Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
wzrost opłat za przedszkole ?
Autor Wiadomość
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2011-02-11, 21:03   

A jednak ktoś tu ŁRZE . jak na górze pisma pisze - Uchwała Rady miasta - chyba ktoś tu podniósł łapkę w górę nie wiedząc po co – a teraz Nam tu ściemnia że żadnych podwyżek w przedszkolach nie ma.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-12, 01:05   

Przyjacielu, nikt za tą uchwałą nie podnosił nic w górę bo zwyczajnie ją zdjęto z porządku obrad. O co chodzi na kartce umieszczonej na zdjęciu dowiem się.

Nieco mniej radykalne sady radzę.

Dyskutujemy tu o wzroście opłat za przedszkola brzeskie, które miały być spowodowane przez Radę Miasta. Bardzo przepraszam, ale póki co nie zamierzam brać na siebie odpowiedzialności za podwyżki fundowane nam przez Rząd.
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2011-02-12, 13:00   

Dokopałem się do rzeczonej uchwały Nr XLVI/441/09 Rady Miejskiej Brzegu
z dnia 1 czerwca 2009 r. na podstawie której dokonano nowych wyliczeń stawek.

Stawki poszły w górę automatycznie na mocy niżej wymienionych paragrafów:

Cytat:
§2
Ustala się dzienną opłatę za pobyt dziecka, korzystającego ze świadczeń przekraczających realizację zadań zawartych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego do 5 godzin dziennie, w wysokości 0,572% najniższego wynagrodzenia za pracę. Ustalona w ten sposób opłata dzienna zaokrąglana jest do pełnych dziesiątek groszy.

§3
1. Ustala się opłatę za wyżywienie dziecka korzystającego ze świadczeń przekraczających realizację zadań zawartych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego do 5 godzin dziennie w wysokości 4,00 zł dziennie.

2. Stawka, o której mowa w ust. 1 podlega corocznej waloryzacji
o wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych za rok poprzedzający i obowiązuje od pierwszego dnia drugiego miesiąca
, następującego po publikacji obwieszczenia Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w tej sprawie. Ustalona w ten sposób opłata dzienna zaokrąglana jest do pełnych dziesiątek groszy.
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2011-02-13, 10:19   

Bartek T. napisał/a:
Jeszcze raz:
1. Temat jest o wzroście opłat za przedszkola.
2. Na dzień dzisiejszy żadnych wzrostów, ani nawet zmian nie ma.


http://www.nto.pl/apps/pb...IAT05/801090166

Niech ten artykul bedzie za komentarz do wypowiedzi Radnego Miasta Brzeg Bartka.T.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-02-13, 11:57   

Corvin napisał/a:
Niech ten artykul bedzie za komentarz do wypowiedzi Radnego Miasta Brzeg Bartka.T.

Podobne rozwiązania funkcjonują w Skarbimierzu - jedni na tym oszczędzają, a ci którzy zostawiają dzieci na dłużej niekoniecznie. Poza tym z artykułu wynika, że to pomysł władz miasta jeszcze nie zaakceptowany przez RM.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-13, 21:02   

I nie został zaakceptowany. Właśnie ten pomysł został zdjęty z porządku obrad w związku z czym napisałem dwa punkty cytowane przez Corvin-a.

Po prostu radni nadal nie zmienili zasad odpłatności.

I niech to będzie za komentarz do cytatów niezorientowanych osób spoza Brzegu.
0 UP 0 DOWN
 
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-03-04, 23:05   

Dziś temat wrócił i uchwała głosami PIS, SLD, SPP została podjęta.

Niżej załączam link, który obrazuje skrótowo +/-, w jakim kształcie:

http://www.nto.pl/apps/pb...IAT05/970212706

Dodać należy, iż podczas głosowania radni woleli założyć czapki niewidki i nie poparli mojego wniosku o głosowanie imienne w tej sprawie, podobnie zresztą, jak było podczas głosowania nad podwyżką dla Pana Burmistrza- cóż widocznie te czapeczki, dobrze im leżą i do twarzy im w nich- kwestia gustu...

Ja takiej czapki nie zakładam i w tej sprawie głosowałem przeciwko tej uchwale, gdyż zgodnie z tym co zapowiadałem nadal jestem za wspieraniem szeroko pojętej polityki prorodzinnej, a ta uchwała niestety ma z nią niewiele wspólnego, a szkoda.

Wobec podjęcia przez "grupę trzymająca władzę" takiej, a nie innej decyzji, pozostaje mi tylko cieszyć się z faktu, iż uwzględniono jako autopoprawkę wniosek, który zgłosiłem podczas posiedzenia komisji polegający na możliwości obniżenia, na wniosek rodzica lub opiekuna prawnego dziecka o 30%, a nie jak proponowano 20 % opłaty za świadczenia przedszkolne, gdy na dziecko pobierany jest zasiłek rodzinny.

Więcej powodów do radości dla rodziców naszych przedszkolaków, w związku z podjęciem tej uchwały nie widzę i nad tym niestety ubolewam :(

Jacek Niesłuchowski
Radny Miasta Brzegu
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2011-03-05, 15:19   

Bartek T. napisał/a:

Brzeg nie jest samotną wyspą na oceanie. Wszystko podlega porównaniu, choćby po to żeby sprawdzić jak się wypada na tle innych.

no chyba nie najlepiej wypadamy skoro mając deficyt fundujemy burmistrzowi podwyżkę, trzeba było brać przykład z gmin, które w uwagi na trudną sytuację obniżyły wynagrodzenie burmistrzów. :wink:


Bartek T. napisał/a:
Miasto wybudowało stadion, ma deficyt w budżecie - czy ktoś mi może napisać jak to odczuł w swoim domowym budżecie?


Ty tak na poważnie ? bo wydaje mi się, że nie.

Bartek T. napisał/a:
Poczytaj jak wzrosły opłaty w niedalekiej gminie Lewin Brzeski.


kiepski przykład, przecież wiadomo kto tam teraz "rządzi" ( może już niedługo)

Bartek T. napisał/a:
Rzeczywiście udzielanie się na forum jest przejawem złego wyboru ludzi i tego, że mi coś "lata".
Dużo pisania o nic. Żadne opłaty czy zasady póki co nie zostały zmienione.


i co Bartek T. dużo pisania o nic ? Dziękujemy za podwyżkę opłat za przedszkole . :twisted:
Nie założyłeś rodziny, nie masz dzieci, domu i opłat, na które musisz zarobić. Tak naprawdę, co to prawdziwa praca, też nie wiesz.
Co Ty możesz wiedzieć o domowym budżecie i utrzymaniu rodziny?
W tym roku już otrzymaliśmy podwyżkę opłat za wodę i ścieki, teraz opłat za przedszkole, co dalej ? może uchylisz rąbka tajemnicy? czy dalej wolisz udawać świętą krowę - co nic nie wie i za nic nie odpowiada? :roll:
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-03-05, 17:56   

Kiedy pisałem, że brzeskie społeczeństwo będzie płacić za błędy Huczyńskiego, to wielu się oburzało. Dzisiaj już niektórzy zmieniają zdanie, ale jest za późno. W Oławie powstaje kolejna wielka fabryka, a w Brzegu budżet opiera się na podatkach od najsłabszych i najbiedniejszych. Przecież do przedszkola dzieci najczęściej odsyłają Ci, których nie stać na domową opiekunkę. A co niektórym brzuszek rośnie, klej do stołka coraz mocniejszy, sprzedaje się nasz wspólny brzeski majątek za zgodą otumanionych wyborców.
Gratuluję niedawnych wyborów!
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2011-03-05, 18:52   

kriss napisał/a:
W tym roku już otrzymaliśmy podwyżkę opłat za wodę i ścieki, teraz opłat za przedszkole, co dalej ?
Przy kolejnym wzroście podatków, co nastąpi po przyszłych wyborach parlamentarnych, podwyżka tej opłaty to przysłowiowy "pikuś".
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-06, 13:46   

kriss napisał/a:
Nie założyłeś rodziny, nie masz dzieci, domu i opłat, na które musisz zarobić. Tak naprawdę, co to prawdziwa praca, też nie wiesz.


Oczywiście możesz wmawiać ludziom, ze jestem autorem wszelkiego zła tego świata i obrażać mnie, ale pozwolisz, ze nie zniżę się do Twojego poziomu - wygrasz doświadczeniem.

Możemy porozmawiać rzeczowo, ale Ty nie potrafisz. Napisz mi wyliczenie, że więcej traci Twój domowy budżet przez zwiększenie opłat za które odpowiada miasto niż za te za które odpowiada rząd.
Napisz także definicję "prawdziwej pracy". Co to takiego? Które zawody są "prawdziwą pracą" a które nie? Oczywiście służba więzienna to praca prawdziwa.

Piszesz o "podwyżce" opłat za przedszkola. A ktoś w ogóle czytał i porównywał uchwały czy opieracie się tylko na wyliczeniach nto? Uchwałę rada musiała zmienić bo tak nakazywały przepisy ustawy. Ustawy która kompletnie zmienia zasady odpłatności za przedszkola. I skoro zmieniają się zasady to zawsze będzie tak, że jedni zapłacą więcej, inni zaoszczędzą. Nikt nie zaproponował lepszego rozwiązania - nie licząc radnego Surdyki, który nagle doznał olśnienia i rzucił inny wskaźnik procentowy od którego liczyć się będzie godzinowy pobyt dziecka. Być może gdyby zaproponował to wcześniej z jakimś uzasadnieniem to kto wie.

Jedno co się nie zmieniło to to od czego liczy się pobyt dziecka - jest to % minimalnego wynagrodzenia. nie bez znaczenia jest fakt, że od nowego roku minimalne wynagrodzenie wzrosło, co oczywiście spowodowało wzrost opłat za przedszkola.
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-03-06, 17:50   

Do Bartka T.
Uchwały uchwałami ,wyliczenia wyliczeniami.Wszysto może byłoby ok.ale zima sie kończy
a czapki niewidki dalej na główkach.Czemu radni boją sie imiennego głosowania?Do wyborów jeszcze dalego ale przy takim trybie głosowania zawsze pozostaje ślad.Teraz przyjdzie wiosna, a póżniej lato i z czapek niewidek przerzucimy się na słoneczne okulary?
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2011-03-06, 18:19   

szrrrek napisał/a:
Kiedy pisałem, że brzeskie społeczeństwo będzie płacić za błędy Huczyńskiego, to wielu się oburzało. Dzisiaj już niektórzy zmieniają zdanie, ale jest za późno. W Oławie powstaje kolejna wielka fabryka, a w Brzegu budżet opiera się na podatkach od najsłabszych i najbiedniejszych. Przecież do przedszkola dzieci najczęściej odsyłają Ci, których nie stać na domową opiekunkę. A co niektórym brzuszek rośnie, klej do stołka coraz mocniejszy, sprzedaje się nasz wspólny brzeski majątek za zgodą otumanionych wyborców.
Gratuluję niedawnych wyborów!


Znajdziemy pracę w Oławie?
Rozumiem że w Brzegu NIKT nie jest zainteresowany nowymi miejscami pracy a wręcz odwrotnie - ich likwidacją.
"Nie ma to jak pomagać biednym"...
0 UP 0 DOWN
 
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-03-06, 23:21   

Bartek T. napisał/a:
A ktoś w ogóle czytał i porównywał uchwały czy opieracie się tylko na wyliczeniach nto? Uchwałę rada musiała zmienić bo tak nakazywały przepisy ustawy. Ustawy która kompletnie zmienia zasady odpłatności za przedszkola. I skoro zmieniają się zasady to zawsze będzie tak, że jedni zapłacą więcej, inni zaoszczędzą. Nikt nie zaproponował lepszego rozwiązania - nie licząc radnego Surdyki, który nagle doznał olśnienia i rzucił inny wskaźnik procentowy od którego liczyć się będzie godzinowy pobyt dziecka. Być może gdyby zaproponował to wcześniej z jakimś uzasadnieniem to kto wie.

Jedno co się nie zmieniło to to od czego liczy się pobyt dziecka - jest to % minimalnego wynagrodzenia. nie bez znaczenia jest fakt, że od nowego roku minimalne wynagrodzenie wzrosło, co oczywiście spowodowało wzrost opłat za przedszkola.


Napisałem wyraźnie, że link, który wskazałem "obrazuje skrótowo +/-", w jakim kształcie wprowadzono zmianę opłat, a uchwałę czytałem wnikliwie i ze zrozumieniem zresztą podobnie, jak ustawę i nie jest tak, jak Kolega Wiceprzewodniczący pisze, iż
„ustawa …. kompletnie zmienia zasady odpłatności za przedszkola. I skoro zmieniają się zasady to zawsze będzie tak, że jedni zapłacą więcej, inni zaoszczędzą”, gdyż to w jakim kształcie zmieni się odpłatność za przedszkola zależało właśnie od nas- Radnych.

Dodam, że Radny Surdyka nie doznał olśnienia, tylko zaproponował, jako wniosek co do treści uchwały inny przelicznik procentowy, nie jak przewidywała uchwała 0.193%, tylko 0,166%, co suma sumarum, również oznaczałoby podwyżkę niektórych opłat, jednak nie, aż tak znaczną- dużo łatwiejszą do przełknięcia dla rodzinnych budżetów.

Dziwię się troszkę, że wypowiadasz się w tej sprawie, bo jak dobrze zauważyłem nie byłeś obecny, ani podczas dyskusji nad tym wnioskiem, ani podczas głosowania wniosku, co znajduje swoje potwierdzenie w protokole z tego głosowania, gdyż w przedmiotowej sprawie Radni zgodzili się głosować imiennie i na chwilunię zdjęli ulubione czapeczki, by zaraz potem znowu je założyć.
Za było 8 głosów (Wnioskodawca, Radni PO i Radny Jan Pikor), przeciw również 8 osób, a wstrzymało się 4. Nadmienię, iż w przypadku równej liczby głosów, decyduje głos Przewodniczącego, który glosował przeciw.

Tyle w temacie, dobrej nocy życzę….

Jacek Niesłuchowski
Radny Miasta Brzegu
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-03-07, 08:17   

NIESŁUCH napisał/a:
bo jak dobrze zauważyłem nie byłeś obecny, ani podczas dyskusji nad tym wnioskiem, ani podczas głosowania wniosku,


O ja cie...

Bartek T. napisał/a:
Napisz także definicję "prawdziwej pracy". Co to takiego? Które zawody są "prawdziwą pracą" a które nie? Oczywiście służba więzienna to praca prawdziwa.


Ja się wtrącę = jak rozumiem towarzysz nie lubi więzień i w ogóle uważa, że służba więzienna jest niepotrzebna? Znaczy towarzysz chce wypuścić skazanych na wolność?

Za to radny, który nie ma nic do powiedzenia podczas merytorycznych dyskusji (bo po prostu jest nieobecny) i robi najwięcej zadymy poza sesjami, to osoba wybitnie ciężko pracująca (w relacji SW - Radny oczywiście) ???

Z drugiej strony - czasami się zastanawiam, kto jest/byłby przyczyną większych szkód w materii społecznej i materii miasta - wypuszczeni na wolność skazani, czy jednak niektórzy "najlepsi radni" "wspaniałego miasta wspaniałych ludzi"... :/ ?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: oplat, przedszkole, wzrost, za


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu