Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Religia to bzdura
Autor Wiadomość
sikork 



Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-02, 19:21   

honorata8310 napisał/a:
Nie wiem co nimi kieruje, ale pewnie lepiej późno niż wcale...
dlaczego??
0 UP 1 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-02, 19:51   

sikork napisał/a:
dlaczego??


No jak to dlaczego.. słynnego zakładu Pascala nie znasz? :)


BTW.
1. Nazwa tematu tak samo trafna, jak stwierdzenie, że Internet jest zły ;)
2. Dobry filmik podlinkowany przez Dziedzica, no i trochę rzuca światło wytłumaczenia na 1.) i ogólnie macha palcem na takie uproszczenia jak "religia to bzdura"
Ostatnio zmieniony przez smooth 2011-02-02, 19:56, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
honorata8310 



Wiek: 113
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 5 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-02, 20:02   

]honorata8310 napisał/a:
Nie wiem co nimi kieruje, ale pewnie lepiej późno niż wcale...

sikork
dlaczego??[

Pewnie dlatego, że jestem osobą wierzącą... Wg mnie życie bez Boga nie ma sensu... :)
0 UP 0 DOWN
 
sachmet 



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-02-04, 11:52   

honorata8310 napisał/a:
Pewnie dlatego, że jestem osobą wierzącą... Wg mnie życie bez Boga nie ma sensu... :)
i nie bierzesz pod uwage, ze komus rownie dobrze jest "zyc" wierzac w cos innego lub wcale;p na mysl przychodzi mi stwierdzenie "tylko moja religia jest sluszna! predzej czy pozniej kazdy to zrozumie "
0 UP 0 DOWN
 
maQoo 



Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-04, 12:25   

A właśnie o to w tym chodzi. Możesz wierzyć w co chcesz albo w ogóle nie wierzyć w nic. Ale przy tym wszystkim trzeba być tolerancyjnym i nie narzucać nikomu swojej wiary czy przekonań. A katolik zawsze Ci powie "tak będzie dla Ciebie lepiej" bo nie zna innych wyznań i ich nie rozumie. Znikome ilości są takich ludzi. A przecież nietolerancja to też grzech.. I kółko się zamyka..
0 UP 0 DOWN
 
sachmet 



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-02-04, 12:34   

owszem... ;/ "waz polyka swoj ogon" ...
0 UP 0 DOWN
 
honorata8310 



Wiek: 113
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 5 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-04, 13:08   

sachmet napisał/a:
honorata8310 napisał/a:
Pewnie dlatego, że jestem osobą wierzącą... Wg mnie życie bez Boga nie ma sensu...
i nie bierzesz pod uwage, ze komus rownie dobrze jest "zyc" wierzac w cos innego lub wcale;p na mysl przychodzi mi stwierdzenie "tylko moja religia jest sluszna! predzej czy pozniej kazdy to zrozumie "


Widzę że nie czytałeś uważnie. Może trzeba przeczytać od samego początku od pierwszej strony... Sikork zapytał mnie o coś więc wypowiedziałam się w tej kwestii... To jest moje zdanie, ale na pewno nikomu nic nie narzucam. Jak mówią: '' Pacież przymusowy do nieba nie prowadzi''.

A tak swoją drogą każdy ma prawo do tego by wyrażać tu swoje opinie i tak jak Sikork i wiele innych ludzi ja również to zrobiłam co wcale nie musi oznaczać, że chcę kogoś nawracać 8)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-04, 13:43   

honorata8310 napisał/a:
A tak swoją drogą każdy ma prawo do tego by wyrażać tu swoje opinie i tak jak Sikork i wiele innych ludzi ja również to zrobiłam co wcale nie musi oznaczać, że chcę kogoś nawracać


Myślę, że tu o sformułowanie zdania się rozchodzi. Te poniżej:

honorata8310 napisał/a:
Wg mnie życie bez Boga nie ma sensu...


moim zdaniem powinnaś sformułować tak:

"Dla mnie życie bez Boga nie ma sensu". I sprawa załatwiona.
0 UP 0 DOWN
 
maQoo 



Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-04, 13:56   

A widzisz - niby taka mała różnica a jak wiele zmienia :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-04, 14:01   

smooth napisał/a:
moim zdaniem powinnaś sformułować tak:

W takim razie powinieneś chyba sformułować swoją wypowiedż w sposób, w jaki sugerujesz Honoracie --->

smooth napisał/a:
"Dla mnie życie bez Boga nie ma sensu"


czyli "Dla mnie powinnaś sformułować tak..." bla bla bla... ;)

Wg mnie oznacza dokładnie to, co oznacza: wg. mnie, czyli wyraża OSOBISTY światopogląd.

Nie rozumiem przyznam tych anykatolickich napaści. 99%, to pełne agresji i nienawiści brednie ludzi zawistnych o co? Tak trudno oddzielić kościół od osobistego światopoglądu? Honorata też chyba wyraziła swój osobisty stosunek do "Boga", a nie do religii.

Przy okazji przypominam, że za gorliwym katolikiem nie jestem - nie uczestniczę w Mszach Św., nie słucham Radiam M (i dlatego też nie mam tak wiele do powiedzenia w tej kwestii, co jego przeciwnicy - jakieś uzależnienie?).
0 UP 0 DOWN
 
honorata8310 



Wiek: 113
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 5 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-04, 14:28   

Smooth co ty piszesz tu za pierdoły?? Czy ''wg. mnie'' a ''dla mnie'' to wedle ciebie nie jest to samo?? Zastanów się.

MaQoo twoje stwierdzenie w tej kwestii wydaje mi się conajmniej śmieszne... Bo nie ma znaczenia czy wypowiem się w sposób nr 1 czy nr 2. Oba sformułowania przedstawiają to co czuję i myślę itd. I nic to nie zmienia

Franko
Oczywiście wyraziłam swój stosunek do Boga, jak najbardziej. A jeśli chodzi o Radio Maryja... To nie popieram ani tej rozgłośni, ani ojca Rydzyka.

Tylko również tym razem proszę mi nie zarzucić, że kogoś zniechęcam do owego radia :wink:
0 UP 0 DOWN
 
honorata8310 



Wiek: 113
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 5 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-04, 14:37   

A dla tych co uważają, że narzucam swoje zdanie lub jestem nietolerancyjna...
Proszę przeczytać pierwszą linijkę pierwszego postu, który napisałam w tym temacie

Bo nie można wyrwać czyjegoś zdania z kontekstu i tak sobie poprostu coś do tego dopowiedzieć. Szczególnie, jeśli nie czyta się poprzednich postów albo czyta sie je bez zrozumienia...
0 UP 0 DOWN
 
maQoo 



Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-04, 14:58   

Myślę, że każdy widzi to na swój sposób. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie można udowadniać komuś czegoś inaczej jeśli dotyczy to jego światopoglądu, przekonań itd.

A temat nie dotyczy tego czy Honorata wierzy i nie słucha Radia M a Franco wierzy ale nie chodzi do kościoła.

Temat wiary jest naprawdę rozległy i nie kończy się na katolicyzmie.

Chodzi o to, że wszystko jest dla ludzi i przez ludzi. Każdy ma swój rozum i wybiera wg własnych potrzeb, zachcianek i widzimisiów :)

Kto wierzy - to dobrze. Kot nie wierzy - też dobrze. A kto wierzy w co innego - również dobrze. Dla każdego z osobna dobrze. I innym nic do tego - pamiętajmy o tym.

:offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-04, 15:21   

Franco Zarrazzo napisał/a:
czyli "Dla mnie powinnaś sformułować tak..." bla bla bla...


No nie, u mnie to załatwia sformułowanie "według mnie".

Franco Zarrazzo napisał/a:
Wg mnie oznacza dokładnie to, co oznacza: wg. mnie, czyli wyraża OSOBISTY światopogląd.


Mieszasz.
Honorata napisała:

honorata8310 napisał/a:
Wg mnie życie bez Boga nie ma sensu...

a to jest ma inne znacznie niż
Dla mnie życie bez Boga nie ma sensu”, jako że zdanie Honoraty wskazuje, że według niej ogólnie życie bez Boga nie ma sensu dla każdego, a moje zdanie wskazuje na to , że dla Honoraty życie bez Boga nie ma sensu.
Te zdania mają zupełnie inną logikę. Naprawdę nie widzisz różnicy? Jeśli tak, to nasza wymiana zdań faktycznie będzie „bla bla”.

honorata8310 napisał/a:
Smooth co ty piszesz tu za pierdoły?? Czy ''wg. mnie'' a ''dla mnie'' to wedle ciebie nie jest to samo?? Zastanów się.


Wytłumaczyłem wyżej.
Poza tym mój wpis miał zatrzymać idący w złą stronę spór, ale zostałem źle odebrany :) Zdarza się.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2011-02-04, 15:29, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
honorata8310 



Wiek: 113
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 5 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-04, 15:35   

MaQoo ale ja nie powiedziałam że temat dotyczy tego czy ja wierzę czy nie. To wyszło podczas rozmowy więc zupełnie nie rozumiem o co ci chodzi. Na ten temat dyskutowalam z Sikorkiem a nie z tobą i ten temat ucinam.

Smooth nie wiem jakie miałeś zamiary, ale to co napisałeś to zwykłe czepianie się...
I tyle chciałam napisać.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bzdura, religia, to


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu