Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Film o fotografii
Autor Wiadomość
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-01-01, 14:40   Film o fotografii

Film wywarl na mnie ogromne wrazenie. Bardzo mocny, dzialajacy na emocje. Jedna z bardzo niewielu sytuacji, kiedy po ogladnieciu filmu mam lzy w oczach:
http://www.youtube.com/wa...embedded#at=293
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 38
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-01, 15:22   

Mocny film.
Zwycięstwo a za razem porażka.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-01, 16:10   

Filmik pokazał coś czego ja w fotografii akurat nie lubię, właściwie w każdym aspekcie życia jest tak, że to co oglądamy dla nas jest tylko obrazkiem, a dla kogoś życiem realnym - nie umiałabym tak pracować.
Smutne i prawdziwe - najgorsze tylko, że my - ludzie - chcemy właśnie takie rzeczy oglądać... jest popyt jest podaż... zresztą sama nie wiem...
0 UP 0 DOWN
 
Darek 
...trzeba było uważać...



Wiek: 46
Dołączył: 11 Wrz 2005

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-01-01, 23:30   

jadore napisał/a:

Smutne i prawdziwe - najgorsze tylko, że my - ludzie - chcemy właśnie takie rzeczy oglądać... jest popyt jest podaż... zresztą sama nie wiem...

Na poparcie słów jadore można sobie obejrzeć galerię zdjęć roku AFP na interii.
Uwaga, co trzecie wymaga naprawdę mocnych nerwów: zdjęcia roku AFP
Dla porównania zdjęcia roku Polskiej Agencji Prasowej ogląda się z większą przyjemnością: zdjęcia roku PAP
Wracając do tematu, chyba wolałbym już w takich wydarzeniach uczestniczyć z karabinem niż aparatem. Przeraża mnie bezradność (a może obojętność) człowieka z aparatem w takiej sytuacji, a tłumaczenie sobie potem, że też się pomaga tym ludziom pokazując ich los światu jakoś mnie nie przekonuje.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-01-02, 01:26   

Jesli mowa o zdjeciach roku, to polecam kilka adresow (czesc zdjec sie dubluje, wiele tez jest naprawde mocnych):
http://www.990px.pl/index...yczen-czerwiec/
http://wiadomosci.gazeta....gencji.html?i=0
http://www.life.com/image...he-year#index/0
http://www.boston.com/big...art_1_of_3.html

Natomiast co do filmiku, to jest bardzo mocny, ale obrazuje jak wielka odpowiedzialnoscia obciazeni sa fotoreporterzy. Darek, wez pod uwage, ze w takim przypadku fotoreporter tak naprawde nie moze nic zrobic. Chociaz nie, zrobic cos zawsze mozna, jednak ingerencja reportera w wydarzenia moglaby miec zarowno pozytywne, jak i negatywne skutki (mezczyzna nie dzialal racjonalnie). Musisz rozwazyc obie mozliwosci i nawet posiadajac bron nie masz pewnosci, ze Twoja decyzja nie doprowadzi do tragedii, ktorej mozna by uniknac.
Co ciekawe, przyklad jest drastyczny, ale podobne dylematy spotykaja reporterow na kazdym kroku.

Moim zdaniem problemem wspolczesnego swiata jest to, ze wielu ludzi z aparatami podchodzi do zdjec bezrefleksyjnie. Przyklady mielismy chocby w naszych lokalnych mediach, gdzie napstrykanie zdjec (po) wypadku jest wazniejsze niz przyczyny i konsekwencje tegoz.
0 UP 0 DOWN
 
Darek 
...trzeba było uważać...



Wiek: 46
Dołączył: 11 Wrz 2005

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-01-02, 18:48   

A.Mason napisał/a:
Darek, wez pod uwage, ze w takim przypadku fotoreporter tak naprawde nie moze nic zrobic. Chociaz nie, zrobic cos zawsze mozna, jednak ingerencja reportera w wydarzenia moglaby miec zarowno pozytywne, jak i negatywne skutki (mezczyzna nie dzialal racjonalnie). Musisz rozwazyc obie mozliwosci i nawet posiadajac bron nie masz pewnosci, ze Twoja decyzja nie doprowadzi do tragedii, ktorej mozna by uniknac.

Nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Pisząc, że wolę karabin od aparatu miałem na myśli zawód. Wolałbym być żołnierzem po jednej ze stron niż fotoreporterem stojącym z boku.
Swoją drogą zawód fotoreportera wojennego musi silnie wpływać na psychikę. Jestem przekonany, że część fotoreporterów, podobnie jak część żołnierzy po misjach, cierpi na dolegliwości określane jako "syndrom weterana".
Gdybym miał jechać na wojnę, to jako żołnierz. Gdybym miał się utrzymywać z robienia zdjęć to chciałbym być fotografem przyrody.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: film, fotografii


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu