Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: alferx
2006-09-24, 12:21
Myslovitz
Autor Wiadomość
myszka 



Wiek: 36
Dołączyła: 14 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-01, 08:23   

Dla Myslovitz warto trochę "pocierpiec".
Tegoroczny koncert na Juvenaliach we Wrocławiu na Polach Marsowych. Deszcz lał straszny ale warto było czekac na występ chłopaków. Wszyscy zmokli ale nikt z tego powodu nie narzekał. Było super, super wspomnienia.
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-11-01, 08:25   

oj ja chetnie bym pomoknela dla nich ;) jak dla mnie sa najlepszym polskim zespolem ktory probuje sie przebic na zagraniczne rynki ;)
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-11, 23:50   

Temat zmierza na dno, a ja się nie dawno dowiedziałam, że MYSLOVITZ będzie w Brzegu 3.05 :D

nie mogę się doczekać, kocham ich muzykę, dzisiaj w kółko słucham "W deszczu maleńkich żółtych kwiatów" z płyty "Happiness is easy", piosenka jest świetna... a tekst...

Cytat:
Pójdziemy ze sobą powoli obok
Do końca wszystkiego żeby zacząć na nowo
Bez słowa i snu w zachwycie nocą
A bliskość rozproszy nasz strach przed ciemnością

Będziemy tam nago biegali po łąkach
Okryją nas drzewa gdy zajdą wszystkie słońca
I czując Cię obok opowiem o wszystkim
Jak często się boje i czuje się nikim

Twoje łzy miażdżą mi serce
I upadam i wzbijam się
Ciągle chce więcej

Po drugiej stronie
Na pustej drodze
Tańczy mój czas
W strugach deszczu dni tona
Dotykam z Tobą dna

Po drugiej stronie
Na pustej drodze
Czy to ty??
Ktoś głaszcze mnie po włosach
Nie mówiąc prawie nic

Pójdziemy ze sobą powoli obok
Do końca wszystkiego żeby zacząć na nowo
W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
W spokoju przy sobie nie czując czasu

Twoje łzy miażdżą mi serce
I usycham i kwitnę
I ciągle chce więcej

Po drugiej stronie
Na pustej drodze
Tańczy mój czas
W strugach deszczu dni tona
Dotykam z Tobą dna

Po drugiej stronie
Na pustej drodze
Czy to ty??
Ktoś głaszcze mnie po włosach
Nie mówiąc prawie nic
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2007-05-04, 01:43   

po dzisiejszym koncercie trzeba ten wątek wyciągnąć na światło dzienne

Opiszcie wrażenia po koncercie :)

ja za jakiś czas tzn jak wstanę napisze ;)
0 UP 0 DOWN
 
Janiss 
tsss...



Wiek: 37
Dołączyła: 23 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-05-04, 02:10   

Ziomek napisał/a:

..."W deszczu maleńkich żółtych kwiatów" z płyty "Happiness is easy", piosenka jest świetna... a tekst...


Z tego, co kojarzę ze słuchu, Rojek śpiewa ten tekst razem z Marią Peszek i ja skorzystam z okazji, żeby i jej twórczość polecić Wam do posłuchania... Ta kobieta jest naprawdę pokręcona i nietuzinkowa, ma ciekawą barwę głosu... A teksty tworzy nieziemsko poetyckie....

Jeśli chodzi o wrażenia z koncertu... właściwie obserwowałam bardziej reakcje publiczności niż zespół; zwróciłam uwagę na to, że ludzie szaleli tylko przy tych bardziej znanych utworach Chłopaków z Myslowitz, przy utworach, które przewinęły się przez media - radio, telewizję... reszta kawałków puszczona tak mimo uchem, obojętnie, bez większego entuzjazmu, oklaskiwana raczej z konieczności.... A to wszystko przez to, że większość szarych zjadaczy chleba nie chodzi do sklepu kupić płyty danej kapeli (którą tak przecież zna, kocha, ubóstwia?), żeby wsłuchać się w jej głos, przesłanie, poznać i zgłębić stylistykę, zrozumieć sens, odnaleźć przesłanie.... Wszyscy ściągają hiciory z sieci, albo wgrywają sobie dzwonki na komórkę... <smutasek>

Wiele piosenek staje się mega-hitami, ale raczej nie z tego powodu, że rozumiemy ich słowa i potrafimy z się nimi utożsamiać, zgłębiać je i odnajdywać w nich kunszt autora tekstu, ale dlatego, ze milion razy słyszeliśmy te utworki w jakiejś stacji muzycznej, a słowa bezwarunkowo wpasowały nam się w zasoby pamięci i jesteśmy zdolni bezmyślnie je odtwarzać, bez większej świadomości...
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2007-05-04, 07:53   

Też zauważyłam większość osób pod scena nawet w najbliższym jej otoczeniu przyszła bo"był koncert" nie mając większego pojęcia o mniej znanych utworach a przecież zagrali większość piosenek z nowej płyty.. rozwalił mnie też tekst jednej dziewczyny " powiedz on nie jest wcale przystojny" no kurde czy ona przyszła tam żeby oglądać czy przystojny wokalista czy po prostu dla ich muzyki?tyle do zachowania podczas koncertu.

A moje wrażenia hm fajnie że zrobili przekrojówkę przez 5 płyt najbardziej mi sie podobał jednak biss :lol: tak chciałam właśnie żeby zagrali coś mniej znanego ze starych płyt czyli piosenka "James, radiogłowi i żuk z rewolwerem idą do nikąd", nie powiem że koncertowa wersja Peggy Brown też mnie mile zaskoczył. :wink: Chociaż niektóre osoby które stały w moim otoczeniu i były właśnie bo coś się działo patrzyły chyba jak na idiotkę jak śpiewałam ulubione piosenki a one ich nie znały :oops:
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-05-04, 12:10   

Ja się nie zgadzam, moja ekipa bawiła się wspaniale przy wszystkich piosenkach, bo my wszystkie znaliśmy (no... ja znałam, oprócz jednej :oops: )
Nie pchałam się jednak pod scenę, bo nie widziałam żadnego sensu przebywać w śród ludi, których nie znam.

Janiss, ja nie słyszałam żadnej wersji "W deszczu maleńkich żółtych kwiatów" śpiewanej z kimkolwiek.

Bardzo mi się podobało, że zagrali "Kraków" i oczywiście "Peggy Brown"... kurcze, ja nawet nie będę wymieniać tytułów, bo bym musiała wszystko wymienić, co grali :)
Ahh.. ja dalej nie wierzę, że byłam na ich koncercie!!
Było wyśmienicie.... :)
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2007-05-04, 13:15   

Janiss ma rację, Myslovitz śpiewa tę piosenkę z Marią Peszek i jest ona bardziej nieziemska, niż wtedy, gdy wykonuje ją tylko Rojek. "Kraków" od zawsze mnie urzekał i tym razem nie było inaczej, uwielbiam ten kawałek. Koncert ogólnie ciekawy, Myslovitz zrobiło swoje, tylko szkoda, że grali tak krotko...


"Wiesz, lubię wieczory
Lubię się schować na jakiś czas
I jakoś tak, nienaturalnie
Trochę przesadnie, pobyć sam
Wejść na drzewo i patrzeć w niebo" ...
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-05-04, 13:32   

Lubię obydwie wersje "Krakowa", ale mimo wszystko wolę tą, którą wykonuje samo Myslovitz, ta wersja z Markiem Grechutą jest dla mnie za spokojna.

Ekhm... przecież a wersja z Marią Peszek jest na "Happiness is easy"... myślałam, że o coś innego wam chodzi... :-P

Właśnie sobie zrobiłam listę odtwarzania, a na liście miałam ustawić moje ulubione piosenki Myslovitz i jest ich ok. 30... :) ))

Moje kolano jest w złym stanie... tak się wyrąbałam, jak wychodziłam z amfiteatru... eh... xD


U mnie właśnie słychać "Zwykły dzień" :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-04, 14:18   

Włóczykij napisał/a:
"Wiesz, lubię wieczory
Lubię się schować na jakiś czas
I jakoś tak, nienaturalnie
Trochę przesadnie, pobyć sam
Wejść na drzewo i patrzeć w niebo" .


ach..zawsze na ten fragment czekam..zawsze na tę piosenkę...

Koncert mi się podobał..dobrze się bawiłem.. choć przyznam bez bicia, że paru kawałków nie znałem..ale w Myslovitz zawsze pociągały mnie teksty i melancholijność w tej dość prostej oprawie muzycznej !
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2007-05-04, 14:28   

uu to ja narazie jedyna co znala wszystkie kawalki ;)
Ziomek ktorej piosenki nie znasz?;)
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-05-04, 14:34   

JA nie znałam tylko tej ostatniej (kiedy bisowali). Ale podejrzewam, że była ona z jedynej płyty, która mi nie działa.
Aż wstyd, że niektórzy nie znają piosenek z Happiness is easy... :-P
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2007-05-04, 14:36   

Ziomek, to juz ci powiedzialam co to za piosenka "james radioglowi i zuk z rewolwerem";) z plyty "z rozmyslania przy zniadaniu"
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



  Wysłany: 2007-05-29, 13:24   Przerwa...

Dzisiaj przeszukując składnice muzyczną na Interii trafił mi się artykuł z treścią troszke smutną dla fanów zespołu. W roku 2008 zespół nie zagra żadnego koncertu robią sobie przerwe żeby poświęcić czas swoim rodzinom. Miejmy nadzieje że to nie będzie oznaczało końca zespołu.. ale prawdziwy fan ich muzyki zawsze zrobi sobie własny koncert w domku ;) przynajmniej wiem to po sobie :D
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2007-06-06, 13:56   Forum ...

A oto Oficjalne forum Grupy Mylsovitz
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: myslovitz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu