Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Was buraki to tylko w d... kopać. Zarzuty dla wiceprezesa wo
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-02-02, 13:37   Was buraki to tylko w d... kopać. Zarzuty dla wiceprezesa wo

Was buraki to tylko w d... kopać. Zarzuty dla wiceprezesa brzeskich wodociągów


Znieważenie strażaków na służbie zarzucają śledczy wiceszefowi miejskiej spółki wodociągowo-kanalizacyjnej, Krzysztofowi T. Strażacy twierdzą, że zostali obrażeni po zakończeniu akcji gaśniczej.


Zarzuty mają związek ze zdarzeniem z jesieni ubiegłego roku. Po akcji gaśniczej strażacy zatrzymali się koło hydrantu obok siedziby brzeskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Tłumaczą, że zgodnie z instrukcjami wewnętrznymi straży, zanim wrócą do bazy, mają obowiązek napełnić zbiornik wozu bojowego przy najbliższym hydrancie.

Więcej:
http://www.nto.pl/apps/pb...IAT05/243171167
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-02, 13:56   

Buraki są czerwone, strażacy też :D :D :D może takie skojarzenia miał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-02, 15:41   

Straż ma czarne uniformy dla scislosci.
Moze tak powiedzial widzac przed soba wielki czerwony wóz bojowy :-)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-02, 16:39   

Z tego co ja się zorientowałem, to strażacy nie pozostali dłużni prezesowi to po pierwsze. A po drugie nie chodziło o to, że zabronił im napełnić zbiornik tylko o sposób w jaki to robili - włączając motopompę sprawili, że w tej jak to nazwał magistrali pojawiło się takie ciśnienie wody jakie tam normalnie nie występuje i na bank ludzie w okolicznych domach mieli problemy z jakością wody. Tyle, że za jakość wody strażacy nie odpowiadają. Pomijam już fakt, że prawo daje możliwość uzupełnienia wody w wozie strażackim z miejskich wodociągów po wcześniejszym powiadomieniu PWiK. Moim skromnym zdaniem wystarczyłaby chęć porozumienia się, której jak widać na linii PWiK - Straż Pożarna nie ma.

Nikogo nie bronię, ale czasami warto poznać punkt widzenia obu stron.
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2011-02-02, 17:31   

Bartek T., hm jakosc wody w Brzegu jest i tak czesto pod duzym znakiem ? bo fakt zadko przyjezdzam to zawsze trafie na "scieki" wiec ludzie pewnie i tak pomysleli ze to moze znowu wodociagi cos sobie tam robia i nie przejeli sie bardziej owym faktem.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-02-02, 17:39   

Bartek T., wóz uzupełnia się bez włączenia pompy, przecież to ciśnienie z wodociągów pcha wodę do wozu, a nie na odwrót. Autopompę włącza się jedynie w momencie opróżniania zbiorników znajdujących się na wozie (np. przy gaszeniu)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-03, 19:19   

Ja tylko mówię co wiem. I z tego co wiem, napełniali samochód właśnie przy użyciu pompy.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-02-03, 19:25   

To zapewne źle wiesz, motopompy lub autopompy z wężem ssącym używa się tylko i wyłącznie przy napełnianiu ze zbiorników wodnych.

Nie dość, że wiele hydrantów jest niesprawna (na papierze oczywiście zawsze sprawne) to jeszcze takie problemy się robi, gdyby się paliło w wodociągach bądź w domu prezesa czy tam wiceprezesa to szybko sami podnieśliby ciśnienie by szybciej napełniać wozy.

Niestety ale tak jest, że dopóki innemu dzieje się krzywda to jest ok, ale gorzej jak coś się u mnie stanie.
0 UP 0 DOWN
 
BRANDMAN 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-03, 21:40   

Drogi Bartku........ aż czytać sie nie chce twoich pierdół jakie próbujesz "na ogólnym" społeczeństwu zapodać. Mało kiedy się odzywam na forum - a często czytam, także to co ty piszesz i nie wiedziałem że zabierasz głos nie mając pojęcia o czym piszesz.
Nigdy nie uzupełnia się wozów bojowych PSP z sieci hydrantowej za pomocą "pompy" , tak jak wcześniej pisał Yasiu , to ciśnienie robocze wewnątrz sieci hydrantowej wtłacza wodę do zbiorników. Podczas uzupełniania wody często występuje nagły i wzmożony pobór wody co powoduje zmącenie wody w sieci miejskiej , gdzie następnie mieszkańcy skarżą sie na mętną wode w kranach ...... włot co !
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2011-02-03, 21:47   

BRANDMAN napisał/a:
Drogi Bartku........ aż czytać sie nie chce twoich pierdół jakie próbujesz "na ogólnym" społeczeństwu zapodać. Mało kiedy się odzywam na forum - a często czytam, także to co ty piszesz i nie wiedziałem że zabierasz głos nie mając pojęcia o czym piszesz.


a czy to pierwszy raz ? :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-04, 14:29   

Po raz wtóry: piszę co wiem, co mi powiedziano. Nie było mnie tam, nie zeznaje pod przysięgą i nikogo nie bronię.

BRANDMAN napisał/a:
Nigdy nie uzupełnia się wozów bojowych PSP z sieci hydrantowej za pomocą "pompy" , tak jak wcześniej pisał Yasiu , to ciśnienie robocze wewnątrz sieci hydrantowej wtłacza wodę do zbiorników.

Wiem co to jest ciśnienie. Zadam hipotetyczne pytanie: czy możliwe jest podłączenie węża do hydrantu i włączenie motopompy? Czy to - hipotetycznie oczywiście, bo "nigdy się tego nie używa" - spowoduje szybsze napełnienie zbiornika? Czy - hipotetycznie oczywiście, jeśli powyższe jest możliwe - taki układ spowoduje zmącenie widy w sieci?
Cytat:
a czy to pierwszy raz ? :roll:


Za to Ty tym postem wniosłeś do tematu ogrom wiedzy i wypowiedź Twoja jakże jest merytoryczna i bardzo na temat :)
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2011-02-04, 14:33, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
BRANDMAN 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-04, 18:35   

Na wszystkie twoje hipotetyczne pytania Bartoszu odpowiedź brzmi - NIE
A żeby to wszystko wytłumaczyć , trzeba by było poznać całą zasade działania autopompy i armatury wodnej ,podziału węży pożarniczych etc... etc...
Więc ten ktoś kto Cię poinformował o tym ........ nie miał racji ni ciut ciut.
Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-04, 20:50   

No i ok! Piszę co wiem. To nie są "moje pierdoły" tylko coś co usłyszałem, z powiedzmy "drugiej strony". Po co te nerwy?
A prawdą jest, że wg przepisów straż powinna najpierw poinformować PWiK o zamiarze i miejscu napełnienia samochodu?
0 UP 0 DOWN
 
BRANDMAN 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-04, 21:33   

No i znowu muszę odpowiedzieć NIE.....
Obowiązek - to jest tankowanie auta , w gminie - miejscowości gdzie doszło do pożaru lub innego zdarzenia gdzie wykorzystywana była woda.
A ponieważ samochód bojowy ( czyt. Straż ) musi być zawsze zatankowany i gotowy do podjęcia działań to uzupełnia się "GO" - (w opisywanym przypadku) z hydrantu .
Pozdro
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2011-02-04, 22:03   

Ja nie wiem o co szum, problem z hydrantami jest taki ze sporo z nich mimo iz jest czynna jest zakręcona wiec trzeba znaleźć tzw zasówe i odkręcić, obok mojego domu znajduje się czynny hydrant i wiele razy straż tankowała tu auta i nie raz zostawili bajoro wody :D ale nikt problemu nie robi, ale jak hydrant ciekł w zimie i miałam na podjeździe lodowisko to nie mogłam sie doprosić nikogo z wodociągów o naprawę...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: buraki, d..., dla, kopac., to, tylko, was, wiceprezesa, wodociagow, zarzuty


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu