Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Udostępnianie internetu Win 7 na Win 7
Autor Wiadomość
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

  Wysłany: 2011-01-18, 15:19   Udostępnianie internetu Win 7 na Win 7

Witam otóż mam problem - mam dwa komputery: stacjonarny (który udostępniać ma internet) i laptop, oba są w systemie win 7 (stacjonarny - 7 professional 32bit, laptop - 7 ultimate 64bit). Chce udostępnić internet na laptopa poprzez kabel skrosowany i niebardzo wiem co zrobić by udostepnić.
Zaznaczam że gdy miałem w komputerze nr.1 windows XP bez problemu ustawilem wszystko i działało, gdy przeinstalowałem go na 7 już sobie z tym nie radze. Po złączeniu komputerów kablem skrosowanym laptop wykrywa stacjnonarny jako sieć
domową, a stacjonarny który ma ten internet udostępnić wykrywa jako sieć niezidentyfikowaną, cóż mam uczynić by działało???
0 UP 0 DOWN
 
maQoo 



Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-18, 16:43   

Nieźle zamieszałeś. Chodzi Ci o korzystanie z neta, który jest podłączony do PC, na laptopie? Masz router czy modem? Masz wifi w lapie? Masz w karcie sieciowej PCta 2 wyjścia na kabel internetowy?
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2011-01-18, 21:58   

ok ;d tak myślałem :P
A więc: internet mam z Netii, łącze internetu wychodzi od modemu przez kabel USB, to stary modem, dwa kompy łącze przez kabel skrosowany, wifi w lapie mam ale chodzi o połączenie kablem crossover, i chodzi mi o to: mam komp stacjonarny do niego podłączony jest modem z netii przez usb, w stacjonarnym mam dwie karty sieciowe, drugą karte mam podłączoną do lapka przez kabel skrosowany, oba komputery sie znajdują, poustawiałem ip, maske dns i zaznaczyłem udostepnianie internetu w komputerze nr. 1. i neta niema. czy ktoś to zrozumiał? :D
0 UP 0 DOWN
 
maQoo 



Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-19, 00:50   

Jak najbardziej zrozumiałem o co Ci chodzi. Tylko nie rozumiem po co tak sobie życie utrudniać? :) Po co Ci połączenie Lapa z PC cross'em? Po co się tak męczyć? Też miałem ten modem z Netii kiedyś. Teraz mam od nich router i mam neta wszędzie. Kup byle jaki router z wejściem USB, podłącz modem, skonfiguruj na PC a potem ciesz się graniem w sapera na lapie w kiblu :) Po co Ci te kable? Zabijesz się we własnym domu! :P
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2011-01-19, 10:08   

:D Chciałem tak wiesz, za friko :P
0 UP 0 DOWN
 
maQoo 



Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-19, 12:27   

Heh..ok rozumiem. Dałby się ale musisz mieć 2 wyjścia w jednej karcie sieciowej. Podłączasz ten chory modem :) do PC i odpalasz neta. Potem wkładasz 2 kabel w 2 gniazdo i ciągniesz do LT. Jak podłączysz to system sam powinien wykryć połączenie. A, a jak na nowo będziesz tworzył sieć na PC to daj domową i spisz sobie to hasło które Ci wyskoczy na końcu procesu tworzenia. A jak podłączysz kabel do LT to po wykryciu sieci dasz mu, żeby połączył z siecią domową PC i tam wpiszesz właśnie to hasło. I powinny śmigać net i sieć lokalna z możliwością wymiany plików między LT a PC. Mam nadzieję, że uda Ci się to ogarnąć:) Choć nadal jestem za byle jakim routerem:)
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2011-01-19, 12:32   

Ale ja to wszystko wykonałem, mam dwie karty sieciowe jedna na internet netii a druga na kabel skrosowany by podłączyć lapka, ustawiłem udostępnianie internetu w właściwosciach karty, ustawilem takze IP, maske, dns tak jak w poradnikach na internecie. Laptop wykrywa sieć jako domową i jest git ale stacjonarny który ma udostępniać wykrywa sieć jako niezidentyfikowaną i nie mozną z tym fantem nic zrobić, niewiem czemu tak wykrywa, myśle ze gdyby wykryło jako sieć domową jak na lapku to net by na nim był lecz tak nie jest, i niewiem co robić :P
0 UP 0 DOWN
 
maQoo 



Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-19, 12:56   

Ale PC musisz mieć jako serwer! Najlepiej jakbyś usunął tę sieć którą masz i zrobił na nowo sieć domową na PC i spisał hasło a potem podał je na LT. Bo tak to LT wykrywa sieć ale wysyła sygnał do PC jak z serwera. A LT ma być kompem podrzędnym. No chyba, że nie masz potrzeby przestawiania go gdziekolwiek to spróbuj odwrotnie. Modem do LT i poprowadź kablem na PC:) Kurde kiepsko mi się tak myśli. Wolę widzieć co robię:) Sorry, że może nie potrafię tego zrozumiale wytłumaczyć:)
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2011-01-19, 13:18   

No własnie jeszcze jest jedna opcja - w laptopie moge zrobić grupe domową i podłączyć pc do niej podając hasło, ale to przeciez pc ma być udostepniający a na pc nie moge utworzyć grupy domowej bo laptopa widzi jako sieć niezidentyfikowana. Na win XP to było banalne, wystarczyło poustawiać ip, dns, maske, włączyć kreatora sieci i po sprawie, a na win 7 to jakaś masakra..
0 UP 0 DOWN
 
maQoo 



Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-19, 13:22   

Sądzę, że na win7 nie trzeba tyle robić. System jest naprawdę inteligentny i może dlatego, że sam ustawiasz nie ma rezultatu. Spróbuj podłączyć wszystko od nowa na sucho i zobacz co Ci pokaże system.. Przyznam, że dziwnie to wygląda..
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2011-01-19, 13:26   

No tak tez próbowałem, gdy wszystko normalnie podłączam na sucho w obu komputerach pojawia sie w dziale centrum sieci i udostępnianie - "sieć niezidentyfikowana" (i ustawia sie automatycznie jako siec publiczna)
btw. nie mają znaczenia gdzie jaka końcówka kabla jest podłączona nie?
btw.2 stacjonarny komp ma win 7 professional 32 bit, a mój lapek ma win 7 ultimate 64 bit -> to ma znaczenie?
Ostatnio zmieniony przez grampp 2011-01-19, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
maQoo 



Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-19, 13:29   

A masz możliwość zamiany sieci na domową? Bo jak tak to problemu nie ma:) Ale trzymałbym się tego, żeby od razu po podłączeniu neta do samego PC ustawić sieć domową i udostępnić ją dla innego kompa czyli LT. I potem podłączyć LT kablem, wpisać hasło i powinno śmigać. Qrde nie wiem już jak to ogarnąć..:(
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2011-01-19, 13:33   

No właśnie! w tym sęk że nie mam możliwości zmiany sieci na domowa, mysle ze jak by była - to nie było by tematu :P
Może wieczorem jak będe z laptopem u dziewczyny i będe dalej konfigurował, wkleje screeny
0 UP 0 DOWN
 
maQoo 



Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-19, 13:36   

Ok spoko, może uda się to rozwiązać bez kupowania modemu:)

O jeszcze jedną rzecz zapytam - masz 2 karty sieciowe, tak? A czy w jednej z nich, obok wejść na kabel, nie masz takiego małego, wystającego gwintu śrubki? :)
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2011-01-19, 13:40   

No to już zobacze wieczorem, albo jutro niemam dostepu do stacjonarnego pc gdyż jest u dziewczyny :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: internetu, na, udostepnianie, win, win


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu