Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Watykan: Beatyfikacja Jana Pawła II - 1 maja
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-05-02, 07:01   

Cały dzień nuciłem "Marsyliankę".

Wydarzenie kościelne , niech mają. Podtrzymując, choć nie w tak ostrej formie, jak niektórzy, zarzuty wobec papieża, utrzymując krytykę jego postaw i decyzji, to jednakże jedno jedyne wydarzenie świadczy dla mnie o wewnętrznej spójności czynu i słowa, którymi kierował się ten człowiek. Wejście do celi swojego niedoszłego zabójcy jest czymś , co powinno kierować i determinować zachowania i postawy polskich katolików. Najłatwiejszą rzeczą jest wiwatowanie, "pomnikowanie" i swoista ekstaza na każde jego słowo , ale niezwykle trudne jest , by polski katolik żył wg słów swojego papieża.
2000 lat temu w Galilei żył człowiek, który próbował zmienić świat, a którego ten świat zabił. Co pozostało z jego słów ?
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-02, 08:33   

Michal-Lemberg napisał/a:
przem napisał/a:
Michal-Lemberg napisał/a:
Czy ustalenie terminu beatyfikacji Ś.P. Karola Wojtyły w Święto Pracy (Międzynarodowego Ruchu Robotniczego), to nie jest jakaś kościelna prowokacja? :D :D :D

Nie wiem, czy o tym wiesz, ale w Kościele Katolickim w tym roku 1 maja wypadła Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Nie jestem katolikiem, wybacz, więc nie patrzę, kiedy w Kościele łacińskim wypadają jakieś mniej istotne święta. :D ....a 1 Maja jest co roku...

Akurat Niedziela Miłosierdzia Bożego nie jest mniej istotnym świętem (i też jest co roku [tyle, że jest to święto ruchome]). Jeśli nie wiesz, co się w Kościele dzieje, to nie pisz, że robi jakąś prowokację wybierając datę 1. maja, tylko dowiedz się więcej i dopiero się wypowiedz.
0 UP 0 DOWN
 
Gosiaczek16 


Wiek: 32
Dołączyła: 26 Maj 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-02, 08:34   

mulder napisał/a:
ale niezwykle trudne jest , by polski katolik żył wg słów swojego papieża.

Dla każdego trudne jest takie życie, jakie prowadził Papież. Także nie tylko dla Polaków, ale również dla tysięcy, czy też milionów katolików z całego świata, takie życie wg tego co mówił Jan Paweł II jest to przeszkodą prawie nie do przebycia...
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-05-02, 08:36   

iero10 napisał/a:
"- Mącicielu biblijnej wiary"
Jakieś przykłady??


Zakaz nauczania w imieniu Kk dla Hansa Künga, Leonardo Boffa i Gustavo Gutiérreza, brak wsparcia dla Oscara Romero, udział w animistycznych obrzędach oraz kilka innych.

iero10 napisał/a:
- Wrogu antykoncepcji - mnożycielu HIV"
Tak, Jan Paweł II był przeciwny antykoncepcji. Spowodowane to było tym, że ludzie urodzeni przed II Wojną Światową mieli inne wartości (jeśli chodzi o poczęcie nowego życia, ale również o szacunek dla żyjących osób) niż mają obecne pokolenia. Tak byli wychowywani, takie były nauki Kościoła.
Poza tym z HIV można walczyć różnymi sposobami. A określenie "mnożyciel HIV" jest bardzo przesadzone.
To co napisałeś świadczy o zacofaniu kościoła i jego ultrakonserwatywnego władcy, którego wynikiem jest zwiększenie HIV i biedy w krajach trzeciego świata. Nie wiem czy wiesz, ale prezerwatywę znali już Egipcjanie w 1350 roku p.n.e. Jako ochrona przed ciążą stosowana była już w XVIII wieku. Tutaj jeszcze można poruszyć temat papieskich nauk o tradycyjnym podziale płci, roli kobiety czy homoseksualizmie.

iero10 napisał/a:
"- Przyjacielu krwawych dyktatorów: Pinocheta, Stepinaca i in."
A czy Ty odpowiadasz przed innymi za czyny swoich przyjaciół ( o ile takowych masz)??? Dodam tylko fakt, że Papież wielokrotnie potępiał działania zbrojne, wojny i przemoc.
Odpowiednie towarzystwo dla zwierzchnika organizacji która przez dwa tysiąclecia zamordowała/torturowała/spaliła żywcem miliony ludzi

iero10 napisał/a:
- Patronacie mafijnej Opus Dei i Escrivy
- Obrońco przestępców, dewiantów, i pedofilów: Maciela, Lawa, Vangheluwe i tysięcy innych
- Patronie watykańskich grabieży (komisji i konkordatów), ciemnych interesów Banco Vaqticano, afer Calviego i in."
jw

"- Pieczętujący tajemnicę śmierci swojego poprzednika Jana Pawła I"
A co wg Ciebie miał/powinien zrobić??
Powiedzieć prawdę, przyznać się do błędów organizacji na czele której stał, tak po chrześcijańsku pochylić głowę i prosić o wybaczenie.



iero10 napisał/a:
i na koniec, sądząc po wielu Twoich wypowiedziach jesteś osobą niewierzącą a chcesz by ktoś się za Ciebie modlił???
Czemu sam nie zaczniesz???
Nie wyczułeś ironii i sarkazmu??
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-02, 08:41   

sikork, a co z tym święceniem pomnika :?:
sikork napisał/a:
Zakaz nauczania w imieniu Kk dla Hansa Künga

Wikipedia podaje:
Cytat:
W 1979 Kongregacja Nauki Wiary w deklaracji o niektórych aspektach nauczania teologicznego profesora Hansa Künga "Christi Ecclesia" orzekła, że Hans Küng odszedł w swoich pismach od integralnej wiary katolickiej

No to chyba sprawa jest jasna, dlaczego zabronił.
Ostatnio zmieniony przez przem 2011-05-02, 08:52, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-05-02, 09:05   

przem napisał/a:

No to chyba sprawa jest jasna, dlaczego zabronił.
Nic dodać, nic ująć - jesteś niewygodny, mówisz niewygodne dla nas rzeczy - precz, ot cały Kk.
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-02, 09:08   

sikork napisał/a:
Nic dodać, nic ująć - jesteś niewygodny, mówisz niewygodne dla nas rzeczy - precz, ot cały Kk.

Nie o to chodzi. Papież ma za zadanie stać na straży wiary i jej nauczania. Nie może pozwolić na żadne herezje czy błędy.

No, a co z tym święceniem pomnika, bo czekam :?:
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-05-02, 09:20   

To nie temat o Hansie Kungu (nie wiem czy dobrze odmieniłem nazwisko).

Co do święcenia pomnika, sam poszukaj i pomyśl :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Michal-Lemberg 
W. Studnicki (1867-1953)



Wiek: 41
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 317 / UP 362


Skąd: z Wolnej Polski

Wysłany: 2011-05-02, 10:03   

przem napisał/a:
Michal-Lemberg napisał/a:
przem napisał/a:
Michal-Lemberg napisał/a:
Czy ustalenie terminu beatyfikacji Ś.P. Karola Wojtyły w Święto Pracy (Międzynarodowego Ruchu Robotniczego), to nie jest jakaś kościelna prowokacja? :D :D :D

Nie wiem, czy o tym wiesz, ale w Kościele Katolickim w tym roku 1 maja wypadła Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Nie jestem katolikiem, wybacz, więc nie patrzę, kiedy w Kościele łacińskim wypadają jakieś mniej istotne święta. :D ....a 1 Maja jest co roku...

Akurat Niedziela Miłosierdzia Bożego nie jest mniej istotnym świętem (i też jest co roku [tyle, że jest to święto ruchome]). Jeśli nie wiesz, co się w Kościele dzieje, to nie pisz, że robi jakąś prowokację wybierając datę 1. maja, tylko dowiedz się więcej i dopiero się wypowiedz.

Wystarczy, że wiem, kiedy są Szczodre Gody lub Noc Świętojańska.
P.S.: ...no i po beatyfikacji...
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-02, 11:43   

sikork napisał/a:
Co do święcenia pomnika, sam poszukaj i pomyśl :wink:

Najłatwiej jest napisać: sam poszukaj. Ja Ciebie pytam, bo to Ty o tym napisałeś (a tak właściwie, to nie Ty to wymyśliłeś - wiem skąd wziąłeś tę litanię. Raczej wypadałoby to wziąć w cudzysłów/cytowanie :wink: ).
I wciąż czekam na odpowiedź: gdzie i kiedy :?:
sikork napisał/a:
To nie temat o Hansie Kungu (nie wiem czy dobrze odmieniłem nazwisko).

Otóż to. Ale to nie ja zacząłem o nim pisać :wink:
Ostatnio zmieniony przez przem 2011-05-02, 11:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-05-02, 12:26   

przem napisał/a:
Otóż to. Ale to nie ja zacząłem o nim pisać :wink:
Ja go podałem jako przykład na Twoją prośbę, Ty rozwinąłeś temat. Poszukaj i pomyśl jak z tym pomnikiem było :)
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-02, 12:32   

sikork napisał/a:
Ja go podałem jako przykład na Twoją prośbę, Ty rozwinąłeś temat.

Bo musiałem wyjaśnić o co chodzi (dlaczego papież jemu zabronił).
sikork napisał/a:
Poszukaj i pomyśl jak z tym pomnikiem było :)

Już pisałem, dlaczego Ty powinieneś tutaj napisać.
Dlaczego mam sam poszukać?
Ciebie proszę o odpowiedź:
Gdzie i kiedy Jan Paweł II poświęcił swój pomnik :?:
Na pewno nie tylko ja chcę się tego dowiedzieć, więc czekam na odpowiedź.
Ostatnio zmieniony przez przem 2011-05-02, 12:33, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-02, 13:44   

sikork napisał/a:
To co napisałeś świadczy o zacofaniu kościoła i jego ultrakonserwatywnego władcy, którego wynikiem jest zwiększenie HIV i biedy w krajach trzeciego świata. Nie wiem czy wiesz, ale prezerwatywę znali już Egipcjanie w 1350 roku p.n.e. Jako ochrona przed ciążą stosowana była już w XVIII wieku. Tutaj jeszcze można poruszyć temat papieskich nauk o tradycyjnym podziale płci, roli kobiety czy homoseksualizmie.

Może i świadczy o zacofaniu, ale nie da się wszystkiego "od razu" zmienić. Jan Paweł II i tak uczynił wielki postęp jeśli chodzi o Papieży. Wyszedł do ludzi, nie chciał być noszony w lektyce.
Nie możesz obarczać całą winą za zwiększenie liczby zarażonych HIV i biedę w krajach trzeciego świata na Kościół katolicki. Papież tylko w jakimś procencie miał wpływ na to co się tam działo/dzieje.


sikork napisał/a:
Powiedzieć prawdę, przyznać się do błędów organizacji na czele której stał, tak po chrześcijańsku pochylić głowę i prosić o wybaczenie.

Poszukaj informacji. Bo Jan Paweł II przepraszał za błędy Kościoła.


sikork napisał/a:
Nie wyczułeś ironii i sarkazmu??

A Ty???
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-05-08, 06:54   

Czy to nie przesada ?
http://wyborcza.pl/1,7524...a_Pawla_II.html
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2011-05-08, 09:48   

mulder napisał/a:
Czy to nie przesada ?
http://wyborcza.pl/1,7524...a_Pawla_II.html
ktos był w czasie ratowania życia Papieża wyjątkowo przewidujący że ,,zachował ''ten ząb dla ,,LUDU '' a tak na poważnie cienka ta wiara że trzeba opierać się na takich ,,relikwiach''
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: beatyfikacja, ii, jana, maja, pawla, watykan


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu