Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Sugestia (Panorama Powiatu Brzeskiego)
Autor Wiadomość
elopatryk 


Wiek: 35
Dołączył: 20 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-01, 15:32   Sugestia (Panorama Powiatu Brzeskiego)

Czy redaktor naczelny PPB sprawdza teksty, które 'przypłyną' do niego przed drukiem gazety? Ja rozumiem, że częstą techniką używaną przez dziennikarzy jest 'kopiuj-wklej', ale "?felieton?" Pani Beaty Zatoń-Kowalczyk pod względem dziennikarskim, komunikacyjnym jest po prostu tragiczny, to zwykły bełkot.

Mam szacunek do wszystkich dziennikarzy, bo sam studiuje dziennikarstwo (2. rok), ale po przeczytaniu tego tekstu dostałem silnego bólu oczu.

Cytat:
Przed nami najważniejszy w tym roku wybór. Wybór, który zaważy na losach Brzegu na kolejne cztery lata. Wybór organu wykonawczego gminnego samorządu terytorialnego. Wybór burmistrza. Burmistrza naszego miasta.
Każdy ma prawo wybrać, o ile ukończył 18 lat, ma czynne prawo wyborcze i jest mieszkańcem Brzegu. Każdy ma prawo, ale czy każdy ma ochotę? To okaże się już w najbliższą niedzielę – 5 grudnia. Lokale wyborcze będą czynne, tak jak poprzednio, od 8.00 do 22.00. Czasu więc mnóstwo. Nie wiadomo jednak, czy pogoda dopisze, czy nie spadnie za dużo śniegu, czy też nie ogarnie nas słodkie nieróbstwo albo lenistwo lub też inna tego typu niedzielna przypadłość…
Ktoś się zastanowi, czy warto, innemu nie będzie się chciało. Jeszcze ktoś inny stwierdzi, że „skoro mój kandydat odpadł, to nie mam na kogo głosować”. Jeden pomyśli, że skoro i tak wygra Huczyński czy też Grochowski - to co tam mój jeden głos zmieni? Gdyby policzyć tych ktosiów, to może się okazać, że blisko połowa uprawnionych do głosowania mieszkańców Brzegu mogłaby odpuścić sobie udział w II turze wyborów. Tylko, czy o to chodzi w demokracji? A może o to, by dokonać mądrego wyboru. Natomiast wybór odpuszczenia sobie podjęcia decyzji – to raczej opcja wygodnictwa, asekuracji i pójścia na łatwiznę. Bo przecież, w razie czego to ja nie wybierałem…
Wracając jednak do kandydatów. W drugiej turze mamy ich dwóch. Dotychczasowy burmistrz Brzegu (od 8 lat) – Wojciech Huczyński oraz obecny dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego – Mariusz Grochowski, który w ostatniej kadencji pełnił również funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej.
Dwaj kandydaci. Jeden polityk – członek Prawa i Sprawiedliwości, drugi –nie należy do żadnej partii politycznej. I dwa bardzo zbieżne programy dla Brzegu.
Dlaczego zbieżne? Ano dlatego, że oparte na uchwalonej w ubiegłym roku Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Brzegu na lata 2010 – 2015. Burmistrz W. Huczyński wraz z zespołem pracowników ową strategię przygotował i przedstawił Radzie Miejskiej do uchwalenia. Rada Miejska pod przewodnictwem M. Grochowskiego strategię uchwaliła.
Jeśli zatem i jeden i drugi mają tak podobne spojrzenia na rozwój Brzegu, to na kogo zagłosować?
I tu pojawia się właśnie możliwość dokonania mądrego wyboru.
Skoro bowiem i jeden i drugi kandydat chwalą się sukcesami w swoich obecnych miejscach pracy, to dlaczego nie pozwolić jednemu dokończyć wdrażania pozytywnych zmian i działań na rzecz rozwoju szpitala, a drugiemu – tego samego tyle, że na rzecz rozwoju miasta i jego mieszkańców?
I w jednym i w drugim przypadku mamy gwarancję kontynuacji działań, realizacji zaplanowanych zadań i osiągnięcia zamierzonych celów.
Z tym, że pan M. Grochowski może skutecznie i z sukcesem dokończyć to, co zaczął w szpitalu.
A pan W. Huczyński może dokończyć to, co realizuje z sukcesem już od ośmiu lat dla dobra naszego miasta.
Mądry wybór należy zatem do Ciebie…
Beata Zatoń - Kowalczyk



:arrow: O tym, że każdy mieszkaniec Brzegu powyżej 18 lat ma prawo głosować każdy wie, -> wiadomość zbędna,

:arrow: Albo podaje się godziny w których otwarte będą lokale wyborcze LUB pisze się, że 'tak jak poprzednio'

:arrow: O tym czy czasu jest mnóstwo nie decyduje autor. Dla każdego człowieka czas płynie inaczej.

:arrow: Albo pogoda nie dopisze, albo spadnie śnieg.

:arrow: Czym różni się słodkie nieróbstwo od lenistwa?

:arrow: W drugiej turze zawsze jest dwóch kandydatów, chyba ,że zna Pani sytuację, w której było trzech?

:arrow: Pisze Pani, że obaj kandydaci mają zbieżne programy, a za chwilę ,że mają podobne spojrzenie na rozwój Brzegu. Po co powtarzać w kółko jedno i to samo?

Tekst jest chaotyczny, kompletnie nie wiadomo o co tu chodzi. Można wyłapać tylko tyle, że tekst jest stronniczy, nieobiektywny. Narzucanie swoich wyborów innym mówiąc, że są to mądre wybory, jest trochę nie na miejscu. Ja jako wyborca poczułem się jak idiota, głupiec, bo uważam, że każdy wybór ,który jest zgodny z sumieniem jest mądry. Czy Pani Zatoń-Kowalczyk myśli inaczej?
0 UP 0 DOWN
 
Bob 



Wiek: 40
Dołączył: 28 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-01, 16:22   

elopatryk napisał/a:
Mam szacunek do wszystkich dziennikarzy, bo sam studiuje dziennikarstwo (2. rok), ale po przeczytaniu tego tekstu dostałem silnego bólu oczu.



Pomijając, że PPB słynie z dość niskiego poziomu pisarskiego, myślę, że to i tak kwestia chęci wytknięcia komuś.., a że PPB za darmo, to łatwiej w łape wpada ;)
Wszystkim można coś wypomnieć, pewnie i Tobie elopatryku, ale Pani Beata faktycznie ostatnio pociska takie słabizny, takie bla bla, że aż trudno uwierzyć...

elopatryk napisał/a:
Przed nami najważniejszy w tym roku wybór. Wybór, który zaważy na losach Brzegu na kolejne cztery lata. Wybór organu wykonawczego gminnego samorządu terytorialnego. Wybór burmistrza. Burmistrza naszego miasta.



To ja proponuję tak:
Przed nami wybór. Wybór, który jest najważniejszy. Przed nami wybór, który nie tyle jest najważniejszy, ale najważniejszy w tym roku, w roku 2010, a rok 2010 jest rokiem przestępnym, czyli wybór tym bardziej znaczący, że możliwy raz na 4 lata. Wybieramy burmistrza, burmistrza naszego miasta, czyli wszystkich miast, pod warunkiem, że nazywają się Brzeg i leżą w województwie opolskim. Wybór to wzniosły samorządowo – biologiczny, wszak organ wybieramy, organ wykonawczy. Wybór ten zaważy na kolejne cztery lata. Tak wiem, wcześniej sugerowałam, że o 10-15-20 lat chodzi, ale wtedy to brzmiało dziarsko, a teraz nie, no i wiadomo, że Wojciecha to raczej ostatnia kadencja, to jak napiszę, że więcej lat to mnie zwolnią za trzymanie kciuków z Mariusza. Mariusza Grochowskiego. Mariusza Grochowskiego z PiS…. Itp. itd.
Jak już pani tak leje wodę, to chyba na kolejną powódź jesteśmy przygotowani, nie?


Dalej nie chcę mi się analizować, bo szkoda moich oczu i wytykanie brzydko czy też niepoprawnie zbudowanych zdań, nie mówiąc już małej spójności w wnioskowaniu, nic nie zmieni.
Zastanawia mnie tylko, dlaczego w Panoramie nie ma swojego działu (czy też „swojego” punktu widzenia”, każdy pracownik Urzędu Miasta?
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-12-01, 16:41   

elopatryk napisał/a:
Po co powtarzać w kółko jedno i to samo?

Przez powtarzanie tworzy sie mitologie ;-D
0 UP 0 DOWN
 
wyszczekany 


Wiek: 65
Dołączył: 24 Paź 2010

UP 3 / UP 10



Wysłany: 2010-12-01, 16:49   

Bob napisał/a:
a że PPB za darmo, to łatwiej w łape wpada


I służy jako dobra podpałka do grilla, to same zalety!
Tylko później kiełbasa jakoś dziwnie pachnie chamstwem i oszustwem :x
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-12-01, 16:58   

wyszczekany napisał/a:
kiełbasa jakoś dziwnie pachnie chamstwem i oszustwem

Trzeba umyć rączki przed jedzeniem. Można też zapoznać się z tajnikami sztuki władania widelcem :evil:
0 UP 0 DOWN
 
elopatryk 


Wiek: 35
Dołączył: 20 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-01, 17:03   

Czy redaktorzy PPB wiedzą czym jest czołówka?
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-12-01, 17:16   

elopatryk napisał/a:
Czy redaktorzy PPB wiedzą czym jest czołówka?

Pojęcia o tym nie mają, ale pewnie za chwilę ich oświecisz :evil:
0 UP 0 DOWN
 
tytus 


Wiek: 78
Dołączył: 16 Gru 2008

UP 6 / UP 0



Wysłany: 2010-12-01, 17:21   

Bob, pozwolę sobie zwrócić uwagę, żę lata przestępne są zawsze kiedy są letnie igrzyska olimpijskie, więc był to np. 2008 rok, będzie też w 2012, 2016 itd. Warto to sobie zapamiętać, bo Twój wpis traci na wartości.
0 UP 0 DOWN
 
wyszczekany 


Wiek: 65
Dołączył: 24 Paź 2010

UP 3 / UP 10



Wysłany: 2010-12-01, 17:22   

Marcim B., jeśli Twoje ręce pachną chamstwem i oszustwem to nie chcę wiedzieć w jakim bagnie musisz pracować.
Albo wiem. Po prostu pracujesz w tej pewnej brzeskiej gazecie.

elopatryk, powinieneś napisać "redaktorzy". Bo redaktor to osoba po wyższej szkole, z wykształceniem. Ty możesz być redaktorem.
0 UP 0 DOWN
 
ondraszek_ 


Wiek: 63
Dołączył: 27 Lip 2010

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2010-12-01, 17:27   

Marcim B. napisał/a:
elopatryk napisał/a:
Czy redaktorzy PPB wiedzą czym jest czołówka?

Pojęcia o tym nie mają, ale pewnie za chwilę ich oświecisz :evil:

Oj niedoszły wójcie. Czy wiesz co oznacza słowo głupiomądry? Pasuje do ciebie jak ulał. Próbujesz gra człowieka światłego, jednak nic ci z tego nie wychodzi. Do twoich tekstów w, za przeproszeniem, gazetce PPB też można mieć wiele. No cóż, jaka gazetka tacy felietoniści. Poza tym was sojusz z pisiakami to nic innego jak zaprzedanie duszy diabłu. Nie wiem jak można pogodzić tak odmienne poglądy chyba, że w grę wchodzą tu posadki. Ciekawe co na to partyjna wierchuszka?
0 UP 0 DOWN
 
ondraszek_ 


Wiek: 63
Dołączył: 27 Lip 2010

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2010-12-01, 17:29   

Bob napisał/a:
a rok 2010 jest rokiem przestępnym,

Chyba przestępczym?
0 UP 0 DOWN
 
wyszczekany 


Wiek: 65
Dołączył: 24 Paź 2010

UP 3 / UP 10



Wysłany: 2010-12-01, 17:36   

ondraszek_, dla tej gazety każdy rok jest rokiem przestępczym.

Ale przestępczość ta nasila się w okresie wyborów :D
0 UP 0 DOWN
 
Bob 



Wiek: 40
Dołączył: 28 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-01, 17:49   

wyszczekany napisał/a:
I służy jako dobra podpałka do grilla, to same zalety!


Jam zadowolony, bo i piec docenia jej walory!

wyszczekany napisał/a:
Tylko później kiełbasa jakoś dziwnie pachnie chamstwem i oszustwem


Bo to się robi kiełbasa wyborcza :)

tytus napisał/a:
Bob, pozwolę sobie zwrócić uwagę, żę lata przestępne są zawsze kiedy są letnie igrzyska olimpijskie, więc był to np. 2008 rok, będzie też w 2012, 2016 itd. Warto to sobie zapamiętać, bo Twój wpis traci na wartości.


UPS! Faktycznie, moja wpadka. Zamiast przez 4, przez 2 podzieliłem.
Wpis faktycznie stracił na wartości, choć mam nadzieję, że jego konstrukcja broni całość..tzn. całoś mojego wpisu.. wpisu Boba :) ;)

ondraszek_ napisał/a:
Chyba przestępczym?


O właśnie... to jak coś to mi chodziło o przestępczy :) Błedne skrzyżowanie myśli mi wyszło :)

Swoją drogą jeszcze należy pogratulować PPB felietonistów tzn. Pana co to pisze w ramach "myśli niepopularnych" - nie wiem czy dobrze kojarze, ale czy przypadkiem to nie jest Marcim B.?) ... wszak wynika z artykułu, że temu Panu w wódka dodaje skrzydeł za kółkiem.
Gratuluję mądrości? Ma Pan dzieci? Ma Pan prawo jazdy? A może wódka to taki atrybut PPB i nieodzwony element pisania artykułów / felietonów?
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-12-01, 20:56   

wyszczekany napisał/a:
Bo redaktor to osoba po wyższej szkole, z wykształceniem.

Wydaje Ci sie. Natomiast dobry redaktor - to rzadkosc ;-D
0 UP 0 DOWN
 
ondraszek_ 


Wiek: 63
Dołączył: 27 Lip 2010

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2010-12-03, 18:10   

no i barciuś marcim znów uciekł, bo pytania niewygodne. ot taki kandydat był. tyle dobrze, że wójtem nie został, uf
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskiego, panorama, powiatu, sugestia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu