Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
BCM nie ma pieniędzy, będą strajki
Autor Wiadomość
Damian Kapinos 
reporter


Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2008

UP 94 / UP 3


Skąd: Grodków

Wysłany: 2010-12-28, 23:14   BCM nie ma pieniędzy, będą strajki

Poniżej Komunikat Polskiej Partii Pracy - temat likwidacja lekarzy z karetki w Grodkowie i planowana likwidacja nocnych dyżurów lekarskich w Grodkowie.

Grodków: Bronimy publicznej służby zdrowia!

Polska Partia Pracy-Sierpień 80 informuje, iż w środę 29 grudnia 2010 r. o godz. 12:00 w Grodkowie (województwo opolskie, powiat brzeski) odbędzie się akcja w ramach ogólnopolskiej kampanii “Bronimy publicznej służby zdrowia!”. Zostanie ona przeprowadzona przy ul. Szpitalnej 13 (pod byłym szpitalem, obecnie przychodnia).

Powodem zorganizowania akcji w Grodkowie jest chęć przekazania mieszkańcom tej gminy informacji o negatywnych skutkach planu zabrania z początkiem stycznia 2011 r. lekarza systemu ratownictwa medycznego ze stacjonującej w Grodkowie karetki. Przez 4 lata dyrektor SP ZOZ Brzeskie Centrum Medyczne, który zapewnienia zadania z zakresu Państwowego Ratownictwa Medycznego, z budżetu SP ZOZ BCM utrzymywał etat lekarza pogotowia wykazując się tym samym troską o zdrowie i życie mieszkańców Grodkowa. Teraz, z powodu zbyt niskiego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia i w związku z planami wojewody opolskiego rozmieszczenia zespołów ratowniczych, które nie ujmują po raz kolejny lekarza systemu ratownictwa stacjonującego w Grodkowie, Brzeskie Centrum Medyczne zmuszone jest ciąć koszty poprzez ustanowienie na terenie Grodkowa karetki podstawowej z ratownikami medycznymi.

Zgodnie z założeniami, od 1 stycznia 2011 r. w Grodkowie stacjonować ma karetka pogotowia ratunkowego typu podstawowego z ratownikami medycznymi. Dotychczas była to karetka z lekarzem. Taka zmiana powoduje wprowadzenie zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób, tj. mieszkańców gminy Grodków. Dostępność karetki specjalistycznej wyposażonej w specjalistyczny sprzęt stosowany w stanach zagrożenia życia i obsługiwany tylko przez lekarz odda się od Grodkowa o kilkadziesiąt kilometrów. Najbliższa taka karetka z lekarzem będzie w Brzegu.

Winę za ten stan ponosi personalnie wojewoda opolski – Ryszard Wilczyński, który jako reprezentant rządu w terenie nie zapewnia mieszkańcom Grodkowa konstytucyjnego prawa do ochrony zdrowia i nie realizuje w sposób właściwy zadań z zakresu ratownictwa medycznego. Wojewoda Wilczyński, jako polityk rządzącej Platformy Obywatelskiej wpisuje się w cały ciąg bagatelizowania Państwowego Ratownictwa Medycznego przez działaczy PO. Minister zdrowia Ewa Kopacz również udaje, że system ratownictwa medycznego w Polsce ma się świetnie.

Podczas środowej akcji w Grodkowie rozdawać będziemy biuletyn informacyjny, w którym opisana jest gama nieprawidłowości i narażenia na utratę zdrowia i życia 2 milionów mieszkańców Górnego Śląska przez dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach – również polityka PO.

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej akcji. Przewidziany jest również briefing prasowy z udziałem doktora Zbigniewa Zdónka – lekarza z wieloletnią praktyką w pogotowiu ratunkowym, szefa Zespołu ds. zdrowia i ratownictwa medycznego Wolnego Związku Zawodowego “Sierpień 80″. Doktor Zdónek wytropił i nagłośnił nieprawidłowości m.in w katowickim pogotowiu, a także jako przedstawiciel strony społecznej uczestniczył 10 grudnia br. w wysłuchaniu publicznym w Warszawie nt. rządowego projektu ustawy o działalności leczniczej zorganizowanym przez Sejmową Komisję Zdrowia.

Po przeanalizowaniu sytuacji w Grodkowie Polska Partia Pracy-Sierpień 80 i Wolny Związek Zawodowy “Sierpień 80″ podejmą decyzję o ewentualnym podjęciu kroków prawnych w zakresie narażenia na utratę zdrowia i życia mieszkańców Grodkowa.

Patryk Kosela

Rzecznik prasowy Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80

tel. 502 404 559
0 UP 0 DOWN
 
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-29, 01:41   

Chciałbym zwrocic uwage na fakt ze Brzeg oddalony jest od Grodkowa nie kilkadziesiąt kilometrów tylko 25 km, czas dojazdu zwykłym samochodem zajmuje czas od 15 do 20 minut a wyjazd alarmowy dla zespołu z lekarzem zajmuje ok 12 minut z włączonymi sygnałami swietlnymi i dzwiękowymi. Dodatkowo do najbliszego SOR jest tez ok 30 km - czyli Nysa, wiec nie widze ty zadnej przyczyny skutkowej iz nie mialby tam stacjonowac zespol podstawowy paramedyczny - a takie zalożenia były juz w planach wojewody na rok 2010 z czym tez mialo się wiązać utworzenie dodatkowego zespołu wyjazdowego podstawowego w miejscowosci Lewin Brzeski. Jestem jak najbardziej za tym by w Grodkowie stacjonowała karetka z ratownikami a i zeby nie było ze jestem przeciw lekarzom, ale jesli nie ma komu tam dyzurowac a jest mozliwosc zapewnienia bezpieczenstwa dla mieszkancow przez zespoł podstawowy.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-12-29, 04:56   Re: BCM nie ma pieniędzy, będą strajki

likwidacja lekarzy z karetki w Grodkowie

Przecież to zbrodnia ! Słusznie prawi Jarek, że Tusk ma krew na rękach, a ja głosowałem na tego zbrodniarza i mordercę.
Szef BCM to kolega Jarka, zatem niech Jaruś rozbije swoja świnkę-skarbonkę i rzuci trochę groszem.
Jestem, mimo wszystko, za pozostawieniem tego zespołu w Grodkowie, ponieważ stanowi to o bezpieczeństwie mieszkańców. Coś mi się wydaje, że odbija się nam program wspierania Polski wschodniej, gdzie obecnie idą kolosalne pieniądze, oczywiście kosztem nas.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2010-12-29, 04:58, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-12-29, 07:41   

mulder napisał/a:
Coś mi się wydaje, że odbija się nam program wspierania Polski wschodniej, gdzie obecnie idą kolosalne pieniądze, oczywiście kosztem nas.

Nie. To co innego się nam "odbija". Szukanie oszczędności tam, gdzie nie powinno się ich szukać. Nie prościej wrócić do stanu sprzed buzkowych reform?
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2010-12-29, 08:46   Re: BCM nie ma pieniędzy, będą strajki

mulder napisał/a:
likwidacja lekarzy z karetki w Grodkowie

Coś mi się wydaje, że odbija się nam program wspierania Polski wschodniej, gdzie obecnie idą kolosalne pieniądze, oczywiście kosztem nas.



Po prostu złota myśl 2010 roku. ROTFL
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-12-29, 10:28   

mulder: różne rzeczy pisałeś na tym forum, ale nie takie jak w tym temacie. kilka wyborczych wyskoków Frania jest przy tym pikuś. Pan Pikuś.
0 UP 0 DOWN
 
Damian Kapinos 
reporter


Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2008

UP 94 / UP 3


Skąd: Grodków

Wysłany: 2010-12-29, 20:47   BCM nie ma pieniędzy, będą strajki

W całej tej sprawie nie chodzi o sam Grodków, tylko o najbardziej oddalone sołectwa gminy Grodków od szpitala brzeskiego np. miejscowość Jaszów - 50 km do BCM-u. Drogi mamy jakie mamy trzeba dodać do tego warunki na jezdni, ponadto ratownicy medyczni mają mniejsze uprawnienia.

Zdania na temat lekarza w karetce są podzielone, przypadek przypadkowi nie równy, ale większość mieszkańców nie chcę zmian. Natomiast gmina Grodków jest dużą, wiejską i rozległą prawie 20 tyś. gminą, a karetką grodkowska dodatkowo musi obsługiwać zdarzenia na autostradzie A4 i oraz powiat nyski z powodu budowy obwodnicy Grodkowa i przebudowy 401 od tzw. grzybka do Grodkowa. Więc czas tutaj odgrywa bardzo dużą rolę. Oby apele, rozmowy i protesty przyniosły sukces.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-12-30, 05:19   

Mam identyczne zdanie, a Trifonasa poproszę o wyjaśnienie, co szokującego było w moim poście.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bcm, beda, ma, nie, pieniedzy, strajki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu