Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
wzrost opłat za przedszkole ?
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-07, 23:41   

Ooooo, jakiś błąd. Przepraszam. Miało być tak:
kriss napisał/a:
jeśli nie czujesz się winny to po co się pienisz :?:
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2011-02-08, 10:03   

Bartek T. napisał/a:
Ani się nie pienię, ani nie czuję się winny.
Jako miasto musimy dopasować się do trendu dyktowanego przez władze centralne: jak wszystko drożeje to drożeje i nie można w nieskończoność udawać, że tak nie jest.


nie no jasne - trzeba dopasować się do trendu centralnego :wink: na początek podwyżka dla burmistrza :lol:
teraz trzeba znaleźć kasę na jej pokrycie i pokrycie " świetnych" pomysłów burmistrza .

tak na marginesie to pierwszą podwyżkę w tym roku już nam władze zafundowały - sprytnie w okresie wyborczym podrzucono podwyżkę opłat za wodę i ścieki .
Mieszkańcy Brzegu już otrzymali pierwsze rachunki za wodę - na pewno się ucieszyli :roll:
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2011-02-08, 15:50   

Bartku T - ja moge zapłacić więcej za przedszkole ale co dostane w zamian - w tej chwili w Brzeskich przedszkolach nie ma ŻADNYCH zajęć dodatkowych - ani angielskiego , ani rytmiki NIC po PROSTU NIC.
A podwyżki mają odbicie w stanie populacji miasta - dwóch moich sąsiadów z początkiem lutego wynisło się poza miasto - teraz bedą płacić podatki dla Skarbimierza - ilu takich z całego miatsa zrobi to do końca roku?
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-08, 17:15   

Szkoda tylko że naszych pensji tak szybko nikt nie chce podnieść;) GNOM zapomniałeś dodać że poza opłata za przedszkole, trzeba jeszcze płacić za wyprawkę (raz na semestr), komitet rodzicielski, ubezpieczenie...
Jakiś czas temu (we wrześniu ubiegłego roku) napisałam do wydziału oświaty zapytanie dotyczące opłat za przedszkole i pobierania opłaty za pobyt powyżej 5h dziennie (tj. za zajęcia ponad postawę programową) i tego jak to się ma to orzeczenia NSA we Wrocłąwiu (link http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/A5EFBD9FA4). Nie dość ze nie otzrymałam w zasadzie zadnej odpowiedzi, to na mój email, pracownik "raczył" odpisać mi dopiero w styczniu tego roku.Odpowiedź dotyczyła pytania kogo bądź jaką instytucje reprezentuję i jaką drogą mają mi odpowiedzieć....To pozostawię bez komentarza....Odpisałam, że siebie jako rodzica reprezentuję;) Kurcze poczułam się jak jaies spiskowiec albo ktoś planujący zamach... ze strony Urzędu to pewnie odpowiedź zwrotną dostanę za pół roku, albo nigdy...
Sensownie rozumując, po zapoznaniu się z wyrokiem NSA, za pobyt przez 5 h dziennie powinnam nie płacić ....A to co ponad powinno być jakoś unormowane.. Tymczasem na papierku który dostaje co miesiąc mam napisane "opłąta stała za 1 dzień", "opłata za wyzywienie za 1 dzień", no i ilość dni jakie moje dziecko było w danym miesiącu w przedszkolu. Fajnie natomiast rozwiązała to Oława. Tam w Regulaminie Przedszkola jest jasno napisane ze za pobyt od 8 do 13, w czasie kiedy realizowana jest podstawa programowa, opłat się nie ponosi, a za to co ponad wynosi jakąs tam konkretną sume.
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2011-02-08, 20:17   

GNOM napisał/a:
Bartku T - ja moge zapłacić więcej za przedszkole ale co dostane w zamian - w tej chwili w Brzeskich przedszkolach nie ma ŻADNYCH zajęć dodatkowych - ani angielskiego , ani rytmiki NIC po PROSTU NIC.


dokładnie GNOM :wink: w czasie "bezpłatnych" godzin realizowana jest podstawa programowa nauczania przedszkolnego, a co jest realizowane w czasie "płatnych"? dokładnie to samo... dzieciaki najczęściej bawią się zabawkami lub malują rysunki. I za to mamy płacić więcej??? Brzeskie przedszkola zostały pozbawione wszelkich dodatkowych zajęć i zmieniają się trochę w taką "przechowalnię" dzieci. :x


wypowiedź Przewodniczącego Rady Miejskiej po uchwaleniu budżetu miasta:

Cytat:
Wszyscy odczujemy ten budżet, wzrost różnego rodzaju opłat, podatków, płatności na rzecz miasta – tłumaczy przewodniczący rady.


żyć nie umierać i robić zrzutkę na spłatę kredytu zaciągniętego na przebudowę stadionu :twisted:
http://www.radio.opole.pl...-uchwalony.html

Bartek T. - co z Ciebie za wiceprzewodniczący rady, skoro nic nie wiesz o zaplanowanych w tym roku podwyżkach ? pogadaj z przewodniczącym rady... no chyba że wygodniej jest Ci udawać ..... :P
Ostatnio zmieniony przez kriss 2011-02-08, 20:39, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
gunia 


Wiek: 46
Dołączyła: 29 Sie 2007

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2011-02-08, 21:05   

sabina2 napisał/a:
Fajnie natomiast rozwiązała to Oława. Tam w Regulaminie Przedszkola jest jasno napisane ze za pobyt od 8 do 13, w czasie kiedy realizowana jest podstawa programowa, opłat się nie ponosi, a za to co ponad wynosi jakąs tam konkretną sume.
Może i jasno napisane, ale za siedmiogodzinny pobyt mojego dziecka w przedszkolu nie chciałabym płacić tyle co w Oławie (5 godz za darmo i 2 godz płatne to razem 194,40 miesięcznie + wyżywienie).
źródło: http://mp-2olawa.szkolnas...p?p=m&idg=zt,45
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-08, 23:04   

No ja za ostatni miesiąc za 7-8 godzinny pobyt zapłaciłam 264zł... chodzi wiec nie o cena mi ale o to aby było zgodnie z prawem napisane za co się płaci...A tu w Brzegu wychodzi, że zapałciłam również za te "bezpłatne" 5 godzin...
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-08, 23:07   

Dużo pisania o nic. Żadne opłaty czy zasady póki co nie zostały zmienione.
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-08, 23:11   

NIe tak do konca o nic...Chodzi o zasade...aby było jasno napisane, ze od tej do tej godziny pobyt dzieca jest bezpłatny, a za jedną godzine ponad jest okreslona cena...I wtedy rodzic wie za co płaci....Jesli przyprowadzałabym dziecko od 8 do 13 czyli wtedy nie powinnam płacic nic ponad koszty wyżywienia...ale czy tak jest? Raczej nie...
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-08, 23:13   

Jeszcze raz:
1. Temat jest o wzroście opłat za przedszkola.
2. Na dzień dzisiejszy żadnych wzrostów, ani nawet zmian nie ma.
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-08, 23:24   

Bartek T. napisał/a:
Żadne opłaty czy zasady póki co nie zostały zmienione.

Bartek T. napisał/a:
Na dzień dzisiejszy


Więc to tylko kwestia czasu....

Nawet jeśli już, prędzej czy później, podwyżki nas, Rodziców, nie ominą to dobrze aby było jasno rozpisane za co się płaci...Konkretnie a nie ogólnikami;)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-09, 00:06   

Żyjemy w czasach gdzie wszystko drożeje: paliwo, wzrost VATu, gaz, prąd, etc. Nie mamy na to wpływu - ja też nie jestem zadowolonym że muszę za to samo płacić więcej niż wcześniej. Jako mieszkańcy Brzegu nie możemy udawać, że o wszystko jest OK i ceny nie rosą. Może jest tak, że to kwestia czasu: od 20 lat można z pewnością powiedzieć, że jakieś ceny czy opłaty wzrosną bo do tej pory wzrastały.

Ważny jest nie sam wzrost a nie co wzrasta. Ważne jest dlaczego ceny wzrastają.

Oczywistym, że może zdarzyć się sytuacja, że jak wzrosną: płaty za energię, pensje czy inne opłaty będzie musiały wzrosnąć adekwatnie czesne za przedszkola.

Ważne jest to aby nie bogacił się na tym nikt.
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2011-02-09, 00:07, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-09, 05:41   

Bartek T. napisał/a:
Ważny jest nie sam wzrost a nie co wzrasta. Ważne jest dlaczego ceny wzrastają.

Oczywistym, że może zdarzyć się sytuacja, że jak wzrosną: płaty za energię, pensje czy inne opłaty będzie musiały wzrosnąć adekwatnie czesne za przedszkola.


Ktoś mi to przetłumaczy/wytłumaczy?
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-02-09, 06:37   

Ważny jest wzrost wzrostu zarostu ,bo co wzrasta to nie wyrasta.
Ta sesja chyba szybko się nie zakończyła,gdzie był finał?
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-02-09, 07:51   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Ktoś mi to przetłumaczy/wytłumaczy?

No problem. Jeżeli zadłużenie naszego kraju rosnąć będzie w takim tempie jak dotąd, to już za kilka miesięcy czeka nas wzrost wszystkich opłat, a budżetówka, emeryci i renciści dostaną zdecydowanie mniejsze przelewy na swoje konta co miesiąc. Póki co lepiej o tym nie myśleć.
Serdelki dla całej PO :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: oplat, przedszkole, wzrost, za


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu