Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
WŁOSY STAJĄ DĘBA JAK SIĘ TO CZYTA (polityka krajowa)
Autor Wiadomość
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-11-23, 08:37   WŁOSY STAJĄ DĘBA JAK SIĘ TO CZYTA (polityka krajowa)

Fragment wywiadu z posłanką Jakubiak (dawniej PiS, teraz to nowe coś od Kluzik-Rostowskiej).

Przeczytajcie i pomyślcie, że takich osób może być więcej! Tylko Korwin mógłby to rozpędzić!

http://www.wykop.pl/artyk...owa-z-poslanka/
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-23, 17:12   Re: WŁOSY STAJĄ DĘBA JAK SIĘ TO CZYTA (polityka krajowa)

Trifonas napisał/a:
Tylko Korwin mógłby to rozpędzić!


Korwin ma parę fajnych pomysłów ale nigdy nie będzie miał władzy, bo jest zbyt radykalny, z drugiej jednak strony czy rządziła lewica czy prawica to jeden ciul żyło mi się tak samo, za czasów Lewicy mi się pogorszyło bo zamiast opodatkować kościół opodatkowali ludzi podatkiem Belki, w następnych wyborach zagłosuje na Palikota ale i on jest zbyt radykalny dla naszego społeczeństwa i nie ma większych szans, no ale wreszcie mam jakąś alternatywę bo lewicy to ja już nigdy nie zaufam.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-11-24, 10:43   

Tak krt, ale palikot ma taką samą narrację jak inni. I to nawet jeszcze gorszą, bo w ogóle nie ma postulatów gospodarczych, tylko opodatkować kościół, zrównac jakieśtam prawa - tzw. postulaty nowej lewicy. Szczerze mówiąc to gówno mnie to obchodzi, interesuje mnie żeby żyło mi się dostatnio i żeby państwo np. nie tworzyło nowych specsłużb które będą mogły PODSŁUCHIWAĆ obywateli prowadzących działalność gospodarczą w nadziei że coś usłyszą (najnowszy pomysł rządu na wyciągnięcie więcej pieniędzy). To już jakaś groteska jeśli przyłożyć do tego ostatnie koncepcje ministerstwa finansów żeby do PKB wliczać szarą strefę....

Ale wracając do tematu to krt co sądzisz o tym co powiedziała Jakubiak?
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-24, 17:17   

Mylisz się bardzo , wzrost podatku VAT wcale nie rozwiązuje problemu zadłużenia do PKB - moim zdaniem trzeba skończyć ze świętymi krowami w tym państwie i należy zacząć od kościoła, który jest drugim po skarbie państwa obszarnikiem w tym kraju, ma pełną władze mimo że zarzekają się że nie chcą się wtrącać do polityki. Ja nie mam nic do wierzących ale ja chce żyć w państwie świeckim a nie religijnym

CBA powołał PIS przy poparciu PO politycy zawsze mieli zakusy do kontrolowania ludzi, najśmieszniejsze ze i kaczor i Doniu niby cos tam działali w opozycji w latach 80tych :lol: tyle że jakoś im sie chyba pomyliło co jest dobre a co złe - podsłuchiwanie kogokolwiek bez zgody sądu jest dla mnie bezprawiem a jeżeli PIS tak bardzo chce walczyć z korupcją to świetnym przykładem jest Finlandia tam jak złapią danego delikwenta na braniu łapówki, to nie ma czegoś takiego jak zapisanie żonie majątku rekwirują majątek całej rodziny - efekt?? korupcja zleciała na łeb na szyje bo się po prostu nie opłaca ryzykować.

czytałem wypowiedź Jakubiak z linku, który podałeś jedna i druga strona ma racje - mam znajomego w ministerstwie ochrony środowiska wierz mi gdyby nie kontrole prywatni przedsiębiorcy mogliby truć ziemie ile wlezie a tak ten przywilej jest zarezerwowany tylko dla prawdziwych bonzów jak Sobiesiak :lol: więc uznaje że urzędnik jest potrzebny, w końcu ktoś musi tworzyć i respektować prawo, jakie by ono nie było

PS wg wyliczeń ekonomistów przekroczenie 55% zadłużenia do PKB zbliża się nieuchronnie i tak się zastanawiam co się stanie kiedy skończą się pieniądze z prywatyzacji, jak długo ja jako podatnik będę zmuszony finansować powiększającą się dziurę budżetową, dlaczego utrzymujemy armie uprzywilejowanych mundurowych emerytów, gdzie juz w wieku35 lat mogą przejść na emeryturę, ja jeszcze akceptuje takiego strażaka, policjanta czy wojskowego który naraża życie ok ale znam wielu gryzipiórków którzy nie robią nic innego jak siedzą na tyłku niczym nie ryzykując i on jest emeryt w wieku 35 lat !!! - przecież to chore???
Jaki problem skończyć z Krusem , jaki problem opodatkować kościół , jaki problem opodatkować prostytucje przecież to są miliardy w podatkach - ale nie, ja żyje w kraju pseudo-moralistów.

ufff ale się rozpisałem :D
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-11-24, 17:45   

dzięki za niezłą odpowiedź.

No dobra, przyznaję ci rację - opodatkowanie kościołów to na pewno jakiś pomysł na kasę i na pewno lepszy od wzrostu VAT (któremu jestem przeciwny, ale nic o tym wcześniej nie wspominałem - a z twojego posta wynikało jakbym to postulował).

DWA: jeśli z żoną mam rozdzielność i wszystko jest na żonę i chcą jej to zabrać to jest to bezprawie - nie idźmy drogą finlandzką. Już widzę nadgorliwych pracowników różnych urzędów. Zresztą zobacz to:
http://www.youtube.com/watch?v=Le28_ORVPPs

TRZY:
krt napisał/a:
wierz mi gdyby nie kontrole prywatni przedsiębiorcy mogliby truć ziemie ile wlezie

No to jaki problem wysłać w teren ludzi za biurkiem? Tyle się obecnie mówi o zamianie zaświadczeń na oświadczenia - niech oświadczają zamiast składać dziesiątek dokumentów które potem zalegają gdzieś w archiwach. Ale jak ktoś skłamie to karać. To chyba zdrowsze podejście. Oczywiście nie za pierdoły jak to dzisiaj jest.

CZTERY: no ale dobrze że prywatyzują. Nawet ... Gronkiewicz-Waltz chce sprzedać w Warszawce MPT (miejskie przedsiębiorstwo taksówkowe). Tylko że ona póki co... zamówiła ekspertyzy dotyczące możliwości sprzedaży tego. Co za paranoja. Przecież to nabywca jako zainteresowany sprawdza, czy to co kupuje nie posiada wad prawnych itp. itd.
Ale trochę odszedłem od tematu CZTERY. Oczywiście masz rację - pieniądze z prywatyzacji się skończą. Trzeba reformować, tylko że to wie każdy. Niestety nie ma klimatu na zalegalizowanie prostytucji, narkotyków, parafrazując Ciebie krt nie da rady skończyć z pseudomoralnością. Rydzyk usprawiedliwia księdza który jedzie po pijaku. Te zmiany nie nadejdą w tym kraju chyba nigdy. Moim zdaniem wymagają ok. 20 lat a z tego co widać to wcześniej staniemy się islamskim kalifatem lub chińską prowincją ;)
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-24, 18:37   

Trifonas napisał/a:
DWA: jeśli z żoną mam rozdzielność i wszystko jest na żonę i chcą jej to zabrać to jest to bezprawie - nie idźmy drogą finlandzką. Już widzę nadgorliwych pracowników różnych urzędów. Zresztą zobacz to:
http://www.youtube.com/watch?v=Le28_ORVPPs


Sam widzisz nie jest to takie łatwe - mam na myśli walkę z korupcją.

Trifonas napisał/a:
TRZY:No to jaki problem wysłać w teren ludzi za biurkiem? Tyle się obecnie mówi o zamianie zaświadczeń na oświadczenia - niech oświadczają zamiast składać dziesiątek dokumentów które potem zalegają gdzieś w archiwach. Ale jak ktoś skłamie to karać. To chyba zdrowsze podejście. Oczywiście nie za pierdoły jak to dzisiaj jest.


hmmm a skąd wiesz jak oni pracują??


Trifonas napisał/a:
CZTERY: no ale dobrze że prywatyzują.


ja tez jestem za prywatyzacją :D ja się tylko ogólnie pytam co będzie jak wszystko się z prywatyzuje i nagle ten strumyczek kasy nagle wyschnie


Trifonas napisał/a:
Ale trochę odszedłem od tematu CZTERY. Oczywiście masz rację - pieniądze z prywatyzacji się skończą. Trzeba reformować, tylko że to wie każdy. Niestety nie ma klimatu na zalegalizowanie prostytucji, narkotyków, parafrazując Ciebie krt nie da rady skończyć z pseudomoralnością. Rydzyk usprawiedliwia księdza który jedzie po pijaku. Te zmiany nie nadejdą w tym kraju chyba nigdy. Moim zdaniem wymagają ok. 20 lat a z tego co widać to wcześniej staniemy się islamskim kalifatem lub chińską prowincją ;)


I tu dochodzimy do zdumiewającego wniosku, lewica nie jest lewicą co udowodniły lata ich władzy, gdzie byli bardziej liberalni od PO, PIS jest bardziej socjalistyczny od SLD, a PO to ja nie wiem już sam co to jest, niby liberałowie ale tylko z nazwy ja widzę tylko uśmiechnięte gęby w telepatrzydle :D

Pokopane to wszystko :lol:

pozdro :D
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-24, 20:26   

krt napisał/a:
Ja nie mam nic do wierzących ale ja chce żyć w państwie świeckim a nie religijnym

Ja też nie mam nic do niewierzących, ale chcę życ w państwie religijnym, a nie świeckim. Czy zabraniasz mi tego wyboru? Dlaczego mam życ w państwie, w którym geje strasznie głośno krzyczą, że są gejami, a jak ja chciałbym krzyknąć, to nazwą mnie mocherem. Czy to jest normalne czy nie?
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-24, 21:08   

szrrrek napisał/a:
krt napisał/a:
Ja nie mam nic do wierzących ale ja chce żyć w państwie świeckim a nie religijnym

Ja też nie mam nic do niewierzących, ale chcę życ w państwie religijnym, a nie świeckim. Czy zabraniasz mi tego wyboru? Dlaczego mam życ w państwie, w którym geje strasznie głośno krzyczą, że są gejami, a jak ja chciałbym krzyknąć, to nazwą mnie mocherem. Czy to jest normalne czy nie?


a co ci przeszkadzają geje , przecież im więcej gejów tym więcej wolnych panien do wyboru - genialne przecież to jest :D jeżeli przeszkadza ci coś to odwracasz głowę i tyle
Drogi szrrreku demokracja polega na tym że ty masz prawo do swojego światopoglądu a ja do swojego , póki co to w naszym kraju mamy do czynienia z państwem wyznaniowym, w szkołach masz krzyże, gdzie przecież szkoła publiczna jest miejscem świeckim, w wyborach politycy podkreślają ze sa katolikami a mnie interesuje co innego niż jego wiara, mnie interesuje jego kompetencje co ten człowiek sobą reprezentuje.
może warto się trochę wysilić i spojrzeć na państwa gdzie jedynie słuszna religia ma wpływ na rządzenie danym państwem - nie ważne czy to jest katolicyzm , prawosławie czy islam - im bardziej radykalna wiara tym życie jednostki i jego prawa są ograniczane przez bzdurne nakazy i zakazy

W Afryce jest ogromny problem z Aids czy to nie kościół katolicki zabraniał do tej pory używania kondomów??, Czy interpretacja koranu przez duchownych w krajach Islamskich nie doprowadziła że Talibowie zrobili masakre na WTC? to wszystko są państwa wyznaniowe.
Spójrz w niedziele rano na program Ziarno jak myślisz dlaczego księża tak ochoczo chcą nauczać jak najmłodsze dzieci ?? powiem ci dlaczego, im bardziej dzieciom się w bije do głowy te bzdury tym jest większa szansa że takie dziecko jak dorośnie, będzie wyznawało tylko tą jedną konkretną wiarę, nie zadając prostych pytań czy to wszystko się klei w Twojej Biblii jest to nawet napisane - "przyślijcie mi swoje dzieci a uczynię z nich ludzi" :) pojawia się pytanie czy jeżeli masz dziecko wysłałbyś go do szkoły prowadzonej np przez polityków, żeby nauczali o jedynej słusznej koncepcji funkcjonowania państwa domyślam się że nie, to dlaczego tak ochoczo wysyła się na lekcje religii? :) przecież to to samo :) przynajmniej ja nie widzę większej różnicy

pozdro :)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-25, 01:29   

szrrrek napisał/a:
Ja też nie mam nic do niewierzących, ale chcę życ w państwie religijnym, a nie świeckim.

Roznica jest taka, ze religia bardzo mocno ogranicza wolnosci "ateistow", w odwrotna strone jest to znacznie slabsze.

szrrrek napisał/a:
a jak ja chciałbym krzyknąć, to nazwą mnie mocherem.

"To zlodziej i pijak, bo kazdy pijak to zlodziej" - stereotypy. Homoseksualistom udalo sie czesciowo je przelamac, natomiast dzialania Kosciola (tolerancja dla pewnego radia) ostatnimi laty wytworzyly i mocno poglebily stereotyp moherowych beretow.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-11-25, 05:56   

szrrrek napisał/a:
nazwą mnie mocherem. Czy to jest normalne czy nie?

Homoseksualiści mają w naszym kraju liczne przywileje, ale tylko ci w sutannach. Masz rację, gdyby Cię nazwali "mocherem" to by było nienormalne. Moherem przecież jesteś :wink:
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-25, 10:38   

szrrrek napisał/a:
krt napisał/a:
Ja nie mam nic do wierzących ale ja chce żyć w państwie świeckim a nie religijnym

Ja też nie mam nic do niewierzących, ale chcę życ w państwie religijnym, a nie świeckim. Czy zabraniasz mi tego wyboru? Dlaczego mam życ w państwie, w którym geje strasznie głośno krzyczą, że są gejami, a jak ja chciałbym krzyknąć, to nazwą mnie mocherem. Czy to jest normalne czy nie?


Oczywiście moja wypowiedź to maleńka prowokacja, jak pewnie zauważyłeś. Nie jestem i nigdy nie byłem radykałem, jednakże mam kilka uwag i zapytań:

krt napisał/a:
Drogi szrrreku demokracja polega na tym że ty masz prawo do swojego światopoglądu a ja do swojego , póki co to w naszym kraju mamy do czynienia z państwem wyznaniowym (...), w wyborach politycy podkreślają ze sa katolikami a mnie interesuje co innego niż jego wiara, mnie interesuje jego kompetencje co ten człowiek sobą reprezentuje.


Do państwa wyznaniowego jeszcze nam bardzo daleko, chyba że za wyznanie uznać prawo do wychowywania CUDZYCH dzieci przez pary homoseksualne. Ich związek, obojętnie czy mi to odpowiada czy nie, NIGDY nie doprowadzi do pojawienia się następców tego związku, czyli POTOMSTWA. Skoro tak została zorganizowana przyroda, to chyba samo istnienie takiego związku nie jest głównym celem ŻYCIA szeroko rozumianego. Nie są oni w stanie samodzielnie się replikować, a więc muszą wyginąć albo żyć jak wirusy kosztem żywiciela.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale jeżeli będziemy ZACHĘCAĆ do takich związków, mówiąc, że to NIC ZŁEGO, to za kilkanaście (kilkadziesiąt) lat pewne narody wymrą. I taki będzie tego koniec.

krt napisał/a:
im bardziej radykalna wiara tym życie jednostki i jego prawa są ograniczane przez bzdurne nakazy i zakazy


Zakazy i nakazy są obowiązkowe w każdym społeczeństwie. Kwestia tylko jak one wyglądają i czy nie niszczą tego społeczeństwa. To duży problem, ale na na pewno nie wolno pozwolić na totalny luz, co z pewnością mozna wyczytać z gazet. Dzieci lub nastolatkowie BAWIĄ SIĘ ZABIJAJĄC swojego kolegę. Przyczyna? Chcieli zobaczyć jak ktoś umiera. Inna dziewczyna wyciąga nóż i dźga na oślep koleżankę powodując liczne rany, m.in. trafia w oko. Powód? Koleżanka krzywo się popatrzyła na nią. I tak mógłbym bez końca. Chcesz żyć w takim kraju, gdzie byle jaki koleś podchodzi do Ciebie i pakuje Ci nóż w brzuch, bo nie chciałeś mu dać na piwo???

krt napisał/a:
Czy interpretacja koranu przez duchownych w krajach Islamskich nie doprowadziła że Talibowie zrobili masakre na WTC? to wszystko są państwa wyznaniowe.


To samo mówili Niemcy o Polakach, którzy napadali na uczciwych niemieckich urzedników lub wojskowych w okupowanej Polsce. Byli bardzo oburzeni, że Polacy śmią podnosić rękę na PRAWOWITĄ WŁADZĘ. Przecież to oni używali Boga do usprawiedliwienia swoich morderstw. I nie należy tego mylić z WIARĄ w Boga. To chyba rozumiesz?
Ale z drugiej strony, czy Ty chciałbyś żyć w kraju, w którym amerykanie mówią Ci, jak masz żyć, mówić, ubierać się, bzykać panienki? Wkurzyłbyś się po dwóch miesiącach, a oni na siłe przekonywali Arabów, że tylko amerykańska demokracja jest jedynym możliwym stylem życia. Jak dobrze znamy takie słowa z historii tyranów.

krt napisał/a:
pojawia się pytanie czy jeżeli masz dziecko wysłałbyś go do szkoły prowadzonej np przez polityków, żeby nauczali o jedynej słusznej koncepcji funkcjonowania państwa domyślam się że nie, to dlaczego tak ochoczo wysyła się na lekcje religii? :) przecież to to samo :) przynajmniej ja nie widzę większej różnicy


Dziecko powinno być wychowywane w pierwszej kolejności w domu! To rodzice powinni stanowić dla niego wzór do naśladowania. Natomiast w szkole powinno poznawać różne aspekty życia społecznego, w tym również religii i etyki. Wiem, że w tej chwili jest to zorganizowane fatalnie, chociaż sam pomysł był obiecujący. Jak zwykle ideę zniszczyła chciwość i pazerność, ale to dotyczy działania LUDZI, a nie WIARY jako takiej. Wiary rozumianej jako światopogląd na wszystko co wokół Ciebie sie dzieje. A ponieważ Bóg w tym światopoglądzie zawsze istnieje (albo jako wiara w istnienie lub nie istnienie), to na pewno ma On duży wpływ na człowieka i jego działaność.

pozdrawiam
Szrrrek
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-25, 10:42   

Marcim B. napisał/a:
szrrrek napisał/a:
nazwą mnie mocherem. Czy to jest normalne czy nie?

Homoseksualiści mają w naszym kraju liczne przywileje, ale tylko ci w sutannach. Masz rację, gdyby Cię nazwali "mocherem" to by było nienormalne. Moherem przecież jesteś :wink:


Marcimie, poczytaj powyżej. Liczę na Twoją obszerniejszą wypowiedź, więcej niż zdawkowe wepchanie kija w mrowisko. OK? Mam nadzieję, że masz cos do powiedzenia.
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-25, 10:48   

A.Mason napisał/a:
szrrrek napisał/a:
Ja też nie mam nic do niewierzących, ale chcę życ w państwie religijnym, a nie świeckim.

Roznica jest taka, ze religia bardzo mocno ogranicza wolnosci "ateistow", w odwrotna strone jest to znacznie slabsze.


Jakoś tego nie widzę. Kto broni Tobie, żebyś NIE CHODZIŁ do Kościoła? Kto zabrania Tobie wypowiadania się na forum (nie tylko brzeskim)? Możesz napisać sobie na koszulce "Jestem ateistą" i nikt złego słowa Tobie nie powie. Czy są wydzielone miejsca w pociągach, tramwajach, autobusach dla wierzących i niewierzących? Czy w urzędzie ktoś się Ciebie pyta o wyznawanie wiary? W jaki sposób Twoja wolność jest ograniczana? W czym? Podaj przykłady?
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-25, 17:14   

szrrrek napisał/a:
Do państwa wyznaniowego jeszcze nam bardzo daleko, chyba że za wyznanie uznać prawo do wychowywania CUDZYCH dzieci przez pary homoseksualne. Ich związek, obojętnie czy mi to odpowiada czy nie, NIGDY nie doprowadzi do pojawienia się następców tego związku, czyli POTOMSTWA. Skoro tak została zorganizowana przyroda, to chyba samo istnienie takiego związku nie jest głównym celem ŻYCIA szeroko rozumianego. Nie są oni w stanie samodzielnie się replikować, a więc muszą wyginąć albo żyć jak wirusy kosztem żywiciela.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale jeżeli będziemy ZACHĘCAĆ do takich związków, mówiąc, że to NIC ZŁEGO, to za kilkanaście (kilkadziesiąt) lat pewne narody wymrą. I taki będzie tego koniec.


niestety pozwole sie z Tobą niezgodzić, jesteśmy państwem wyznaniowym moze nie wtakiej skali jak np w krajach islamskich ale nasze państwo w Europie jest postrzegane jako bardzo katolickie, a te modły i jajca pod krzyżem tylko powodowały uśmiechy politowania wśród obcokrajowców wiem bo byłem tam a ze moje biurto jest rzut beretem od pałacu prezydenckiego to sobie na to patrzyłem.

co do gejów nie rozumiem twojej logiki i to że niewolno im wychowywać dzieci, jeżeli mogą być lepszymi rodzicami od tzw paralogicznej rodziny to co w tym złego?? co mnie obchodzi co kto robi ze swoim wackiem , fakt na ulicy całujący się faceci wzbudziło by u mnie odruch obrzydzenia z racji nowości ale pewnie później bym się do tego przyzwyczaił a jak nie, to po prostu bym na nich nie patrzył. Może więc zamiast być całkowicie na nie, chwile sie zastanów czy dzieciak ktory teraz siedzi w pokoju w domu dziecka sam nie marzy o prawdziwym domu nawet gejowskim, no chyba że uważasz ze gejostwo jest zaraźliwe :)


szrrrek napisał/a:
Zakazy i nakazy są obowiązkowe w każdym społeczeństwie. Kwestia tylko jak one wyglądają i czy nie niszczą tego społeczeństwa. To duży problem, ale na na pewno nie wolno pozwolić na totalny luz, co z pewnością mozna wyczytać z gazet. Dzieci lub nastolatkowie BAWIĄ SIĘ ZABIJAJĄC swojego kolegę. Przyczyna? Chcieli zobaczyć jak ktoś umiera. Inna dziewczyna wyciąga nóż i dźga na oślep koleżankę powodując liczne rany, m.in. trafia w oko. Powód? Koleżanka krzywo się popatrzyła na nią. I tak mógłbym bez końca. Chcesz żyć w takim kraju, gdzie byle jaki koleś podchodzi do Ciebie i pakuje Ci nóż w brzuch, bo nie chciałeś mu dać na piwo???


to o czym piszesz jest prawem które powinno być respektowane, złodziej, morderca nie boi się piekła , boi się tego ze jak zostanie złapany i osądzony to odpowie karnie za swoje czyny i bóg nie ma nic do tego.




szrrrek napisał/a:
To samo mówili Niemcy o Polakach, którzy napadali na uczciwych niemieckich urzedników lub wojskowych w okupowanej Polsce. Byli bardzo oburzeni, że Polacy śmią podnosić rękę na PRAWOWITĄ WŁADZĘ. Przecież to oni używali Boga do usprawiedliwienia swoich morderstw. I nie należy tego mylić z WIARĄ w Boga. To chyba rozumiesz?
Ale z drugiej strony, czy Ty chciałbyś żyć w kraju, w którym amerykanie mówią Ci, jak masz żyć, mówić, ubierać się, bzykać panienki? Wkurzyłbyś się po dwóch miesiącach, a oni na siłe przekonywali Arabów, że tylko amerykańska demokracja jest jedynym możliwym stylem życia. Jak dobrze znamy takie słowa z historii tyranów.



noooo tu żeś stary pojechał i nie wiem jak mógłbym się do tego odnieść, robisz to samo co media, nie jesteś obiektywny tylko powołujesz się na najbardziej drastyczne przykłady z którymi ciężko dyskutować.
Dam ci przykład była taka nagonka na pedofilów że szok, tak jakby tego świństwa nie było nigdy wcześniej , efekt jest taki że wszyscy wszystkiego się boją, znam przykład nauczyciela gdzie dwie małolaty oskarżyły że je bzyknął, ludzie oczywiście nie czakali na wyrok i zniszczyli mu życie, w czasie rozprawy jednak wyszło szydło z worka że gówniary kłamały tylko dlatego ze dał im pałę z klasówki i trzeba było się zemścić. Czy to nie jest paranoja ? czy to nie jest manipulowanie ludzkimi emocjami, inny przykład jeżeli jest strajk pielęgniarek lub lekarzy to dlaczego dziennikarze pytają się pacjentów o zdanie, co taki chory ma powiedzieć że białej mafii się nie należy?? dlaczego nie zapytają się przechodniów tylko właśnie pacjentów. I to ja nazywam manipulowanie informacjami i to samo zrobiłeś Ty.


szrrrek napisał/a:
Dziecko powinno być wychowywane w pierwszej kolejności w domu! To rodzice powinni stanowić dla niego wzór do naśladowania. Natomiast w szkole powinno poznawać różne aspekty życia społecznego, w tym również religii i etyki. Wiem, że w tej chwili jest to zorganizowane fatalnie, chociaż sam pomysł był obiecujący. Jak zwykle ideę zniszczyła chciwość i pazerność, ale to dotyczy działania LUDZI, a nie WIARY jako takiej. Wiary rozumianej jako światopogląd na wszystko co wokół Ciebie sie dzieje. A ponieważ Bóg w tym światopoglądzie zawsze istnieje (albo jako wiara w istnienie lub nie istnienie), to na pewno ma On duży wpływ na człowieka i jego działaność.


co Powinno a jest to subtelna różnica :)

Wracając do Gejow to prędzej bym się martwił o takich jak ja czyli singli , którzy ani myślą się ustatkować :D

Pozdrawiam serdecznie
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-25, 17:15   

ech nie można edytowac posta, wybaczcie literówki :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czyta, deba, jak, jakubiak, krajowa, polityka, sie, staja, to, wlosy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu