Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Co sie stało ze starym mostem w Brzegu??
Autor Wiadomość
Brieger 



Wiek: 66
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 29 / UP 7



Wysłany: 2012-03-11, 13:17   

Dobra robota. Szkoda tylko, że nie można go powiększyć.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-03-11, 14:04   

Faktycznie dobra robota, ale zmień raczej "created" na "retouched" bo wiek Ci się z forumowym nie zgadza :wink:
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2012-03-11, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2012-03-11, 15:18   

Gaderep napisał/a:
Faktycznie dobra robota, ale zmień raczej "created" na "retouched" bo wiek Ci się z forumowym nie zgadza :wink:


Po co Gaderep ??

I tak bedziesz popieral "zwiniecie" zdjecia i uzycie w innych srodkach mediow bez zapytania o zgode kreatora retuszu :)

Przeciez mimo, ze sie napracowal dlugo w Photoshopie, to i tak nie jest ta retuszowana praca jego dzielem i mozna wystawic wszedzie jako swoja prace a nie jego ... :wink:

Jak w komunie jeden sie napracuje a drugi nigdy, wszystko nalezy do nas ... :)


____________________
Ostatnio zmieniony przez waldemar_n 2012-03-11, 15:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-03-11, 16:32   

Waldemarze, nigdy nie popadałem w specjalny zachwyt nad twoim intelektem, miałem cię jednak za inteligentniejszego - jednak widzę, że należy wszystko wytłumaczyć jak komuś głupiemu.
Otóż po pierwsze, po dokonaniu retuszu zdjęcia należy ten fakt uwidocznić - retusz, siłą rzeczy, odtwarza pewne elementy fotografii według wiedzy, domysłu i sztuki artysty-retuszera; odtworzone w ten sposób elementy przestają być elementami z epoki i w pewien sposób ingerują w samo dzieło czyniąc je niejako dziełem wspólnym - twórcy-fotografa i twórcy-retuszera, bo dokonanie retuszu jest z pewnością pracą twórczą. Fotografia, która ze względu na wiek wykonania przestała być chroniona prawami autorskimi, po dokonaniu retuszu już takiej ochronie podlega w części odtworzonej przez retuszera. Oznacza to, że można nadal dowolnie kopiować z retuszowanej fotografii tylko te części, które retuszem objęte nie były. Oczywiście, cały czas mowa o retuszu mieszczącym się w czasowych granicach ochrony praw autorskich.
Ja szanuję twój zapał do zbierania pocztówek i zdjęć, ale musisz sobie zdać sprawę z prostego faktu, że jesteś jedynie reproduktorem cudzej twórczości i w żadnej mierze prawo autorskie wykonanych przez ciebie reprodukcji nie chroni. Twoje chorobliwe, moim zdaniem, przewiązanie do cudzej własności objawiające się w stwierdzeniach typu: "ukradł moje zdjecia" z "mojego portalu NK.pl" jest po prostu śmieszne, bo ani zdjęcia nie twoje, ani portal nie twój.
Amen. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2012-03-11, 16:38   

Gaderep, powiew ...a mi komuna :D
Wszystko wszystkich.

Podziwiam twoj intelekt :)

_______________
Ostatnio zmieniony przez waldemar_n 2012-03-11, 16:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
windbag 



Wiek: 45
Dołączył: 21 Lut 2009

UP 74 / UP 41



Wysłany: 2012-03-11, 16:59   

Temat już był przerabiany na forum.

http://www.forumbrzeg.pl/...pic.php?t=14464
Ostatnio zmieniony przez windbag 2012-03-11, 17:02, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Rychu 
Obywatel Grzech



Wiek: 33
Dołączył: 18 Lip 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-03-11, 19:36   

Panowie spokojnie, nie chciałem robić zamentu w temacie. Jednak odnośnie wstawiania zdjeć, często jest tak że zamiast cieszyć sie że ktoś dodaje zdjęcie i stara sie żeby Brzeżanie sie dowiedzieli jak dawniej było w naszym mieście, to tą osobe krytykujemy ale to juz zostawiam każdemu do przemyślenia a i powiem jak to mawiał Piłat "Com napisał, napisałem" i niech tak zostanie, troche serca i pracy w to włożyłem dlatego myśle ze nikt nie powinien mieć za złe że jest imie i nazwisko osoby ,która sie zabrała za naprawienie zdjecia ważnego fragmentu miasta i nie mam zamiaru czerpać z tego tytułu żadnych korzysci dlatego prosze, powróćmi do macierzystego tematu :)
Ostatnio zmieniony przez Rychu 2012-03-11, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2012-03-11, 20:41   

Budowniczowie swietuja wybudowanie nowego mostu na Odrze w 1895 roku.

Gdzie swietowano ?

byc moze przy ul. Chrobrego naprzeciwko "Araba" w Restauracji i hotelu Baumanna - Reichskrone

___________________________

Budowniczowie mostu_Brieg_1895.jpg
Plik ściągnięto 118 raz(y) 493,33 KB

0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-03-12, 02:38   

Najpierw parę słów o konstrukcji mostu, żeby więcej nikt nie pisał o pchaniu mostu z Bydgoszczy na rolkach :D
Most tego typu, najogólniej, składa się z filarów, przęseł, przęseł łącznikowych, balustrad i jedni/chodnika. Przęsło to konstrukcja łącząca filary, przęsła są lewe i prawe, na przęsłach opierają się górne i dolne przęsła łącznikowe (poprzeczne), na dolnych przęsłach łącznikowych oparta jest jezdnia. Jak wiadomo w Bydgoszczy była to jezdnia drewniana. Taka konstrukcja mostu trzyma się jak leży stabilnie - tego nie da się przenieść w całości. W całości można przenieść jedynie kratownice przęseł, które najpierw trzeba odnitować od siebie. Przęsła fordońskiego mostu miały 62m długości - takie przęsło nadaje się w zasadzie jedynie do transportu drogą wodną bo po pierwsze, to się nie zmieści na żadnym zakręcie, po drugie, czym niby mieliby te kratownice przewodzić? Lublinem-51 o maksymalnej ładowności trochę ponad 2,5t?
A tu więcej o historii fordońskiego mostu: Wędrujący most część 1. i część 2.
0 UP 0 DOWN
 
jzeli 


Wiek: 54
Dołączył: 19 Maj 2010

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2012-03-27, 22:53   

Kod:
I tak bedziesz popieral "zwiniecie" zdjecia i uzycie w innych srodkach mediow bez zapytania o zgode kreatora retuszu :)

Witam Pannie Waldemarze. Jedna uwaga, syn miał referat do szkoły do którego chcieliśmy wkleić Pana skany z historii miasta. Prosiłem na NK o wyrażenie zgody na załączenie skanów, nie otrzymałem odpowiedzi. Praca była uboższa a zwłaszcza dla dzieci/młodzieży, gdyby mógł zamieścić skany na pewno więcej historii "łyknęłaby" dzieciarnia/młodzieżowcy.
Jednak pomimo tego dziękuję za wielki kawał historii na starych fotografiach i widokówkach. Zbieram Pana skany z wielką przyjemnością dla siebie i rodziny.
Pozdrawiam
Jacek Z.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, co, mostem, sie, stalo, starym, ze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu