Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Oddajcie nasze 5 milionów
Autor Wiadomość
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2011-03-07, 12:46   Oddajcie nasze 5 milionów

Co się dzieje każdy wie, kasa się przelewa z miejsca w miejsce i ciągle jej nie mam gdzie trzeba, ale ku temu znalazłem fajny link gdzie nasi brzeżanie piszą co czują na temat 5 baniek zapraszam do lektury.

LINK DO TEKSTU
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-03-07, 12:51   

Cytat:
Przecież to warszawska firma, podateczki też do warszaweczki oddaje


Taaa...
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2011-03-07, 13:13   

riccardo napisał/a:
Parę dni przed wyborami/ w niezależnej prasie/ przeczytałem artykuł byłego radnego w temacie hotelu i burmistrza.
Jak wynikało z informacji, hotel miał stanąć pod grożbą zapisu o karze umownej 5 mln.zł.w przypadku nie dotrzymania terminu jego budowy.
Zapis ten jedak zniknął ,bowiemj jak wynika z lektury, sporzadzono stosowny aneks do umowy w tym temacie, wykreślając zabezpieczenie.
Hotelu nie ma i jak widać do końca marca nie powstanie .
W takim stanie rzeczy skierowano doniesienie do Prokuraturu Okregowej w Opolu, celem zbadanie tej sprawy.
Od chwili zawiadomienia prokuratury upłynęło sporo dni ,a tu cisza.Przepisy kpk jasno okreslają terminy procesowe.
30 dni , wszczynamy dochodzenie bądż śledztwo,odmawiamy wszczecia.
Brak informacji w tym temacie może swiadczyc o:
-przekazaniu sprawy do prowadzenia KWP Opole wydział dw.z PG
-przekazaniu sprawy do CBŚ
-przekazaniu sprawy do ABW
-przekazaniu sprawy do CBA
-przekazanie sprawy do Prokuratury Rejonowej w Brzegu.
Cisza w tym temacie może zaniepokoić niektóre osoby zainteresowane.
A może to cisza przed burzą?
Czy ktoś zna dalsze losy owego doniesienia?


Jak widać od 2008 roku jest cisza, a niejasności jest coraz więcej miejmy nadzieje że mieszkańcom Brzegu nie jest to obojętne ?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-07, 13:22   

Ironman napisał/a:
Zapis ten jedak zniknął ,bowiemj jak wynika z lektury, sporzadzono stosowny aneks do umowy w tym temacie, wykreślając zabezpieczenie.


+

Ironman napisał/a:
LINK DO TEKSTU


Gdyby zabezpieczenia nie było, albo byłoby łatwe do podważenia to dzisiaj nie zastanawialibyśmy się czy odroczyć, ale słalibyśmy gromy na burmistrza. Fakt, że EI wysłała taką prośbę do radnych, że przysłali dokumenty i stawiali się na posiedzenie komisji i sesję świadczy o tym, że "bezpiecznik" ma się dobrze.

tytuł tematu jest beznadziejny: nigdy nie było żadnych 5 mln. i celem tego zapisu nie było pozyskanie tej kwoty do budżetu miasta! było to zabezpieczenie przed powstaniem tam np. stacji benzynowej. Przypominam, że te ziemia już została sprzedana i do miasta nie wróci! Jeśli firma wygra w sądzie (sąd może orzec, że nie musi płacić miastu 5 mln.) lub ogłosi upadłość to może powstać tam cokolwiek: Tesco, kolejne BP, Biedronka lub Dom Publiczny. Zapis o 5 mln. miał spowodować, że na pewno będzie tam hotel.
Nawet gdybyśmy - jako miasto - doprowadzili, że firma zapłaci nam te pieniądze, to raczej na pewno hotelu tam wtedy nie będzie.

Nie wiem jak Wy - ja wolę nie dostać tych pieniędzy i widzieć tam hotel niż mieć w budżecie (bardzo wątpliwe) 5 mln i kolejnego "potworka" w mieście.
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2011-03-07, 13:32   

Zapis jest, termin nie dotrzymany sprawa jasna ? Ale jak pokazuje życie nie dla wszystkich, ja tylko czekam na postawę Rady Miasta która wykaże się patriotyzmem lokalnym a nie głupotą wynikającą z kolesiostwa i będzie za swoim miastem. Hotel nie został wybudowany w terminie i koniec sprawy, a czy EI upadnie czy nie to nie problem naszego miasta lecz właściciela firmy, który wiedział co podpisuje a teraz się miga od odpowiedzialności i straszy bezrobociem żal.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-07, 13:39   

Ironman napisał/a:
czy EI upadnie czy nie to nie problem naszego miasta lecz właściciela firmy

Problemem miasta będzie jak firma upadnie, syndyk "opchnie" ziemię i powstanie tam potworek. Kolejny. I to będzie duży problem miasta bo miejsce jest reprezentacyjne.
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2011-03-07, 13:54   

To trzeba było się zastanawiać przed za sprzedaniem tego terenu dla EI. Wiec przedłużcie im na kolejne 3 lata a i tak zrobią co zechcą. Zrobią co zaplanowali kosztem tego miasta śmiejąc się z głupoty rady tyle będzie. Ale co tam ważniejszy klimat niż miasto, a ręka na radzie i tak poleci jak było ustalone, przecież darmo się Pan tak nie wk..... na swoje koleżanki jak podniosły inaczej ?
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2011-03-07, 14:00   

Bartek T. napisał/a:
Ironman napisał/a:
czy EI upadnie czy nie to nie problem naszego miasta lecz właściciela firmy

Problemem miasta będzie jak firma upadnie, syndyk "opchnie" ziemię i powstanie tam potworek. Kolejny. I to będzie duży problem miasta bo miejsce jest reprezentacyjne.


Problemem miasta a także powiatu jest co innego...
Trzykrotnie w wyborach lokalnych oddawałem głos nieważny jako protest w braku wyboru radnego.

Reszta jest milczeniem...
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-07, 14:22   

Ironman napisał/a:
To trzeba było się zastanawiać przed za sprzedaniem tego terenu dla EI.


Pan wybaczy - rada jedynie wyraża zgodę na sprzedaż. Burmistrz ogłasza przetarg. Podmioty startują i wygrywają i jeśli nie ma protestów sprzedaż jest finalizowana. Tak to się odbywa. Rada nie ma wpływu na to kto kupi działkę.

Ironman napisał/a:
Zrobią co zaplanowali kosztem tego miasta śmiejąc się z głupoty rady tyle będzie.

Póki co przychodzą na każde zaproszenie, przynoszą dokumenty jakie chcemy. I nikt się nie śmieje. Wręcz przeciwnie.
Co do głosowania to byłem przeciwny wyrzucaniu tematu spod obrad. To jest uciekanie od odpowiedzialności - zostało mi to jeszcze z poprzedniej kadencji. Stary numer jak nie chce się na siebie brać odpowiedzialności do której wybrali nas wyborcy. Czym innym jest zagłosowanie za stanowiskiem a czym innym wysadzenie go z porządku obrad.
Podobne zdanie mam odkąd pamiętam - chwyt ten stosował często ex-radny Ogonek, np przed podjęciem decyzji o cenie wody.
Cytat:
Trzykrotnie w wyborach lokalnych oddawałem głos nieważny jako protest w braku wyboru radnego.


Bardzo prosto ten problem można rozwiązać - proszę wystartować!
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2011-03-07, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2011-03-07, 18:11   

Cytat:
Trzykrotnie w wyborach lokalnych oddawałem głos nieważny jako protest w braku wyboru radnego.


Bardzo prosto ten problem można rozwiązać - proszę wystartować![/quote]

Niestety, nie mam odpowiednich kwalifikacji. :(
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-07, 18:41   

Ironman napisał/a:
Wiec przedłużcie im na kolejne 3 lata a


nom i 3 lata kolejne teren bedzie zarastal :D przeciez to oczywiste ze tam nigdy hotel nie powstanie!

czy dane im bedzie 3 cz 10 lat i tak nie wybuduja ;] wiec karac karac i jeszcze raz karac! a za 5 baniakow wstep do budowy hotelu jest :)
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2011-03-07, 19:10   

Bartek T. napisał/a:
Nie wiem jak Wy - ja wolę nie dostać tych pieniędzy i widzieć tam hotel niż mieć w budżecie (bardzo wątpliwe) 5 mln i kolejnego "potworka" w mieście.


Zgadza się. Nie ma co rozpaczać nad rozlanym mlekiem. Jest jak jest, trudno. Poczekajmy, zobaczymy co z tego wyniknie. Patrząc obiektywnie, to faktycznie wszystko odbyło się w nienajlepszym okresie na rynku. Kryzys dopadł mnóstwo firm, wiele z nich splajtowało, inne muszą się otrząsnąć, aby "stanąć na nogach".
Lepiej żeby obok zamku stał hotel niż coś szpetnego, nawet gdyby ten hotel miał powstać parę lat później. Osobiście wolałbym, żeby tamten teren zarastał chaszczami, niż żeby powstał tam supermarket, stacja benzynowa itp.
0 UP 0 DOWN
 
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2011-03-07, 19:15   

oldstaszek napisał/a:
Niestety, nie mam odpowiednich kwalifikacji.


Ustawa o samorządzie gminnym nie stawia żadnych wymogów kwalifikacyjnych w sensie wykształcenia ani kandydatom na radnych, ani nawet na burmistrza, choć już wiceburmistrz musi mieć wyższe wykształcenie.
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2011-03-07, 20:37   

(prze)radny napisał/a:
oldstaszek napisał/a:
Niestety, nie mam odpowiednich kwalifikacji.


Ustawa o samorządzie gminnym nie stawia żadnych wymogów kwalifikacyjnych w sensie wykształcenia ani kandydatom na radnych, ani nawet na burmistrza, choć już wiceburmistrz musi mieć wyższe wykształcenie.


Wyższe to mam - tylko nie lekarz i nie nauczyciel...nie leczę i nie uczę i nie znam się na tym(a na tym wszyscy się znają).
Pozostałe kwalifikacje:
1. Jestem za stary.
2. Nie mam zdolności krasomówczych a także "krasomówczych".
3. Nijak nie pasuję do wszelkich "kółalicji" a już takiej jak mamy w mieście i powiecie. :shock:
Patrząc na to wszystko z perspektywy kilkunastu lat - zbieranie puszek jest jednak zajęciem godniejszym...i apolitycznym.
Miasto i powiat potrzebują gospodarzy - dobrych gospodarzy a nie "polityków".

Tak na marginesie - czytając "ekspose" Pana Burmistrza zbierał mnie śmiech i nachodziła refleksja...jak to jest w Oławie czy wiosce zwanej Kobierzyce. Tam jednak miejsca pracy powstawały i powstają bo pragmatyzm gospodarza mówi iż człowiek mający dochody wydaje je najczęściej na miejscu co z kolei daje innym możliwość zarabiania a tym samym napełniać budżet miejscowy (drugi krąg podatkowy).

Nie mam kwalifikacji... :shock:
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2011-03-07, 20:52   

Bartek T. napisał/a:
Ironman napisał/a:
czy EI upadnie czy nie to nie problem naszego miasta lecz właściciela firmy

Problemem miasta będzie jak firma upadnie, syndyk "opchnie" ziemię i powstanie tam potworek. Kolejny. I to będzie duży problem miasta bo miejsce jest reprezentacyjne.



To może wystarczyło zrobić po europejsku czy też tak jak robi Wrocław – jeśli inwestor w umówionym terminie nie wykona inwestycji to teren wraca do miasta a kaska zapłacona za niego przepada firmie jako kara za niedotrzymanie umowy.

Ot takie to proste a dla naszej Brzeskiej władzy takie trudne. Widać braki w wykształceniu ekonomicznym.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: milionow, nasze, oddajcie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu