Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
[25.02.2011] Spotkanie z dr Jerzym Gorzelikiem - z RAŚ
Autor Wiadomość
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-03-30, 11:51   

Nie, to tylko przyklad niewiarygodnej informacji.

Natomiast co do zrodel, to jak wspomnialem wyzej, mam watpliwosci. Szczegolnie, ze nie znalazlem nigdzie tropu, ktory pozwolilby na zweryfikowanie prawdziwosci cytatu. "Wszedzie" na stronach www powtarza sie dokladnie ta sama fraze, ktora zacytowales, ale nie podaje sie zrodla i okolicznosci wypowiedzi.
Nie siedze w temacie i nie zamierzam sie zaglebiac, mialem nadzieje, ze jako zainteresowany wskazesz jakies zrodlo, bo to Ty powolujesz sie na domniemywana wypowiedz Gorzelika.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-03-31, 14:02   

A.Mason napisał/a:
to tylko przyklad niewiarygodnej informacji.


Przykład niewiarygodnej informacji i manipulacji, z kręceniem włącznie, to moim skromnym zdaniem prezentują tego typu wypowiedzi:

A.Mason napisał/a:
ze Ty dzialajac w "Forumowej Trojcy Przenajswietszej" powstrzymales "pochod" hitlerowskich pomnikow po Brzegu


Możesz podać wiarygodne źródło tej informacji? Pytam, bo jednak ja podałem ŹRÓDŁO cytatu.

A.Mason napisał/a:
bo to Ty powolujesz sie na domniemywana wypowiedz Gorzelika.


Sprawdź znaczenie słowa "powołujesz" się. Proponuję też sprawdzić, czy użycie słowa "domniemaną" nie będzie stosowniejsze od stosowania słowa "domniemywaną". Mozzilla tego chyba nie wyświetla.

Gdyby to nie było jasne, to wyjasniam, że "powołałeś" się Ty na zacytowaną i przytoczoną przeze mnie JAKO CIEKAWOSTKA wypowiedź z podaniem jej ŹRÓDŁA.

Możesz też przy okazji sprawdzić sobie (ale chyba nie w słownikach) znaczenie terminu "źródło" w rozumieniu mniej więcej akademickim, pozytywistycznym i racjonalnym: w odniesieniu do analizy tekstów.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-03-31, 14:03, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-03-31, 15:13   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Przykład niewiarygodnej informacji i manipulacji, z kręceniem włącznie, to moim skromnym zdaniem prezentują tego typu wypowiedzi:

Franco, nie zrozumielismy sie - w poprzednim poscie pisalem o niewiarygodnosci przykladowej wypowiedzi. Nie moge wiec dac jej cytatu, bo jest ona wymyslona.

Franco Zarrazzo napisał/a:
Proponuję też sprawdzić, czy użycie słowa "domniemaną" nie będzie stosowniejsze od stosowania słowa "domniemywaną". Mozzilla tego chyba nie wyświetla.

Nie mam pod reka slownika, ale nie rozumiem dlaczego jedno mialoby byc stosowniejsze od drugiego? Mozesz wyjasnic w czym problem?

Franco Zarrazzo napisał/a:
Gdyby to nie było jasne, to wyjasniam, że "powołałeś" się Ty na zacytowaną i przytoczoną przeze mnie JAKO CIEKAWOSTKA wypowiedź z podaniem jej ŹRÓDŁA.

Rozumiem, ze owa ciekawostka byla przez Ciebie podana ot tak, bez kontekstu?

Franco Zarrazzo napisał/a:
Możesz też przy okazji sprawdzić sobie (ale chyba nie w słownikach) znaczenie terminu "źródło" w rozumieniu mniej więcej akademickim, pozytywistycznym i racjonalnym: w odniesieniu do analizy tekstów.

Mniej wiecej akademickim jezykiem zamierzam pisac tylko teksty akademickie. Nie widze powodu, dla ktorego w zwyklym poscie na forum mialbym unikac potocznego znaczenia slow, skoro owo znaczenie jest zrozumiale nawet tylko na podstawie kontekstu mojej wypowiedzi?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 25.02.2011, dr, gorzelikiem, jerzym, ras, spotkanie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu