Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Która podstawówke wybrać...?
Autor Wiadomość
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-07-12, 10:13   Która podstawówke wybrać...?

Moze krótkie opisy i opinie jaka podstawowke najlepiej wybrac dla swojego dziecka bo przeciez nie musi dziecko chdzic tam gdzie ma rejon , a mozliwe ze jakis rodzic pod tym wplywem wybierze szkole dla swojego dziecka:)
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-07-12, 18:41   

fajny temat, chętnie coś o tym napiszę, bo mam własne doświadczenia, tylko termin trochę nie ten - czas na zmianę rejonu (bo mimo wszystko takie jednak muszą istnieć), upływa gdzieś wiosną, w tym roku chyba nawet w kwietniu (choć dokładnego terminu nie jestem pewny) i na wakacjach to w grę wchodzi zmiana chyba tylko w przypadkach losowych
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-12, 22:24   

Jak dla mnie najlepszasz podstawówka byla 4, ale kazdy moze tak powiedziec o swojej bylej szkole. Jednak teraz uwazam, ze najlepsza podstawówka dla dziecka jest szkola podstawowa nr 8, 3 i 6. Tam sie dzieje duzo, a wiekszasc jest zwiazana ze sportem co jest bardzo dobre dla dziecka. Takie moje skromne zdanie :)
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-12, 23:20   

steve napisał/a:
Jednak teraz uwazam, ze najlepsza podstawówka dla dziecka jest szkola podstawowa nr 8, 3 i 6.


Niestety ja o szkole nr 6 słyszałem same negatywy :( .
Może i jest nacisk na sport i szkoła stara się go promować, ale w szkole jest wiele patologii, których "grono" nie jest w stanie wyplewić. Głownie to narkomania (już nastolatków) i fala porównywana z tą wojskową (wymuszanie od jedzenia po pieniądze).
Najgorsze jest to, że szkoła ta to połączenie podstawówki z Gimnazjum. Dwie niezależne administracje i "ciała pedagogiczne" niewspółpracujące z sobą w celu wyeliminowaniu tych negatywnych zjawisk.

Myślę, że dziaciaki w Gimnazjium mają już lepiej , bo sa tymi starszymi, ale te w podstawówce mają przechlapane.
Ze swej strony sp6 nie polecam tem podstawówki.

Szkoła nr 8 jest fajna, znajoma bardzo chwali, tylko trochę na peryferiach.
Trójka dzięki nowej hali też dużo skorzysta, a i poziom nauczania też mają wysoki.

Moja Aga chodzi do "piątki" i niestety WF-y to makabra :( . Ale za to poziom nauczania wysoki. Do gimnaium pójdzie do 4 na Oławską :) Tam chodziłem ja i Angel :D
0 UP 0 DOWN
 
adek1207 


Wiek: 30
Dołączył: 21 Cze 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-07-13, 18:33   

podstawowka nr 6 jest dobra gdyz zamontowano kamery jest ochroniarz i maja byc wprowadzone identyfikatory!!jest w tej szkole baeball to jest naprawde piekna gra wystarczy tylko troche potrenowac pol Polski slyszalo juz o 6 z brzegu m.in. dzieki baseballowi!!nauczyciele tez sa mili!!najlepiej wyslac dziecko do jednej szkoly i klasy z najlepsza przyjaciolka lub przyjacielem bo zawsze bedzie kogos znalo na start!!pozdrowaiam adek1207 :)
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-07-13, 18:44   

Dobra teraz moja mala opinia na temat .. ktory w sumie sama zalozylam :)
To zaczne od tego ze wybor podstawowki zalezy od tego jaka jest w szkole atmosfera ale jakby tak doglebnie spojrzec do kazdej to sie znajdzie patologie typu papierosy czy narkotyki tylko ze akurat w 6 najwiecej ich wykryto i to psuje opinie. W swojej karierze przeszlam podstawowke w 1 a gimn w 6 i powiem obie szkoly sa moim zdaniem nastawione na uczyni tych najmlodszych i starszych. slyszalam ze w 1 jest duzo zajec pozalekcyjnych tj plastyka muzyka(czy spiewa, nie powiem dokladnie), chyba cos z przyroda tez i oczywiscie zajciea ruchowe. a co do nauczycieli wiem ze jest juz tam sporo nowego "ciala" pedagogicznego. a to czy dziecko "wpadnie" w ktoras z patologii to juz zalezy od tego jak jest wychowane w domu i czy jest bardzo podatne na roznego rodzjau naklaniania .
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-13, 20:20   

Słowko dopowiem.

Dużym problemem w szkole nr 6 są wymuszenia (haracz) na młodszych dzieciakach.
Tu niestety żaden ochroniarz i kamera tego nie poprawią.
Dzieciaki szybko się uczą i wiedza gdzie można malucha porządnie potarmosić tam gdzie nie ma kamer i ochroniarz nie chodzi.
gosiaczek86 napisał/a:
a to czy dziecko "wpadnie" w ktoras z patologii to juz zalezy od tego jak jest wychowane w domu i czy jest bardzo podatne na roznego rodzjau naklaniania.

To jest prawda tylko dlaczego mam wystawiać dziecko na próbę.
W SP 5 nie spotkałem się z problemem narkotyków, są prowadzone zajęcia pozalekcyjne, tylko największym minusem jest brak porzadnej sali gimnastycznej.
0 UP 0 DOWN
 
Marek Kajdas 


Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-07-13, 21:24   

Cytat:
Niestety ja o szkole nr 6 słyszałem same negatywy :( .
Może i jest nacisk na sport i szkoła stara się go promować, ale w szkole jest wiele patologii, których "grono" nie jest w stanie wyplewić. Głownie to narkomania (już nastolatków) i fala porównywana z tą wojskową (wymuszanie od jedzenia po pieniądze).

Najgorsze jest to, że szkoła ta to połączenie podstawówki z Gimnazjum. Dwie niezależne administracje i "ciała pedagogiczne" niewspółpracujące z sobą w celu wyeliminowaniu tych negatywnych zjawisk.


Gdzie są rodzice, mają przecież radę? Jak wiecie Giertych coś sugeruje większe uprawnienia rodziców w sprawy szkoły. To może pomóc zwalczać takie patologie. Moja klasa jak pamiętam nie budowała fali, nie poniewieraliśmy młodszych. Słowa wymuszanie, fala wtedy nawet nie znałem. Podobnie jak słowa trawa, narkotyki. Na wsiach jest zawsze spokojniej. Im większe blokowisko, dzielnice biedy, tym bardziej w szkołach to widać po ZDZICZENIU dzieci.

Jeżeli teraz biją, kradną, wymuszają, to wyrosną z nich przestępcy, mordercy, gwałciciele, dilerzy. Ratujmy ich. Rodzice i nauczyciele muszą mieć pomoc nie tylko policji żeby ganiać dilerów, szukać za pomocą psa narkotyków w szkole, ale i odpowiednich organizacji. Można przecież realizować różne projekty, które może dzieciom cosik pomogą. Warto próbować.
0 UP 0 DOWN
 
Angelisia 
:D:P:*:)):>


Wiek: 41
Dołączyła: 16 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Miateczko CUDÓW:D

Wysłany: 2006-07-14, 11:31   

Ja nie jestem zalogowana na forum i pewnie logowac się nie będe dlatego postanowiłam napisać tego posta pod nickiem mojej kuzynki....tego posta napisze ja "zwykła" 14 latka chodząca do sp.6 a raczej gimn. nr. 2. Może zaczne tak nie wiem alferx skąd u Ciebie takie uprzedzenia do tej szkoły.....ludzie bardzo wiele rzeczy uwielbiają urozmaicać. Jako uczennica gimnazjum muszę stwierdzić, że owszem może i w tej szkole palą...choć przyznam że jeszce nie słyszałam o ćpaniu. Uważam , że młodsze dzieci nie czują się w szkole jakoś specjalnie niebezpieczne poniewaz prawie w kazdym miejscu jest umieszcona kamera a po korytarzach chodzą ochroniarze więc nawet nie sposób cokolwiek i komukolwiek coś zrobić. Ja mam w domu młodszego brata, który chodzi do 3 klasy podstawówki i jeszcze nigdy nie usłyszałam od niego zeby ktoś wymuszął od niego jedzenie czy też pieniądze. Podsumowując, dochodzę do wniosku iż ZESPÓŁ SZKOŁ nr1 z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI jest szkołą bezpieczną......aczkolwiek mogłoby być zapewne jeszcze lepiej....ale jeżeli wam rodzicom zalezy na wysokim poziomie nauczania dla swojego dziecka to jednak 6 nie polecam . I TO BYŁOBY NA TYLE i pamiętajcie tego nie pisała Angeliczka tylko ja jej kuzynka( bo logowanie na jednego posta jest nieopłacalne) POZDRAWIAM w imieniu swoim i Angeli BUZIAK....a i sorki, że taki długi ten post alej a po prostu musiałam napisac coś o mojej szkole .....mykam już
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-14, 13:10   

Angelisia napisał/a:
Może zaczne tak nie wiem alferx skąd u Ciebie takie uprzedzenia do tej szkoły.....


Jest to relacja moich znajomych, którzy tam mają dzieci.
Faktycznie może już nieaktualna bo to na ostatnich wakacjach mówili.

Czieszy mnie fakt, ze polepszyło się w tej szkole. Zatem swoje zdanie odwołuję.

Dziękuję Kuzynko Angelisi za wyprostowanie kwestii bezpieczeństwa w tej szkole.
Jak widać wszystko się szybko zmienia i trudna nad tym nadążyć ;)
0 UP 0 DOWN
 
Angella:D:D 
oświecona :)


Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: BrZeG

Wysłany: 2006-07-14, 13:40   

A jednak postanowiłam się zalogowac na forumbrzeg.....moze więcej tematów przyciągnie moją uwagę. Powiem tak w tamtym roku..jak szkoła była jeszcze bez kamer to naprawde działo się dużo więcej...i wtedy to owszem dzieci z podstawówki mogły się czuć niebezpiecznie. Ja osobiście nie wiem czy te kamery aby napewno są włączone...ale większośc uczniów teraz boi się zaczepiać młodszych, bo potem moze być nieciekawie...Alferx proszę cię bardzo :) :) fajnie tak nieraz pzredstawić swoją szkołę w superlatywach..BUZIAK dla mojej Angeliki :) :) i dla wszystkich
0 UP 0 DOWN
 
Domel 



Wiek: 44
Dołączył: 05 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-17, 22:58   

polecam 6 sam chodziłem tam do szkoły, a wczasie studiów miałem praktyki - niezły hardcore tam mają :evil: :mrgreen: :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Gigant 

Wiek: 42
Dołączył: 14 Lip 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z daleka

Wysłany: 2006-07-18, 13:55   

taaaaak 6 to jest to ........a najlepsze to są lekcje historii i Wosu z Panem P to naprawde jest hardcore ...
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-11-12, 20:26   

J tam chodziłem prawdziwy hardcore na lekcji histori z p.Linardem.On miał bardzo ciekawe lekcje :) :) :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-12, 20:45   

Osobiście uczęszczałem do PSP nr 8 w Brzegu - obecnie Zespoł Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i edukacje tam wspominam całkiem dobrze :)
Ciężko jest się wypowiadać na temat poziomu nauczania jeśil nie ma się skali porównawczej, natomiast zawsze istaniał pewien podział w kwestii sportu.
Dawna "Ósemka" - nie miała sobie równych w siatkówkę, tak jak
"Czwórka" w kosza, czy "Szóstka" w basseballa. Jeśli chodzi o przemoc w szkołach, to można założyć, że im mniejsza szkoła, tym łatwiej jest "panować" na uczniami , a co za tym idzie można założyć, że takie szkoły jak "ósemka" czy "piątka" należą do spokojniejszych i analogicznie można założyć, że "szóstka" czy też "czwórka" bądź "dziewiątka" (nie wiem czy tu coś sie nie zmieniło) należą do szkół mniej spokojnych.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ktora, podstawowke, wybrac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu