Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak napisać CV, które zwróci uwagę pracodawcy?
Autor Wiadomość
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-01-01, 19:38   Jak napisać CV, które zwróci uwagę pracodawcy?

Ostatnio przeglądam strony o kreatywnym pisaniu CV i mam pytanie: czy wiedzielibyście co zrobić z takim CV? czy chciałoby się Wam w ogóle je czytać? czy na wstępie poleciałoby do kosza? :)



A na deser kilka przykładów kreatywnego cv i wizytówek

kreatywne cv.jpg
Plik ściągnięto 1153 raz(y) 240,07 KB

0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-01-01, 21:34   

Nikt nie ma absolutnie żadnych wrażeń, odczuć, po rzuceniu okiem na ^^ CV ?
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-01-02, 16:09   

Ejjj no nikt się nie wypowie? wydawało mi się, że takie cv nie będzie trudne do rozszyfrowania, a na pewno wyróżni się wśród stosu zwykłych cefałek... to jak to jest? nikt nie wpadł na to, że to po prostu odbicie lustrzane? :) a weźta w łapki lusterko :)

Zresztą na opinie i tak już za późno, bo cv wczoraj wysłałam (oczywiście nie to z załącznika, tylko moje własne), pomysł na taki życiorys jest autorski (o! jakie to teraz modne słowo :) ), nie znalazłam info co by ktoś wpadł na podobny... :wink: Generalnie miało to wyglądać jak napisane po arabsku i wywołać w pierwszym momencie myśl "a co to ku* jest?!" oraz skłonić do bliższego przyjrzenia się cefałce :) zobaczymy co z tego wyjdzie i czy potencjalny pracodawca doceni niekonwencjonalność ;) a przede wszystkim czy rozszyfruje kod... na wszelki wypadek w mailu podałam do siebie numer telefonu heh zresztą zaczęłam od rozmowy telefonicznej...

p.s. dla ciekawskich: interesująca mnie oferta, to praca w agencji reklamowej, ale być może takie cv sprawdziłoby się też gdzieś indziej? co myślicie?
Ostatnio zmieniony przez colutea 2011-01-02, 16:14, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-02, 16:27   

colutea napisał/a:
Nikt nie ma absolutnie żadnych wrażeń, odczuć, po rzuceniu okiem na ^^ CV ?


że trzeba pomyśleć, i użyć lusterka.... tylko czy pracodawcy chciało by się

w pierwszym odczuciu... chiński
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-01-02, 16:41   

W zasadzie można to cv odwrócić chociażby w Photoshopie, więc lusterko będzie zbędne ;) i przeczytanie już nie sprawi najmniejszych problemów.. chodziło mi tylko o wyróżnienie się w tłumie.. dodatkowo postawiłam na formę resume, a nie europejskiego cv :) raz kiedyś mi przyszło napisać resume i tak już zostało, bo zdecydowanie bardziej mi się podoba!
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-01-02, 17:08   

Czy kreatywny życiorys zalicza się do tej samej kategorii, co kreatywna księgowość? :)
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-01-02, 17:11   

Ale nie mówimy tu o oczywistościach :)
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-01-02, 17:25   

To może tym razem na poważnie: bardzo wątpię, że ktoś, kto ma do przeglądnięcia stos - powiedzmy - 237 życiorysów, będzie szukał lusterka, a kosz ma za to pod ręką.
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-01-02, 17:33   

Hmm a nie bierzesz pod uwagę, że jedno takie cv w stosie tych 237 mogło zachęcić do wnikliwszego przeczytania właśnie tego jednego? :) bo skoro mam przed nosem 237 cefałek i wszystkie są praktycznie takie same, to dlaczego akurat to miałabym odrzucić? dlatego, że wymaga ode mnie włożenia minimum wysiłku umysłowego w jego odszyfrowanie? może właśnie o to chodzi aby uruchomić mózg przeglądając setki aplikacji? :)
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-01-02, 17:41   

To zależy generalnie od branży. Myślę jednak, że w branżach "klasycznie nudnych" oczekiwany jest pewien - równie nudny - schemat i wszystko, co od tego schematu odstaje, nie ma raczej większych szans. :(
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-02, 17:47   

Hmm i to chyba też zależy od charakteru i podejścia osoby, która ma je przeczytać. Zaryzykowałabym nawet stwierdzeniem, że może zależeć od humoru...
Osobiście podejrzewam, że z czystej ciekawości przeczytałabym takie CV, ale czy jego "kształt" miałby wpływ na moją decyzję - trudno powiedzieć. Tak jak napisał Dziedzic Pruski - w branży, która wymaga kreatywności mogłabyś przez to zostać zauważona, ale nie można też tego stwierdzić na 100%, więc wiąże się to niejako z ryzykiem.
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2011-01-02, 17:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-01-02, 17:54   

Mam nadzieję, że w czasie rozmowy tel udało mi się nieco poznać osobę, która to cv dostanie w swoje ręce :) Pani była bardzo miła i otwarta, wręcz kazała do cv wpisywać wszystko co mi ślina na język przyniesie twierdząc, że "my Polacy nie umiemy się jeszcze chwalić swoimi osiągnięciami i umiejętnościami, jesteśmy zwykle zbyt skromni".. tu przyznałam Pani rację, bo skromność nie raz i nie dwa mnie zgubiła :/ a Pani jeszcze dorzuciła ciekawostkę, że kiedyś komuś powiedziała: "jak Pan umie świetnie parzyć kawę, to niech Pan to wpisze w cv!", jak umiem się posługiwać wiertarką, to mam to wpisać, nożykiem do tapet - wpisać :) generalnie 15 minut zajęła rozmowa, nie do końca zresztą o ofercie pracy ;) w każdym razie jak coś z tego wyjdzie, na pewno dam znać :)


edit: kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije! ;)
Ostatnio zmieniony przez colutea 2011-01-02, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-01-02, 17:59   

Moim zdaniem należy również uwzględnić, że - w zależności od ilości ofert - przeprowadzana jest wstępna selekcja i to zwykle przez mniej wykwalifikowany personel, według bardziej schematycznych kryteriów.

A może wysłać dwa podania - jedno schematyczne i jedno oryginalne? :wink:
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-02, 18:30   

colutea napisał/a:
W zasadzie można to cv odwrócić chociażby w Photoshopie, więc lusterko będzie zbędne


osoba rekrutująca raczej nie będzie bawić się w fotoszopa, postawi na kosz..

CV ukazuje tylko wykształcenie, kursy, doświadczenia... najważniejsza jest zawsze rozmowa bezpośrednia, kilka miesięcy, czasami wystarczy tygodni pracy, czasami opinia o nim w środowisku, jeśli mówimy o kwestii lokalnej np. Brzegu i wówczas poznasz dobrze swojego pracownika

ps. jeszcze częściowo rekrutujemy rekrutacja De La Vera prosimy o telefon w pierwszej kolejności, żadnych fotoszopów :D
Ostatnio zmieniony przez derdy 2011-01-02, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-01-02, 18:35   

alleceno napisał/a:
colutea napisał/a:
W zasadzie można to cv odwrócić chociażby w Photoshopie, więc lusterko będzie zbędne

osoba rekrutująca raczej nie będzie bawić się w fotoszopa, postawi na kosz..


Z tą tylko małą różnicą, że ja 'lustrzane' cv posłałam do agencji reklamowej, która ma grafika na miejscu :-P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: cv, jak, ktore, napisac, pracodawcy, uwage, zwroci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu