Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
wróżka w Brzegu jest ?
Autor Wiadomość
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2010-12-22, 08:57   

Kaspersky napisał/a:
to dlaczego się wypowiadacie o czymś, czego nie doświadczyliście?
Może na zasadzie prawa przedstawienia swojego zdania w danym temacie, nawet jeżeli sposób jest szyderczy czy prześmiewczy. Trudno bowiem traktować poważnie przepowiadanie przyszłości z kart, fusów czy innych "znaków na niebie i ziemi". W życiu napotykamy więcej "dziwactw", pewnie jest więcej takich, których sam do końca nie rozumiesz a jednak wyśmiewasz.

Faktem jest, że dopóki jest to tylko zabawa to nikomu nie szkodzi, natomiast w wielu przypadkach to tak nie wygląda i może spowodować bardzo poważne konsekwencje. Załóżmy bowiem, że trafiamy na oszusta (o ile można w jakikolwiek sposób cokolwiek przepowiedzieć, bo jeżeli nie to każdy z uważających się za wróżkę, wróżbitę czy innego hobbita :wink: jest oszustem) to zbyt poważne podejście do tego co usłyszymy może nas (i pewnie w większości tych przypadków które uważane są za sprawdzoną wróżbę tak właśnie jest) ukierunkować i rzeczywiście działamy tak jak nam "zostało zapisane w Księdze Życia" :wink: . Nierzadko wtedy nie zauważamy prawdziwych możliwości jakie w życiu nam się pojawiają bo mamy klapki na oczach założone przez "wróżkę".
O nabijaniu sakiewki już nie wspomnę :twisted:

Kaspersky napisał/a:
Może się naoglądaliście "Wróżbity Macieja"; w takim wypadku nie dziwi mnie sceptycyzm
Oglądałem jeszcze program "Usterka" z "wróżkami" :D :D :D
0 UP 0 DOWN
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010

UP 0 / UP 4



Wysłany: 2010-12-22, 11:06   

Ten odcinek usterki rzeczywiście pokazał prawdę...Prawdę bo zobaczyliśmy w nim bohaterów którzy podszywali się za wróżbitów,astrologów,jasnowidzów tylko po to by wyciągnąć grubą kasę z prawdziwymi wróżkami nie mieli oni prawie nic wspólnego poza instrumentami do wróżenia..Fałszywy wróż zawsze z tobą porozmawia,pocieszy da ci nadzieję ale tak naprawdę nic się od niego nie dowiesz i jeszcze za to słono zapłacisz :wink: od wróża z prawdziwego zdarzenia otrzymasz nie tylko przepowiednie wprost co cię czeka ale także wskazówki,rady często długie bezinteresowne wsparcie i na dodatek nie zapłacisz nic [ najwyżej może być to tylko kawa,czekolada ] ponieważ tacy ludzie są powołani do tego i sprawia im to dużą przyjemność jeśli komuś serdecznie pomogą...Jeżeli ktoś jest negatywnie nastawiony do tego co wiąże się z astrologią,wróżeniem itd. temu żadne tłumaczenia nie pomogą choćby dostał dowód przed oczy swoje-nie uwierzy :wink: pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-22, 12:52   

wróż Mariusz napisał/a:
od wróża z prawdziwego zdarzenia otrzymasz nie tylko przepowiednie wprost co cię czeka



ale ja nie mogę sobie wyobrazić skąd się taka przepowiednia bierze... ludzie często popełniają wiele błędów i są uwikłani w wiele nieprzewidzianych sytuacji, mimo że wszystkie ich działania są racjonalne i przemyślane, więc co się stanie jak wyłączymy racjonalne myślenie!? (lub po prostu myślenie)

Rozumiem np. samospełniające się proroctwo, ale na jakiej podstawie wróżka / wróż / itp. wytłumaczy mi to co mnie czeka?

Wiesz można określić duże prawdopodobieństwo zarysu jakichś zdarzeń na podstawie takich zmiennych jak charakter, doświadczenie, przebieg dotychczasowego życia itp. itd. i to jest zrozumiałe, natomiast na jakiej innej podstawie stwierdzisz, jak to piszesz "wprost" to co mi się wydarzy?
Nie jestem negatywnie nastawiony, po prostu pytam? Czy mogę prosić o odpowiedź?
Ostatnio zmieniony przez smooth 2010-12-22, 12:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Masta Eis 
Son of the audio cassette era



Wiek: 40
Dołączył: 29 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-23, 08:32   

Nie słyszałem o osobie z Brzegu zajmującej się wróżbami (w Wałbrzychu jest Wróżbita Maciej) 8) , dwa słowa jednak o samej "idei" przepowiadania przyszłości.
Raczej sceptycznie jestem nastawiony do wróżenia z fusów itp. W większości ludzie zajmujący się tym to hochsztaplerzy - naciągacze, bardzo często żerujący na ludzkiej naiwności czy nieszczęściu, niemniej jednak coś w tym jest.
Wg. mnie całe nasze życie jest gdzieś zapisane (nie wiem, czy to wspomniana księga życia, bo nie słyszałem o czymś takim). Wszystko, co nas dotyczy jest zaplanowane z góry i mimo tego, iż myślimy że na pewne rzeczy mamy wpływ - dokonujemy świadomych wyborów, dzieje się tak z jakiegoś powodu.
Uważam, że nic nie dzieje się bez przyczyny i każde, nawet pozornie błahe, zdarzenie z przeszłości ma w przyszłości swoje konsekwencje.
Miałem okazję spotkać kilka osób myślących podobnie.
Wydaje mi się też, że właśnie "przepowiadacze" przyszłości, którzy faktycznie mają taki dar, są w stanie w dużym stopniu odczytać to, co jest już gdzieś zapisane.
Tak to chyba działa :wink:
0 UP 0 DOWN
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010

UP 0 / UP 4



Wysłany: 2010-12-23, 12:15   

Tak to działa nie chyba a na pewno...co do wróżenia z fusów to jest to pomocna czynność która powinna być tylko i wyłącznie dodatkiem potwierdzającym daną wróżbę...Jeśli się rozchodzi o tzw. "przeznaczenie człowieka" czy jest czy go nie ma? na pewno każdy w swoim życiu doświadczył tego że pomimo silnych wysiłków jest inaczej niżbyśmy sobie tego życzyli...ktoś marzy o tym by zostać strażakiem a jednak zostaje księdzem inny spogląda w niebo chce być pilotem stara się by tak było a jednak w końcu zostaje świetnym lekarzem..Wystarczy sobie też poczytać np.Biblię by dojść do wniosku że pewne sytuacje które się wydarzyły zostały opisane i przepowiedziane o wiele,wiele wcześniej...jeśli ktoś mówi o czymś co ma się zdarzyć i to zdarzenie następuje dokładnie np.za 5-10 czy 20 lat to świadczy to tylko o tym że jest to gdzieś zapisane i przeznaczone do realizacji...Prawdziwy wróżbita lub jasnowidz czy astrolog potrafi poprzez swoje odczucie,intuicję korzystając przy tym ze swoich narzędzi wróżebnych powiedzieć danemu człowiekowi co go czeka najczęściej mówi się o poważnej sprawie a nie o takiej czy np.jutro kupie świeże bułki? :roll: W Brzegu jest co najmniej 1 utalentowana osoba której wróżby spełniły lub spełniają się zwykłym ludziom.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-23, 13:57   

Czyli nadal gadacie o niczym. Na pytania widzę, że odpowiedzi nie uzyskam.
I się dziwić, że potem jeden i drugi szydzi. Oficjalnie dołączam się do loży szyderców ;)
Wiecie jak to jest - naiwnemu to wciśnie się wszystko, a ten, który zapyta odpowiedzi nie uzyska. Rachunek jest prosty - być może potencjalny klient wróżki to po prostu osoba naiwna, więc wystarczy gadka szmatka i tyle.
Reasumując tutaj nic.. piłem ostatnio czerwoną, czarną i zieloną herbatę i też kicha..
ech co zrobić - bawcie się dobrze :)
0 UP 0 DOWN
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010

UP 0 / UP 4



Wysłany: 2010-12-23, 14:01   

Dobrze zadaj jeszcze raz pytanie,co cię trapi? odpowiem ci.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-23, 14:07   

wróż Mariusz napisał/a:
Dobrze zadaj jeszcze raz pytanie,co cię trapi? odpowiem ci.


fusy mi się rozsypały na dywan, ale spoko - już sobie poradziłem, nie kłopocz się! :wink:
Ostatnio zmieniony przez smooth 2010-12-23, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010

UP 0 / UP 4



Wysłany: 2010-12-23, 14:26   

Człowiekowi który nie wierzy w ogół ezoteryki ciężko jest coś wytłumaczyć...Taka osoba zawsze będzie się nabijać z tego czego nie uznaje to tak samo jakby ateiście na siłę tłumaczyć że Bóg istnieje on i tak nie uwierzy choćby otrzymał na to dowody-nie uwierzy...podobnie rzecz się ma z ezoteryką.
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-12-23, 17:31   

wróż Mariusz napisał/a:
Człowiekowi który nie wierzy w ogół ezoteryki ciężko jest coś wytłumaczyć...Taka osoba zawsze będzie się nabijać z tego czego nie uznaje to tak samo jakby ateiście na siłę tłumaczyć że Bóg istnieje on i tak nie uwierzy choćby otrzymał na to dowody-nie uwierzy...podobnie rzecz się ma z ezoteryką.


załóżmy że to prawda i te wróżby sie sprawdzają, pytanie po co mi taka wiedza?? co to za życie jeżeli wiem wcześniej wszystko
0 UP 0 DOWN
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010

UP 0 / UP 4



Wysłany: 2010-12-23, 18:46   

A jeżeli ci wywróżę np.taką sytuację że twój tata lub mama z którą się pogniewałeś i nie utrzymujesz kontaktu myśli o tobie i chce się pogodzić a ty tego nie wiesz a się gniewasz nań twardo nadal to nie będziesz wdzięczny że ktoś ci podpowiedział i was pogodził??? :wink: wróżenie to nie tylko ubieganie o tym co będzie. :)
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-23, 22:52   

wróż Mariusz napisał/a:
A jeżeli ci wywróżę np.taką sytuację że twój tata lub mama z którą się pogniewałeś i nie utrzymujesz kontaktu myśli o tobie i chce się pogodzić a ty tego nie wiesz a się gniewasz nań twardo nadal to nie będziesz wdzięczny że ktoś ci podpowiedział i was pogodził???

Ale coś takiego, to nawet ja mógłbym komuś, kto jest w takiej sytuacji powiedzieć :wink:
Ostatnio zmieniony przez przem 2010-12-23, 22:55, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-12-26, 21:27   

wróż Mariusz napisał/a:
A jeżeli ci wywróżę np.taką sytuację że twój tata lub mama z którą się pogniewałeś i nie utrzymujesz kontaktu myśli o tobie i chce się pogodzić a ty tego nie wiesz a się gniewasz nań twardo nadal to nie będziesz wdzięczny że ktoś ci podpowiedział i was pogodził??? :wink: wróżenie to nie tylko ubieganie o tym co będzie. :)



mam dobra ceche kiedy wiem że nie miałem racji, to potrafie przyznac sie do winy i nie ważny jest czas, kiedy wiem ze klótnia była słuszna to będe bronił swojego zdania, watpie żeby taka wiedza o jakiej piszesz była mi potrzebna, no ale jezeli jesteś wróżbitą to zadam ci proste pytanie:
czy czeka świat powrot kryzysu?? potraktuj moje pytanie poważnie, dla mnie to ważne
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2010-12-28, 10:25   

wróż Mariusz napisał/a:
Prawdziwy wróżbita lub jasnowidz czy astrolog potrafi poprzez swoje odczucie,intuicję korzystając przy tym ze swoich narzędzi wróżebnych powiedzieć danemu człowiekowi co go czeka najczęściej mówi się o poważnej sprawie a nie o takiej czy np.jutro kupie świeże bułki

Dziś rano w programie "Dzień dobry TVN" był znany chyba większości telewidzów, najsłynniejszy polski jasnowidz pan Krzysztof Jackowski. Próbowano zestawić jego przepowiednie na 2010 rok z podobnego spotkania odbytego rok wcześniej i wynik był taki:
1. na słowa "to nie będzie dobry rok dla Polski" pokazano powódź i katastrofę smoleńską
2. na słowa mówiące, że wybuchnie wojna, gdzieś w Azji pokazano niedawne zaostrzenie konfliktu pomiędzy Koreą Płn. i Pd.

Pierwszą przepowiednię można by strzelać co roku i zawsze znajdzie się coś, co można podciągnąć do określenia "nie dobry rok"

W drugim przypadku to już ewidentne naciąganie bo podobnych wydarzeń pomiędzy tymi krajami jest wiele, co roku... a wojny jako takiej nie widać.

Cała ta sytuacja przypomina mi przepowiednie jakie w starożytności otrzymywali władcy przed wyruszeniem na wyprawę wojenną. Tak opisywał to nauczyciel historii w średniej szkole: Wyrocznia pytana o wynik wyprawy odpowiadała "Upadnie wielkie królestwo". Pytający oczywiście przyjmował to jako dobrą wróżbę i pewność pokonania przeciwnika, natomiast jak się przyjrzeć z boku przegrana także odpowiadała przepowiedni, bo tak czy inaczej któreś królestwo upadało.

Tak to moim zdaniem właśnie jest z tymi wróżbami :wink:
0 UP 0 DOWN
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010

UP 0 / UP 4



Wysłany: 2010-12-28, 12:23   

Na słowa że "to nie będzie dobry rok dla Polski" i rzeczywiście...Była katastrofa smoleńska? była..i nie trzeba tu dyskutować że strata dla Polski ogromna.Była powódż która spustoszyła miasta,wsie i często cały majątek ludzki?- była tragedia?była . czyż to było szczęście dla naszego kraju czy raczej nieszczęście??? Powstał konflikt o którym mówił p.Jackowski? powstał?...o podobnym mówił też Nostradamus i baba vanga...ta ostatnia wskazała że będzie to w listopadzie było?..było...to był tylko na razie konflikt a skąd ty wiesz kolego czy w związku z tym nie będzie wojny? brakuje doń tylko paru kroków...pamiętaj że żaden kraj nie ma nic do powiedzenia i do rozporządzania władzą w korei Płn niż ona sama dla siebie.Pomyśl nad tym wszystkim...Jeśli byś stracił w powodzi dobytek,dom,gospodarstwo,zwierzęta i 4-5 miesiący wcześniej powiedziałbym ci o tym to uwierzyłbyś w to??Nie bo nie uznajesz przecież takich praktyk,uwierzyłbyś dopiero póżniej czyli wtedy gdyby się to stało co do joty... :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, jest, wrozka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu