Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Trener Jarosław Zyskowski zwolniony...

Czy zwolnienie trenera Zyskowskiego było słuszną decyzją zarządu Odry?
tak
68%
 68%  [ 11 ]
nie
31%
 31%  [ 5 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2010-11-24, 23:02   Trener Jarosław Zyskowski zwolniony...

Jarosław Zyskowski przestał pełnić funkcję trenera Odry Brzeg. Decyzję o rozwiązaniu kontraktu z brzeskim szkoleniowcem we wtorek wieczorem podjął Zarząd KS Odra Brzeg. Przyczyną takich działań było osiem porażek z rzędu w ligowych potyczkach. - Nie mogliśmy zbyt długo czekać z podjęciem działań, a obecna sytuacja zmusiła nas do tych kroków - komentuje całą sytuację prezes Odry, Bolesław Garnczarczyk.

WIĘCEJ TUTAJ


zapraszam do KULTURALNEJ dyskusji na ten temat
Ostatnio zmieniony przez MaRiO 2010-11-24, 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bafana 


Wiek: 34
Dołączył: 07 Paź 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-24, 23:16   

Ciężko powiedzieć czy była to dobra decyzja czy zła... Trzeba poczekać i zobaczyć jak zawodniczki będą się spisywać pod okiem nowego trenera... Osobiście mam mieszane uczucia co do tej decyzji, bo przecież każdy widział z jaką trudną sytuacją miał do czynienia trener Zyskowski...
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-24, 23:21   

Chyba moge podpisac sie pod przedpisca. Czas pokaze jaki efekt bedzie mialo to zwolnienie.
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2010-11-24, 23:47   

Dlatego też poruszam ten temat do dyskusji teraz, jak Wy byście zareagowali w sytuacji szefów Odry, czy dalibyście jeszcze kolejną szansę trenerowi Zyskowskiemu czy jednak krok w stronę nowego szkoleniowca?

Jasne, że jak poczekamy każdy będzie wówczas mądrzejszy - oczywiste, że jeśli przyjdą wyniki to sukces Zarządu Odry, gorzej jeśli nadal będziemy przegrywać. Kwestia samej reakcji na zmianę na ławce trenerskiej, a może inne pomysły Wam przychodzą do głowy.
0 UP 0 DOWN
 
Bafana 


Wiek: 34
Dołączył: 07 Paź 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-24, 23:58   

Może tak to napisze, byłbym za zmianą w sytuacji gdy zarząd sięgnął by po trenera bardziej doświadczonego z jakimś większym stażem w żeńskim baskecie... ale w sytuacji gdy sięga się po trenera, że tak pozwolę sobie napisać "znikąd" to ciężko oczekiwać jakichkolwiek wyników...
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-25, 07:18   

Z tym składem to nawet Phil Jackson nic by nie zrobił :) Uważam,że dobrze się stało może nowy trener coś zmieni i w końcu to będzie jakoś wyglądać,tak naprawdę jesteśmy i tak w głębokiej otchłani więc niczym nie ryzykujemy :)
0 UP 0 DOWN
 
Masta Eis 
Son of the audio cassette era



Wiek: 40
Dołączył: 29 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-25, 10:53   

Czytając komentarze jakoś nie zauważyłem opinii samego autora, ale zapewne ustosunkuje się do tematu w kolejnym ze swoich postów.

Pomijając wszelkie problemy Odry (finansowe, kadrowe) itp. dziwi mnie postawa trenera w obecnym sezonie. Nie mam zamiaru "jechać" na Pana Zyskowskiego ponieważ odszedł i "można sobie pozwolić" ale nie mogę zrozumieć, jak to jest, że winni zaistniałej sytuacji są wszyscy w koło, tylko nie trener. Nie zauważyłem, żeby w którejkolwiek z wypowiedzi coach przyznał się do popełnienia jakiegokolwiek błędu. Niestety w dorosłym życiu trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny a nie przerzucać winę na innych.
Żeby nie było tak ponuro...uważam, że trener Zyskowski wykonał w Brzegu bardzo dobrą pracę, wnosząc przede wszystkim "świeżość", profesjonalizm oraz pasję do gry i tego odmówić mu nie można.

Co do DJ'a Vadima :wink: kojarzę tego Pana jedynie z pracy w Pleszewie i z tego, że niedawno z tym klubem się rozstał. Dlaczego - nie wnikam. Na pewno różnica klas rozgrywkowych działa na niekorzyść trenera, podobnie jak przeskok z basketu męskiego do żeńskiego.
Jestem dobrej myśli, trzeba coś robić bo "źle się dzieje w państwie duńskim". Na oceny poczekajmy.
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2010-11-25, 17:04   

Masta Eis napisał/a:
Czytając komentarze jakoś nie zauważyłem opinii samego autora, ale zapewne ustosunkuje się do tematu w kolejnym ze swoich postów.


Chciałem poznać opinie sympatykow koszykowki w Brzegu.

Masta Eis napisał/a:
Nie zauważyłem, żeby w którejkolwiek z wypowiedzi coach przyznał się do popełnienia jakiegokolwiek błędu. Niestety w dorosłym życiu trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny a nie przerzucać winę na innych.


zacytuje wypowiedz trenera Zyskowskiego z ostatniego wywiadu:

"...chciałem wyrazić podziw, uznanie i szacunek dla kilku fanów Odry, którzy są z zespołem przez kilkanaście, a może kilkadziesiąt lat! Na dobre i na złe. Niektórzy z nich jeżdżą przez te wszystkie lata na mecze za zespołem po całej Polsce. Niesamowite. Rozmowy z nimi pod halą, pytania o zespół, to jest coś co zapamiętam jak pomyślę o Brzegu. Przepraszam, że w tym sezonie rozmowy były smutne, ale tyle czynników niezależnych ode mnie dopadło zespół... Mówienie o tym wszystkim to drugi taki wywiad..."

WIECEJ TUTAJ


A teraz czekamy wspolnie na lepsze wyniki Odry Brzeg, miejmy jednak swiadomosc, ze nie przyjda one ot nagle - chociaz kto wie... ;) [/code]
Ostatnio zmieniony przez MaRiO 2010-11-25, 17:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-25, 20:42   

Szczerze mowiac nie mam zdania. Z jednej strony smutno, bo lubie Zyzia i w zeszlym sezonie dziewczyny graly bardzo dobrze. W tym sezonie znow tragicznie. Czyli obecny wynik rzeczywiscie ma swoje zrodlo w innych problemach. Z drugiej strony trener powinien umiec i radzic sobie wlasnie w sytuacjach kryzysowych niezaleznie od tego, jaki material posiada. Zdaje tez sobie sprawe, ze kierownictwo klubu ma zdecydowanie lepszy oglad na sprawy pozaparkietowe.
Martwi mnie brak stabilizacji skladu w klubie - zawodniczki i trenerzy zmieniaja sie troche zbyt czesto, zespol co roku latany jest nowymi zawodniczkami, trudno wiec budowac cokolwiek na dluzsza mete. Moim zdaniem decyzja o zmianie trenera jest odrobine za wczesna, poczekalbym jeszcze pare meczy, zeby zobaczyc jak zespol bedzie sie prezentowal po zgraniu sie i ustabilizowaniu.
0 UP 0 DOWN
 
Masta Eis 
Son of the audio cassette era



Wiek: 40
Dołączył: 29 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-26, 18:15   

MaRiO napisał/a:
Masta Eis napisał/a:
Czytając komentarze jakoś nie zauważyłem opinii samego autora, ale zapewne ustosunkuje się do tematu w kolejnym ze swoich postów.


Chciałem poznać opinie sympatykow koszykowki w Brzegu.


Już poznałeś (przynajmniej niektórych), więc teraz chyba kolej na Ciebie :)
Śmiało Mario cenzura już dawno nie obowiązuje :wink:

Co do podkreślonego zdania z wypowiedzi Pana Zyskowskiego, wynika z niego tylko tyle, że przeprasza za smutne rozmowy a były smutne ponieważ wiele czynników niezależnych od trenera dopadło zespół...
Nie żebym się czepiał, ale trzeba jeszcze zerknąć na kontekst :wink:

Ja czekam i wciąż wierzę w zespół, wierzę że się uda bo wiara czyni cuda :)
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2010-11-26, 20:07   

Moje zdanie jest takie, że wstrzymałbym się jeszcze z takimi :censored2: przed tymi dwoma brzesko-łódzkimi bataliami. Później jest mimo wszystko więcej czasu na trenowanie, zgranie się drużyny z nowym trenerem.

Dla dobra brzeskiego basketu obym się jednak mylił w powyższej kwestii i oby mecze z Widzewem i ŁKS-em przyniosły upragnione zwycięstwa. Poprawa stylu gry widoczna była już w Pruszkowie i ostatnio w Ostrowie Wlkp.

Ściskam mocno kciuki za Odrę w tych najbliższych dwóch pojedynkach - oba będą bardzo trudne i bardzo istotne.
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2010-11-26, 20:16   

Wystarczy wyliczyć jak wiele pecha drużyna miała w tym sezonie odnosząc się do wypowiedzi trenera Zyskowskiego:

1. odejście przed ...przyjściem Kristy Phillips
2. niedoszły transfer Eleii Roddy - kontuzja zawodniczki
3. wybryk Keili Beachem
4. choroba Whitney Tossie
5. brak paszportu Moniquee Alexander - stąd kilka spotkań bez centra
6. sprawy rodzinne Eweliny Buszty

każdy z tych elementów składał się na to, że nasz zespół nie zagrał praktycznie ani jednego spotkania w pełnym i solidnym składzie w tym sezonie - zawsze było "coś" nie tak.

Stąd trener Zyskowski mówi: "...bardzo wąska kadra zespołu, wymusza to inne relacje trener - zawodnik. Nie można kogoś przycisnąć do pracy na treningu tradycyjną metodą bazująca na relacji zwierzchnik - pracownik, bo jak się zawodniczka obrazi to koniec, bo bez jednego elementu drużyna nie funkcjonuje. Trzeba wykonanie pracy treningowej przemycać w inny bardziej atrakcyjny sposób..."

Liczę, że limit pecha w tym sezonie odszedł na conajmniej ...do końca sezonu.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jaroslaw, trener, zwolniony..., zyskowski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu