Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Ogłoszenie !!!
Autor Wiadomość
SZLACHETNA PACZKA 


Wiek: 74
Dołączył: 04 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-03, 09:23   Ogłoszenie !!!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA organizowanej przez Stowarzyszenie WIOSNA. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl można znaleźć ponad 200 opisów ubogich rodzin z woj. opolskiego. Darczyńca może wybrać rodzinę, której chce pomóc, a następnie, na podstawie listy konkretnych potrzeb, przygotować dla niej paczkę na Święta. Darczyńcami mogą stać się: rodziny, grupy przyjaciół, uczniowie w szkołach, czy pracownicy w firmach.

Szczegółowe informacje o tym, jak zostać darczyńcą znajdują się na plakatach i ulotkach oraz na stronie www.szlachetnapaczka.pl

paczka.jpg
Plik ściągnięto 142 raz(y) 82,84 KB

Ostatnio zmieniony przez SZLACHETNA PACZKA 2010-12-03, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-05, 11:35   

Myślę, że wzorem lat ubiegłych zbierzemy się jakoś w kilka- kilkanaście osób i wspomożemy jedną rodzinę. Na pewno piszemy się: Kathia i ja, jeśli ktoś chciałby do nas dołączyć, to niech dopisze się w tym temacie do naszej listy lub wyśle nam wiadomość poprzez pw.
Zaczynamy zatem działać! :)
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-05, 13:28   

Ja oczywiście piszę się również, w miarę możliwości chciałabym się dołączyć i jakoś pomóc :)
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-05, 14:15   

KS, liczyłyśmy na Ciebie z Kathią :)
W chwili obecnej jest nas już 7 osób, myślę że gdy zgłosi się jeszcze jedna, to możemy wybrać rodzinę :) Mamy czas do przyszłego tygodnia - 10-12 grudnia musimy naszą paczkę przekazać już do magazynu.
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-05, 16:55   

jadore napisał/a:
KS, liczyłyśmy na Ciebie z Kathią :)


Coś tak czułam właśnie hihi ;)
Nie ma co... - trzeba pomagać potrzebującym :!:

Ja natomiast liczę, że osób pomagających (czyli nas) będzie więcej jak te 7-8 :roll:

Dawajcie ludki krasnoludki... dopisujcie się do listy - niech bedzie nas jak najwięcej aby pomóc potrzebującym :!:
Ostatnio zmieniony przez KS 2010-12-06, 14:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-14, 19:39   

Chciałam tylko uprzejmie donieść, choć wiem że zainteresowani już wiedzą, że nasza Paczka została w niedzielę odwieziona do magazynu w Opolu i jak mniemam przekazana już "naszej" rodzinie. Przygotowania - sami wiecie - były bardzo duże, ale udało nam się zorganizować chyba wszytko to, o czym rodzina marzyła. Nasza paczka składała się z 14 kartonów zapakowanych po same brzegi :)

Dziękuję bardzo wszystkim Paczkowiczom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie paki, za zakupy, pakowanie, za przekazane rzeczy i w ogóle za wszelką pomoc. Za rok zrobimy pewnie jeszcze większą paczkę!! :)
Nie wymienię Was z imienia (nicka) - Wy przecież wiecie, że to o Was chodzi ;)

A tutaj krótka relacja z tego, jak powstawała nasza paczka:
http://picasaweb.google.c...waANaszaPaczka#
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-12-14, 23:36   

Jak widzę spora paczuszka była ;) Jeżeli chcecie w przyszłym roku zrobić większą to ciężarówkę trzeba wynająć :)

p.s.
te krzywe nogi to do KaEs należą?
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2010-12-15, 09:31   

sikork napisał/a:
Jak widzę spora paczuszka była ;) Jeżeli chcecie w przyszłym roku zrobić większą to ciężarówkę trzeba wynająć :)

Coś w tym jest, bo jakoś z roku na rok coraz większa nam wychodzi.
I ja również dziękuję za zaangażowanie wszystkim, szczególnie mojej przyrodniej siostrze i przyrodniej córce Jadore i Sikora - KaeS, za to, że wyniosła 1/3 swojego domu dla potrzebujących! :wink:
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2010-12-15, 10:10   paczuszkens

No jaszka!

Nie ma co dziękować moi drodzy.. jak ktoś chce to pomaga i nic go nie powstrzyma :)

A ja teraz widzicie (albo zobaczycie :P ) - mam miejsce (o te 1/3) aby gości przyjmować :P

Liczę ze przyszły rok przyniesie nam więcej ludków w organizacji i więęęcej więęęcej paczek :!:

:brawo:
Ostatnio zmieniony przez KS 2010-12-15, 10:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-16, 11:40   

Dziś otrzymałam na e-mail taką oto informację na temat naszej paczki :)
Cytat:

Drogi Darczyńco!

Dziękujemy Ci za Twoje wielkie serce!!! Pomagają ludzie, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei dla rodzin w potrzebie i szansa na wyrwanie się z beznadziei.
SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. Twoje dobro już działa i się pomnaża. W obdarowanych, wolontariuszach i dobroczyńcach. W tych wszystkich, którzy zobaczyli jak działa koło dobroci i chcą się do niego włączyć. Twoje dary to wielkie świadectwo miłości. To nie pomoc z tego, co zbywa, ale dar wrażliwości, zaangażowania i dawania nadziei. Dziękujemy.

Wierzymy, że najpiękniejszym podziękowaniem są nie słowa, ale gesty.

Dziękujemy Ci za przekazanie rodzinie PACZKI oznaczonej numerem OPO-007841 !

* Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:
Pani Ewa była oszołomiona rozmiarem paczki, poprosiła dzieci o pomoc w jej rozpakowaniu, bo jej samej nie pozwoliły na to emocje. Dzieci ochoczo rozpakowały paczki i wydawały się wręcz onieśmielone ich zawartością. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i wdzięczni za prezenty. Podziękowania dla darczyńcy zostały spisane ręką wolontariusza, bo Pani Ewie nie pozwoliło na to drżenie rąk. Panią Ewę -uradowała bardzo duża ilość artykułów spożywczych i bardzo potrzebne artykuły z chemii gospodarczej. Wnuczka cieszyla sie z sanek ,a Szymonek ze słodyczy.Z kolei Paulina była wdzięczna za kurtkę.
* Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Bardzo ucieszyło i wręcz zaskoczyło mnie tak duże zaangażowanie i rozważne potraktowanie zadania stworzenia paczki dla rodziny Pani Ewy. Bardzo miło było zostać wolontariuszem wręczającym tak okazałą paczkę. Bardzo dziękuję za miłą współpracę i szczere okazanie zainteresowania akcją Szlachetnej Paczki. My, wolontariusze, życzymy sobie tylko takich darczyńców.
* Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Bardzo dziękujemy za dobre serce i wspaniałe prezenty. Życzymy wszystkiego dobrego na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i przesyłamy pozdrowienia całą rodziną.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-16, 12:09   

Ach świetna rzecz... jak dobrze, że jesteście, no i piękną rzecz robi stowarzyszenie Wiosna!
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-16, 13:38   

Kurcze jak ja lubię 'dawać'... :roll:

Tym bardziej, jesli potem mozna czytac takie slowa... :)
Ostatnio zmieniony przez KS 2010-12-16, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-11-23, 07:38   

Robimy paczkę kolejny raz!!! :)
W tym roku też obdarujemy jakąś rodzinę, jest już kilka osób chętnych, więc nie ma na co czekać, dziś lub jutro wybierzemy komu zrobimy prezent w te święta.
Magazyn jest w Brzegu, więc nie będzie problemu z przekazaniem naszej paczki.
Kto chętny - kto chce się dołączyć, niech pisze w tym temacie lub do mnie na pw :)
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-11-23, 07:54   

Jupiiiii..... :brawo:

KS oczywiście piszę się rękami i nogami :)


...żałuję jedynie, że nie będę aż taka 'czynna' z Wami jak rok temu...
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-11-28, 11:17   

Rodzina wybrana, a tutaj są jej potrzeby, jeśli ktoś chce się "dołożyć" do paczki, to zapraszam na pw najlepiej :)

Cytat:
Rodzina najbardziej potrzebuje żywności, ciepłej odzieży zimowej oraz środków czystości.

Potrzeby rodziny
Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kawa, Kakao, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Słodycze, Konserwy mięsne, Konserwy rybne

Środki czystości
Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący

Odzież i obuwie
Odzież
Lp Płeć Rodzaj Kategoria Rozmiar Typ budowy
1 K zimowe Kurtka damska (wzrost - 165 cm) M szczupła
2 M zimowe Kurtka męska (wzrost - 180 cm) XL szczupły

Obuwie
Lp Płeć Rodzaj Kategoria Rozmiar
1 K zimowe Kozaki dla 16-latki 38
2 M zimowe trapery 43

Pomoce szkolne:
Plecak

Wyposażenie mieszkania:
Pralka

Najważniejsze potrzeby:
Pani Dorota zaznacza, że najważniejsza jest dla niej żywność, środki czystości oraz odzież zimowa.


Dodam jeszcze tylko, że zbieramy rzeczy i odzież dla "naszej" rodziny do 8 grudnia.
Ostatnio zmieniony przez jadore 2011-11-28, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ogloszenie, pomoc, swieta, szlachetna paczka, wolontariat


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu