Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
[25.02.2011] Spotkanie z dr Jerzym Gorzelikiem - z RAŚ
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-22, 19:33   

Rozumiem Yoorek, że znasz skład osobowy każdej z opisanych jednostek na dzień rozpoczęcia walk? Rozumiem, że znasz kondycję, morale, zaopatrzenie... Zwróc uwagę na dodatek o "bagnetach" - Ojciec wspominał o brakach w zaopatrzeniu, Wspomina o tym cała historia Kampanii Wrześniowej, a o szczegółach rozumiem opowiesz mi Ty?

Jeszcze jedno - służyłem w wojsku - nazywało się Polskie :) . Daję głowe, że mulder jedynie bawi się w Wojsko. Bartek prochu na pewno powąchał, w armii prawdziwej chyba też służył. Gaderep też.

EDIT:
Cytat:

49 pułk piechoty ppłk. Karola Hodały wchodził w skład 11 Karpackiej Dywizji Piechoty płk.Bronisława Prugara-Ketlinga , na jego rozkaz żołnierze idąc do nocnego szturmu mieli rozładowaną broń używali tylko bagnetów i granatów . Rozbijając płk Germania zdobyli mase sprzętu wojskowego z braku wyszkolonej obsugi musieli go zniszczyć zabrali amunicjię i samochody terenowe .Hitler na wieść że jego elitarny pułk dał się zaskoczyć Polakam kazał go rozwiązać a żołnierzy ocalałych z pogromu wcielił do innych oddziałów .


Pierwsze wytłuszczenie właśnie sprawdzam w relacji Bronisława Prugar-Ketlinga "Aby dochować wierności".

Nawiasem mówiąc, skoro i o Żydach i antysemityzmie II RP, w tej książce wspomina o znakomitej postawie "Starotestamentowych" podczas Kampanii Wrzesniowej. Bartku 74 - teraz gdzieś tam mieszkach w tych okolicach... ?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-02-22, 20:31, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-02-22, 21:28   

Franco Zarrazzo napisał/a:


Dziadek ze strony Ojca był podoficerem zawodowym w 49 Huculskim Pułku Strzelców. Przeżył wojnę, uniknął Katynia.


Pradziadek ( mój imiennik, pochowany w Brzegu ) ze strony ojca, po którym płynie we mnie wielkopolska krew spod Poznania, uniknął Katynia , gdyż jako KOP-ista przeszedł na Wschodzie linię frontu oddając się do niewoli Niemcom, dzięki czemu kolejnych 6 lat spędził wygodnie we Francji. I nie spotkały go żadne represje za to, że był powstańcem wielkopolskim.
Matkę mojego ojca uratował przed łapanką żandarm w niemieckim mundurze, który krzyknął :" Kaj idziesz, pierona !"
Koniec licytacji, bo wyszedł potężny :offtopic: .
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-02-22, 21:36   

Niestety kilka milionów Polaków i 3 miliony Żydów z całej Europy nie miały tyle szczęścia co Przodkowie Muldera i dla nich kontakt z Niemcami zakończył się śmiercią. Niemcy, w przeciwieństwie do ZSRR, czasami przestrzegali konwencji dotyczących jeńców wojennych.
Ps. Lepszy taki transcendentalizm niż "bochaterska" antypedagogika. :wink:
Ostatnio zmieniony przez Jacek Jastrzębski 2011-02-22, 21:40, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-02-22, 21:37   

Franco Zarrazzo napisał/a:

[/b]Ale chcę mieć prawo do życia w trosce o swoją przyszłość, gdy widzę oszołoma uprawiającego cepeliadę i twierdzącego, że to kultura, jednocześnie wrzeszczącego po niemiecku. Żyć w trosce i obawie o przyszłość tej ziemi i jej mieszkańców. Żyć w trosce, w obawie przed gówniarzem, który dostał do ręki narzędzia, którymi nie potrafi się posługiwać. Nacjonalistę machającego znaczkami i flagami, radykała krytykującego wszystkich i wszystko, niezgodne z jego wizją "Wielkiego Śląska"...ups przepraszam "Niederschleisen" (tak to się pisze?). A na dodatek afiszującego się pedagogicznym wykształceniem i byciem kuratorem...

Mam prawo po prostu nie darzyć sympatią takich typów, jak ty, mulder? Obawiać się owoców ich pedagogicznej pracy? ??? ?????



Chrześcijański transcendentalizm w antropologicznym i kulturowym, a jakże, wydaniu oraz jego obawy o lepsze, godne jutro. To naprawdę wzruszająca historia.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-02-22, 21:39   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
Niestety kilka milionów Polaków i 3 miliony Żydów z całej Europy nie miały tyle szczęścia co Przodkowie Muldera i dla nich kontakt z Niemcami zakończył się śmiercią.


I przez kolejnych tysiąc lat patrząc w oczy Niemca będziemy syczeć: " Ty faszystowska żmijo ".
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-02-22, 21:43   

Może Ty Mulderze będziesz tak syczeć, to Twój problem. ja nie zamierzam. Ale wybaczyć to nie znaczy zapomnieć. Na pewno Amerykanie wciąż pamiętają o masakrze w Malmedy.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-22, 21:43   

Żadnej licytacji. W temacie spotkania jest "Polak-Niemiec-Ślązak". Emocje. Wspomnienia.

SS GERMANIA ponoć zasłynęła rozstrzeliwaniem Ślązaków w początkach II WŚ.

Babka opowiadała o Niemcu, który zrobił sobie "kuku" z powodu wyrzutów sumienia za działania w Hrubieszowie.

Opowiadała też o Niemcach, którzy podczas zawieruchy ukraińsko-bolszewicko-niemieckiej po zadaniu pytania: "Ukraince czy Polaki?" i uzyskaniu oczywistej odpowiedzi, zostawili w spokoju Babkę z moją Matką na rękach.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-02-22, 21:44   

mulder, ale to Niemcy chcą na siłę zmienić historię, przykład Eriki Steinbach.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-02-22, 21:46   

Yasiu-pełna zgoda.Jeszcze parę lat takiej "mulderowskiej" propagandy i okaże się że w Oświęcimiu to żli Polacy i Żydzi mordowali miliony niewinnych Niemców.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-22, 21:47   

mulder napisał/a:
To naprawdę wzruszająca historia.
mulder napisał/a:
a jakże, wydaniu oraz jego obawy o lepsze, godne jutro.


Nie o "godne". O prawo do życia i spokojnej starości, bez widma pedagoga wyganiającego mnie na "moje Kresy". Wracamy do punktu wyjścia :) , cokolwiek by to znaczyć nie miało.

mulder napisał/a:
To naprawdę wzruszająca historia.


Jeśli cię urzekła, możesz głosić wszem i wobec, że taki a taki nie zgadza się na twoją wizję Śląska i nieszczególnie przepada za twoją pedagogiką, polegającą na graniu na emocjach i budowaniu wielokultorowości i tolerancji, poprzez wzniecanie waśni. Mojego zdania o tobie nic nie zmieni. Ani o twoich kompetencjach do budowania "regionalizmu". RAŚ chyba krytykuje dotychczasowe działania na tym polu.

Jeśli dotrę na spotkanie z dr Gorzelikiem, popytam go co nieco :) . W sumie to historyk sztuki, ale może i coś tam wie o socjologii i budowaniu więzi...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-02-22, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-02-22, 21:47   

Wszyscy ją zmieniają według własnego upodobania.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-02-22, 21:50   

Franiu daj już spokój z tym pedagogiem, ja Ci nie piszę wszędzie Polityku, tylko zwracam się po nicku (zdrobniale, lub imieniu).


Owszem prawdę każdy buduje pod siebie, a teraz powiedz mi Marcin, wierzysz w to co mówi Erika Steinbach?
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-02-22, 21:51   

Po 1945 to polska lewica specjalizowała się w fałszowaniu historii- przypomnę tu chociażby "kłamstwo katyńskie".
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-22, 21:52   

Marcim B. napisał/a:
Wszyscy ją zmieniają według własnego upodobania.


Cześć, Ziomal ;)
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-02-22, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-22, 21:59   

yasiu napisał/a:
Franiu daj już spokój z tym pedagogiem


Nie Yasiu - nie zgadzam się. Uważam, że godny potępienia jest fakt, że osoba wzniecająca waśnie, grająca na emocjach, nie stosująca się do wytycznych cytowanych nawet przez samego siebie dokumentów, pełni tak odpowiedzialne stanowisko. Osoba gardząca innymi kulturami, niż jego własna (a do tego czysto konceptualna jedynie, zbudowana z ogryzków - taka cepeliada), nie powinna mieć do czynienia z budowaniem regionalizmu :) .


Nie widzę nic "nieregulaminowego" w określaniu kogoś mianem takim, jakim się sam tytułuje, poza tym :) .
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 25.02.2011, dr, gorzelikiem, jerzym, ras, spotkanie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu