Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Cud budżetowy w Brzegu!
Autor Wiadomość
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-21, 08:12   Cud budżetowy w Brzegu!

Na portalu www.brzeg.com.pl ukazał się ciekawy artykuł Andrzeja Ogonka dotyczący opracowanego budżetu miasta Brzeg na 2011r. Lektura o tyle interesująca, że będzie dotykać nas osobiście w różnych dziedzinach życia. Skończyły się obiecanki Wojciecha Huczyńskiego, teraz trzeba znaleźć pieniądze dla miasta. Na pewno nie otrzymamy 5 milionów złotych z niespełnionej transakcji sprzedaży działki pod budowę hotelu. Ktoś musi te pieniądze dać, ale kto???
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2010-12-22, 13:09   

Jak donosiły media ,sprawa hipoteki i przetargu została skierowana do Prokuratury Okręgowej w Opolu wydz.d/w z PG.Jak do tej pory jest cisza.To dobry znak?
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-22, 13:40   

riccardo napisał/a:
To dobry znak?

Bardzo dobry, trzeba wreszcie kogos ukarać albo wskazać winnego. Tylko nie wolno Burmistrza, bo on TYLKO nadzoruje działaność Urzędu. Śpiewka będzie ta sama: to ONI sa winni, nie JA!
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2010-12-23, 14:30   

Po pierwsze, artykul taki sobie no ale OK to tylko moje odczucie, przede wszystkim gdzie tu mowa o radnych, gdzie sa uchwaly zmierzajace do poprawy sytuacji budzetowej? Gdzie jest strefa platnego parkowania?

Wzrost dochodów z PIT o ponad 15%? A od kiedy to wladze samorzadowe kreuja polityke w tym zakresie?? To nie jest USA. Zly adresat - niech pisze do Rostowskiego jezeli kwestionuje tak optymistyczny wzrost.

Po drugie, sprawa hotelu - nie znam szczegolow umowy, poza informacjami w prasie o zabezpieczeniu kontraktu kara umowna 5 mln. Jezeli owo zabezpieczenie zostalo zastosowane to super, ale od momentu podpisania umowy nastapil MEGA krach na rynku kredytowym na calym swiecie i ten hotel nie jest jedynym projektem, ktory nie doczekal sie realizacji. Wiec nawet jesli Miasto moglo przystapic do realizacji zapisow umowy, zdecydowanie lepszym rozwiazaniem jest porozumienie sie z inwestorem by jednak w pozniejszym terminie ale hotel jednak powstal.
Ostatnio zmieniony przez Rich Kramer 2010-12-23, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
kontrakt 



Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010

UP 46 / UP 22



Wysłany: 2010-12-23, 16:16   

Rich Kramer napisał/a:
Gdzie jest strefa platnego parkowania?


Tego typu strefy w miastach wielkości Brzegu nie wpływają znacznie na poprawę sytuacji kasy miejskiej - raczej symbolicznie. Konieczny jest wybór operatora parkomatów, który jednocześnie będzie sprawował kontrolę nad uiszczaniem opłat. Jeśli jest to stworzona do tego celu jednoskta zależna od miasta przedsięwzięcie wiąże się z koniecznością dużych inwestycji, a później - jak wskazuje przykre doświadczenie - prawdopodobnie niezliczone będą nadużycia związane z obsadą stanowisk itp itd.

Jeśli będzie to natomiast firma prywatna,logiczne jest, że będzie zainteresowana podpisaniem umowy na podstawie której będzie sowicie wynagradzana za swoją pracę. Znane są doświadczenia innych miast - nie trzeba daleko szukać, np. afera z Nysy, gdzie tego typu firma pobierała ponad 70%(!) opłat dla siebie, a wszystko zgodnie z zawartą umową. W skrócie: kase robi kto inny, rzadko miasto. Inaczej sprawa wygląda w dużych miastach, gdzie stałe koszty działania infrastruktury stref platnego parkowania się rozkładają na więcej urządzeń, opłat itd...

Rich Kramer napisał/a:
Wzrost dochodów z PIT o ponad 15%?

Nie kreują, ale pewnie usiedli i jakąś prymitywną prognozę sobie wyskrobali związaną ze wzrostem zarobków mieszkańców (bo na liczbę chyba nie liczą), no ale nie ma co się z prognozami kłócić, może im się uda;)

Rich Kramer napisał/a:
zdecydowanie lepszym rozwiazaniem jest porozumienie sie z inwestorem by jednak w pozniejszym terminie ale hotel jednak powstal.

Ooo właśnie, zgadzam się w 100%, tylko czy władzom opłaci się porozumieć z inwestorem np w kształcie takim, aby hotel powstał za 5 lat? Miastu się pewnie opłaci, ale włądze lubią się chwalić. Faktem, że dostali 5mln odszkodowania mogą się szczycić już teraz, a jak hotel wybudują za kilka lat to skąd wiadomo kto wtedy będzie rządził i zbierał laury? Płytkie myślenie, ale niestety, taka rzeczywistość.
0 UP 0 DOWN
 
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-23, 23:52   

Cytat z artykułu Andrzeja Ogonka „Budżetowy cud?”

"Pozostaje więc chyba tylko cieszyć mi się z faktu, że osobiście głowy sobie tymi problemami zawracać już nie muszę i niech gryzą się nimi tryumfatorzy niedzielnych wyborów z najlepszym radnym miejskim wg sondażu sms-owego w NTO i jego umiłowanym burmistrzem. Niech gryzą się nimi też ci, co oczadzeni propagandą „tuby burmistrza” doczekać nie mogą pierwszego meczu na stadionie."

Oj tak Panie Andrzeju to, ma Pan szczęście, bo zapatrując się na przebieg dzisiejszej sesji mam wiele obaw , wobec spójność i konsekwencji głosowań zawiązanego nieformalnie, współpracującego wzajemnie, paktu, w następującym kształcie:
- PIS (6mandatów) +SLD (4 mandaty)+SPP(2 mandaty)+TRZB(2 mandaty)= WIĘKSZOŚĆ-(14 MANDATÓW).

Odnośnie przyszłorocznego budżetu, podczas dzisiejszego posiedzenia rady Pani Skarbnik Miasta Katarzyna Szczepanik przedstawiła ogólnie projekt budżetu na rok 2011r. i jak określił to Burmistrz będzie to trudny rok i żeby były wpływy na inwestycje, trzeba zwiększyć wpływy budżetowe, czytaj opodatkować mieszkańców, a to opłatą parkingową w centrum, w ramach strefy płatnego parkowania, następnie wzrostem opłat za przedszkola, przechodząc do szczególnie niskiej opłaty targowej, ustalonej przez poprzednią radę .

Niewiele jednak usłyszeliśmy o oszczędnościach np. w administracji, a ponadto radni ww. tj. ugrupowań PIS+SLD+SPP+TRZB, w ramach uchwały w sprawie: ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Brzegu przyznali Panu Burmistrzowi podwyżkę w kwocie 650 zł.
W ramach przypomnienie, za przedstawionym uzasadnieniem do powyższej uchwały podam, iż:

„Wynagrodzenie miesięczne od 1 lipca 2008r. dla Burmistrza Miasta- Wojciecha Huczyńskiego wynosiło:
1) Wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5.250zł
2) Dodatek funkcyjny w wysokości 1850 zł
3) Dodatek specjalny w wysokości 2840zł
4) Dodatek specjalny w wysokości 2840zł
5) Dodatek za wieloletnią pracę według obowiązujących przepisów.” = 10 412zł.

Przewodniczący Rady Mariusz Grochowski zaproponował nowe stawki w następującej wysokości:

1) Wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5450zł + 250zł
2) Dodatek funkcyjny w wysokości 210 0zł + 250zł
3) Dodatek specjalny w wysokości 3140zł+ 200zł
4) = 650zł więcej + dodatek wieloletnią pracę.

W tym miejscu wspomnę o 2 wnioskach odnośnie tej uchwały, tj. radnego Grzegorza Surdyki SMB o obniżenie dodatku specjalnego oraz moim o pozostawieniu wynagrodzenia na obecnym poziomie, które nie zyskały aprobaty ww. ugrupowań i uzyskały jedynie przychylność radnych PO+ SMB.

Wnioskując o utrzymanie wynagrodzenia Burmistrza na obecnym poziomie miałem nadzieję, że będzie to realna propozycja, nie wsparta żadnymi negatywnymi przesłankami odnośnie działalności Burmistrza, mająca na uwadze tylko interes ekonomiczny naszej gminy.

Po głosowaniach okazało się jednak inaczej, wspólnie z kolegami z PO i SMB, mijamy w tym zakresie się z wolą większości radnych, ale demokracja to demokracja- jest tak, jak postanowi większość.

Czy słusznie?

Pozostawiam to Państwa ocenie.

Jacek Niesłuchowski
Radny Miasta Brzegu
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2010-12-24, 06:36   

Zaciskanie pasa,należało zacząć od siebie.
Z pewnością decyzja rady o podwyżce dla burmistrza ,wywoła aplauz wśród jego wyborców
Super ruch nowej koalicji radnych.
0 UP 0 DOWN
 
punisher 

Wiek: 42
Dołączył: 11 Maj 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-27, 21:48   

Ja chciałem się zapytać wtajemniczonych czy te 10k dla burmistrza to brutto ? bo jeśli tak to z kosztami pracodawcy utrzymanie Huczyńskiego kosztuje ok 144k rocznie. Jak dla mnie trochę dużo 12k-miesiąc uwzględniając, ze nie jest On jakimś samcem alfa , no ale mogę się mylić. Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2010-12-28, 18:42   

punisher napisał/a:
Ja chciałem się zapytać wtajemniczonych czy te 10k dla burmistrza to brutto ? bo jeśli tak to z kosztami pracodawcy utrzymanie Huczyńskiego kosztuje ok 144k rocznie. Jak dla mnie trochę dużo 12k-miesiąc uwzględniając, ze nie jest On jakimś samcem alfa , no ale mogę się mylić. Pozdrawiam


Oczywiście jest to wynagrodzenie brutto. Warto też chyba dodać, że o ile mnie pamięć nie myli, to przysługuje mu jeszcze "trzynastka". Ale to trzeba byłoby sprawdzić.
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2010-12-29, 14:12   

Trzynastka bankowo taki i jeszcze tam jakieś drobne.Pewnie ryczałt na samochód nie ,czy na telefon nie wiem .
No ale jak się zarządza prawie 40 tysięcznym miastem toż to kropla.....
0 UP 0 DOWN
 
tomik 



Wiek: 42
Dołączył: 16 Sie 2008

UP 4 / UP 0



Wysłany: 2010-12-29, 16:10   

riccardo napisał/a:
Trzynastka bankowo ...


i to jest najzabawniejsze bo jak instytucja bezproduktywna może mieć trzynastkę?
Ostatnio zmieniony przez tomik 2010-12-29, 16:11, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2010-12-29, 16:34   

Cuda sie zdarzają.
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2010-12-29, 16:48   

tomik napisał/a:
riccardo napisał/a:
Trzynastka bankowo ...


i to jest najzabawniejsze bo jak instytucja bezproduktywna może mieć trzynastkę?


Bezproduktywna?
Mylisz się - jest tak samo "produktywna" jak "rzunt" - zajmuje się przeróbką normalności na idiotyzm.
Należy im się...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, budzetowy, cud


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu