Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Photo Day Brzeg v. 0.1 beta

Czy Photo Day w Brzegu mialby racje bytu?
Tak
80%
 80%  [ 32 ]
Nie
20%
 20%  [ 8 ]
Głosowań: 40
Wszystkich Głosów: 40

Autor Wiadomość
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-12-21, 17:59   Photo Day Brzeg v. 0.1 beta

Dawno temu Jadore, a niedawno w jednej z rozmow ze Smoothem padl pomysl, ktory ja bezczelnie podchwycilem i niniejszym Wam przekazuje.

Co myslicie o urzadzeniu na wiosne w Brzegu imprezy nazywanej w innych miastach Photo Day'em? W skrocie polega to na tym, ze w okreslonym miejscu i o okreslonej godzinie zbiera sie grupa fotoamatorow i przez pare godzin robia zdjecia. I to w zasadzie wszystko.

Oczywiscie w ramach kija i marchewki stosuje sie zwykle metode nagradzania najlepszych photodayowcow. Jest to niezla metoda, wiec w ramach nagrod zafundowalbym aparat kompaktowy (malpka wartosci ok. 250zl) i/lub inne nagrody.

Jak myslicie, czy tego typu inicjatywa ma racje bytu w Brzegu, gdzie mozna powiedziec, ze poza sporadycznymi spotkaniami dawnej G.T.A. oraz niedawno zawiazana Harcerska Grupa Fotograficzna, nie widac zadnej fotograficznej aktywnosci?
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-12-21, 18:32   

A.Mason, dodałbym jeszcze forumowych fotoreporterów, oni też często biegają z aparatami ;)
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-21, 18:33   

A.Mason, znasz moje zdanie, ja jestem za, aczkolwiek na pewno nie byłoby to na taką skalę jak robi to Wrocław, a nawet chyba Opole, bo nie mamy aż tylu obiektów (że tak jest nazwę "fotograficznie strategicznych), ale patrząc np. na ostatnie Dni Księstwa i zwiedzanie 3 wież, można uznać że taki Photo Day miałby rację bytu u nas.
W naszej rozmowie proponowałam pewien obiekt, nadal myślę że byłoby to dobre miejsce na PD i przy okazji może pomogłoby to miejsce jakoś rozreklamować, poza tym może ktoś przygarnie potem nasze fotki na jakąś wystawę... fotograficznie ma to duży sens wg mnie :)
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2010-12-21, 18:52   

I ja także jestem za. Zawsze chciałam się wybrać na taką "imprezę", a nigdy jakoś okazji nie było.
jadore napisał/a:
na pewno nie byłoby to na taką skalę jak robi to Wrocław

No na pewno nie, ale powoli, powoli... :)
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-21, 19:04   

yasiu napisał/a:
dodałbym jeszcze forumowych fotoreporterów, oni też często biegają z aparatami ;)
nie no oczywiście że tak, chodzi o wszystkich fotografujących w Brzegu, ale trzeba też pamiętać, że nie każdy akurat takim typem fotografii byłby zainteresowany.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-21, 19:26   

No myślę, że fotoamatorzy to takie uproszczenie, wszak fotografów ZAWODOWYCH to na horyzoncie ni ma:) .. także, ogólnie mowa tu o wszystkich, którzy chętni są wykorzystać swój aparat :)
Ja się trochę obawiałem pory roku, ale wiosna jak na I edycje takiej imprezy jest w sam raz. Również zastanawiałem się, "Wrocław - tak, ale czy Brzeg?"... cóż odpowiedź jest prosta.. może nie byłaby to impreza na skale Wrocławia, ale z pewnością poprzez atrakcyjną formę, nagrody i promocję mogła by sporo osób przyciągnąć. Myślę, że warto spróbować!
Ostatnio zmieniony przez smooth 2010-12-21, 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-12-21, 19:47   

yasiu napisał/a:
A.Mason, dodałbym jeszcze forumowych fotoreporterów, oni też często biegają z aparatami

Rzeczywiscie zapomnialem. Reporterzy, patrzac na ich dotychczasowa dzialalnosc, raczej stanowili wartosc bardziej "uzytkowa" niz artystyczna, pewnie dlatego.

smooth napisał/a:
No myślę, że fotoamatorzy to takie uproszczenie, wszak fotografów ZAWODOWYCH to na horyzoncie ni ma:) .. także, ogólnie mowa tu o wszystkich, którzy chętni są wykorzystać swój aparat

A nie do konca tak. Fotoamator ma rozne znaczenia. W tym przypadku chodzilo mi o "amatorow" w znaczeniu "pasjonatow fotografii" :-)

smooth napisał/a:
cóż odpowiedź jest prosta.. może nie byłaby to impreza na skale Wrocławia, ale z pewnością poprzez atrakcyjną formę, nagrody i promocję mogła by sporo osób przyciągnąć. Myślę, że warto spróbować!

Na pewno nie ma co porownywac do Wroclawia, bo to roznica skali.
Ale podobnie jak Ty uwazam, ze jesli jest choc szansa na dobra zabawe i jakis pozytywny efekt, to warto sprobowac.
0 UP 0 DOWN
 
Aranea 


Wiek: 29
Dołączył: 08 Mar 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-21, 20:26   

A.Mason napisał/a:
stanowili wartosc bardziej "uzytkowa" niz artystyczna, pewnie dlatego.


Że gorsi? :D
Imprezy to imprezy, inną twórczością się nie chwalimy tutaj raczej :P
Pewnie też byśmy dołączyli, przyjemne z pożytecznym ;)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-12-21, 20:34   

Aranea napisał/a:
Że gorsi? :D

Inni ;-P

Aranea napisał/a:
Imprezy to imprezy, inną twórczością się nie chwalimy tutaj raczej :P

To skad ja mialbym znac inna tworczosc? ;-P

Aranea napisał/a:
Pewnie też byśmy dołączyli, przyjemne z pożytecznym ;)

Photo Day'e maja ta zalete, ze w ich czasie mozna uprawiac dowolny rodzaj fotografii. Od typowej reporterki, przez dokumentalna, po artystyczna. Niektorzy fotografowie zapraszali ns PD nawet wlasne modelki :-)
0 UP 0 DOWN
 
Dziadek-Brzeg 

Wiek: 75
Dołączył: 15 Maj 2009

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2010-12-21, 21:06   

Chcę się dołączyć do tej dyskusji i proponuje wszystkim fotoamatorom i osobom zainteresowanym historią Brzegu utrwalenie na zdjęciach to co jeszcze jest a niedługo zniknie. Mam na myśli Ogrodzenie Czerwonych Koszar. To ogrodzenie ma tyle lat co koszary i pomału normalnie znika. Często chodzę ul.Wileńską i widzę jak to ogrodzenie znika. Teraz zima ale na wiosnę warto o tym pomyśleć . Na pewno jeszcze coś zostanie. Mam już parę pamiątkowych zdjęć. Pozdrawiam wszystkich. Dziadek.
0 UP 0 DOWN
 
Aranea 


Wiek: 29
Dołączył: 08 Mar 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-21, 21:17   

Dziadek-Brzeg, a to dotyczy bezpośrednio photo day czy całokształtu?

A.Mason, na ile będę mógł na tyle pomogę, jak coś to pisz na PW ;)
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-22, 10:40   

Dziadek-Brzeg napisał/a:
utrwalenie na zdjęciach to co jeszcze jest a niedługo zniknie
to jest jakby moja myśl przewodnia podczas każdego naszego pleneru fotograficznego, zresztą na moim fotoblogu mam specjalną kategorię przeznaczoną miastu, zarówno w pozytywnych jak i negatywnych aspektach, czasami chciałabym dosłownie przejść każdą uliczką Brzegu i zrobić zdjęcia, bo też mam świadomość, że za parę lat już tego nie będzie.
Dziadek-Brzeg napisał/a:
Mam na myśli Ogrodzenie Czerwonych Koszar.
kiedyś chyba tam fociliśmy i zdaje się że jakieś jedno zdjęcie płotu mam - co najmniej.

Aranea napisał/a:
Imprezy to imprezy, inną twórczością się nie chwalimy tutaj raczej :P
no właśnie, a specjalny temat do pochwalenia się swoimi zdjęciami jest... :) Ja też nie znam Waszej "innej" twórczości, więc pochwalcie się czasem :)
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-22, 11:00   

a ja bylem na nie tylko i wylacznie dlatego iż następuje tu lekki podział a niby profesjonalistów i amatorów (wartość użytkowa)

a photo day chyba charakteryzuje się tym iż każdy może przyjść i pstryknąć i już na początku dzielenie ludzi na profesjonalistów oraz amatorów mija się z celem :|
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-12-22, 11:07   

blaster napisał/a:
i już na początku dzielenie ludzi na profesjonalistów oraz amatorów mija się z celem :|

Jak sie nie czyta wszystkich postow, to nic dziwnego, ze sie jest na nie. Sprobuj przeczytac jeszcze raz ten watek, tylko odrobine uwazniej, ok?
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-22, 11:24   

wystarczył mi twoj post z Wczoraj 19:47 oraz Wczoraj 20:34

Inni? żart czy nie ja czuje się normalny pstrykajac, za profesjonaliste nigdy sie nie uwazalem ani nie uwazam ale jako inny też bym nie chciał.

tak czy siak pozdrawiam, a co do wątku przeczytałem od deski do deski zanim napisałem. Ja to odebralem tak, ty może inaczej
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, day, photo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu