Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Nowe propozycje wydawnicze
Autor Wiadomość
BibliotekaLudwikaI 



Wiek: 76
Dołączyła: 21 Paź 2010

UP 27 / UP 0



  Wysłany: 2010-12-20, 15:53   Nowe propozycje wydawnicze

Miejska Biblioteka Publiczna poleca kolejne nowości wydawnicze.

Miejska Biblioteka Publiczna imienia Księcia Ludwika I systematycznie wzbogaca swoje zbiory. Gorąco zachęcamy do zapoznanie się z szeroką ofertą wydawniczą. Polecamy Państwu zwłaszcza:
- pogodną serię opowieści dla dzieci: „Reksio przyjaciel najmłodszych – zabawa w chowanego”, „W krainie Absurdii” i „Żaba śmieszka",
- „Kradzione Róże” autorstwa Anny Łaciny,
- kolejne książki z serii „Heartland”: „Obietnica” i „Szczera prawda”,
- „Kamiennego Anioła” Katherine Scholes,
- kontynuację najgłośniejszej powieści Nicholasa Sparksa „Pamiętnik” pod tytułem „Ślub”,
- powieść obyczajową Cecylii Ahern „P.S. Kocham cię”,
- nawiązującą klimatem do realiów XVIII wiecznych, książkę Celii Rees pod tytułem „Sovay. Przygody pięknej rozbójniczki”,
- powieść Michelle Zink „Proroctwo Sióstr”,
- obyczajową, pełna humoru „Droga po dziecko” Sinead Moriarty,
- poruszającą realia Dalekiego Wschodu „Niepokorna córka” Xuan Phuong i Daniele Mazingarbe,
- zgłębiającą społeczne problemy książkę Anny Gavaldy „Chciałbym żeby ktoś gdzieś na mnie czekał”.

Przypominamy, że szczegółowe opisy książek znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce POLECAMY.
Ostatnio zmieniony przez BibliotekaLudwikaI 2010-12-20, 15:57, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-12-21, 04:55   

Proponuję wzbogacić księgozbiór o wszelkie materiały nowości pedagogiczne, materiały dla nauczycieli, także te dotyczące edukacji regionalnej i regionu czyli Dolnego Śląska.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2010-12-22, 05:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
BibliotekaLudwikaI 



Wiek: 76
Dołączyła: 21 Paź 2010

UP 27 / UP 0



Wysłany: 2011-01-05, 15:23   

Miejska Biblioteka Publiczna poleca kolejne nowości wydawnicze.

Polecamy szczególnie:


- pozycje z zakresu pedagogiki: piątym tom „Wychowania” autorstwa Marii Czerepaniak-Walczak i Marii Budzikowej, a także „Między nieuchronnością, a możliwością” – książka będąca efektem badań pedagogów Uniwersytetu Warszawskiego,
- poruszającą aktualne problemy książkę Karla E. Dambacha pod tytułem „Mobbing w szkole”,
- socjologiczną rozprawę „Nadzorować i karać” Michel Foucault poruszającą problem zasadności wymierzanej kary,
- książkę Leszka Kołakowskiego pod tytułem „O co pytają nas wielcy filozofowie”,
- pozycje książkowe z zakresu kultury, edukacji oraz procesów zachodzących w społeczeństwach: George Ritzer „Modernizacja społeczeństwa”, Anthony D. Smith „Kulturowe podstawy narodów” oraz „Kultura i edukacja” pióra Witolda Jakubowskiego, - wielbicielom sztuki malarskiej najwyższych lotów album „100 najsłynniejszych obrazów świata”.


Zapraszamy serdecznie do aktywnego zapoznawania się z bogatą ofertą literacką Miejskiej Biblioteki Publicznej imienia Księcia Ludwika I-go.

Ostatnio zmieniony przez BibliotekaLudwikaI 2011-01-05, 15:24, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-05, 16:21   

Fiu Fiu :) . Wysoko poprzeczka poleciała :) .

Chmurka - ten Foucault, to na Twoje usilne prośby? :D :P

BibliotekaLudwikaI napisał/a:
George Ritzer „Modernizacja społeczeństwa”,


Georg Ritzer - polecam (chociaż nie znam tej pozycji) - autor pojęcia "mcdonaldyzacja społeczeństwa".

Kołakowski - odrobina refleksji przyda się niektórym miłośnikom racjonalizmu i nauki "słownikowej" :P .

Gratulować Pani Dyrektor! Gratulować!

Z pobudek kulturoznawczych - czy mogę prosić o kilka słów odnośnie zainteresowania i poczytności Kołakowskim, Foucault i Ritzerem?

A ten Smith to ten sam od centrum Smitha? XIX wieczny ekonomista-socjolog?

A i czy po książki profesora Nicieji o Łyczakowie, Twierdzach Kresowych i etc, można odsyłać na Jana Pawła II ?

Osobiście polecam spotkanie autorskie z tym ostatnim w bibliotece - zakładam, że ściągną tłumy i pobite zostaną niepisane rekordy frekwencji na tego typu spotkaniach.

Mam też pytanko odnośnie akcji "Książki za 1 zł" - dalej jest kontynuowana? Kilka dziur w kolekcjach załatałem dzięki tej wyprzedaży :) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-01-05, 16:29, w całości zmieniany 5 razy  
0 UP 0 DOWN
 
konjo 

Wiek: 58
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-01-05, 17:06   

Sz.P.
Franco Zarrazzo

wystarczy bywać w bibliotece systematycznie, a nie od wielkiego dzwonu aby wiedzieć, że wzmiankowany Kiermasz trwa cały czas - sam kupiłem wczoraj dwie dobre książki. Co do zachwytu nad doborem autorów, to gdyby Sz. P. bywał częściej i zainteresował sie księgozbiorem, to by wiedział, że książki wspomnianych autorów są dostępne od dobrych kilku lat. I proszę uwierz, że czyta je więcej osób niż tylko Ty.
Wystarczy na bieżąco przeglądać katalog biblioteki, choćby ten on-line (dla leniwych).
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-01-05, 17:15   

BibliotekaLudwikaI napisał/a:
Anthony D. Smith „Kulturowe podstawy narodów”

Franco Zarrazzo napisał/a:
A ten Smith to ten sam od centrum Smitha? XIX wieczny ekonomista-socjolog?
Ten od centrum im. Adama Smitha to Adam Smith (1723-1790) - XVIII-wieczny filozof i myśliciel. http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Smith
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-01-05, 18:47   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Chmurka - ten Foucault, to na Twoje usilne prośby? :D :P

Nie wiem...być może, albo to zupełny przypadek. Wpisywałam wiele tytułów do życzeniowego zeszytu, ten również. Co nie zmienia, że byłoby fajnie mieć jakiś tam wkład w to.

Franco Zarrazzo napisał/a:
Z pobudek kulturoznawczych - czy mogę prosić o kilka słów odnośnie zainteresowania i poczytności Kołakowskim, Foucault i Ritzerem?

Co konkretnie odnośnie Foucault? Panoptikon, to wiadomo. Ostatnio to zagadnienie powróciło wtórnie przy okazji 'rzeczywistości rozszerzonej' czyli tzw Augmented Reality, czego próbkę wiedziałam i trochę próbowałam na (niestety nie swoim) iPhone'ie, a futurystyczne wizje w programie z Discovery Science.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-01-06, 06:51   

Franco Zarrazzo napisał/a:

A i czy po książki profesora Nicieji o Łyczakowie, Twierdzach Kresowych i etc, można odsyłać na Jana Pawła II ?

Osobiście polecam spotkanie autorskie z tym ostatnim w bibliotece - zakładam, że ściągną tłumy i pobite zostaną niepisane rekordy frekwencji na tego typu spotkaniach.


Jeżeli z tym ostatnim, czyli z JP II, to powinno być " do ". Niesmaczny żart albo metafizyka. :wink:

Podczas ferii świątecznych zakupiłem za 1 zł "Czerwone i czarne" oraz " Pustelnię parmeńską" Stendhala, obie książki w bardzo dobrym stanie. Podczas wakacji wzbogaciłem się natomiast o kilka pozycji z polskiej fantastyki z lat osiemdziesiątych. Mała prośba : książki na " kiermaszowych " półkach mogłyby być układane tematycznie.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-06, 10:04   

konjo napisał/a:
wystarczy bywać w bibliotece systematycznie, a nie od wielkiego dzwonu aby wiedzieć


Szanowny Panie/Kolego!

Bywam w bibliotece od wielkiego dzwonu z kilku powodów - głównie związanych ze specyfiką interesujących mnie lektur, których po prostu regularnie brakowało na półkach naszych bibliotek - od dłuższego czasu prowadzą indywidualną, egocentryczną i samolubną akcję tworzenia własnego księgozbioru antropologiczno-socjologicznego oraz równoległego - związanego z fantastyką (dość szeroko rozumianą).

Nadto - z racji specyficznego sposobu pracy z tekstami, opisana wyżej sytuacja jest dla mnie o wiele bardziej komfortowa, niż zapisywanie się w kolejkach i oczekiwania miesiącami na jakąś pozycję.

konjo napisał/a:
bywał częściej i zainteresował sie księgozbiorem, to by wiedział, że książki wspomnianych autorów są dostępne od dobrych kilku lat. I proszę uwierz, że czyta je więcej osób niż tylko Ty.


Bywało się, bywało. Pan/kolega wybaczy, ale niestety nasze biblioteki nie były w stanie sprostać NIE TYLKO moim potrzebom. Zwykłego Miłosza, niepociachanego przez cenzurę w Brzegu nie można było wypożyczyć (kupiłem "se" własnego :P ). W to, że ktoś "to" czyta, nie muszę wierzyć, bo po prostu o tym wiem, natomiast z różnych przyczyn, (użyłem bodajże terminu "kulturoznawczych" ?), interesuje mnie stopień zainteresowania społeczeństwa refleksją humanistyczną, przeciwstawioną scjentystycznemu bałwochwalstwu i bezmyślnemu dążeniu do zagłady pod szyldem postępu i technologii.

Poza tym nie wiem o co lotto - zdaje się, że występuję w obronie biblioteki i doceniam działania Pani Dyrektor?

chmurkolistna napisał/a:
Co konkretnie odnośnie Foucault?


Pytanie było do administracji biblioteki - interesuje mnie poczytność tychże.
Skręcając jednak na poziom prywaty - ja jakiś czas temu "Historia seksualności".

mulder napisał/a:
Mała prośba : książki na " kiermaszowych " półkach mogłyby być układane tematycznie.


Gdy bił mój dzwon i bywałem, fantastykę starannie w czynie społecznym selekcjonowałem - przynajmniej na tej dolnej wystawce :P . Pewnikiem skorzystałeś :P .

Seria Wydawnictwa Poznańskiego, Iskier i KAW - od razu rzucają się w oczy.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2011-01-06, 10:15   

Tak, tak... Ritzer dobry łeb ;)

edit:
Smith też niewąski zresztą.
Ostatnio zmieniony przez Trifonas 2011-01-06, 10:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-01-06, 16:24   

Franco Zarrazzo napisał/a:

Pytanie było do administracji biblioteki - interesuje mnie poczytność tychże.

Oki, spoko. Wydawało mi się, że chodzi Ci o opinię czytelników, ale to nic, jedynie interpretacja i nadinterpretacja.
0 UP 0 DOWN
 
BibliotekaLudwikaI 



Wiek: 76
Dołączyła: 21 Paź 2010

UP 27 / UP 0



Wysłany: 2011-03-16, 11:55   

Nowości w zbiorach biblioteki:
-Lauren Oliver, "7 razy dziś"
-Janusz Głowacki, "Good night Dżerzi"
-H. G. Schmidt, "Jadą cyganie!Śladami Romów po Europie"
-Allison Winn Scotch, "Jillian Westfield wyszła za mąż"
-Martyna Wojciechowska, "Kobieta na krańcu świata 2"
-Monika Lipińska, 'Kokosowy Budda"
-Kim Edwards, "Niezwykłe uczucie spadania"
-Ewa Barańska, "Ostatni wielki kahun"
-Maureen Jennings, 'Pod gwiazdami smoka"
-Amy Meredith, "Polowanie"
-Maria Nurowska, "Powrót do Lwowa"
-Leonie Swann, "Triumf owiec"
-Andrzej Sapkowski, "Pani Jeziora"
-Leif GW Persson, "W innym czasie, w innym życiu"
-Z.Banaszak, S. Kłos, J. Mleczko, "Zintegrowane systemy zarządzania"-
Polecamy!
Ostatnio zmieniony przez BibliotekaLudwikaI 2011-03-16, 11:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: nowe, propozycje, wydawnicze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu