Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Wpadka TVN-u You Can Dance
Autor Wiadomość
Damian Kapinos 
reporter


Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2008

UP 94 / UP 3


Skąd: Grodków

Wysłany: 2011-03-16, 23:19   Wpadka TVN-u You Can Dance

Dziś w programie You Can Dance na antenie TVN-u, mogliśmy zobaczyć występ dziewczyny z Brzegu.

Gaga Dudzik przed występem powiedziała, iż pochodzi z Brzegu, a TVN napisał, że jest z Grodkowa, ot taka mała pomyłka przed milionową publicznością. Nagranie można zobaczyć pod tym linkiem - http://youcandance.plejad...iu,1,wideo.html

Poniżej obrazek - zrzut plejada.pl

lady1.JPG
Plik ściągnięto 280 raz(y) 51,72 KB

0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2011-03-17, 00:06   

Coś lubią mylić Brzeg z Grodkowem tak samo jak ostatnimi czasy w TVP 1 podczas rozpoczęcia wiadomości zamiast rynku w naszym mieście pokazali rynek w Grodkowie podpisując Brzeg ;D łepscy dziennikarze ;D
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-03-17, 00:43   

"Ryba psuje się od głowy." Skoro ogólnopolscy dziennikarze, w sumie opiniotwórczej stacji prywatnej, prezentują taki poziom rzetelności, to jaki dają przykład adeptom zawodu i mniej doświadczonym kolegom? Strach się bać - programów tego typu w ogóle nie oglądam, ale chodzi o zasadę (rzetelności informacji).
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-03-17, 01:03   

chmurkolistna napisał/a:
Skoro ogólnopolscy dziennikarze,

To akurat chyba nie wina dziennikarzy. Ciekawi mnie, skad sie biora te wpadki, bo na pewno nie jest to swiadomy blad.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-03-17, 01:11   

A.Mason napisał/a:

To akurat chyba nie wina dziennikarzy.

To kogo? Ktoś przecież wypytuje uczestników m.in o to skąd przyjechali. Z ustawienia dziewczyny w kadrze widać, że ktoś stoi obok kamery. Kto zatem? Ciocia Klocia?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-17, 01:15   

A.Mason napisał/a:
Ciekawi mnie, skad sie biora te wpadki, bo na pewno nie jest to swiadomy blad.


Mam podobne przeczucia.
Nie chcę spekulować w tym akurat temacie bo np.
a) ostatnio za dużo było o Brzegu (dajmy, że Grodków) - mało prawdopodobne
b) wyłapanie drobnej wpadki, podbija zainteresowanie tematu i jego nośność - co w pewnym sensie widać w tym temacie

I przy tej okazji, obawiam się, że i ta rzetelność dziennikarska jest narażona na ferment reklamowy, bazujący na tym, że ludzie lubią krytykować, wytykać błędy - po prostu mieć kolejny powód do rozmowy. Nieraz spotkałem się z sytuacją, gdzie na popularnym serwisie występują, krótkie reklamy z rażącymi błędami. Jedną z pożądanych - z punktu widzenia reklamy - reakcji, to wejście na stronę, której dotyczy reklama i zweryfikowanie czy tam też się ten błąd powiela. Ot np. na serwisie randkowym w reklamie występuje "mę s z czyzna" :)
Niestety wydaje mi się, że dziennikarstwo świadomie idzie w stronę reklamową - marketingową.

chmurkolistna napisał/a:
To kogo? Ktoś przecież wypytuje uczestników m.in o to skąd przyjechali


hmm może tych co są odpowiedzialni za wyświetlanie napisów ... oni to chyba bardziej realizatorzy? operatorzy? niż dziennikarze :) .
Oczywiście tutaj trzeba dodać, że w relacji słyszymy "Brzeg", ale wyświetlany jest Grodków ;)

PS
Zapomniałem, że to forum potrafi być inteligentne. Spróbujcie napisać napisać mężczyzna przez "sz" i popatrzcie jak ładnie przy wyświetlaniu poprawia :)
Ostatnio zmieniony przez smooth 2011-03-17, 01:26, w całości zmieniany 6 razy  
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-03-17, 01:33   

smooth napisał/a:
I przy tej okazji, obawiam się, że i ta rzetelność dziennikarska jest narażona na ferment reklamowy, bazujący na tym, że ludzie lubią krytykować, wytykać błędy - po prostu mieć kolejny powód do rozmowy.

Czyli sam temat nie jest na tyle interesujący aby nim zainteresować odbiorcę i trzeba szukać innych taktyk (np. poszukiwania błędów przez telewidza). Może faktycznie jest to chwyt reklamowy. Teraz stacje TV nie cofną się przed niczym aby podnieść zainteresowanie danym programem, a co za tym idzie - oglądalność.

smooth napisał/a:
Niestety wydaje mi się, że dziennikarstwo świadomie idzie w stronę reklamową - marketingową.

Trop warty rozważenia. Tylko trochę strasznie brzmi dla telewidzów, szczególnie tych pamiętających paleo-telewizję.

smooth napisał/a:
Oczywiście tutaj trzeba dodać, że w relacji słyszymy "Brzeg", ale wyświetlany jest Grodków ;)

Czyli ewidentnie ktoś "nawalił", co normalnie jest niedopuszczalne - inna już sprawa, w świetle powyższego, czy świadomie czy nie.

smooth napisał/a:
PS
Zapomniałem, że to forum potrafi być inteligentne. Spróbujcie napisać napisać mężczyzna przez "sz" i popatrzcie jak ładnie przy wyświetlaniu poprawia

No właśnie, a ja już myślałam, że ze względu na nocną godzinę nie kumam, o co chodzi. :) Forum jest inteligentne - w końcu to Forum Brzeg!
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2011-03-17, 01:41, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-17, 02:26   

smooth napisał/a:
Mam podobne przeczucia.


Oj to muszę siebie poprawić, bo mnie się źle napisało. Tj. uważa, że mogą to być świadome wpadki ;) (wiem reszta posta to wyjaśnia, ale wolałem sprostować).

chmurkolistna napisał/a:
Czyli sam temat nie jest na tyle interesujący aby nim zainteresować odbiorcę i trzeba szukać innych taktyk (np. poszukiwania błędów przez telewidza)


Generalnie tak, choć akurat w skali programu zakładam (bo nie oglądam), że brzeska lady gaga w masce (chyba jest na to bardziej profesjonalna nazwa) jest dość interesująca.

chmurkolistna napisał/a:
Czyli ewidentnie ktoś "nawalił", co normalnie jest niedopuszczalne - inna już sprawa, w świetle powyższego, czy świadomie czy nie.


Tak, choć w tym stricte reklamowym ujęciu, świadome "nawalenie" bywa przemyślanym chwytem, a więc w zasadzie ciężko nazwać je błędem. W TV, ogólnie w mediach, może być tak samo, czyli "zróbmy małą gafę" - będzie większe echo i tu świadoma gafa jest chwytem.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2011-03-17, 02:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-03-17, 09:30   

Chmurkolistna, zdecydowanie sprzeciwiam sie nazywaniu dziennikarzami ludzi zamieszanych w realizacje takich programow. Z dziennikarstwem to ma tyle samo wspolnego, jak zamek w drzwiach i zamek w Malborku ;-)
Czy ten blad byl swiadomym zabiegiem marketingowym? Watpie. Warto spytac tancerki, jak wygladal "kwestionariusz"? Moze urodzila sie w Grodkowie?

Jesli o poziom dziennikarstwa w ogolnosc, to pozwole sobie na kontynuowanie offtopa - mam takie same odczucia jak Ty. W weekend bylem u tesciow, wiec przyswoilem sobie przy okazji kilka programow telewizyjnych. Nawet tak ceniona przeze mnie kiedys Panorama zeszla na psy pod wzgledem warsztatu dziennikarskiego.
0 UP 0 DOWN
 
wikimiki 
koko



Wiek: 49
Dołączył: 25 Lip 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2011-03-17, 11:07   

w mam talent zjadacz bigosu a teraz gaga jaki obciach na cały brzeg.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-17, 11:18   

wikimiki napisał/a:
w mam talent zjadacz bigosu a teraz gaga jaki obciach na cały brzeg.


A tam obciach.. ja rzuciłem okiem i nie było w tym nic szczególnie obciachowego.. no chyba, że sama postać gagi jest obciachowa?
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-17, 11:59   

Może pochodzić z Brzegu, ale mieszkać (formularz) w Grodkowie 8)
0 UP 0 DOWN
 
cocosquad 



Wiek: 43
Dołączyła: 31 Maj 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-03-17, 14:01   

To tak jak Kamil Bednarek był z Brzegu - może Gaga mieszka w Grodkowie a uczy się w Brzegu lub tu mieszka a pochodzi z Grodkowa i napisała tak w formularzu??? Trzeba Gagi zapytać czemu tak ;)
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2011-03-17, 14:14   

cocosquad napisał/a:
To tak jak Kamil Bednarek był z Brzegu - może Gaga mieszka w Grodkowie a uczy się w Brzegu lub tu mieszka a pochodzi z Grodkowa i napisała tak w formularzu??? Trzeba Gagi zapytać czemu tak ;)


Dokładnie tak, jak napisałeś :)

A co do kolegi wyżej...dlaczego obciach? Bo lubi Gagę i lubi do tańczyć do jej piosenek? Każdy ma swój gust i o tym się nie dyskutuje. Liczy się to, że miała odwagę, że pojechała i pokazała, że potrafi. :)
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-03-17, 14:50   

smooth napisał/a:
"zróbmy małą gafę" - będzie większe echo i tu świadoma gafa jest chwytem.

Przychylam się do tego sądu, również z racji tego, że jest to telewizja prywatna a tam wszystkie chwyty są dozwolone, bo TV publiczna, mimo, jak to Mason zauważył, "zejścia na psy" (wiem obrażam psy) jeszcze ma jakieś zasady czy może szczątki zasad.

wikimiki napisał/a:
w mam talent zjadacz bigosu a teraz gaga jaki obciach na cały brzeg.

Obejrzałam ten fragment z występem dziewczyny. Hmm...nie przesadzajmy nie było źle, nawet bym powiedziała - normalnie, może nie powaliło mnie od razu na kolana, ale co tam niby obciachowego jest? Grunt, że dziewczyna robi coś z pasją, prawdziwą radością i zaangażowaniem (bo jak coś robić to na 100% a jak tak się nie da, to lepiej w ogóle odpuścić).
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2011-03-17, 14:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: can, dance, tvnu, wpadka, you


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu