Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rada Miejska Brzegu
Autor Wiadomość
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2010-12-01, 20:13   

mulder napisał/a:
Bartek T. napisał/a:
Nie ma żadnej umowy na piśmie więc trudno mówić o koalicji...

Bartku, ściemniasz . Tak ?


Mulder masz wątpliwości? Przecież już czwarty rok ściemniają, że nic wspólnego z PiSem nie mają.
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2010-12-01, 20:24   

Jest jeszcze jeden poważny problem (dla lokalnej przedsiębiorczości głównie), z którym Oława lepiej sobie radzi niż Brzeg - chodzi o liczbę mieszkańców w latach 2006-2010. I tak liczba mieszkańców Oławy skurczyła się o ok. 1% (259 os.) podczas gdy w Brzegu - spadek o prawie 3,5%! (1279 os)
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-12-02, 10:58   

riccardo napisał/a:
Wyborcy SLD chyba oczy przecierają ze zdumienia.
PIS i SLD affffe.

A wystarczy tylko przejechac 40 km i mamy taką sytuację:

Platforma musi dojść do porozumienia z radnymi PiS, by wybrać dziś przewodniczącego rady miasta. Bo dwa pozostałe kluby są zdeterminowane, aby do tego nie dopuścić. Ceną ma być komisja rewizyjna dla PiS. Jeżeli cena okaże się za wysoka, przewodniczący nie zostanie wybrany. Ostateczna decyzja miała zapaść tuż przed sesją

[...]

Także wczoraj wieczorem doszło do rozmów PO - PiS. Nieoficjalnie mówi się, że radni PiS mogą poprzeć kandydaturę Wiśniewskiego na przewodniczącego rady, ale w zamian za stanowisko wiceprzewodniczącej dla Violetty Porowskiej (kandydatki PiS w wyborach prezydenckich, która odpadła w pierwszej turze) i szefa komisji rewizyjnej dla Patryka Jakiego, przewodniczącego klubu PiS. - Takim rozwiązaniem bylibyśmy zainteresowani - przyznawał wczoraj Jaki.

Źródło: GW Opole


Wyborcy PO chyba przecierają oczy ze zdumienia. PIS i PO, do tego handlują stołkami. Affffe

A miały być budowane te stadiony
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-12-02, 11:50   

A w Wałbrzychu senator PO starał się przekupić szefa sztabu konkurenta. Ciekawa rozmowa telefoniczna ( http://www.wprost.pl/ar/2...o-w-Walbrzychu/ ):
Co dalej k…a. Angażujesz się w to, nie angażujesz? – takimi słowami Ludwiczuk zaczyna rozmowę o II turze wyborów prezydenckich w Wałbrzychu. A potem stara się przekonać Rosiaka, że wspieranie Mirosława Lubińskiego nie przyniesie mu korzyści. - Jak wygra Mirek, jak znam życie to k…a tu przyjdzie k…a poprosić o większość w radzie, proszę ja ciebie. Przyjdzie poprosić, poprosi SLD, poprosi Platformę, powie, że budujemy coś k…a i zostawi cię k…a jak znam życie – ostrzega Rosiaka Ludwiczuk. - Jak wygra Mirek mam nadzieję, że znowu cię nie oszukają k…a, bo ja jestem żywym świadkiem tego, że nap...sz się narobisz, zawsze ktoś cię wydyma k…a. Na finale jest jak na finale k…a. Jesteś wojownikiem k…a wiesz i ja to widzę, ja to widzę, nie chcę cię podkręcać, ale ja to widzę – dodaje.
0 UP 0 DOWN
 
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2010-12-02, 18:23   

Marcim B. napisał/a:
Co dalej k…a. Angażujesz się w to, nie angażujesz? – takimi słowami Ludwiczuk zaczyna rozmowę o II turze wyborów prezydenckich w Wałbrzychu. A potem stara się przekonać Rosiaka, że wspieranie Mirosława Lubińskiego nie przyniesie mu korzyści. - Jak wygra Mirek, jak znam życie to k…a tu przyjdzie k…a poprosić o większość w radzie, proszę ja ciebie. Przyjdzie poprosić, poprosi SLD, poprosi Platformę, powie, że budujemy coś k…a i zostawi cię k…a jak znam życie – ostrzega Rosiaka Ludwiczuk. - Jak wygra Mirek mam nadzieję, że znowu cię nie oszukają k…a, bo ja jestem żywym świadkiem tego, że nap...sz się narobisz, zawsze ktoś cię wydyma k…a. Na finale jest jak na finale k…a. Jesteś wojownikiem k…a wiesz i ja to widzę, ja to widzę, nie chcę cię podkręcać, ale ja to widzę – dodaje.


Ciekawe jak te dialogi wygladały w Brzegu. Ale efekty są:

Przewodniczący RM Mariusz Grochowski (PiS) vs. Barbara Mrowiec (PO) 12 : 6
Wiceprzewodniczący RM Bożena Szczęsna (SPP) vs. Grzegorz Chrzanowski (PO) 12 : 6
Wiceprzewodniczący RM Bartłomiej Tyczyński (SLD) vs. Monika Jurek (PO) 11 : 7

Ciekawe, czy Bartek Tyczyński dalej będzie się zapierał, że koalicja SLD z PiS nie istnieje, zwłaszcza, że jako kandydat na wicka bardzo chciał odpolitycznić Radę Miejską.
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2010-12-02, 18:53   

(prze)radny napisał/a:
Marcim B. napisał/a:
Co dalej k…a. Angażujesz się w to, nie angażujesz? – takimi słowami Ludwiczuk zaczyna rozmowę o II turze wyborów prezydenckich w Wałbrzychu. A potem stara się przekonać Rosiaka, że wspieranie Mirosława Lubińskiego nie przyniesie mu korzyści. - Jak wygra Mirek, jak znam życie to k…a tu przyjdzie k…a poprosić o większość w radzie, proszę ja ciebie. Przyjdzie poprosić, poprosi SLD, poprosi Platformę, powie, że budujemy coś k…a i zostawi cię k…a jak znam życie – ostrzega Rosiaka Ludwiczuk. - Jak wygra Mirek mam nadzieję, że znowu cię nie oszukają k…a, bo ja jestem żywym świadkiem tego, że nap...sz się narobisz, zawsze ktoś cię wydyma k…a. Na finale jest jak na finale k…a. Jesteś wojownikiem k…a wiesz i ja to widzę, ja to widzę, nie chcę cię podkręcać, ale ja to widzę – dodaje.


Ciekawe jak te dialogi wygladały w Brzegu. Ale efekty są:

Przewodniczący RM Mariusz Grochowski (PiS) vs. Barbara Mrowiec (PO) 12 : 6
Wiceprzewodniczący RM Bożena Szczęsna (SPP) vs. Grzegorz Chrzanowski (PO) 12 : 6
Wiceprzewodniczący RM Bartłomiej Tyczyński (SLD) vs. Monika Jurek (PO) 11 : 7

Ciekawe, czy Bartek Tyczyński dalej będzie się zapierał, że koalicja SLD z PiS nie istnieje, zwłaszcza, że jako kandydat na wicka bardzo chciał odpolitycznić Radę Miejską.



Ciekawe wyniki, ale zbyt syntetycznie ujęte, bo rozumiem, że 12 głosów to nie tylko PiS + SLD. Zatem jak rozkładały się głosy na poszczególne organizacje i jak głosowało ugrupowanie z list którego startowałeś (prze)radny?
0 UP 0 DOWN
 
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2010-12-02, 19:14   

Rich Kramer napisał/a:
Ciekawe wyniki, ale zbyt syntetycznie ujęte, bo rozumiem, że 12 głosów to nie tylko PiS + SLD. Zatem jak rozkładały się głosy na poszczególne organizacje i jak głosowało ugrupowanie z list którego startowałeś (prze)radny?


Tylko tak te wyniki można podać, bo głosowanie jest tajne. Co do głosu Grzegorza Surdyki, domyślać się można, że nie dostał go żaden z wygranych wybranych.
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-02, 19:16   

(prze)radny napisał/a:
Tylko tak te wyniki można podać, bo głosowanie jest tajne. Co do głosu Grzegorza Surdyki, domyślać się można, że nie dostał go żaden z wygranych wybranych.

To straszne! Jak oni sobie poradzą bez głosu gzesia! Boże to tragedia!
0 UP 0 DOWN
 
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-02, 22:38   

Rich Kramer napisał/a:
Ciekawe wyniki, ale zbyt syntetycznie ujęte, bo rozumiem, że 12 głosów to nie tylko PiS + SLD. Zatem jak rozkładały się głosy na poszczególne organizacje i jak głosowało ugrupowanie z list którego startowałeś (prze)radny?


Ok, będzie obszerniej.
Na dzisiejszej, I sesji tej kadencji, zgodnie z tym, co wyżej napisał Przeradny wybrano Przewodniczącego Rady Miejskiej i dwóch Wiceprzewodniczących.
Wcześniej, radni złożyli ślubowania z wyjątkiem urzędującego Burmistrza, który z uwagi na pełnioną funkcję zrzekł się mandatu radnego, więc w głosowaniach brało udział 20 radnych.
Kandydaci starający się o ww. funkcję, z uwagi na najnowsze orzecznictwo sądu administracyjnego, nie brali udziału w głosowaniach dotyczących ich sprawy, także w każdym głosowaniu brało udział 18 radnych.
Prowadzący obrady Senior Jan Pikor zaznaczył, iż podczas obrad poprzedniej kadencji, kiedy jeszcze powyższa wykładnia prawa nie obowiązywała, Pan Andrzej Ogonek starając się o stanowisko Przewodniczącego Rady, również nie uczestniczył w głosowaniu w swojej sprawie, wybiegając niejako myślami naprzód, mimo, iż nie był skrępowany, jak w tym przypadku ww. orzecznictwem.
Z mojej strony duży szacunek i wyrazy uznania dla tego zasłużonego i niezwykle doświadczonego samorządowca.
Jak wyżej wskazano, głosowania w powyższych sprawach były tajne, a jak kto głosował wiedzą tylko samo radni.
Można jedynie domniemywać, iż zawiązała się pewnego rodzaju koalicja, podobna do tej w powiecie, w następującym kształcie: PIS+SLD+SPP+TRZB.
Arytmetyka w tym układzie by się zgadzała, ale z uwagi na tajność głosowań to tylko moje domysły.
Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-12-02, 22:45   

Ok, jest obszerniej. Teraz należałoby to jeszcze tylko napisać po polsku. :(
0 UP 0 DOWN
 
walker 
JAŚ WĘDROWNICZEK :)



Wiek: 57
Dołączył: 12 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-12-02, 23:25   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Ok, jest obszerniej. Teraz należałoby to jeszcze tylko napisać po polsku


Już chyba jaśniej i bardziej czytelnie niż kolega Jacek to przedstawił się nie da....
Ponieważ PO otrzymało 6 mandatów - więc prawdopodobnie za każdym razem głosowało za swoimi - stąd liczba 6 w głosowaniach za kandydatem z PO. Pozostała "koalicja" głosowała przeciw PO, czyli za innym kandydatem. Wyjątkiem jest P. Monika Jurek z PO, która otrzymała 7 głosów za /ktoś z "koalicji" się wyłamał/.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-12-03, 00:09   

Ach tak, to chyba jakiś żart!

NIESŁUCH napisał/a:
Wcześniej, radni złożyli ślubowania z wyjątkiem urzędującego Burmistrza
Po jakiego grzyba jest ten przecinek? To tych ślubowań było więcej i były w nich jakieś wyjątki burmistrza?
NIESŁUCH napisał/a:
Kandydaci starający się o ww. funkcję, z uwagi na najnowsze orzecznictwo sądu administracyjnego, nie brali udziału w głosowaniach dotyczących ich sprawy, także w każdym głosowaniu brało udział 18 radnych.
O jaką funkcję? Wyżej mowa jest jedynie o funkcji burmistrza. Styl tego zdania jest poza tym porażający, a szyk zupełnie w proszku! I co ma wspólnego samo głosowanie z liczbą 18 radnych (to "także" pewnie miało być rozdzielnie, ale przecinek wyraźnie temu przeczy!)?
NIESŁUCH napisał/a:
Prowadzący obrady Senior Jan Pikor zaznaczył, iż podczas obrad poprzedniej kadencji, kiedy jeszcze powyższa wykładnia prawa nie obowiązywała, Pan Andrzej Ogonek starając się o stanowisko Przewodniczącego Rady, również nie uczestniczył w głosowaniu w swojej sprawie, wybiegając niejako myślami naprzód, mimo, iż nie był skrępowany, jak w tym przypadku ww. orzecznictwem.
Nie można jeszcze bardziej zawile? Do tego dochodzi zupełnie chybiona interpunkcja. Poza tym - szafując fachowymi terminami w rodzaju "wykładnia prawa" i "orzecznictwo" należy się wpierw upewnić, co oznaczają!
NIESŁUCH napisał/a:
Jak wyżej wskazano, głosowania w powyższych sprawach były tajne, a jak kto głosował wiedzą tylko samo radni.
Przecież głosowanie było tajne. Jak więc radni mogą wiedzieć, jak kto głosował? No i znów interpunkcja i styl!

Zaraz będzie, że się czepiam. Uważam jednak, że ktoś, kto sprawuje jakiś urząd, powinien być w stanie jasno i zrozumiale wyrażać się w swym ojczystym języku, a nie tylko wydawać z siebie bełkot. :?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-03, 00:30   

walker napisał/a:
Dziedzic_Pruski napisał/a:
Ok, jest obszerniej. Teraz należałoby to jeszcze tylko napisać po polsku


Już chyba jaśniej i bardziej czytelnie niż kolega Jacek to przedstawił się nie da....
Ponieważ PO otrzymało 6 mandatów - więc prawdopodobnie za każdym razem głosowało za swoimi - stąd liczba 6 w głosowaniach za kandydatem z PO. Pozostała "koalicja" głosowała przeciw PO, czyli za innym kandydatem. Wyjątkiem jest P. Monika Jurek z PO, która otrzymała 7 głosów za /ktoś z "koalicji" się wyłamał/.

Drobna uwaga do arytmetyki: radny Surdyka dołączył do radnych PO. Podobnie jak radny Pikor. Więc głosujących razem z PO powinno być więcej.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-03, 01:25   

Dziedzic_Pruski, z całym szacunkiem dla Twojego podejścia do języka polskiego, bo bardzo mi odpowiada, ale jakkolwiek po przeczytaniu posta NIESŁUCH, a coś tam wiedziałem, tak po Twoim zacząłem się zastanawiać, o co chodzi? Konkretnie - o co chodzi Tobie :)
A to, że Pan uprzedzi czepianie niczego nie zmieni! Proszę zaproponować poprawny szyk zdania, którego szyk według Pana jest "zupełnie w proszku". Będę wdzięczny.
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2010-12-03, 07:10   kropki,przecinki

A kogo to obchodzi , gdzie przecinek czy kropka.Ważny jest sęs konkretnej wypowiedzi.
Kto na tym forum czepi się takich duperel ,szuka dziury w całym.
Wszystkim mędrcom proponuje przenieść swoje uwagi do szkoły ,bo tu nie czas i miejsce na takie uwagi..
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, miejska, rada


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu