Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
Wypadek w Pisarzowicach !!!
Autor Wiadomość
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-06-25, 22:44   

przy 50 to by sobie wjechał nawet i na ten chodniczek i ominął spokojnie. aby się obijać, kosić co popadnie na drodze, na pewno dodatkowo hamował wiec jak dla mnie 100 jechał jak nic... lekcja życia, oby wyciągnął wnioski.

ofto: czy tutaj także "fatalny" stan drogi był przyczyną wypadku? jak to twierdzi zdecydowana większośc użytkowników dróg w Polsce.
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-06-26, 00:38   

Niemożliwe jest żeby z prędkością mniejszą niż 60km/h hamując stracić panowanie nad samochodem w warunkach letnich, gdzie nie ma śniegu ani oblodzenia. Od tego jest ABS, żeby móc wykonywać manewry kierownicą podczas ostrego/nagłego hamowania (no chyba ze ktoś bezpośrednio po kursie i zdanym egzaminem wsiada do auta i jest mistrzem prostej, a to już inna bajka).
Wbrew częstym opiom, tylny napęd nie jest straszny ani trudny w opanowaniu, jest nim łatwiej i wygodniej jeździć, a nawet łatwiej utrzymać kontrolę tylnej osi unikając poślizgu.
Patrzyłem na miejsce dzwona nie wygląda to na przepisowe 50km/h.
Szkoda samochodu i nerwów właściciela, ale na przyszłość bedzie kolejny "mądry polak po szkodzie" jak mówi stare porzekadło.
0 UP 0 DOWN
 
maksioo 


Wiek: 37
Dołączył: 26 Cze 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-06-26, 13:07   

Pabloss napisał/a:
Właśni, szukanie winnych- wiec sami nie oceniamy, skoro nie wiemy jak było naprawde..

Licznika prędkości w oczach zamontowanego nie posiadam, wiec nie wiem ile dokładnie jechał. Natomiast jeśli auto hamuje i jednocześnie wykonuje manewr skrętu w prawo odbijając się na chodnik to nawet przy niewoelkoej prędkości trasci się panowanie i auto uderza o jeden, drugi krawężnik.

Tak, było to BMW serii 5. Tak więc auto ciężkie, z napędem na tylną oś. Nad taką maszyną jest ciężko zapanować, wiem z własnego doświadczenia...

Skoro widziałeś i jak twierdzisz byłes naocznym świadkiem to chyba widziales ze jak slimak nie jechali, nie bede ich ocenial, powiem tylko tyle nie szkoda mi ani ich ani auta. Przesiaduje na tym przystanku i wiem ze gdyby tego dnia ekipa nie pojechala do wro bylo by kilka zesranych osob o ile nikt nie probowalby uciekac i nie zginalby ale to tylko czarne scenariusze. Co do auta to tak bylo to E39 3 l diesel i skoro jezdziles taka co malo prawdopodobne ale nie wnikam w to wiesz rowniez iz ten model auta ma abs i system kontroli trakcji wiec prosze Cie nie pisz głupot ze nie jechali szybko.

P.S. nie bije tu ani do wlasciciela auta, ani do nikogo innego dobrze ze skonczylo sie tylko na rozbitym aucie i zniszczonym mieniu
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-06-26, 14:30   

butter napisał/a:
ofto: czy tutaj także "fatalny" stan drogi był przyczyną wypadku? jak to twierdzi zdecydowana większośc użytkowników dróg w Polsce.


Taka jest prawda, i nie szukaj usprawiedliwienia akurat w tym wypadku. Jedź na wielu drogach z dopuszczalną prędkością to okaże się, że faktycznie nie masz racji. Kierowca ma dostosować prędkość do warunków panujących na jezdni, tak ale czy ma wozić ze sobą też szklaną kulę by przewidziała mu, że na zakręcie jest koleina?
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-06-26, 17:37   

czekałem na takiego posta ;)
no to jak wytłumaczysz kilka faktów:

najwięcej wypadków jest na PROSTYM ODCINKU DROGI - wina drogi ?

najmniej wypadków jest w okresie zimowym kiedy jest ŚLISKO- wina drogi ?

http://www.nto.pl/apps/pb...WIAT10/97087562 nowy asfalt, prosta droga- wina drogi ?? (jeden z przypadków)

i jeszcze jedna "ciekawostka"- na odcinku DK94 od Gliwic do Wrocławia wiesz gdzie jest najwięcej krzyży??? między Marcinkowicami a Groblicami- praktycznie droga bez krzyzówek, droga równa jak stół, i prosta jak struna- wina drogi ???

tyle z tytułu OT
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2011-06-26, 21:30   

dlaczego myslicie ze jak sa różnorodne systemy wspomagające i korektujące nasze błędy przy prowadzeniu samochodu to nie ma prawa auto wpaść w poslizg ?? czy cos innego ?? to tylko wspomaga ale to kierowca musi ocenic otoczenie w jakim się porusza i dostosować się do niego.

Czasami myślę, że powinni udostępnić masakryczne wypadki gdzie nie ma szczęśliwego zakończenia i puszczać to w telewizji zamiast reklam. Lub ujrzeć taki wypadek na własne oczy, to wiele zmienia perspektywy prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych.

butter napisał/a:
najwięcej wypadków jest na PROSTYM ODCINKU DROGI - wina drogi ?


zgadzam się w stu % z Tobą

Najważniejsze chyba jest to, że nikt nie ucierpiał. Napewno lekcja zostanie zapamiętana dla sprawcy jak i poszkodowanego.

Pozdro
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-06-27, 06:09   

Najwięcej śmiertelnych jest na prostym odcinku drogi, zgodzę się z tym. Natomiast przez nierówności nie zawsze kończy się śmiercią (media opisują tylko te sensacyjne)
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-06-27, 06:23   

Dodałbym jeszcze brak wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego. Obserwuję to zarówno jako kierowca, jak i rowerzysta. Ileż to razy , czy to jadąc rowerem czy też autem, wyprzedzany byłem na zakręcie przez szaleńca, który nie zdawał sobie sprawy z faktu, że tym drugim pasem, którym akurat jedzie, z naprzeciwka nadjechać może inny pojazd. Głupota, brak wyobraźni i brawura, to główna przyczyna wypadków. Akurat nawierzchnia opolsko - dolnośląskiego odcinak DK 94 jest w bardzo dobrym stanie, co kusi do szaleńczej jazdy. Podobnie z wyremontowanymi odcinkami DK 39, jak również A4 , na której dochodzi do wypadków wynikających z brawury.
0 UP 0 DOWN
 
bartek74 



Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg/Sanok

Wysłany: 2011-06-27, 10:22   

mulder napisał/a:
Akurat nawierzchnia opolsko - dolnośląskiego odcinak DK 94 jest w bardzo dobrym stanie, co kusi do szaleńczej jazdy. Podobnie z wyremontowanymi odcinkami DK 39, jak również A4 , na której dochodzi do wypadków wynikających z brawury.

Tu się nie zgodzę (w części przynajmniej) , odcinek Góra Św. Anny-Brzeg uważam za najgorszy z całej drogi Sanok-Brzeg. Monotonia, prosta droga, oczy same się zamykają nawet przy ładnej pogodzie a co dopiero w czasie deszczu czy nocy.
0 UP 0 DOWN
 
maroo 



Wiek: 43
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2011-06-29, 13:26   

I tak się będzie działo do puki nie zostanie wprowadzony systetem taki jak w Szwecji .... wróciłem niedawno z tamtąd i naprawdę nie widziałem, żeby ktoś przekraczał tam prędkość, czy to na autostradzie czy w mieście czy terenie niezabudowanym, nie widziałem także radiowozów pasących się na poboczach ...

TUTAJ troszkę o ich systemie, myślę że u nas też zdało by to rezultaty !!!
Nie ma tam oczywiście ludzi którzy nie oszczędzają portfela, ale po powrocie do polski we wrocku to jest jakaś masakra, w drodze do domu o mały włos nie uczestniczyliśmy w kolizji i to nie raz ale okolo 5-6 razy, w nasz bus był wypełniony do ostaniego siedzenia !!!
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-06-29, 17:07   

potwierdzam ;) tyle że z Norwegii- 90 bodaj na autostradzie i 80 na drodze krajowej, jechaliśmy w sznurku i co ? nie było ANI JEDNEGO wyprzedzającego na odcinku 100 kilometrów. Sznurek aut jadących 80 i zadnego wyprzedzającego- piękny widok, dodam, że z naprzeciwka ruch znikomy. W Polsce już nie jednemu mistrzowi prostej piana leciała by z wściekłości. Taka jazda to tam standard.
Dlatego tam ginie tyle ludzi w 1 ROK, ile u nas w 1 TYDZIEŃ
Ostatnio zmieniony przez butter 2011-06-29, 17:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ondraszek_ 


Wiek: 63
Dołączył: 27 Lip 2010

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2011-06-30, 16:03   

butter napisał/a:
czekałem na takiego posta ;)
no to jak wytłumaczysz kilka faktów:

najwięcej wypadków jest na PROSTYM ODCINKU DROGI - wina drogi ?

najmniej wypadków jest w okresie zimowym kiedy jest ŚLISKO- wina drogi ?

http://www.nto.pl/apps/pb...WIAT10/97087562 nowy asfalt, prosta droga- wina drogi ?? (jeden z przypadków)

i jeszcze jedna "ciekawostka"- na odcinku DK94 od Gliwic do Wrocławia wiesz gdzie jest najwięcej krzyży??? między Marcinkowicami a Groblicami- praktycznie droga bez krzyzówek, droga równa jak stół, i prosta jak struna- wina drogi ???

tyle z tytułu OT

niby taki bystry, pracownik uczelni a nie wie? dziwne.
0 UP 0 DOWN
 
ondraszek_ 


Wiek: 63
Dołączył: 27 Lip 2010

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2011-06-30, 16:04   

butter napisał/a:
potwierdzam ;) tyle że z Norwegii- 90 bodaj na autostradzie i 80 na drodze krajowej, jechaliśmy w sznurku i co ? nie było ANI JEDNEGO wyprzedzającego na odcinku 100 kilometrów. Sznurek aut jadących 80 i zadnego wyprzedzającego- piękny widok, dodam, że z naprzeciwka ruch znikomy. W Polsce już nie jednemu mistrzowi prostej piana leciała by z wściekłości. Taka jazda to tam standard.
Dlatego tam ginie tyle ludzi w 1 ROK, ile u nas w 1 TYDZIEŃ

a sypie danymi jak z rękawa. Tylko skąd te dane? o tym nie mówi, czyżby tajemnica?
0 UP 0 DOWN
 
Parkinson 


Wiek: 34
Dołączył: 11 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-06-30, 19:23   

lewy4 napisał/a:
Gratulujemy wyobraźni jak również rozumu !!!


Ja tam gratuluje nowej BEEmki! :D
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-07-01, 18:07   

ondraszek_ napisał/a:
pracownik uczelni


o mnie mówisz?

Cytat:
a sypie danymi jak z rękawa. Tylko skąd te dane? o tym nie mówi, czyżby tajemnica?

włacz googlarke to zobaczysz dane, że w rok zginęło 250 osób. u nas w 2 dni 50

statystyki przyczyn wypadków:
http://znamibezpiecznie.p...sce-raport-2009

jeszcze w czymś pomóc?
Ostatnio zmieniony przez butter 2011-07-01, 18:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: pisarzowicach, wypadek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu