Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa reklama...
Autor Wiadomość
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-03, 22:10   Nowa reklama...

taka reklama ma wejść w tv:

http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=5805

Agencja reklamowa JWT przygotowała dla Instytutu Matki i Dziecka kampanię społeczną, której celem jest propagowanie posiadania dzieci.

Bohaterami spotu są młodzi ludzie, a akcja ma miejsce na sali porodowej. Młodym zamiast dziecka rodzi się odkurzacz. W reklamie pada stwierdzenie: ”Dzieci coraz częściej przegrywają konkurencję z przedmiotami i karierą. A ty co jeszcze musisz kupić, zanim zdecydujesz się na dziecko?”. - Chcieliśmy ośmieszyć konsumpcyjny styl życia młodych ludzi – wyjaśnia Iza Przepiórska, copywriter w JWT, która wraz Łukaszem Kotlińskim, art director, i Dariuszem Zatorskim, dyrektorem kreatywnym agencji, są autorami pomysłu na spot.
Na razie reklama jest rozsyłana w Internecie pocztą elektroniczną. Obejrzyj spot. Planowana jest jej emisja w ogólnopolskiej telewizji – media bezpłatnie planuje MindShare Polska. Spot, również non profit, zrealizowało Studio Film Republic.
http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=5805

Co o tym sądzicie???
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-08-03, 22:45   

Angel, z tego co widzialam to ta reklama juz jest w tv :)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-08-04, 08:29   

Rzeczywiście widziałam już tą reklamę w TV.
Powiem szczerze, że niestety taka jest rzeczywistość. Teraz dzieci to albo wynik wpadki, albo wielu lat przemyśleń i zastanawiania się, czy to już czas :/ Młode kobiety robią karierę lub po prostu starają się znaleźć i utrzymać pracę. Winę za to ponosi również nasze państwo, bo to władza zafundowała nam takie a nie inne przepisy. Bezrobocie, niski i ciężki do otrzymania socjal i wiele innych sprawiają, że kobiety odkładają macierzyństwo na później. Jednak nie wszystkie tak postępują. Ja np. chciałabym mieć maleństwo, ale nie udaje się. I nie jest ważne, że mamy 'długi jak stąd do Chin', nigdy nie będzie idealnych warunków, a jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i obawiam się, że któregoś dnia stwierdzilibyśmy z mężem, że nasze życie jest ładnie ułożone i nie ma sensu tego burzyć. Dlatego nie ma co odkładać bycia mamą na dalszy plan, bo w życiu różnie bywa i kiedyś możemy żałować tej decyzji :(
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-08-04, 08:30, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-08-04, 20:41   

Trzy kobiety i ani jednej feministki? :)
Spodziewałem się fali krytyki, bo oglądałem (chyba we wtorek) polsatowskie wydarzenia i fakty na tvn-ie, gdzie o reklamie wypowiadały się właśnie feministki, przytaczając głupi argument o tym, że bieda wszędzie, mamy pełno noworodków-podrzutków, a tu się namawia na dzieci (głupie, bo pewnie nie tylko z moich obserwacji wynika, że decyzję o dzieciach odkładają nie najbiedniejsi, a raczej średnio-zamożni, wykształceni Polacy)

A wracając do tematu: reklama całkiem fajnie zrobiona, zaskakująca (za pierwszym razem), dość trafnie oddaje rzeczywistość, tylko, obawiam się, niczego nie zmieni.
Nikt, kto z powodów ekonomicznych odkłada dzidiusia na później, pod jej wpływem nie zmieni decyzji.
Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że każdy dzidziuś zabierając trochę kasy dodaje dwa razy więcej sił do życia.
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-08-04, 20:55   

inez zgodze sie ze teraz dzidzius to jest albo wpadka albo dluga lista wszystkich za i przeciw. ale polityka w naszym kraju czesto tez przeszkadza w decyzji. jesli nie ma sie pomocy osob 3 najczesciej rodziny zeby chociaz czasem popilnowal bajtla to nie da rady pracowac i miec dzieci. nie wiem moze przydalo by sie ulatwic warunki pracy np praca od 7 a nie od 6 (zeby zaprowadzic maluszka do przedszkola czy chocby przygotowac mu pozniej kanapeczki do szkoly) (wiem co to jest nie widziec mamy rano jak sie szlo do szkoly siostry hm raczej nie zwracaly na mnie wiekszej uwagi oprocz tego czy wstalam ubralam sie i poszlam do szkoly o jedzeniu byl tekst" masz raczki to sama sobie zrob" tak wiec nie jadlam z rana nic dopiero obiadek) teraz nawet jesli ktos chce isc do pracy to tez ma podcinane skrzydla bo np opieka nie bedzie placila za przedszkole jesli masz juz jakies zarobki co dla mnie tez troche dziwne. no i nastepny mankament .. wszelkie oplaty przedszkola hm to zalezy od samorzadu w brzegu sa takie stawki ze wlosy staja na glowie .. jak maja np te 900 zl zaplacic przedszkole dla 3 dzieci zrobic oplaty za mieszkanie i jakos jeszcze zyc .. kto normalny takie cos wymysla. niedziwie sie ze tak jest jak jest .. ale tez w sumie troche zle spogladaja na to bo przyrost naturalny jest to liczba narodzin- liczba zgonwo, jesli wiadomo ze teraz ludzie coraz dluzej zyja i akurat trafiaja sie juz takie roczniki w ktorych byl wyz demograficzny i czesc z nich umrze to czemu sie dziwia ze jest "ujemny przyrost naturalny" jakby troche jednak pomyseli to by do tego doszli.. ups rozpisalam sie :oops:
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-04, 22:03   

Gosiaczku przeczytałam twój tekst jednym tchem.,.......Uwierz mi ja bym chciała zeby moja mama pracowała jak inne mamy , a to ze miałam podtykane kanapeczki pod nos to nic dobrego z tego nie wyszło......wolałabym zeby pracowała.....Przedszkole dla 3 dzieci nie kosztuje wcale 900zł........

My tez dopiero teraz mamy 2 dziecko i faktycznie nas nie było stać na drugie w wcześniej.....Tyle ze to nie była kwestia odkurzacza, lodówki czy samochodu.......Ale jest wiele par które sa bardzo w ygodne i długo zwlekają z dzieckiem , a potem jest zapóźno.......i to jest przykre.......Ze taka bizneswoman wydaje 600zł na buty, 200zł na krem a mówi zenie stać ją na dziecko.......To jest jej wybór.......wydac na krem 200zł czy na pampersy, bo nas nawet 200zł pampersy nie kosztują .....Reklama troszkę szokująca jak dla mnie, ale prawdziwa....


A i jeszcze dodam ze nam przy dzieciach nikt nie pomaga a głodne nie chodzą , aoboje pracujem,y........kanapki mozna zrobić dizecku przed wyjsciem do pracy czy zostawic na talerzu,a w razie czego dac na bułkę .nierozumiem dlaczego chodziłaś głodna, bo to chyba nie była kwestia czasu twoich rodziców......... :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Angel 2006-08-04, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-08-04, 22:08   

Angel, zle mnie zrozumialas jak za 900 zl oplacic przedszkole dla 3 dzieci mieszkanie i jeszcze zyc .. przedszkole dla 3 kosztuje ok 400zl jak dobrze pamietam jak z siostra liczylam. dodatkowy chyba problem to braki mieszkaniowe . dostac jakies z ADM-u graniczy z cudem, raczje nic sie nie buduje w takim brzegu a raczej na wynajetym nie zaklada sie rodziny jesli moze byc tak ze trzeba sie przeprowadzac co pol roku
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-04, 22:19   

Gosiaczku ale 900zł to chyba nie jest dochód twojej siostry i jej męża razem ? A na wynajmach też mieszkaliśmy kilku jak Aga była mała, bo z urzędu to się nienależało......Życie jest cieżkie......A owszem.....Ale czasem to kwestia zaradności......
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-08-04, 22:22   

Angel, dochod roczny mojej siostry na jedna osobe wynosil 0.17zl wiec nie skomentuje tego a jak jej maz poszedl do pracy to opieka juz nie chciala placic za jej drugie dziecko ktore bylo w przedszkolu. troche paranoja no ale coz ..
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-05, 08:58   

Wtącę się w dyskusję Angel-Gosiaczek.

Gosiaczku, reklama jest kierowana głównie do osób zamożnych, których stać na kupienie odkurzacza, ludówki, zestawu DVD, posiadających już mieszkania, samochody i stać je na opłacenie tego wszystkiego plus jeszcze zostaje na 2 wycieczki zagraniczne w roku.

Pracuje we Wrocławiu i widzę co tam się dzieje.

Młodzi są zajęci robieniem kariery i kasy. Nie interesują ich małżeństwa tylko głównie luźne związki pomimo że mają na karku już sporo lat i wiele lat są razem.
Początkowe założenie "najpierw się dorobimy" przechodzi na materializm, że ciągle czegoś w domu brakuje. Trzecia wymiana telewizora, nowocześniejsza pralka, bardziej wypasiony sprzęt RTV, aparat fotograficzny za 6.000,-
Ciągle im czegoś brakuje - tylko nie wiedzą czego a o dziecku nie myślą.
Dziecko uważają jako zagrożenie dla luźnego stylu życia. Koniec z wycieczkami, dodatkowe obowiązki. Odkładają to zło konieczne jak najdalej w planach.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-12, 17:40   

Dodam swoje 2 grosze na temat reklamy ogólnie: zgodze się z opinią, że ta reklama raczej nie przyczyni się do tego, żeby więcej par zdecydowało się na dziecko/dzieci, sam w sobie pomysł i w swoim zamyśle jest dobry, jednak osobiście powiem, że nie podobała mi się jej treść, a raczej obraz - chodzi o to, że wg mnie reklama jest trochę niesmaczna, chyba bardziej trafiłaby do przekonania reklama ze słodkim maleństwem w ramionach szczęśliwych rodziców, czy coś w tym stylu. No, ale wielkie głowy wiedzą lepiej i chcą raczej szokować, niż wzbudzać w nas kobietach przyjemne i radosne odczucia co do macierzyństwa. A tak w ogóle to problem jest bardziej złożony niż nam się wydaje. Wśród nas jest chyba więcej zwykłych ludzi, niż tych których stać na wszystko... hmmmm... zdaje się, że tak w ogóle to nie my jesteśmy grupą celu - czyli tą do której reklama jest adresowana :)
0 UP 0 DOWN
 
jstaszek 



Wiek: 62
Dołączył: 30 Cze 2005

UP 22 / UP 18



Wysłany: 2006-08-20, 15:47   

Kochani wchodze na wątek i widze ''jakieś kramarzenie o reklamach"
chciałbym podzielic sie z wami o swoich dzieciach a wszczególności jak strasznie przezywają niedawną tragedie w Pisarzowicach (zgineli ich koledzy a może i Wasi)
niechciałbym psuć tej strony tymi smutasami "gdzie mamy cieszą sie ze swoich pociech" ale proszę Was bardzo uważajcie na siebie i pamiętajcie że rodzice bardzo martwią sie o Was
DZIEKUJE
0 UP 0 DOWN
 
Martuska 
Pozytywnie :)



Wiek: 34
Dołączyła: 05 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: zza mosteczka

Wysłany: 2006-08-20, 19:26   

Ja nie widziłam tej reklamy w tv, ale dopiero teraz w internecie. Powiem, że naprawde ciekawa i moze wzbudzic zainteresowanie u takich małżeństw zaj etych kariera i związanymi z tymi dobrami materialnymi...
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-21, 12:07   

Założenie rodziny w polskich realiach jest z pewnością odważnym krokiem. Pomijając sytacje na rynku pracy i to co może się zdażyć w małżeństwie nie sądzę, bym chciał zostać w Polsce na całe życie...

Póki co na horyzoncie ciągle chmury, ale jeżeli się rozjaśni za pare lat to może zmienie zdanie. Zresztą... mam dopiero 19 lat, więc trudno mi przewidzieć co będe robił w przyszłości. Póki co mam w planach być szczęśliwym i spełnionym człowiekiem :)

A jeżeli chodzi o tą reklamę... hmm... od strony technicznej jest ciekwie zaplanowana, ale jeżeli chodzi o przekaz to uważam, że uwłacza on nieco młodym parom, które przed założeniem "pełnowymiarowej" rodziny chciałyby ustabilizować swoją sytuacje materialną; nie mam tutaj oczywiście na myśli ludzi, którzy chcą się bogacić przez całe życie - takich zresztą chyba na tej reklamie nie było. O ile ze stroju można dowiedzieć się o zawartości portfela...
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-21, 12:12   

Kaspersky napisał/a:
Póki co mam w planach być szczęśliwym i spełnionym człowiekiem


Jak będziesz tak dużo zdzierał jako antidotum to pewnie bedziesz :mrgreen:


A tak w ogóle to ciekawa reklama niektórych zaboli niektóych nie - nie mam zdania :P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: nowa, reklama


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu