Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Wybory czas zacząć - kto kogo.
Autor Wiadomość
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

  Wysłany: 2011-08-22, 14:48   Wybory czas zacząć - kto kogo.

9 października 2011 za progiem a my mamy wybrać - kogo?
"Przewodnia siła Narodu" uosobiona PO swoje już nagłaśnia przy czym wszelkimi możliwymi sposobami utrąca potencjalnych konkurentów - czystość i moralność w takich przypadkach ma znaczenie czysto wirtualne, co wielokroć zostało udowodnione praktyką tej-że koterii.
Na dobry początek - coś o "kuchni":
http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-08-22, 20:31   

Może skupmy się aby Brzeg w końcu miał Posła. Namysłów wystawił Łukasza Tuska i z 16 miejsca dostał się do sejmu. Osoba taka może wiele pomóc naszemu lokalnemu społeczeństwu. Moim zdaniem tu partie się raczej nie liczą, powinien liczyć się człowiek.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-08-22, 21:05   

yasiu napisał/a:
Może skupmy się aby Brzeg w końcu miał Posła.


Jakieś konkretne propozycje? Rozumiem, że kandydaci najsilniejszych ugrupowań? ;)
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-08-22, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2011-08-22, 21:24   

yasiu napisał/a:
Może skupmy się aby Brzeg w końcu miał Posła. Namysłów wystawił Łukasza Tuska i z 16 miejsca dostał się do sejmu. Osoba taka może wiele pomóc naszemu lokalnemu społeczeństwu.


Mamy jakiegoś kandydata na posła z Brzegu?
Nie pytam o partyję a o kandydata... :?:


""Moim zdaniem tu partie się raczej nie liczą, powinien liczyć się człowiek""

Tym właśnie człowiek Tuska jest u mnie przegrany - za to niech dziękuje swemu pryncypałowi i jego świcie za olanie tematu okręgów jednomandatowych.
Głosy obywateli zebrał? - zebrał.
Co z nimi zrobił? - przemielił na papier toaletowy. Potraktował współmieszkańców jak papier do...
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-08-22, 21:28   

Żeby nie było, nikogo nie preferuję bo nie znam kandydatur.
0 UP 0 DOWN
 
Bodek 



Wiek: 42
Dołączył: 20 Cze 2011

UP 0 / UP 0


Skąd: Oława

Wysłany: 2011-08-22, 21:33   

Jak tylko pojawią się listy kandydatów Nowej Prawicy z okręgu nr 21 (opolskie) zamieszczę krótką notkę o kandydatach (prawdopodobnie będzie również kandydat z Brzegu). Jednakże zaznaczam już na wstępie, że Nowa Prawica idzie do Sejmu by zmienić ustrój na normalny i spowodować by posłowie nie mogli "załatwiać" niczego poszczególnym grupom interesu.
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2011-08-22, 21:34   

yasiu napisał/a:
Żeby nie było, nikogo nie preferuję bo nie znam kandydatur.


Temat wyborów wywołałem trochę przed czasem tylko z tego powodu że listy będą opublikowane po 30 sierpnia(wedle prawa). Mamy czas na drobną wymianę poglądów i naświetlenie swojego punktu widzenia co do dalszych losów naszego kraju(jaki by ten wpływ nie był). :idea:
0 UP 0 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2011-08-22, 22:37   

oldstaszek napisał/a:

Tym właśnie człowiek Tuska jest u mnie przegrany - za to niech dziękuje swemu pryncypałowi i jego świcie za olanie tematu okręgów jednomandatowych.
Głosy obywateli zebrał? - zebrał.
Co z nimi zrobił? - przemielił na papier toaletowy. Potraktował współmieszkańców jak papier do...


Ale to przez tych wszystkich złych ludzi co nie rozumieją co to miłość ;p
Teraz na pewno to zrobi - przecież obiecał ;)

A złota zasada donalda to:

Nikt Ci tyle nie da ile ja Ci mogę obiecać

8)
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-08-22, 23:15   

yasiu napisał/a:
Osoba taka może wiele pomóc naszemu lokalnemu społeczeństwu

Niby w czym? Zależeć nam powinno na brzeżanach w sejmiku wojewódzkim, w otoczeniu marszałka. Tam decyduje się o ważnych z naszej, lokalnej perspektywy rzeczach. W sejmie niekoniecznie, to znaczy w ogóle. Poseł to tylko szabelka licząca się w głosowaniach. Może walnąć płomienne przemówienie na brzeski temat do pustej sali w późnych godzinach nocnych co najwyżej. No, może gdyby następca Grabarczyka był z Brzegu, to może jakiś most albo peron :wink:
Cóż Namysłów zyskał dzięki Łukaszowi? Zresztą mieliśmy kiedyś brzeskiego posła. Pod koniec kadencji okazał się nawet specem od autostrad i coś z tego pożytecznego nam przyszło? :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-08-23, 11:23   

Bodek napisał/a:
Jak tylko pojawią się listy kandydatów Nowej Prawicy z okręgu nr 21 (opolskie) zamieszczę krótką notkę o kandydatach (prawdopodobnie będzie również kandydat z Brzegu). Jednakże zaznaczam już na wstępie, że Nowa Prawica idzie do Sejmu by zmienić ustrój na normalny i spowodować by posłowie nie mogli "załatwiać" niczego poszczególnym grupom interesu.

Bodek, napisz nam wszystkim króciutko jaki mianowicie ustrój Nowa Prawica pragnie nam zafundować i jak tego zamierza dokonać, jakimi krokami do tego nowego ustroju ma zamiar dojść. Czy jest to któryś ze znanych ustrojów typu monarchicznego, republikańskiego, czy zakładacie rządy sprawowane przez jednostkę, może przez grupę elitarną i jak chcecie ją wyłonić - ustrój oparty na władzy sprawowanej przez pospólstwo to my już mamy.

Prosiłbym, żebyś bardziej przyłożył się do wyjaśnienia i nie popełniał tak dziecinnych błędów jak JKK w swoim manifeście programowym:
Cytat:
Zasadniczym postulatem Nowej Prawicy jest oparcie się na podstawie prawa rzymskiego: Volenti non fit iniuria.(chcącemu nie dzieje się krzywd - przyp. moje)

a kawałek dalej pisze,
Cytat:
że np. nie wolno zadłużać państwa i „dbać o wyborców”, czyli o dzisiejsze „przypadkowe społeczeństwo”, każąc płacić za to dzieciom i wnukom!

No to jak to się ma do rzymskiej maksymy, że volenti non fit iniuria? No bo jeśli my chcemy zadłużyć sobie własne dzieci (które, zgodnie z rzymską, a jakże, zasadą są naszą własnością) to czemu jakiś JKK ma nam tego zabraniać? Chcemy, wiec krzywda nam się nie dzieje.

Bodek, JKK, którego wielce sobie cenię bo to bardzo inteligentny i mądry człowiek ale to przecież tak na prawdę najbłyskotliwszy w kraju demagog. Niemal na każdą jego myśl zawartą i we wzmiankowanym manifeście, i w innych jego wystąpieniach można znaleźć taką masę kontrargumentów, że aż pisać się o tym nie chce. Zaletą jego wypowiedzi jest to, że zachęcają do myślenia. Niektórych - reszta po prostu mu wierzy bez sprawdzania kart. To nie jest najlepsza wersja pokera :x

Ponawiam prośbę jak na wstępie, bo jestem pełen obaw, czy JKK w swojej miłości do prawa rzymskiego nie proponuje nam powrotu do instytucji niewolnictwa wynikającej z rzymskiego prawa osobowego będącego podstawą wszelkich innych rzymskich praw. Choć w odniesieniu do mniejszości romskiej jakiś praetor peregrinus pewnie i by się przydał ... :wink:
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2011-08-23, 11:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2011-08-23, 12:21   

Zanim będą publikowane listy - wklejam link do stronki jaka wydaje mi się trochę szersza niż te wyłącznie z POPiS-em:
http://wyborysejm2011.pl/...sid=1&Itemid=49

Nie mam pojęcia kogo ta stronka prezentuje i kto za nią stoi - mam jedynie nadzieję że normalni ludzie... :)
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2011-08-24, 16:02   

"Kaczyński o wyroku: Polska nie jest państwem prawa. Powołać nowe sądy"

Ostatnie trzy włosy stanęły mi dęba gdy przeczytałem ciąg dalszy :shock:

Historia zna takie "sądy" z autopsji tak na wschodzie po 1917 roku jak i na zachodzie gdy Adolf spalił Reichstag...
Ale co ja tam będę:
http://wiadomosci.gazeta....wa__trzeba.html
0 UP 0 DOWN
 
bartek74 



Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg/Sanok

Wysłany: 2011-08-24, 16:33   

Należy pozbyć się resztek komunizmu, powiedział człowiek u którego wiceministrem sprawiedliwości był pan Kryże wydający wyroki na opozycje w stanie wojennym......
Koszmar powraca.......
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-08-24, 20:39   

bartek74 napisał/a:
Koszmar powraca.......

Bez przesady. Przedtem była tragedia, a teraz już tylko farsa.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-08-25, 05:39   

Prezes jako pomazaniec powinien zaistnieć w trzech osobach - sędzia, prokurator generalny i minister sprawiedliwości, wtedy dopiero zapanuje ład i porządek boży.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czas, kogo., kto, wybory, zaczac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu