Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Cyborg
2006-10-19, 19:55
[14.07.2006] Made in China
Autor Wiadomość
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-12, 16:47   [14.07.2006] Made in China

Galeria Sztuki Współczesnej
Brzeskiego Centrum Kultury

zaprasza na

Pokaz autorski slajdów z podróży po Chinach
Aleksandry Janik, Magdaleny Hlawach, Grzegorza Gajosa

Made in China

pokaz odbędzie się 14.07.06 o godz. 17.00
w Galerii BCK, będzie to również oficjalne zamkniecie
wystawy fotograficznej pod tym samym tytułem

0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-14, 09:42   

Hejka!
Może jakiś Forumowy wypadzik na wystawę i prelekcję? Kura dości ... znaczy ku radości co poniektórych forumowiczów? Ja ustawiam przypominacz na 16-tą. Jak ktoś chętny na wspólny wypad - proszę się wpisywać. Zresztą powinienem i tak być w Galerii powiedzmy ok. 16.30 .
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-07-14, 14:42   

Chętnie bym się wybrał bo kultura Państwa Środka nie jest mi obca (była kiedyś jedną z mych pasji obok Kraju Kwitnącej Wiśni). Niestety nie ma mnie w Brzegu w tym czasie. Jaka szkoda. :cry:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-15, 11:25   

Przybyłem, zobaczyłem i...

Słowo wstępne Tomka Frąckiewicza /prowadzącego Galerię/ nakreśliło okoliczności spotkania. Jak się okazuje była to pierwsza impreza tego typu /pokaz slajdów/ i do współorganizacji podobnych prelekcji z pokazami slajdów ze swoich wyjazdów Galeria serdecznie namawia.

O samej wystawie dowiedziałem się przypadkiem przechodząc obok tablicy reklamowej przy ulicy Kamiennej. Tradycyjnie mój region jest zapuszczony i zaniedbany, jeśli chodzi o promocję imprez.

Wystawa, to kilkadziesiąt prac próbujących oddać klimat dalekiego kraju i zupełnie obcej nam kultury. W jednej sali zgromadzono zdjęcia zestawiające kaligrafię mandaryńską i typografię z piktogramami charakterystycznymi dla wspołczesnej cywilizacji. W drugiej prace skupiły się na człowieku Chin.




Były też nawiązania do sztuki kaligrafii we wspóczesnej sztuce Chin w postaci:



"Bannery" te wywołały we wmnie większe emocje, niż same fotografie i w końcu zapomniałm sie dopytać, kto był ich autorem. Mogę się tylko domyślać, że autorzy zdjęc, którzy przedstawili się jako graficy.

Fotografie nie wzbudzały we mnie emocji artystycznych, natomiast zaspokajały fragmentarycznie zainteresowanie obcą kulturą.

Najfajnieszą i najprzyjemniejszą częścią imprezy był sam pokaz slajdów, bardzo interesująco poprowadzony przez autorów. Kilkaset ujęć z różnych regionów Chin, różnych miejsc, pełne fascynacji i tajemniczych słów opowieści przybliżyły choć na chwilę klimat odległego kraju.
Nie zabrakło nawiązańi i zdjęć o prawdziwej kuchni chińskiej, jej smakach, walorach i "urokach".
Bardzo trafnie podkreślono np fakt, że nazwa rasy psa "Pekińczyk" nie wzięła się z powietrza - wg. słów autorów Pekin jest pełen tych psów i raczej trudno tam uświadczyć inną rasę. Z sali padły pytania dotyczące upodobań i zwyczajów kulinarnych tamtej rasy... ;) .

Niewątpliwym minusem był brak oprawy muzycznej, która by moim zdaniem uwadatniła klimat imprezy. Podobne odczucia miałem podczas wizyt w Galerii w czasie wystawy ikon Roberta Rumina - aż się prosiło o jakieś klimaty cerkiewne. Nie wiem też, czy ubarwienie prelekcji kilkoma kadzidełkami wetkniętymi tu czy tam nie dodało by kolejnej porcji klimatu. Jakkolwiek przedstawione na slajdach kadzidełka wyglądały imponująco. Niektóre miały ok 2 metrów /albo i więcej/ wysokości i czasami wyglądały jak reklamy koncernów nikotynowych.

Osobiście we znaki dała mi się też gromadka nieupilnowanych dzieci, które razem z rodzicami rozsiadły się w pierwszym rzędzie. Z całym szacunkiem dla dzieci i rodziców, ale... Ewakuowałem się z drugiego rzędu już po pierwszych minutach trwania spotkania do kącika bliżej osób prowadzących.

Kolejna uwaga do organizatorów - zdaniem moim i kilku forumowiczów, którzy po prostu nie są w stanie dojechać na 17tą godzinę z pracy jest ona ustalona za wcześnie. Proszę uprzejmnie to wziąć pod uwagę przy pisaniu kolejnych imprez.

No i promocja... masakra!

Ogólnie było bardzo sympatycznie, za co dziękuję organizatorom a przede wszystkim bardzo sympatycznej trójce ludzi /POZDRAWIAM :) /:




Naprawdę szkoda, że takie fajne imprezki odbywają się w raczej elitarnym gronie.

Fran-Chiszek Zara-Za
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-07-15, 14:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-02, 10:02   

UWAGA! Dziś /2-go sierpnia 206/ TVP 2 zaprezentuje film Bernaldo Bertolluciego pt "Ostatni Cesarz" będący ekranizacją książki Puy Yi - ostatniego Cesarza Chin. Niesamowite kino ukazujące obraz kultury dawnych Chin i okres barbarzyńskiego przełomu rewolucji... Wyświetlany był swego czasu w kinie Słońce. POLECAM!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 07, 14, 2006, china, in, made


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu