Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2011-04-01, 10:43
Zajebiście - nietuzinkowe przemyślenia
Autor Wiadomość
wyszczekany 


Wiek: 65
Dołączył: 24 Paź 2010

UP 3 / UP 10



Wysłany: 2011-04-01, 10:35   Zajebiście - nietuzinkowe przemyślenia

Czym jest słowo "zajebiście" w dzisiejszych czasach? Czymś... normalnym. Korzysta z niego wielu, można nawet pokusić o stwierdzenie, że słowa zajebiście użył każdy w swoim życiu chociaż raz. Tak mocno wdarło się w nasze życie, że korzystamy z niego nieświadomie.
Zamiast bogatych opisów, trudnych wyrazów typu "wykwintne, wyszukane, gustowne, szykowne" używamy po prostu słowa zajebiste. Jest chyba najlepszym i najkrótszym określeniem. Rozmowa matki i syna:
mama: "synu, jak było w szkole?"
A synek na to: "zajebiście"
Mama jasno rozumie intencje syna i nie kontynuuje konwersacji.
Słowo zajebiście pojawia się również na scenie kabaretowej, w telewizji czy mediach. Kabaret Limo użył słowa zajebiście chyba w najbardziej zajebistej chwili. Konduktor informuje, że pociąg opóźni się o kolejne 8 godzin. A pasażer na to: "psssssssp, zajebiście"

A co do zajebistości w otaczającym nas świecie to dzisiaj zauważyłem interesującą reklamę na telebimie. Użyłem słowa interesująca zamiast zajebista. Docencie to. Co do reklamy - był na niej link do portalu TwójBrzeg.pl . I wszedłem na niego. Pierwsza myśl? Zajebiście przejrzysty. Drugim zajebiście jest nowość portalu. Trzecie zajebiście dotyczy interesujących relacji. Ogólnie - zajebiście.

Według uczonych słowo zajebiście przestało być wulgaryzmem. Do napisania tego artykułu zmotywował mnie pewien fotoreporter, który na forum używa tego słowa podczas opisywania swoich uczuć. Dlaczego więc ja mam nie spróbować?

A jako że nie lubię nieparzystych liczb, a słowa-klucza użyłem zaledwie 15 razy - życzę wszystkim zajebiście miłego dnia.

Mam nadzieję, że administracja potraktuje równo wszystkich użytkowników

Proszę o przeniesienie do działu aktualności, ponieważ pomyliłem działy
Ostatnio zmieniony przez wyszczekany 2011-04-01, 10:36, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-04-01, 11:05   

A najlepszą zajebistością jest uniwersalność słowa "zajebiście"! Może ono oznaczać zarówno coś pozytywnego, jak w przypadku: "Jak było w szkole? - Zajebiście!" lub zupełnie negatywnego: "Pociąg opóźni się o kolejne 8 godzin. - Zajebiście.."
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-04-01, 12:11   

http://wroclaw.naszemiast...olska,id,t.html

słownik polszczyzny rzeczywistej
0 UP 0 DOWN
 
mika1007 


Wiek: 27
Dołączyła: 02 Lip 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-04-01, 19:58   

portal twojbrzeg.pl świetnie sie prezentuje jak na pierwszy dzień ! zapowiada sie ciekawie ;) powodzenia !

jak to Ktoś powiedział ..."jeżeli oni nie zaczną się lenic, to bedzie dobrze " :P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: nietuzinkowe, przemyslenia, zajebiscie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu