Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
witam po raz pierwszy
Autor Wiadomość
ac3 
ac3


Wiek: 54
Dołączył: 21 Lip 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: London

  Wysłany: 2006-07-21, 23:06   witam po raz pierwszy

witam po raz pierwszy mam na imie Andrzej i pewnie kilka osob mnie pozna lub pamiieta od 2 przeszlo lat wraz z rodzina mieszkam i zyje w GB
chce zaznaczyc ze jestem pesymista jezeli chodzi i miasto Brzeg ale nie urbanistycznie lecz administracyjnie
mialem wiele wsopolnego z administracja i rzadzacymi swego czasu i na tym bede sie opieral w swoich postach na forum
tez bym chcial zeby to miasto podnioslo sie wkoncu i stanelo na wlasnych nogach ale.... to dluga droga i bolesna na kilka dziesiat ladnych lat przy sprtzyjajacych wiatrach
prosze o wyrozumialosc ale po takim okresie jak ponad 2 lata mieszkania w cywilizowanym swiecie miasto Brzeg wydaje sie inna planeta jak i caly kraj....
jeszcze raz chcialem sie przywitac i pozdrowic wszystkich
ac3
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-21, 23:22   

ac3 napisał/a:
wyrozumialosc ale po takim okresie jak ponad 2 lata mieszkania w cywilizowanym swiecie


Po pierwsze witam... a po drugie rozumiem Cie bo tez teraz tutaj jestem, krótko bo tylko miesiac, ale wiem jaka jest GB.... no i Londyn... cywilizacja o niebo lepsza niz w Polsce :(
0 UP 0 DOWN
 
ac3 
ac3


Wiek: 54
Dołączył: 21 Lip 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: London

Wysłany: 2006-07-21, 23:31   

steve napisał/a:
ac3 napisał/a:
wyrozumialosc ale po takim okresie jak ponad 2 lata mieszkania w cywilizowanym swiecie


Po pierwsze witam... a po drugie rozumiem Cie bo tez teraz tutaj jestem, krótko bo tylko miesiac, ale wiem jaka jest GB.... no i Londyn... cywilizacja o niebo lepsza niz w Polsce :(


wiec sam rozumiesz a w dodatku Brzeg... zobaczymy co sie urodzi ale bede sie powstrzymywal bo juz wiem z doswiadczenia ze to jest jak z kanarkiem w klatce lub rybka w akwarium jezeli nie wiesz co jest poza twoim swiatem to ten zastany jest the best
0 UP 0 DOWN
 
bzyku 



Wiek: 37
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-22, 00:27   

Z całym szacunkiem ale czy Wy macie jakies braki?? piszecie tak jakby to było jakies zadupie i miejsce całkowicie oddalone od cywilizacji. Byłem w Anglii, Szkocji, Irlandii pięc razy po kilka miesięcy i zdążyłem poznać tamten kraj. Wcale nie uważam że Brzeg jest taki zły, a miasta w Anglii np. Londek to wspaniałe ośrodki. I nie mówię tak, dlatego że nie znam języka, jestem niewykształcony, ale dlatego że wiele razy miałem możliwośc porównac nasze kraje. Jeśli chodzi o poziom życia to rzeczywiście nie ma porównania. Ale jak patrzę na mentalność ludzi, którzy zostali wychowani w społeczeństwie, gdzie jeden pracujący rodzić może utrzymac dom, pięcioosobową rodzinę i jeszcze odkładac pieniądze na konto (potwierdzony przykład), jak ciesza się z byle pierdoły i jak podchodzą do innych narodowości to mi się smiac z nich chce. Jeśli będę miał możliwośc zostac w Polsce, żyć godnie w swoim kraju to na pewno nie opuszcze mojej ojczyzny, tylko po to by liczyc swoją wypłatę w € lub Ł.

Odnośnie administracji to jest rzeczywiście dno, teraz nawet nasza polityka międzynarodowa się cofa. W mieście takim jak Brzeg powinno dziać się inaczej i po to ludzie, którzy są obecni między innymi na forumbrzeg.pl walczą aby ocalic nasze miasto od zapomnienia, nudy, degradacji i niechlubnej przyszłości w tym jakże ostatnio smutnym kraju. Jest wielu ludzi, którzy działają, cos tworzą, a na dodatek nie spotykają sie z przychylnością władz miasta. Z własnej kieszeni organizują wiele rzeczy, na które nie dostaja ani złotówki od miasta Brzeg.

Trzeba powiedziec to głośno i rozgraniczyc konkretnie:

Obywatele, lud miasta Brzeg i innych miejscowości często są osamotnieni w walce o lepszą przyszłość.
Administracja wyzyskująca swoich obywateli, biurokracja nie pozwalająca nic załatwić to zakała tego kraju.

Dlatego nie wiem co rozumiecie przez słowo cywilizacja. Jeśli rozumiecie tylko przemysł, dochód narodowy i infrastrukturę to chyba popełniacie błąd. Najważniejsi zawsze będą ludzie.
Ostatnio zmieniony przez bzyku 2006-07-22, 00:45, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
ac3 
ac3


Wiek: 54
Dołączył: 21 Lip 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: London

Wysłany: 2006-07-22, 03:05   

bzyku napisał/a:
Z całym szacunkiem ale czy Wy macie jakies braki?? piszecie tak jakby to było jakies zadupie i miejsce całkowicie oddalone od cywilizacji. Byłem w Anglii, Szkocji, Irlandii pięc razy po kilka miesięcy i zdążyłem poznać tamten kraj.

juz tlumacze wcale nie chodzi o to ze sa tutaj pieniadze i ze jest bardziej kolorowo w swoim dorobku podrozniczym zaliczylem Niemcy,Francje,Hiszpanie,Luxemburg, Czechu i Slowacje Wegry , i raczej mam spectrum patrzenia na problem

Wcale nie uważam że Brzeg jest taki zły, a miasta w Anglii np. Londek to wspaniałe ośrodki. I nie mówię tak, dlatego że nie znam języka, jestem niewykształcony, ale dlatego że wiele razy miałem możliwośc porównac nasze kraje. Jeśli chodzi o poziom życia to rzeczywiście nie ma porównania.


tutaj sam sobie odpowiadasz

Ale jak patrzę na mentalność ludzi, którzy zostali wychowani w społeczeństwie, gdzie jeden pracujący rodzić może utrzymac dom, pięcioosobową rodzinę i jeszcze odkładac pieniądze na konto (potwierdzony przykład), jak ciesza się z byle pierdoły i jak podchodzą do innych narodowości to mi się smiac z nich chce.

nie chce tutaj dyskutowac o narodowosciach i roznicach kulturowych bo to nic nie da oni tez nie smieja sie z nas ze w tej samej konfiguracji co opisales wyzej staramy sie im dorownac z tym ze przecietny polak zarabia 200 funtow miesiecznie!!

Jeśli będę miał możliwośc zostac w Polsce, żyć godnie w swoim kraju to na pewno nie opuszcze mojej ojczyzny, tylko po to by liczyc swoją wypłatę w € lub £.


czy myslisz ze ja bym nie chcial ??? latka leca a ojczyzna nie daje mozliwosci na godne zycie !!! tak ekonomiczne jak i w kazdym i nnym temacie

Odnośnie administracji to jest rzeczywiście dno, teraz nawet nasza polityka międzynarodowa się cofa. W mieście takim jak Brzeg powinno dziać się inaczej i po to ludzie, którzy są obecni między innymi na forumbrzeg.pl walczą aby ocalic nasze miasto od zapomnienia, nudy, degradacji i niechlubnej przyszłości w tym jakże ostatnio smutnym kraju. Jest wielu ludzi, którzy działają, cos tworzą, a na dodatek nie spotykają sie z przychylnością władz miasta. Z własnej kieszeni organizują wiele rzeczy, na które nie dostaja ani złotówki od miasta Brzeg.


na ten temat zaraz otwieram oddzielny temat i tam prosze poczytac co mam do powiedzenia

Trzeba powiedziec to głośno i rozgraniczyc konkretnie:

Obywatele, lud miasta Brzeg i innych miejscowości często są osamotnieni w walce o lepszą przyszłość.
Administracja wyzyskująca swoich obywateli, biurokracja nie pozwalająca nic załatwić to zakała tego kraju.

Dlatego nie wiem co rozumiecie przez słowo cywilizacja. Jeśli rozumiecie tylko przemysł, dochód narodowy i infrastrukturę to chyba popełniacie błąd. Najważniejsi zawsze będą ludzie.


niestety ze swoich podrozy na wyspy nie wyniosles nic procz pieniedzy a szkoda bo jak ktos madry powiedzial podroze ksztalca

ac3
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-22, 08:30   Re: witam po raz pierwszy

ac3 napisał/a:
witam po raz pierwszy mam na imie Andrzej i pewnie kilka osob mnie pozna lub pamiieta od 2 przeszlo lat wraz z rodzina mieszkam i zyje w GB


Witaj witaj... wczoraj żołnierzu, dzisiaj tułaczu :P . Pamiętają co niektórzy, nie da się ukryć...

ac3 napisał/a:
chce zaznaczyc ze jestem pesymista (ciach) ...ac3


Tutaj większość z nas ma różne doświadczenia i przeżycia - jakbyś poczytał więcej postów, to zobaczysz nie tylko pesymizm, ale i frustrację a także wolę walki ze stanem zastanym.

ac3 napisał/a:

na tym koncze moje nocne wywody i zapraszam do konstruktywnej dyskusjii
ac3


Ale w kontekście poprzedniej wypowiedzi z innego wątku:

ac3 napisał/a:

\niestety ze swoich podrozy na wyspy nie wyniosles nic procz pieniedzy a szkoda bo jak ktos madry powiedzial podroze ksztalca
ac3


Chyba nie jesteś przekonujący, bo to raczej nie jest konstruktywne, tym bardziej, że skoro Bzyku ponoć przywiół tylko pieniądze zza granicy, to Ty Acek niestety zobaczyłeś tylko ludzi sprzątających miasto i wyręczających w tym urzędników. Sorki - "pierdzenie w stołki" to tak oklepany slogan, że powtarzaniem go nic konstruktywnego się nie zdziała.

Ludzi tutaj można podzielić wg pewnego kryterium na dwie kategorie - tych co wyjechali i narzekają i na tych co narzekają, ale próbują coś robić. Sam tez napisałes, że zmiany potrzebują czasu, kropla drąży kamień nie siła, ale częstym spadaniem. Siłą można kamień rozłupać na gruz, ale czy uzyskane kawałki będą miały taki kształt, o jakim myśleliśmy?
Jesli wzyscy wyjadą, bo jak rozumiem do tego zmierzasz, to co zostanie? Wszyscy mamy wyjechać? BO nie kumam...

Pozdrawiam Szanownego Tułacza :P
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-07-22, 08:31, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
ac3 
ac3


Wiek: 54
Dołączył: 21 Lip 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: London

Wysłany: 2006-07-22, 10:02   

chce tylko powiedziec ze jak doskonale wiesz a znamy sie od juz zaryzykowal bym 15 lat moze wiecej ze to pierdzenie w stolki i walka z wiatrakami i wiele wiele innych stwierdzen ba 100% odzwierciedlenie w realnym poczynaniu wladz miasta i innych pokrewnych
Tak jak Ty walczylem i co z tego ....a no to ze jak pisalem latka uciekaja i jezeli Elzbieta daje mi mozliwosc godnego zycia to dlaczego mialbym z tego nie czerpac
Oczywiscie nie daje za darmo jezeli ktos nie wie to tlumacze podatki w towarach (codzienne zycie) jest strasznie wysoki ale....
to i tak pozwala zyc godnie do czego oboje dazylismy przez te wszystkie lata
nie odcielem sie jak wiesz od Brzegu bo zostalo tam duzo duzo duzo.....
nie chce wnosic na forum dewafgacji na temat wyzszosc swiat Bozego narodzenia od swiat Wielkiej nocy tylko czyste przemyslenia wynikle z doswiadczen
Prawda jest taka ze skauting wyrazajacy sie sprzataniem miasta to pomylka , lepiej byloby dla ogolu zeby szanowny Pan Burmistzr stanal na czele tego heppeningu (bo tak nalezy to nazwac) i moze dalo by to oczekiwane skutki
zycie jak wiesz polega na umiejetnosci trafnych wyborow ja wybralem moze pod mala presja innych czynnikow tak jak wybralem i chce kiedys wrocic i zyc w swoim kraju
jezeli chodzi o podzial na jeczacych nic nie robiacych i tych innych to informuje ze jak wiesz jestem sklonny do roznej formy zaangazowania sie ale jezeli nie widze sensu to po co mam zawracac sobie glowe?
jezeli na tym forum pojawi sie naprawde zdrowa inicjatywa to jestem w stanie ja wspierac w sposob jaki bedzie mozliwy z mojej styrony
pozdrawiam ac3
0 UP 0 DOWN
 
bzyku 



Wiek: 37
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-22, 10:03   

ac3 napisał/a:


niestety ze swoich podrozy na wyspy nie wyniosles nic procz pieniedzy a szkoda bo jak ktos madry powiedzial podroze ksztalca

ac3


No i sie z Tobą nie zgodzę. Nie wywiozłem żadnych pieniędzy z wysp.
(no offence)
pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez bzyku 2006-07-22, 10:07, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-22, 10:09   

ac3 napisał/a:
niestety ze swoich podrozy na wyspy nie wyniosles nic procz pieniedzy a szkoda bo jak ktos madry powiedzial podroze ksztalca

ac3


Zgadzam sie z Toba... nic chyba nie nauczyl sie....

bzyku napisał/a:
Dlatego nie wiem co rozumiecie przez słowo cywilizacja. Jeśli rozumiecie tylko przemysł, dochód narodowy i infrastrukturę to chyba popełniacie błąd. Najważniejsi zawsze będą ludzie.


Bzyku a powiedz mi czy poznales jakis Anglikow, Irlandczyków, czy innych ludzi z wysp?? Powiedz mi czy poznales ich i zauwazyles, ze tutaj [Anglia] wszystkie kraje, narodowosci zyja w zgodze, jest tolerancja. Dla mnie to jest cywilizacja. W Polsce nigdy nie spotkasz chudego faceta, ktory chodzi z bardzo gruba dziewczyna albo czarnej kobiety z bialym facetem, to sa tylko przyklady, ale my sie bardzo roznimy od ludzi mieszkajacych tutaj.

Ja poznalem duzo ludzi tutaj i nawet mam super kolege, który jest czarny, ale mi to nie przeszkadza, a mu nie przeszkadza, ze jestem Polakiem.

Pieniadz to pieniadz, tutaj bez niego nie mozna zyc tak jak i wszedzie. No i widac tez po tym, ze sa lepsi od nas.

Dlatego uwazam , ze jest o niebo lepsza cywilizacja.

bzyku napisał/a:
Anglii np. Londek to wspaniałe ośrodki


Moze dobrym osrodkiem nie jest, ale jakbys zamieszkal w cichej miejscowosci jak np. Horsham, Borham, Arundel. To bys zobaczyl co to sa za wspaniale "osrodki" miasteczka takie jak Brzeg, ale w przodzie od nas, ze szkoda gadac.

bzyku napisał/a:
Wcale nie uważam że Brzeg jest taki zły


I tez tak nie uwazam... jakbys nie zuwazyl w pierwszym poscie napisalem "w Polsce". Brzeg dla mnie zawsze bedzie moim domem, miejscem gdzie najbardziej bede chcial zyc!!
0 UP 0 DOWN
 
ac3 
ac3


Wiek: 54
Dołączył: 21 Lip 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: London

Wysłany: 2006-07-22, 10:11   

wiec przepraszam ale tez jezeli nie wywiozles tych pierwszych to co wyniosles z wysp? tutaj nie da sie obojetnie przejsc obok poukladanego swiata ktory tez ciebie dotyczy
moze jedziles jako student dorabiac i nie masz pojecia o "prawdziwym codziennym zyciu" tutaj zyje ponad 2 lat chodze po urzedach instytucjach i wykonuje rozne inne czynnosci zwiazane z codzienna egzystencja i moge smial powiedziec ze Polska ta urzedowa to 3 swiat lub gleboka rosja
0 UP 0 DOWN
 
bzyku 



Wiek: 37
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-22, 10:13   

ac3 napisał/a:

Prawda jest taka ze skauting wyrazajacy sie sprzataniem miasta to pomylka , lepiej byloby dla ogolu zeby szanowny Pan Burmistzr stanal na czele tego heppeningu (bo tak nalezy to nazwac) i moze dalo by to oczekiwane skutki


Ale przeciez wszyscy wiemy że tak sie nie stanie i dlatego jeśli ktoś wychodzi z taką inicjatywą to tylko dobrze świadczy o ludziach tutaj mieszkających.

ac3 napisał/a:

zycie jak wiesz polega na umiejetnosci trafnych wyborow ja wybralem moze pod mala presja innych czynnikow tak jak wybralem i chce kiedys wrocic i zyc w swoim kraju


rozumiem Twój wybór. rozumiem wybór wielu ludzi uciekających z tego kaczego grodu. Ale jesli zamierzasz wrócić to bardzo dobrze. Tylko teraz jest pytanie. Czy będziesz miał do czego wrócić?? Czy ten kraj jeszcze będzie podobny do tego jaki widziałes przed wyjazdem?? Może będzie jeszcze gorzej?

ac3 napisał/a:

jezeli na tym forum pojawi sie naprawde zdrowa inicjatywa to jestem w stanie ja wspierac w sposob jaki bedzie mozliwy z mojej styrony
pozdrawiam ac3


ja również.

pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
bzyku 



Wiek: 37
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-22, 10:20   

ac3 napisał/a:
wiec przepraszam ale tez jezeli nie wywiozles tych pierwszych to co wyniosles z wysp?
........ i moge smial powiedziec ze Polska ta urzedowa to 3 swiat lub gleboka rosja


Z podróży tych wyniosłem znajomość języka, poznawanie kultury, historii i obyczajów ludzi tam mieszkających. Mieszkałem, przez krótki okres, ale mieszkałem w Londynie, Manchesterze, Canterbury, Edynburgu, Penicuick, więc trochę poznałem różnice kulturowe róznych zakątków GB.


A o urzędach to już sie wypowiedziałem i w tym się zgadzamy.

Steve prosze Cię czy Ty myślisz że ja tam pojechałem na dyskotekę??
Znam ludzi mieszkających tam, utrzymuje z nimi kontakt, mam rodzinę podobnie jak Ty, która mieszka w Wielkiej Brytanii. Wiem conieco i nie pisz pierdół w stylu że nic nie wywiozłem z wysp.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-22, 10:22   

bzyku napisał/a:
Wiem conieco i nie pisz pierdół w stylu że nic nie wywiozłem z wysp.


no to po co zaczynasz gadke szmatke... sam zaczoles :censored2: glupoty...

bzyku napisał/a:
Steve prosze Cię czy Ty myślisz że ja tam pojechałem na dyskotekę??


a móglbys tez tam pójsc.... jest nie raz o niebo lepiej niz w Polsce..
0 UP 0 DOWN
 
ac3 
ac3


Wiek: 54
Dołączył: 21 Lip 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: London

Wysłany: 2006-07-22, 10:22   

bzyku napisał/a:
rozumiem Twój wybór. rozumiem wybór wielu ludzi uciekających z tego kaczego grodu. Ale jesli zamierzasz wrócić to bardzo dobrze. Tylko teraz jest pytanie. Czy będziesz miał do czego wrócić?? Czy ten kraj jeszcze będzie podobny do tego jaki widziałes przed wyjazdem?? Może będzie jeszcze gorzej?




to jest paradoks niestety i tutaj powiem to czego niepowinienem mam furtke jezeli wroce za jak mysle 5 lat i zobacze ze nadal nie da sie zyc w tamtym kraju wroce tutaj wymienie paszport i poprostu bede zyl dalej Nie wiem w jakim wieku jestes ale domniemam ze jestes jeszcze mlodym czlowiekiem ....
kazdy z nas ma tylko jedno zycie i ja staram sie swoje zagospodarowac tak jak uwazam ze bedzie dobrze a jezeli mam wybor to czerpie jak pisalem juz wczesniej to niestety nie jest pocieszajace ale takie jest zycie w tym momencie i nic nie mozemy z tym zrobic jak wszyscy wiemy
jezeli chodzi o inicjatywe to jasne jest ta fajna sprawa i poklony dla ludzi w tym uczestniczacym ale nie wracajmy do transparentow i pochodow pierwszomajowych a wladza swoje nie wiem czy nie pisze zbyt zawile jezeli tak to prtzepraszam
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-07-24, 08:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
bzyku 



Wiek: 37
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-22, 10:29   

steve napisał/a:
bzyku napisał/a:
Wiem conieco i nie pisz pierdół w stylu że nic nie wywiozłem z wysp.


no to po co zaczynasz gadke szmatke... sam zaczoles :censored2: glupoty...

bzyku napisał/a:
Steve prosze Cię czy Ty myślisz że ja tam pojechałem na dyskotekę??


a móglbys tez tam pójsc.... jest nie raz o niebo lepiej niz w Polsce..


(nie rozumiem o co chodzi Ci z "gadką szmatką", to Ty zacząłeś ocenianie tego co wyniosłem ze swoich podróży)

Byłem tam na niejednej dyskotece, chociaz na dyski nie chodzę. Podobnie jak w Polsce były awantury, pijaństwo 14-latek chodzących w kozakach w środku lata, ubranych jak z burdelu. standard.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: pierwszy, po, raz, witam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu