Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Niemcy chca uchwaly o mordach
Autor Wiadomość
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2011-01-27, 20:12   Niemcy chca uchwaly o mordach

Mniejszość Niemiecka chce przeforsować uchwale o uczczeniu ofiar zbrodni Armi Czerwonej i komunistycznej bezpieki na górnym śląsku , takowe zbrodnie miały miejsce ale zacznijmy cd początku . 1 września 1939 r Niemcy atakują Polskę ,cd początku zaczynają mordować palić i grabić .Tzw. rycerskość Wermachtu to strzelanie do zestrzelonych pilotów czego międzynarodowe konwencje zakazują ,atakowanie uchodźców cywilnych ,odstrzeliwanie jeńców . Dalej podział kraju na tereny które przyłączono do Niemiec i Generalne gubernatorstwo .Ludzi z terenów przyłączonych do Niemiec wyrzucono na bruk do GG. .powstały obozy śmierci gdzie za sam fakt że było się Polakiem ,Żydem ,Rosjaninem było zgubne . Później była cala Europa pod butem tych barbarzyńców aż ruszyli w swoim zadufaniu na niedawnego sojusznika siejąc śmierć i pożogę i tu się pomylili ,Sowieci spuścili im manto i idąc przez Europę zaczęli się mścić paląc grabiąc igwałcac ,robili dokładnie to co robili wcześniej Niemiecki żołdak .To Niemcy są winni po stokroć ze dzisiaj My jesteśmy tu Oni zostali z tad wyrzuceni i wylano morze łez tez niemieckich
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2011-01-27, 20:47   Re: Niemcy chca uchwaly o mordach

Bardzo dokladny opis "stronniczej" historii.
Niezaprzeczalne dane winy niemieckiej ale prosze nie pisac za kazdym razem tylko slowa
Niemcy
Prosze dodac za kazdym razem Niemcy hitlerowskie
Wtedy bedzie w opisie wszystko w porzadku.

Tak samo my wszyscy Polacy mozemy byc odpowiedzialni osobiscie za zabijanie AK-owcow,
wyczyny ZOMO itd.

To byli nie Polacy tylko komunisci polscy albo ci ktorzy nimi chcieli byc i ich
sluzalczyki.

Jezeli nie uznamy ofiar poniesionych z wszystkich stron, nie tylko ze strony polskiej,
jezeli nie skonczymy z uogolnianiem, ze wszyscy Niemcy chcieli wojny,
jezeli bedziemy rowniez zapominac,
ze polscy partyzanci mordowali mieszkancow wsi ukrainskich,
wydawali Zydow Niemcom za pieniadze,
zaopatrywali Getto zydowskie w bron nie tak sobie za darmo tylko za pieniadze,
nie mowiac juz o wspoludziale w ich zabijaniu (znamy wszyscy ten przypadek)
itd, itd...

Wojna jest okropna i przerazajaca a kazdy narod w tym czasie zamienia sie w bestie aby obronic swoje prawo bytu.
Uczcijmy ofiary wszystkich stron a nastanie pokoj i zgoda.

Juz tak sie nie robmy takimi niewinnymi ...

Dopiero teraz zaczyna sie mowic o innych zbrodniach i przestepstwach, popelnionych przez strony, ktore przez lata byly nam wpajane jako zawsze niewinne i przyjacielskie :?
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-01-27, 20:57   

Waldemarze, masz oczywiście rację pisząc o takich incydentach jak mordowanie Żydów przez Polaków. Były takie przypadki, były przypadki szmalcownictwa, ograbiania Żydów czy ich grobów. Natomiast były to przypadki dotyczące pojedyńczych Polaków lub niewielkich grupek, często z tzw. "marginesu" . tych polskich bandytów karało Polskie Państwo Podziemne a następnie sądownictwo PRL. W przypadku Niemców skala zbrodni była przeogromna, popełniał je cały aparat niemieckiego państwa- III Rzeszy, mordowanie Żydów, Polaków i innych narodowości odbywało się na skalę przemysłową-miliony ofiar niemieckich zbrodni i ludobójstwa. Władzę Hitlera i NSDAP popierała spora częśc Niemców. Niemiecka antyhitlerowska opozycja była oczywiście godna pochwały, ale nieliczna, słaba i podzielona. Nie zamierzam udawać, że Polacy " nie mają nic za uszami" -bo mają. Ale skala niemieckich zbrodni nie da się z niczym porównać. podobnie jak ja myśli większość współczesnych Niemców, co pozwala w prawdzie układać całkiem niezłe stosunki polsko-niemieckie.
0 UP 0 DOWN
 
jezu880 



Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2007

UP 108 / UP 84


Skąd: Ciemnogród

Wysłany: 2011-01-27, 21:02   

Odnośnie "rycerskości Wehrmachtu" ciekawy artykuł z przed kilku dni:http://www.dziennikzachodni.pl/beskidy/264757,odnaleziony-dowod-zbrodni-wehrmachtu-drastyczne-zdjecia,id,t.html?cookie=1. Jesteśmy w Polsce, tak więc Polska wersja historii powinna tu mieć miejsce. Zresztą tak jest na całym świecie i nikt z tego powodu nie lamentuje.
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2011-01-27, 21:08   Re: Niemcy chca uchwaly o mordach

[quote="waldemar_n"]Bardzo dokladny opis "stronniczej" historii.
Niezaprzeczalne dane winy niemieckiej ale prosze nie pisac za kazdym razem tylko slowa
Niemcy
Prosze dodac za kazdym razem [b]Niemcy hitlerowski No cóż Pan wciąż chce udowodnić jak i dzisiejsi Niemcy w podeszłym wieku a wczorajsi wermachtowcy ,gestapowcy itp. że za to wszystko odpowiedzialny jest Hitler i system .Historia mowi co innego ,mówi o euforii jaka zapanowała w Niemczech w miarę postępu wermachtowskiej machiny ,o zyskach jakie Niemcy czerpali z najechanych krajów ,o bestialstwie itd. Pisze pan że każdy naród w tym czasie zamienia się w bestie aby obronić swoje prawo bytu ,drogi Panie Niemcy zanim zaczęli bronić się byli agresorami ,mordercami ,katami Europy a dzisiaj jak się im pozwoli to wykręca historię i jutro się okaże że to Polska ich zaatakowała i świat ich za to ukarał .
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2011-01-27, 21:09   

Calkowicie sie zgadzam z wypowiedzia Jacku, ale chodzilo mi o nie lekcewazenie wymiaru zbrodni tylko o stosowanie dopisku hitlerowskie Niemcy.

Ciagle wmawiano nam wszystkim starszym o winie wszystkich Niemcow, calego spoleczenstwa bez wyjatku, nie zapomnijmy o np. sztuce teatralnej "Niemcy".

Tak nam wbijano te ustosunkowanie do tej sprawy, ze juz nie zauwazamy co piszemy.

Mowmy o hitlerowskich zbrodniach tak jak sie mowi w Europie powszechnie:

Niemcy hitlerowskie

O nic mi wiecej nie chodzilo w mojej wypowiedzi ...

Tak apropo, jezeli teraz posypia sie "silne i bezlitosne" komentarze.
Prosze o zrozumienie o co mi dokladnie chodzilo w mojej wypowiedzi.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-01-27, 21:09   

Ciekawy obraz można uzyskać jeżdżąc od wsi do wsi po tzw. "polskiej stronie" Odry, gdzie w każdej z nich ( Popielów, Stare Siołkowice , Stare Kolnie i inne ) widnieją przykościelne pomniki z nazwiskami ofiar "wyzwolenia", a są nimi sami starcy, kobiety i dzieci i to bez względu na brzmiące dla nas swojsko nazwiska. Przyłączam się do głosu waldemara_n. Jako naród ofiar powinniśmy wznieść się i uznać, że inni również cierpieli.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-01-27, 21:15   

Waldemarze, III Rzesza to było państwo niemieckie, w Wehrmachcie, SS , gestapo służyli Niemcy. Nie ma takiej narodowości jak Niemiec Hitlerowski. Duża część ( zdecydowana większość?) Niemców popiearała Hitlera, przynajmniej dopóki odnosił zwycięstwa.
Waldemarze, przypominam Ci,że dla wybielenia roli Niemców powstało i jest szeroko stosowane ( zwłaszcza w USA) pojęcie "naziści". Przeciętny Amerykanin który słucha tego od lat często nie wie, kim Ci mityczni "naziści" byli i jest bardzo zdziwiony gdy słyszy, że Żydów w Oświęcimiu nie mordowali żadni "nazi" tylko Niemcy, niemieccy żołnierze, policjanci i urzędnicy. Dlatego należy mówić jasno i precyzyjnie-Polacy, Niemcy , Żydzi itd
A Bratu Bartka74 dedykuję przysłowie "kto sieje wiatr, zbiera burzę".
Ostatnio zmieniony przez Jacek Jastrzębski 2011-01-27, 21:23, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2011-01-27, 21:17   Re: Niemcy chca uchwaly o mordach

brzeżanin napisał/a:
Niemcy hitlerowski No cóż Pan wciąż chce udowodnić jak i dzisiejsi Niemcy w podeszłym wieku a wczorajsi wermachtowcy ,gestapowcy itp. że za to wszystko odpowiedzialny jest Hitler i system .


Nic takiego nie napisalem, wymyslone teorie. Pisalem o niepotrzebnym stosowaniu odpowiedzialnosci zbiorowej.


brzeżanin napisał/a:
Historia mowi co innego ,mówi o euforii jaka zapanowała w Niemczech w miarę postępu wermachtowskiej machiny ,o zyskach jakie Niemcy czerpali z najechanych krajów ,o bestialstwie itd. Pisze pan że każdy naród w tym czasie zamienia się w bestie aby obronić swoje prawo bytu ,drogi Panie Niemcy zanim zaczęli bronić się byli agresorami ,mordercami ,katami Europy a dzisiaj jak się im pozwoli to wykręca historię i jutro się okaże że to Polska ich zaatakowała i świat ich za to ukarał .


Wypowiedzi calkowicie obrazujace szkolne wychowanie w duchu socjalistycznego spojrzenia :)
na historie II wojny swiatowej :)

Tak rowniez mnie wychowywano, ale na szczescie sie nie dalem ....
0 UP 0 DOWN
 
jezu880 



Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2007

UP 108 / UP 84


Skąd: Ciemnogród

Wysłany: 2011-01-27, 21:21   

waldemar_n napisał/a:
Calkowicie sie zgadzam z wypowiedzia Jacku, ale chodzilo mi o nie lekcewazenie wymiaru zbrodni tylko o stosowanie dopisku hitlerowskie Niemcy.

Ciagle wmawiano nam wszystkim starszym o winie wszystkich Niemcow, calego spoleczenstwa bez wyjatku, nie zapomnijmy o np. sztuce teatralnej "Niemcy".

Tak nam wbijano te ustosunkowanie do tej sprawy, ze juz nie zauwazamy co piszemy.

Mowmy o hitlerowskich zbrodniach tak jak sie mowi w Europie powszechnie:

Niemcy hitlerowskie

O nic mi wiecej nie chodzilo w mojej wypowiedzi ...

Tak apropo, jezeli teraz posypia sie "silne i bezlitosne" komentarze.
Prosze o zrozumienie o co mi dokladnie chodzilo w mojej wypowiedzi.
Trudno jest zrozumieć tą wypowiedź. Niemcy hitlerowskie określa się teraz owszem, ale tylko w Europie zachodniej. Tam gdzie NIEMCY pokazali prawdziwą twarz nikt takich określeń nie próbuje nawet stosować. Do rangi okrótnej i jednej z największych zbrodni zalicza się na zachodzie Malmedy. Po wschodniej stronie Odry to była codzienność. Wojna w Europie miała dwa oblicza, tak więc rozliczanie jej powinno być siłą rzeczy różne.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-01-27, 21:24   

Mniejszość niemiecka podpatrzyła widać u polskiej większości uchwalanie różnych głupich uchwał i też chce mieć swoją, a co. :D
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2011-01-27, 21:27   

Ja wyraźnie napisałem że takowe zbrodnie miały miejsce i tego nie kwestionuje ,ale kto mieczem wojuje ten od miecza ginie .Mulder pisze że w okolicznych wioskach są nagrobki z tamtego okresu starców ,kobiet ,dzieci ,też przecież meszczyżni dawno polegli pod warszawa ,Tobrukiem ,Stalingradem itp. zginęli za wielka Rzesze pomimo polskobrzmiacych nazwisk i to tez tragedia wynarodowionych ,zgermanizowanych Polakow.Dla Sowietow to była przeklęta Germania ,zresztą wśród ofiar Sowieckiego żołdactwa były też Polki przymusowe robotnice .
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2011-01-27, 21:27   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
Waldemarze, III Rzesza to było państwo niemieckie, w Wehrmachcie, SS , gestapo służyli Niemcy. Nie ma takiej narodowości jak Niemiec Hitlerowski. Duża część ( zdecydowana większość?) Niemców popiearała Hitlera, przynajmniej dopóki odnosił zwycięstwa.


Ja swoje a Ty Jacku swoje ...
Nie dogadamy sie w takim razie, jezeli masz takie twarde stanowisko, wiec Jestes rowniez
osobiscie wspolwinny zbrodni UB, SB, ZOMO itd. poniewaz jestes Polakiem.

Wiekszosc w Polsce popierala system socjalistyczny ...
36 lata "wiekszosc" nic nie robila przeciwko systemowi tylko jak napisales czesc obywateli
z tzw. "marginesu" w 1956, 1970, 1976 probowala podwazyc system ...

Tak moglaby osoba postronna z innego kraju w Twoim stylu ocenic rowniez Polakow w czasach socjalistycznych...

Tylko na milosc Boska nie piszcie ze porownuje do Niemieckich zbrodni, ze lekcewaze itd...

Pisze o innym watku sprawy z Jackiem....
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2011-01-27, 21:31   

jezu880 napisał/a:
Trudno jest zrozumieć tą wypowiedź. Niemcy hitlerowskie określa się teraz owszem, ale tylko w Europie zachodniej.


Ja myslalem ze Polska nalezy do Europy ??

Czy juz zaczynamy dzielenie na wschod i zachod jak dawniej ?? :)

Dlatego ze nam lepiej pasuje ?
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-01-27, 21:34   

Waldemarze, nigdzie nie napisałem "wszyscy Polacy" , "wszyscy Niemcy". chcę jednak zauważyć, że jeżeli rozmawiamy o narodowości ludzi którzy coś zrobili, wyrażajmy sie precyzyjnie- nie ma takiej narodowości Niemiec Hitlerowski. Wyraźnie napisałem, że byli Niemcy, którzy, przynajmniej od pewnego momentu, walczyli z Hitlerem- vide von Stauffenberg. Ale to nie zmienia faktu, że duża częśc Niemców Hitlera popierała.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chca, mordach, niemcy, uchwaly


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu