnij zrobić zdjęcia na konkurs :wink:
A co do przygód :wink: , można je przeżyć wszędzie.
colutea napisał/a:
Może jeszcze kiedyś spróbujemy :) ale teraz na jakiś czas przerzucam się na wygodnictwo

Masz rację, siedź w domu, rób zabawki, pij piwo i walcz z kamieniami :D
Pozdrawiam!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: europe, przez, stopem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu