Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Uwaga na PKS i korzystanie z ich usług
Autor Wiadomość
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-14, 12:18   Uwaga na PKS i korzystanie z ich usług

To juz poprostu nie jest smieszne!
Dziś dzieci ze szkoły numer 8 klasy I-III czyli najmlodsze miały zorganizowany transport autokarami do Wrocławia do Teatru, oczywiscie odpłatnie.
jakież było moje zdziwienie gdy mój syn, zadzwonil do mnie z informacją że niestety jego klasa nie pojechała poniewaz policjant sprawdzajacy stan techniczny autokaru nie dopuscił go do ruchu ze wzgledu na brak HAMULCÓW!

TO JEST KPINA PO RAZ KOLEJNY.
Jak mozna wogole wyslac niesprawny autokar na transport dzieci i jeszcze rodzice płaca za to grube pieniądze.
oczywiscie zaproponowali inny autokar tylko nie wiem po co, poniewaz dzieci nie dojechałyby na czas do Teatru.

Uwazajcie prosze rodzice i za kazdym razem wołajcie policje do sprawdzenia stanu technicznego autokaru oraz stanu trzezwosci kierowcy.
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-14, 12:56   

Przynajmniej raz w tygodniu jeżdze PKSem do Oławy, autobus jedzie dalej, do Karpacza. Stan autobusów często pozostawia wiele do życzenia, ale nigdy by mi do głowy nie przyszło aby mogli puścic na trase, jakakolwiek i z kimkolwiek, nieprawny autobus.... Choc czasem wszytsko tak tzreszczy że zastanawiam sie jak i czy w ogóle dojedzie do Karpacza..Nio i czy wróci cały...Koszmar..
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-12-14, 13:36   

W ostatnim czasie (2,5 roku) korzystam z usług brzeskiego, najdroższego w Polsce PKSu. Faktycznie, większość autobusów nie wygląda najlepiej z zewnątrz, i w środku, ale z brakiem hamulców jeszcze się nie spotkałem. Trzeba jednak przyznać, że kierowcy na "mojej" trasie są bardzo sympatyczni, mili i dowcipni, a ponadto są to dobrzy kierowcy. Choć trzeba przyznać, że sympatia dla kierowców nie równoważy skrajnie wysokich cen biletów tego przewoźnika.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-12-14, 16:26   

joanna27 napisał/a:
jakież było moje zdziwienie gdy mój syn, zadzwonil do mnie z informacją że niestety jego klasa nie pojechała poniewaz policjant sprawdzajacy stan techniczny autokaru nie dopuscił go do ruchu ze wzgledu na brak HAMULCÓW!

Oczywiscie juz sam fakt, ze samochod nie przeszedl sprawdzenia stanu technicznego jest karygodny, ale czy jestes pewna, ze rzeczywiscie chodzi o "brak hamulcow"?
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-14, 16:46   

Tak,dokładnie.
Zresztą taką informację otrzymałam również od wychowawcy klasy i tym bardziej jestem zszokowana.
0 UP 0 DOWN
 
bova 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Sty 2009

UP 7 / UP 3



Wysłany: 2010-12-14, 18:16   

Tak to juz jest jesli nauczyciel/ rodzic organizujacy transport chce zaoszczedzic kilka groszy.... Nie ma sie co oszukiwac kazdy widzi jaki tabor posiada PKS :shock:
Jest kilku prywatnych przewoznikow w Brzegu jak tez w okolicy, fakt moze orobine drozszych, ale napewno dbajacych o swoje auta. Prywatny przewoznik nie moze sobie pozwolic na tego typu sytuacje, poniewaz straci klienta, a wiesci szybko sie rozchodza, dlatego inni tez juz nie zadzwonia.
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-12-14, 18:30   

bova napisał/a:
Prywatny przewoznik
Brzeski PKS jest prywatny :D
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2010-12-14, 18:33   

Jest wiele prywatnych firm które zrobią transport profesjonalnie bez żadnych "jaj" typów brak hamulców albo coś w tym stylu i znacznie taniej niż jakiś PKS. Przykładowa firma Sandrex
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-14, 18:38   

bova napisał/a:
Tak to juz jest jesli nauczyciel/ rodzic organizujacy transport chce zaoszczedzic kilka groszy.... Nie ma sie co oszukiwac kazdy widzi jaki tabor posiada PKS :shock:


Teraz to juz gadasz głupoty.
Wynajem autokaru z profesjonalnej firmy działajacej od lat nazywasz oszczedzaniem?
W dodatku najdrozszej na naszym rynku?

Wynajenty nie byl jeden autokar, reszta była sprawna, tylko jeden nie odjechal.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-14, 18:52   

ja tam jechalem dosc daleko z prywatna firma z okolic ( nie bede robil antyreklamy) i okazalo sie na wyjezdzie ze tez nie mamy hamulcow hehe -40 minut zanim poprawili usterke.

Prywatny czy nie kazdemu sie zdaza niestety wpadka
0 UP 0 DOWN
 
bova 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Sty 2009

UP 7 / UP 3



Wysłany: 2010-12-14, 18:52   

joanna27 napisał/a:
bova napisał/a:
Tak to juz jest jesli nauczyciel/ rodzic organizujacy transport chce zaoszczedzic kilka groszy.... Nie ma sie co oszukiwac kazdy widzi jaki tabor posiada PKS :shock:


Teraz to juz gadasz głupoty.
Wynajem autokaru z profesjonalnej firmy działajacej od lat nazywasz oszczedzaniem?
W dodatku najdrozszej na naszym rynku?



Kochana wiem co mowie bo mam stycznosc z autokarami od wielu lat.
Moja wypowedz nie ma na celu klutni, czy obrazania kogokolwiek ;)
Poprostu wyrazam swoja opinie na temat firmy PKS.
Proponuje nastepnym razem zrobic rozeznanie w prywatnych firmach ;)

Cytat:
Wynajenty nie byl jeden autokar, reszta była sprawna, tylko jeden nie odjechal.

Kolezanko wiesz jak wyglada kontrola policyjna autokaru przed odjazdem??
Prosze wlaczyc swiatla, prawy kierunkowzkaz, lewy kierunkowskaz, prosze wlaczyc wycieraczki, skrecic kola w prawo w lewo, prosze dmuchnac, prosze pokazac prawo jazdy licencje i pozostale dokumenty.
POlicjant moze jedynie "na oko" sprawdzic stan techniczny i czy ewentualnie nie wyciekaja jakies płyny....

Oczywiscie usterki zawsz4e sie zdarzaja nawet w tych najnowszych i najlepszych autach i niechce generalizowac, ze najczesciej psuja sie te z PKS-u.

Tak czy inaczej nikt mi nie wmowi, ze autobusy PKS-owskie (tzw. turystyczne) sa bardziej komfortowe niz u prywazciazy :P
Ostatnio zmieniony przez bova 2010-12-14, 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
skoczek 


Wiek: 42
Dołączył: 07 Sty 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-14, 20:26   

bova napisał/a:

POlicjant moze jedynie "na oko" sprawdzic stan techniczny i czy ewentualnie nie wyciekaja jakies płyny....
:P

...może, a wręcz powinien przebadać kierowcę alkomatem :-P
0 UP 0 DOWN
 
bova 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Sty 2009

UP 7 / UP 3



Wysłany: 2010-12-14, 20:39   

owszem powinien :)
aczkolwiek mialam na mysli stan techniczny autokaru :P
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-12-14, 21:07   

Pomysl jazdy z niesprawnymi hamulcami powinien byc karany jako proba zabojstwa :- /
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2010-12-14, 21:35   

Mam znajomego który jest kierowcą w prywatnej firmie autokarowej (akurat nie w Brzegu) lecz nie raz opowiadał jak sam dzwonił po policji aby przyjechali i dali mu mandat bo nie mógł się szefa o nowe opony doprosić :x a wiadomo autobusy rzadko wożą 2-3 osoby.. parodia i tyle
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ich, korzystanie, na, pks, uslug, uwaga


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu