Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
dlaczego nie bedę głosować na Huczyńskiego
Autor Wiadomość
kriss Wiek: 38
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1Wysłany: 2010-11-19, 23:56   dlaczego nie bedę głosować na Huczyńskiego

Dlaczego nie będę głosować za kolejną kadencją Huczyńskiego ?

Bo nie widzi potrzeb miasta i mieszkańców, bo nie słucha tego co mówią mieszkańcy Brzegu, bo nie szanuje ludzi, bo kreuje siebie na jedyną, właściwą prawdę, bo nie realizuje swoich wyborczych haseł , bo.... i tu jeszcze można by jeszcze dużo wymieniać, ale trzy pierwsze uważam za najważniejsze.

Ale po kolei...


Stadion i EURO 2012.

Czy jest potrzebny? To nie ulega wątpliwości. Czy za tak dużą sumę ? Uważam, że nie.
Na EURO 2012 od początku Brzeg nie miał szans moim zdaniem. Już widzę jak reprezentacja narodowa jakiegoś kraju wybierze Brzeg – na pewno skusi ich stadion, no i ten hotel wirtualny, no i te piękne drogi i chodniki, i w ogóle Brzeg jest taki zadbany, że na pewno nas wybiorą. Z tego stadionu do hotelu to jeszcze trzeba by było wybudować tunel podziemny, żeby czasem nie wiedzieli po drodze tego brudu i zaniedbań, i aby podwozia z aut na ulicach nie zostawili.

Początkowo hotel był planowany w innym miejscu

[/quote]13 lipca 2009
Energy Investors powołało spółkę Herodot, która zajmuje się przygotowaniem inwestycji, przygotowała projekt, uzyskała pozwolenie budowlane i rozpoczęła stania o kredyt.
Ale na placu budowy wciąż rośnie trawa. W dodatku prezes firmy Mirosław Skowron zmienił branżę i został szefem Elektrowni Opole.
- Rozmawiałem niedawno z panem Skowronem i zapewniał, że bez względu na to, czy on jest prezesem, czy kto inny, hotel będzie budowany - mówi burmistrz Huczyński.
Prezes Herodota, Małgorzata Suchecka: - Na działce rzeczywiście nic się fizycznie nie dzieje, ale wszystkie procedury związane z przygotowaniem inwestycji trwają. [quote]

Cytat:
10 października 2007
Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z kilkoma potencjalnymi inwestorami. 9 listopada będzie otwarcie ofert i wtedy będziemy mogli stwierdzić, jak naprawdę to wygląda. W trakcie tych rozmów niektórzy potencjalni inwestorzy swoje zainteresowanie przenoszą na inny teren. Chodzi tu o teren koło amfiteatru. Z związku z czym mamy także drugą opcję, gdyby nie udało się sprzedać działki koło krytej pływalni.
Paweł Kowalczyk: Nie boi się Pan takiej sytuacji, że miasto sprzeda działkę, a inwestor nic nie wybuduje? Mamy przecież z poprzednich kadencji przykłady takich sytuacji

Artur Kotara: Nie ma takiej możliwości. Ten przetarg nie ma formuły przetargu nieograniczonego. Nie może do niego stanąć na przykład piekarz, który dysponuje środkami i chce kupić sobie działki do jakiejś dalszej odsprzedaży, czy też innych spekulacji. To jest przetarg ofertowy. Jest określony z góry cel i przeznaczenie działki. Tam są zawarte warunki, które będą wpisane do aktu notarialnego. Jeśli inwestor w ciągu półtora roku nie rozpocznie inwestycji oraz nie zakończy jej w przeciągu 3 lat to będzie płacił ogromne kary, rzędu kilku milionów złotych. Wracając do naszych propozycji chciałbym wymienić następny element naszej koncepcji. Jest to sala gimnastyczna przy PSP nr 5. Jesteśmy już na etapie podpisania umowy z projektantem
0 UP 0 DOWN
 
kriss Wiek: 38
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1Wysłany: 2010-11-19, 23:57   

Cytat:
Modernizacja stadionu, rozbudowa krytej pływalni oraz budowa hali sportowej i hotelu to cztery filary, na których opiera się oferta Brzegu w walce o Euro 2012. Ale największym atutem, który dystansuje rywali z Opolszczyzny, jest odległość od Wrocławia.Piłkarze będą mogli nocować w czterogwiazdkowym hotelu, który wybuduje prywatny inwestor (przetarg na sprzedaż terenu już został ogłoszony). Powstanie on w sąsiedztwie istniejącego aquaparku, do którego miasto dobuduje 25-metrowy kryty basen (jest już projektowany) i halę sportową.
Urzędnicy mają wszystko wyliczone: inwestycje będą kosztowały 28 milionów. 12,1 mln da miasto, 1 milion ma pochodzić z ministerstwa sportu i prawie 14,9 miliona z Regionalnego Programu Operacyjnego, czyli z Unii Europejskiej.
- Wiem, że to może wyglądać na pobożne życzenia, ale ta wizja ma oparcie w dokumentach, biznesplanach i projektach, dlatego jest do zrealizowania - podkreśla Krzysztof Kulwicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
16 paždziernika 2007
Cytat:
29 paždziernika 2009,

Żeby przyciągnąć do Brzegu jedną z drużyn startujących w finałach mistrzostw Europy miasto musi spełniać trzy podstawowe warunki: leżeć odpowiednio blisko lotniska, mieć co najmniej czterogwiazdkowy hotel i nowoczesny stadion.
Jak dotąd miasto spełnia tylko pierwszy z tych warunków, a do hotelu i stadionu droga nadal bardzo daleka. I to mimo, że dwa lata temu były już gotowe koncepcje przebudowy stadionu, a ziemia pod hotel została sprzedana półtora roku temu.
- Nic się nie zmieniło - nadal czekamy na decyzję banków w sprawie kredytu - usłyszeliśmy we wtorek od Małgorzaty Sucheckiej, prezesa Herodota, który planuje postawienie hotelu.

Cytat:
Wojciech Huczyński -08 października 2010
Niestety, do dzisiaj budowa nie rozpoczęła się. Ale ja na to już nie mam wpływu.


to prawda bo już nie będzie burmistrzem :mrgreen:

Czemu pierwotnie zakładany teren pod budowę hotelu został zmieniony?
Czemu 3 tygodnie po sprzedaży kara wielomilionowa została wykreślona z księgi wieczystej ?

skoro jest tak jak pisze prze(radny)

Cytat:
Nie do końca tak. Bo Dział III jest czysty, ale Dział IV zawiera wpis hipoteki zwykłej na kwotę 44.750.000 jenów i kaucyjnej na kwotę 1.661.000 jenów. Wpis pochodzi z 4 kwietnia 2008 roku, a więc zaledwie około tygodnia od drugiego aktu notarialnego. Hipotekę ustanowiono na rzecz BRE Bank SA Warszawa. Jak słusznie napisałeś nie ma umowy pomiędzy miastem, a obecnym właścicielem nieruchomości, czyli firmą Herodot sp. z o.o.


to czy zadbano o interes miasta??? czy teren ten nie był potrzebny tylko pod zastaw milionowego kredytu???
mam nadzieję, że nowy burmistrz zbada dokładnie tę sprawę. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
kriss Wiek: 38
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1Wysłany: 2010-11-19, 23:59   

amfiteatr, kąpielisko przy ul Korfantego, gimnazjum piastowskie i itd to od lat serwowane obiecanki.
Dom dla seniorów - nawet w swoich priorytetach nie wymienił.
Opłaty za przedszkola z checią by podniósł.
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 37
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0Wysłany: 2010-11-22, 10:46   

Monolog?? Super forma

Wszedlem na watek myslac ze przedstawisz jakies argumenty ale skonczylem na akapicie ze rzekomo stadion jest drogi. Zabawne. dalej nie czytam.
0 UP 0 DOWN
 
krt Wiek: 42
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-22, 16:20   

Rich Kramer napisał/a:
Monolog?? Super forma

Wszedlem na watek myslac ze przedstawisz jakies argumenty ale skonczylem na akapicie ze rzekomo stadion jest drogi. Zabawne. dalej nie czytam.


juz któryś z kolei raz czytam ze cos nie tak ze stadionem ale na żadne z moich pytań, nie uzyskałem odpowiedzi, i co znaczy za drogi czy autor wątku zbudowałby taniej?? bo nie rozumiem??
0 UP 0 DOWN
 
Bob Wiek: 36
Dołączył: 28 Gru 2009

UP 0 / UP 0Wysłany: 2010-11-22, 17:21   

Rich Kramer napisał/a:
Zabawne. dalej nie czytamNo widzi Pan. Sam sobie Pan odpowiedział na wątpliwości. Mógł Pan być druga osoba, która by rozwinęła monolog w dialog, ale Pan nie przeczytał. Zabawne.
0 UP 0 DOWN
 
kriss Wiek: 38
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1Wysłany: 2010-12-03, 13:02   

Tak jak napisałem powyżej nie będę głosować na Huczyńskiego . Z postu niestety zostały szczątki bo net chodził jak krew z nosa i dwa razy wylogowało mnie z forum, zanim udało mi się coś wysłać. :roll: Zacznę jeszcze raz.
0 UP 0 DOWN
 
kriss Wiek: 38
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1Wysłany: 2010-12-03, 13:08   

Hasło wyborcze Huczyńskiego z 2002 r - „Praca przede wszystkim „
Minęło 8 lat ...
Gdzie ta praca i dla kogo ??? chyba, że dla swoich...
Choćby ostatnie posunięcia – stanowisko Dyrektora Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla żony przewodniczącego SPP z ramienia, którego burmistrz startuje w obecnych wyborach.
Stanowisko głównej księgowej MOPS dla żony wiceprzewodniczącego SPP.
To tylko taki zbieg okoliczności ... :wink:

W 2007 roku Brzeg brał udział w projekcie „Gmina atrakcyjna dla inwestora” i podobno nawet spełniliśmy surowe normy konkursowe i otrzymaliśmy certyfikat atrakcyjnej gminy... i co z tego ? Gdzie ci inwestorzy ???? :shock:

Bezrobocie w powiecie brzeskim wynosi już 20 %. Co na to burmistrz ? To nie jego kompetencje by się tym problemem zajmować. Ot co. „ Nadszedł czas na lepszą przyszłość” chciałoby się zacytować kolejne hasło wyborcze.

„Brzeg nareszcie bez długów” hasło z 2006 roku. Jak to brzmi na końcu tej kadencji ??? Brzeg z długiem ok. 30.000.000 ??? :?

Hasła zostają tylko hasłami...

Kąpielisko przy ul. Korfantego wróciło na świecznik w kolejnej kampanii.
Już w 2006 roku przed wyborami otrzymaliśmy informację, że UM posiada projekt jego przebudowy opracowany przez firmę z Gliwic, za który miasto zapłaciło ponad 300.000 zł. Plany jego przebudowy miały znaleźć się w budżecie miasta w 2007 roku. Mamy rok 2010 i znów wyborców mami się wizją pięknego kąpieliska, które nam burmistrz chce zrealizować.

Amfiteatr – już w 2007 roku Kotara mówił, że oszacowali koszt jego remontu na 5 mln i jest to suma, którą są w stanie dostać z UE i w 2008 roku ruszyć z remontem.
W 2009 roku natomiast stwierdził, że miasto posiada już plany jego przebudowy , która ma kosztować – już 12,5 mln, i o środki będą starać się w Urzędzie Marszałkowskim.
W 2010 roku miasto wpadło na pomysł dzierżawy amfiteatru i parku, w którym ten jest położony i ogłosiło przetarg. Nikt nie złożył oferty.
Amfiteatr niszczeje a miasto tylko chwali się pomysłami na jego przebudowę. W tej kampanii kolejny.

Przystań na Odrą – w sierpniu tego roku ( oczywiście przed wyborami) – Kotara chwalił się, że we wrześniu jest nabór wniosków , pieniądze mają wstępnie obiecane i mają nadzieję, że w październiku lub listopadzie podpiszą z Zarządem Województwa umowę o dofinansowanie , a budowa mogłaby ruszyć już na początku przyszłego roku. I co z tego wyszło? Chyba nici, skoro burmistrz to umieszcza w swoich wizjach kampanijnych.

Gdy miasto przejmowało od Starostwa Gimnazjum Piastowskie w listopadzie 2006 r- Huczyński stwierdził, że wg niego powinno tam powstać centrum administracyjne , wymaga to wielu nakładów remontowych i ma nadzieję, że radni wyrażą zgodę na wydatkowanie środków na ten cel.
Czy taki projekt został przedstawiony kiedykolwiek Radzie Miejskiej?
Czy przeznaczenie tego budynku na centrum administracyjne i przeniesienie tam urzędu miasta to dobry pomysł ? Biorąc pod uwagę, że w centrum administracyjnym jest zaplanowana kawiarnia to chyba tak , będzie kto miał naszym urzędnikom i burmistrzowi kawusię serwować.
Skoro są takie plany od 2006 roku to czemu nadal wydatkowane są duże kwoty na modernizację budynku na ul. Robotniczej?
Ale już rok później nasz burmistrz ma inną koncepcję – w październiku 2007 roku ochoczo przystaje na pomysł utworzenia w budynku gimnazjum przez dwie zewnętrzne instytucje – akademii samorządu terytorialnego. Niestety pomysł nie wypalił – zapewne z powodu nie otrzymania dotacji z UE przez te instytucje.
Jaką ma teraz koncepcję? Od 2006 roku nie zrobiono nic, może to taka koncepcja jak z pałacykiem przy ul. Chrobrego, poczekać i problem sam się rozwiąże... :x

Pałacyk, bezcenny zabytek... chyba to co po nim zostało. Najlepiej jest powiedzieć to nie ja jestem temu winien ( to zresztą najlepiej wychodzi burmistrzowi), to nie ja go sprzedałem, to nie ja nie zadbałem o właściwe zapisy w umowie .... To wiemy, tylko czy pan w tej sprawie choć kiwnął palcem w jakimkolwiek kierunku? W 2009 roku Wojewódzki Konserwator Zabytków wypowiedział się, że pojawiła się szansa na uratowanie zabytku - Miasto mogłoby starać się odzyskać zabytek na podstawie niezapłaconych podatków od nieruchomości .
Czy faktycznie pojawiła się taka szansa i czy miasto z niej skorzystało? Czy miasto jest tak naprawdę zainteresowane odzyskaniem zabytku ? Śmiem wątpić.

Ulica Reja potocznie zwana ..... wszyscy wiedzą . Robota spartolona, odebrana przez miasto bez uwag. Firma nie zamierza dać miastu ani złotówki gdyż twierdzą, że robota została wykonana właściwie. Burmistrz kieruje kolejną sprawę do prokuratury – to jego ulubione „narzędzie” pracy- sprawa będzie trwać pewnie latami, bo firma nie zamierza płacić, a ul. Reja niedługo trzeba będzie znów zamknąć. Pracownicy, którzy z ramienia burmistrza odebrali robotę nadal pracują w urzędzie... a podobno burmistrz stosuje jedno prawo dla wszystkich....chyba jednak tak nie jest - innych przed zbadaniem sprawy przez prokuraturę burmistrz pozwalniał w trybie natychmiastowym, no ale to były kobiety , widocznie burmistrz ma większą śmiałość do kobiet, albo pracownicy tak całkiem sami nie decydowali o odbiorze robót ? :?:

Przeprawa mostowa na Odrze. Najlepiej to podsumował wojewoda - „ Niestety przez 20 lat brzescy samorządowcy nie posunęli się ani o krok z pomysłami budowy mostu. Dzisiaj z dnia na dzień próbują zmienić tą sytuację . Proponuję aby teraz zastanowić się nad poprawieniem płynności ruchu przez miasto i równocześnie rozpocząć realne starania o stworzenie koncepcji budowy nowego mostu z obwodnicą” . Stan zaawansowania dokumentu koncepcyjnego wynosi zero.
Można by interweniować u ministra kultury, że tiry zagrażają brzeskim zabytkom. Problem jednak w tym, że ekspertyza zrobiona przez fachowców... nie istnieje. Burmistrz stwierdził - „Nie zlecaliśmy jej, bo kosztowałaby kilkaset tysięcy złotych. Ale zbierzemy opinie mieszkańców z budynków położonych wzdłuż trasy przejazdu ciężarówek. „ To był chyba żart. Na inne projekty, które leżą latami w szufladach nie wykorzystane, wydaje się setki tysięcy złotych, a na tak ważną sprawę dla Brzegu nie ma środków.

Cóż tam jeszcze burmistrz nam obiecuje... Sala gimnastyczna PSP 1 i hala sportowa PSP5. To już obiecuje dzieciakom od lat. Wstyd aby w tych czasach szkoły nie miały sal gimnastycznych, gorzej niż dziadostwo.
Likwidacja barier architektonicznych wraz z poprawą stanu dróg i chodników ... Brzeg - jak to jedna z osób niepełnosprawnych stwierdziła- może być poligonem doświadczalnym dla osób niepełnosprawnych. Gdzieś pan był z tym problemem przez te 8 lat, żeś się teraz z tym nagle obudził???/
Nie zrezygnuję z dofinansowania remontów zabytkowych kamienic.....zapomniał dodać a przede wszystkim kościołów. „Biedne” parafie otrzymały od miasta dotacje „Mikołaj” 1.439.535 zł, a „Krzyż” 622. 934 zł . Natomiast wspólnoty mieszkaniowe zabytkowych kamienic mogą już liczyć na duuuuużo skromniejsze dotacje. W latach 2007-2010 udzielono dotacji na łączną kwotę 4.177.027 zł. , z czego prosty wynik 50% środków „pożarły” 2 parafie.

A gdzie w programie wyborczym Huczyńskiego są ludzie starsi? Ani słowa o seniorach. Chyba nie myśli o tym ,że sam kiedyś dołączy do ich grona. Od lat starsi ludzie w Brzegu zabiegają by miasto podjęło starania w sprawie powstania w Brzegu „Domu Seniora”. Nie ma tematu. Burmistrz odsyła do Starostwa, a to odsyła z powrotem do miasta. Strategia rozwiązywania problemów społecznych Miasta Brzegu podaje :
Z prognoz dla województwa opolskiego wynika, że liczba ludności naszego województwa do roku 2030 zmniejszy się o 158,8 tys. osób w stosunku do liczby ludności z 2005 roku, tj. o 15,2 %. Przyjmując ten sam wskaźnik dla Brzegu można uznać, że do 2030 roku liczba mieszkańców naszego miasta zmniejszy się o ok. 5834 osoby i wynosić będzie ok. 32 545 osób. Ponadto z danych zawartych w prognozach dla województwa opolskiego wynika, że spadać będzie liczba ludności w wieku przedprodukcyjnym i produkcyjnym, wzrastać zaś będzie, podobnie jak w całym kraju i Unii Europejskiej, w wieku poprodukcyjnym. W roku 2030 liczba ludności w wieku produkcyjnym będzie niższa niż w roku 2002 o prawie 25%, zaś ludności w wieku przedprodukcyjnym o 29% do 2010 r. oraz o 49% do 2030 r.
To jest problem czy go nie ma ? Dla naszego burmistrza chyba nie . Do czego mu są potrzebni seniorzy?

A młodzież ? Gdzieś w innym temacie Dizel07 napisał o tym jak burmistrz traktuje Młodzieżową Radę Miejską.

Dzieci? Zlikwidował jeden żłobek, jedno z przedszkoli chciał zlikwidować, na co radni się nie zgodzili, w ubiegłym roku chciał zaserwować rodzicom 50 % podwyżkę opłat za przedszkola – z myślą przewodnią jak kogoś stać to niech płaci... a co z tymi, których nie stać ??? Na szczęście radni również się nie zgodzili na ten pomysł. W czasie roku szkolnego nakazał dyrektorkom wyrzucenie dzieci z przedszkola, których rodzice mieszkają poza Brzegiem- w imię idei miejsce w przedszkolach tylko dla brzeskich dzieci!!! ( takie hasła źle mi się kojarzą historycznie). Idea mogła być dobra jeśli byłaby wprowadzona od września. Sam już chyba zapomniał jak to jest mieć małe dziecko i jak ono funkcjonuje . Któż z nas mając dzieci w wieku przedszkolnym nie przeżywał wraz z dzieckiem momentu pierwszego roku dziecka w przedszkolu ? I gdy już dzieci oswoiły się z nową sytuacją , paniami a przede wszystkim zaprzyjaźniły się z dziećmi w grupie, przyszedł zły pan i powiedział wynocha na wiochę! Jak to wytłumaczyć tak małemu dziecku?? Ale burmistrza to nie interesuje – będzie jakiś problem pedagogiczny, ale to już sprawa dyrektorek. Na wojnie jak to na wojnie wszystkie chwyty dozwolone. :roll:

Jak możemy wyczytać w „broszurce” Huczyńskiego w ramach projektu UE stworzono dodatkowych 75 miejsc w brzeskich przedszkolach. Chciałoby się powiedzieć super, problem rozwiązany ! Ale się tak nie da. Stworzono program 5 godzinny , a które z rodziców pracuje 5 godzin dziennie ? Jak widzę to uczęszczają dzieci rodziców, z których przynajmniej jedno nie pracuje i jak widać nie zamierza szukać pracy. A jak udało się wcisnąć dodatkowe grupy do przedszkoli? A choćby tak jak w PP nr 10 kosztem innych dzieci. Salę utworzono w miejscu salki gimnastycznej, z której dzieci aktywnie korzystały. Teraz dzieci nie mają ćwiczeń gimnastycznych, nie mam pojęcia gdzie zrobią dla dzieci bal mikołajkowy, czy dzień babci i dziadka. Ale nowymi miejscami można się pochwalić.

Osławiony już hotel ...a właściwie jego brak. Dla mnie sprawa szyta grubymi nićmi.
Zmieniono pierwotnie zakładany teren pod inwestycję , na teren upatrzony przez inwestora. Wprowadzono w umowie karę zaporową, pewnie by odstraszyć innych potencjalnych zainteresowanych. Działkę sprzedano praktycznie za cenę wywoławczą. Trzy tygodnie po sprzedaży kara z księgi zostaje usunięta , działka zostaje sprzedana a następnie ustanowiona zostaje na niej hipoteka na rzecz BRE Banku...i od tego czasu na działce nic się nie dzieje. I na tym tle nasuwa się pytanie czy działka nie była potrzebna i sprzedana w celu uzyskania wielomilionowego kredytu ... na inne inwestycje ??? Czy burmistrz właściwe zabezpieczył interesy miasta ? Z aktualnym właścicielem działki miasto nie ma umowy. Będzie dochodzić kary w sądzie? Potrwa latami, działki już nie odzyskamy , a kara – firma będzie się bronić, że jest nie współmierna do ceny jaką firma zapłaciła za działkę. A może nie trzeba było wykreślać hipoteki ? Bo teraz właścicielem chyba najatrakcyjniejszej działki w Brzegu jest BRE Bank, a miasto nie ma ani działki, ani hotelu, ani EURO 2012 , a kasę nie wiadomo kiedy ujrzy. To jest idealne zarządzanie mieniem miasta. A burmistrz mówi – ale gdzie jest problem? Przetarg zrobiłem , sprzedałem, na nic więcej nie mam wpływu. Idealne zarządzanie. :x

Stadion i EURO 2012.
Już wyżej napisałem co myślę na ten temat.
EURO 2012 w Brzegu to dla mnie jedna wielka ściema - łatwiej sprzedać działkę i wybudować stadion za wielomilionowy kredyt- no przecież czymś na koniec kadencji trzeba błysnąć ludziom po oczach . Trzeba błysnąć wielomilionowymi inwestycjami, żeby ktoś nie powiedział, że nie realizuję haseł wyborczych. Tylko panie kto będzie za to i na to płacił ??? Jak to kto WY kochani wyborcy.
Podniesiemy podatki, opłaty i jakoś pójdzie. Już na ostatnią sesję podrzucono wzrost opłat za wodę . Sprytne posunięcie. Bo i co z tego, że radni nie zgodzili się na tą podwyżkę, kiedy i tak z mocy prawa wejdzie od stycznia w życie, ponieważ radni nie przedstawili swojego wniosku w tej kwestii. A kiedy niby mieliby to przygotować jak w ostatniej chwili podrzuca się im kukułkę. Czas podwyżek się zaczął. Stadion trzeba spłacić i go utrzymać. A i przy okazji prezesów spółek miejskich też. Nie wiem czy ktoś z Was wie ile w 2009 zarobił prezes PwiK ? 200.000 zł.

Po czym poznać dobrego gospodarza? Ano po tym jak dba o swoje podwórko.
Porównam miasto do gospodarstwa domowego. Z domu sypie się tynk, kostka na podwórku w fatalnym stanie,prawie jej już nie ma, płot nie malowany od wieków, ale za to na podwórku stoi auto wartości ok. 100.000 ... kupione oczywiście na kredyt. Czy powiecie, że to dobry gospodarz? Myślę, że inne określenie od razu nasunie się na myśl. I tak właśnie widzę stadion w naszym mieście i naszego „gospodarza”. :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 37
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0Wysłany: 2010-12-03, 13:14   

To zabawne że z jednej strony domagasz się pozyskiwania dotacji unijnych a z drugiej przeszkadza ci rosnący dług. Czy ty wiesz o czym piszesz?

Po drugie nie chciało mi się wszystkiego czytać, czy nie możesz wylistować krótko swoje argumenty.
0 UP 0 DOWN
 
kriss Wiek: 38
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1Wysłany: 2010-12-03, 18:31   

Rich Kramer napisał/a:
To zabawne że z jednej strony domagasz się pozyskiwania dotacji unijnych a z drugiej przeszkadza ci rosnący dług. Czy ty wiesz o czym piszesz?


To hasło tak ładnie brzmiało w 2006 roku gdy starał się o kolejną kadencję - Brzeg nareszcie bez długów, które zrobili Ci niedobrzy...
W 2010 roku już nie ma miasta bez długów , są długi zaciągnięte na nieprzemyślane decyzje...no może przemyślane w konkretnym celu. PPB wciska ludziom, że to słuszna i jedyna inwestycja, że niedługo Brzeg będzie potęgą sportową i stadion będzie zarabiał na siebie pieniądze i jeszcze przynosił zyski. I podaje się, że koszt kredytu to tylko 80 zł rocznie na jednego mieszkańca.... no ale 4 osobowa rodzina to już jest 320 zł rocznie, dla jednych to mało dla innych to pieniądze potrzebne do przeżycia.
Zaciągać długi i sięgać po środki UE - Tak ale "z głową".

Cytat:
Po drugie nie chciało mi się wszystkiego czytać, czy nie możesz wylistować krótko swoje argumenty.


Jakbym "wylistował" to byś marudził, że nic z tego nie wynika i chciałbyś rozwinięcia. Taka Twoja natura. Już wyżej pisałeś, że nie chce Ci się czytać, to po co tu zaglądasz ?
To jest zabawne :P
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 37
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0Wysłany: 2010-12-03, 21:15   

wrecz przeciwnie, po prostu byc moze to jest powod twojeo monologu - nikomu sie nie chce czytac wypracowania na 10 stron na forum. po prostu krotko i na temat.
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 48
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-03, 23:14   

[quote="kriss]PPB wciska ludziom, że to słuszna i jedyna inwestycja, że niedługo Brzeg będzie potęgą sportową i stadion będzie zarabiał na siebie pieniądze i jeszcze przynosił zyski. I podaje się, że koszt kredytu to tylko 80 zł rocznie na jednego mieszkańca.... no ale 4 osobowa rodzina to już jest 320 zł rocznie, dla jednych to mało dla innych to pieniądze potrzebne do przeżycia.
Zaciągać długi i sięgać po środki UE - Tak ale "z głową".
[/quote]
polecam co do celowości TEJ INWESTYCJI WYWIAD może kriss pomyśli...
0 UP 0 DOWN
 
aniołek85 


Wiek: 91
Dołączył: 26 Kwi 2009

UP 0 / UP 0Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-12-06, 08:28   

widze te artykuly nie pomogly i W.uczyński został wybrany na następną kadencję :)
0 UP 0 DOWN
 
kriss Wiek: 38
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1Wysłany: 2010-12-07, 10:22   

Rich Kramer napisał/a:
wrecz przeciwnie, po prostu byc moze to jest powod twojeo monologu - nikomu sie nie chce czytac wypracowania na 10 stron na forum. po prostu krotko i na temat.


faktycznie było tego 10 stron :wink: nie chce Ci się czytać - nie czytaj Twój wybór.
0 UP 0 DOWN
 
kriss Wiek: 38
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1Wysłany: 2010-12-07, 10:36   

PK napisał/a:
polecam co do celowości TEJ INWESTYCJI WYWIAD może kriss pomyśli...


wywiad wazelinka, że aż boli :wink: poczekamy, zobaczymy.

Cytat:
Ten obiekt trzeba pokazywać, a żeby go pokazywać w środowisku naszym, krajowym, to niestety trzeba być w wyższej lidze. Nie liczmy na to, że do Brzegu przyjedzie drużyna wyższej ligi i rozegra tam mecz gościnnie


no może faktycznie ktoś pomyśli :P

aniołek85 napisał/a:
widze te artykuly nie pomogly i W.uczyński został wybrany na następną kadencję :)


żaden wybór, 4.0000 z 30.000 uprawnionych do głosowania, już w innym temacie Krakonos napisał kto jest prawdziwym wygranym tych wyborów. :?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bede, dlaczego, glosowac, huczynskiego, na, nie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:

Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu