Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-03-22, 23:21
[16.10.2006r.] Odsłonięcie pomnika Jana Pawła II
Autor Wiadomość
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-09-29, 12:11   

nie chodzi o celowowsć budowy pomnika jana Pawła II ale o co innego.

1. O celowosć budowy KOLEJNEGO pomnika, ktrych przypomnę są setki
2. formę. dlaczego musi to byc kolejny betonowy albo lastrikowy bałwan?! dlaczego nie ma byc to przytułek, dom pielgrzyma, ośrodek kultury, biblioteka?
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-09-29, 13:56   

Radku,

Decyzja o budowie pomnika już zapadła i chyba już Huczyński i Gil od tego nie odstąpią. Chcą się pokazać i to tylko sie dla nich liczy. Swiadczy to tylko i wyłacznie o Nich.

Z drugiej strony to dobrze, ze kasa jest ze składek dobrowolnych na konto + cegiełki.
Ważniejsze, by dopilnować , aby nie było składki z funduszy miasta.

Zawsze można zbojkotowac ten pomysł nie wpłacając pieniędzy na ten cel. Nie będzie pieniędzy, nie będzie pomnika. Wtedy okaże się, że pomysł był kiepski.
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2005-09-29, 22:24   

alferx napisał/a:
Z drugiej strony to dobrze, ze kasa jest ze składek dobrowolnych na konto + cegiełki. Zawsze można zbojkotowac ten pomysł nie wpłacając pieniędzy na ten cel. Nie będzie pieniędzy, nie będzie pomnika. Wtedy okaże się, że pomysł był kiepski.


No dobrze a co będzie jeśli zbierze się część pieniędzy i koniec. Okaże się, że zabrakło ileś tam.
To co tymi pieniędzmi, będą oddawać? Czy przeznaczą na inny pomysł?
A może zamiast pomnika chociaż miniaturka, szopka taka malutka, cokolwiek!

Radek ma rację, jest to zagranie pod publikę.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-10-08, 01:56   

Brzeski napisał/a:
Ja nie mam zdania nad celowością wznoszenia pomnika JPII. Ale propozycja ustawienie go przed Mikołajem będzie dla każdego byłego brzeżanina jak policzek. Przecież do 1945 stał w tym miejscu pomnik Lutra, luteranie go postawili. Po wojnie przyjechali Polacy, pomnik obalili a teraz stawiają swego przywódcę religijnego? Ja bym to tak jednoznacznie odebrał. Może katolikom o to chodzi? A może pomysłodawca historii nie zna?


Oto dowód naoczny (widokówki z tamtych lat) :
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2005-10-08, 11:35   

lepiej postawić czy wyremontować coś co będzie służyć ludziom, pomnik będzie stał pewnie będzie ładny ale JP II pewnie wolałby aby coś co będzie jego imieniem nazywane pomogło ludiom....
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-10-28, 20:47   

Są nowe newsy dotyczące budowy :
Komitet Budowy Pomnika Jana Pawła II

Czyli ruszyli już na poważnie.
0 UP 0 DOWN
 
Skibek 



Wiek: 44
Dołączył: 17 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Płock

Wysłany: 2005-10-28, 21:53   

Radek W. napisał/a:
Zaj***ta sprawa,

Zmień tego posta bo szlag mnie zaraz trafi! Czemu nie włączył się autocenzor? Słowo, którego użyłeś należy do wulgarnych, tak jak ch... k... p... oraz x... y... z... Nie wszyscy tu jesteśmy pełnoletni...

Sorki, że się czepiam, ale jestem na tym punkcie wrażliwy :(
    Yasiu jak słowo się zmieni, to usuń mojego posta. (to do Yasia było).
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-10-29, 16:28   

alferx napisał/a:
Czyli ruszyli już na poważnie.


Przy kawie i ciastkach ale się odbyło :)

Mam nadzieje ze ten projekt zostanie zrealizowany nie skonczy się na słowach, Pomnik świetnie by pasował koło sali gimnastycznej koło skwerka koło Armi Krajowej a Jana Pawła II szkoda ze nie mam fotki ale tam by pasował :)
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-11-15, 23:01   

dołem jak bywało drzewiej proponuje wyrzeźbić cała rade miasta na klęczkach ze złozonymi łapkami do paciorka. tak jak dawniej na obrazkach, bo to jak rozumiem na chwałę rady miasta ten pomnik, nie na czyją inną.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-07-05, 10:03   [16.10.2006r.] Odsłonięcie pomnika Jana Pawła II

Od połowy lutego 2006 trwa zbiórka pieniędzy na budowę w Brzegu pomnika Jana Pawła II. Spe­cjalnie powołany Społeczny Komitet Budowy Pomnika uzyskał już wszystkie niezbędne prawem po­zwolenia i zgody na upamiętnienie naszego Wielkiego Rodaka. Pomnik zostanie wzniesiony na pl. Niepodległości, przed Kościołem św. Mikołaja, gdzie już wkrótce rozpocznie się remont przygotowujący to miejsce do realizacji tegoż przedsięwzięcia.
Aby zrealizować ambitny cel od­słonięcia monumentu konieczna jest nasza ofiarność. Niech każdy z nas poświę­ci trochę środków na szczytną ideę upamiętnienia Jana Pawła II.

Środki można przekazywać na konto:

PARAFIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA W BRZEGU
BZ WBK W BRZEGU NR 92 1090 2141 0000 0001 0440 9237
DAROWIZNA NA BUDOWĘ POMNIKA PAPIEŻA JANA PAWŁA II W BRZEGU.

Więcej informacji na tentemat znajduje się na stronie Urzędu Miasta

pomnik-papa.gif
Plik ściągnięto 4435 raz(y) 29,55 KB

0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-05, 10:06   

Ciekawie jak się będzie prezentował ten pomnik w stercie tego syfu, śmiecia i psich odchodów....
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-05, 10:54   

W temacie Komitet budowy pomnika Jana Pawła II
Brzeski napisał/a:
Ja nie mam zdania nad celowością wznoszenia pomnika JPII. Ale propozycja ustawienie go przed Mikołajem będzie dla każdego byłego brzeżanina jak policzek. Przecież do 1945 stał w tym miejscu pomnik Lutra, luteranie go postawili. Po wojnie przyjechali Polacy, pomnik obalili a teraz stawiają swego przywódcę religijnego? Ja bym to tak jednoznacznie odebrał. Może katolikom o to chodzi? A może pomysłodawca historii nie zna?


Szkoda, że tego faktu historycznego i o konsekwencji decyzji o lokalizacji pomnika "Komitet" nie wziął pod uwagę. Klamka już zapadła. Księża i dewotki będa w siódmym niebie. Władze zrobią pokazówke by przyciągnać do siebie wyborców, a Brzeg stanie się tematem do publikacji artykułów o nietolerancji religijnej Polaków, którzy osiedlili się na Śląsku po II Wojnie Światowej.

Fotka pomnika Lutra przed 1945r.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-08-13, 11:44   Brakuje pieniędzy

BRAKUJE PIENIĘDZY NA POMNIK PAPIEŻA


Niestety, nie będzie zapowiadanego na październik odsłonięcia w Brzegu pomnika papieża Jana Pawła II. Powodem jest brak pieniędzy na zlecenie odlewu.

Ze sprzedaży cegiełek uzbierano jedynie na wykonanie modelu. A potrzeba jeszcze ponad stu tysięcy złotych. Całość ma się zamknąć kwotą 170 tysięcy. Niestety, cegiełek kupiło niewielu i dlatego dzień odsłonięcia pomnika przesunie się. Konkretnej daty jednak nie wyznaczono.
- Odzew jest niestety mniejszy niż się spodziewaliśmy - powiedział Romuald Nowak, przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika.

Mieszkańcy regionu mogą ciągle kupić cegiełki. Są po 10, 15 i po 100 złotych. Są dostępne między innymi w brzeskich kościołach i w Muzeum Piastów Śląskich.

Źródło: info-brzeg.pl
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-08-13, 14:32   

No cóż, nie przedstawię swojego zdania na ten temat bo zostanę okrzyknięty komuchem, więc w ramach wolności słowa może lepiej zamilknę.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-13, 14:52   

Hmmm to jest FORUM i ścierają się tutaj rózne poglądy. Czasami jest ostro, ale właśnie o to chodzi, żeby było szczerze i bez zakłamania. Ja np. jestem przeciwnikiem budowy tego pomnika. Podobnie kilka jeszcze osób tutaj otwarcie krytykowało ten pomysł. Dlatego proszę rozwinąć wypowiedź :) .
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 10, 16, 2006r, ii, jana, odsloniecie, pawla, pomnika


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 38
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu