Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyrok w sprawie "fałszerstwa wyborczego"
Autor Wiadomość
k.puszczewicz 


Wiek: 66
Dołączył: 16 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-18, 17:30   Wyrok w sprawie "fałszerstwa wyborczego"

Szanowni Państwo
W dniu dzisiejszym odbyła się rozprawa w Sądzie Okręgowym w Opolu I Wydział Cywilny z powództwa Marka Popowskiego przeprowadzona w trybie wyborczym. Decyzją Sądu Okręgowego w Opolu wniosek Pana Marka Popowskiego został oddalony, a na rzecz Krzysztofa Puszczewicza został zasądzony zwrot kosztów sądowych w wysokości 1200 złotych.

0 UP 0 DOWN
 
gerrykuper 



Wiek: 50
Dołączyła: 19 Paź 2010

UP 1 / UP 3



Wysłany: 2010-11-18, 17:46   

No i co Popowski i Kowalczyku? Tak wciskaliście ludziom kłamstwo i ciemnotę, że teraz bedzie trudno coś powiedzieć na swoja obronę. Chociaż juz wiem, teraz bedziecie szkalować polskie sądy, prokuraturę i innych, którzy są w zmowie z Puszczewiczem przeciwko WAM!
Taki cyrk jaki przedstawiliście w Sądzie załamał psychicznie sędzinę. Normalnie Popowski Gate!!!
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-18, 18:01   

Gdzie są Ci oszuści? Gdzie Popowski i Kowalczyk? Zabolało w Sądzie? Wszystkie sprawki wyszły na jaw. Aż trudno uwierzyć ...
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-18, 18:27   

A mozna jakies wiarygodne szczegoly? Bo z odpisu nie da sie wywnioskowac dlaczego pozew zostal oddalony.
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-18, 18:33   

A.Mason napisał/a:
A mozna jakies wiarygodne szczegoly? Bo z odpisu nie da sie wywnioskowac dlaczego pozew zostal oddalony.

Może nie kopać leżącego?
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-18, 18:35   

A.Mason napisał/a:
A mozna jakies wiarygodne szczegoly? Bo z odpisu nie da sie wywnioskowac dlaczego pozew zostal oddalony.

Albo zapytać Popowskiego, przeciez miał tyle zarzutów, a Kowalczyk wszystko publikował w Panoramie Powiatu Brzeskiego. Przeciez tam piszą sama PRAWDĘ.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-18, 18:36   

szrrrek napisał/a:
Może nie kopać leżącego?

Nie sadze, zeby uzasadnienie wyroku bylo kopaniem lezacego. Oczywiscie pod warunkiem ograniczenia wlasnych komentarzy i przekazania jak najrzetelniej tresci.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-11-18, 19:03   

Sądy mamy w Polsce niezawisłe i nikt tu nie będzie w przeciwieństwie do shrrreka czy innych pisał o manipulacjach.

Warto jednak przytoczyć informacje, jaką przekazał w dniu dzisiejszym Sądowi w Opolu - pełnomocnik prawny Krzysztofa Puszczewicza. Oto ona:

Cytat:
Uczestnik (Krzysztof Puszczewicz) przyznaje, że jest kandydatem w wyborach na stanowisko Burmistrza Miasta Brzeg. Przyznaje także, że w akcji wyborczej posługuje się ulotką dołączoną do wniosku. Uczestnik (Krzysztof Puszczewicz) przyznaje także, że nie otrzymał rekomendacji na stanowisko Burmistrza Miasta Brzeg od osób wskazanych we wniosku (przez Marka Popowskiego) podkreślając jednocześnie, że nigdy o takie rekomendacje się nie zwracał.


Nie ma wątpliwości więc, że podpisy prezydenta, premiera i ministra sprawiedliwości są zeskanowane z jakiegoś innego dokumentu. Podobnie, nie ma wątpliwości, że treść wpisów wstawił sobie Puszczewicz lub ktoś robiący mu kampanię - według swojego widzimisię.
Prawdziwe może być tylko zdjęcie, które nie zwiera ani podpisu, ani dedykacji.

Decyzja sądu jest więc co najmniej dziwna w kontekście oświadczenia Puszczewicza które zacytowałem powyżej. Wyrok jest nieprawomocny.
0 UP 0 DOWN
 
SiFive 



Wiek: 41
Dołączył: 18 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-18, 19:16   Re: Wyrok w sprawie "fałszerstwa wyborczego"

k.puszczewicz napisał/a:
Szanowni Państwo
W dniu dzisiejszym odbyła się rozprawa w Sądzie Okręgowym w Opolu I Wydział Cywilny z powództwa Marka Popowskiego przeprowadzona w trybie wyborczym. Decyzją Sądu Okręgowego w Opolu wniosek Pana Marka Popowskiego został oddalony, a na rzecz Krzysztofa Puszczewicza został zasądzony zwrot kosztów sądowych w wysokości 1200 złotych.


aaaaale o co chodzi ? Wyrok nie jest prawomocny, a oddalone powództwo to nie to samo co wyrok skazujący więc chyba nie sądzisz Panie Scaner, że niejaki Popowski (też go nie lubię) się rozpłakał ? Wg. mnie to Ty powinieneś jemu założyć sprawę i ją wygrać, a wtedy mógłbyś triumfować bo jak do tej pory to pierdo...sz 3 po 3 jak wszyscy pozostali "przyszli burmistrzowie".

Pozdrawiam Piotr B.
0 UP 0 DOWN
 
Ojejku 



Wiek: 48
Dołączył: 16 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-18, 19:29   

Co tu dziwnego?

Teksty na ulotkach wyborczych mają wiele wspólnego z tekstami umieszczonymi na reklamach .
Moge napisac na ulotce ze mam poparcie Baracka Obamy ,albo swiętego Piotra . ulotki wyborcze to nie akty notarialne , ani kwity bankowe , kandydaci wedle swoich fantazji piszą rózne rzeczy , jest coś takiego jak "licencja poetica" i uzywa sie róznych sztuczek zeby uwieść wyborcę .
Faktem jest ze Pan Puszczewicz zna Prezydenta , ze prowadzil mu kampanię na oposzczyżnie, nawet jesli coś ubarwił to co w tym takiego? Gdzie tu fałszerstwo wyborcze?
Pan Puszczewicz jest KIMŚ zna znamienitych ludzi w naszym kraju , jest człowiekiem kontaktowym i przebojowym , moze wiele zrobić dla naszego miasta.
Jakimi fotkami moze się pochwalić nasz Pan Huczyński , kto chce się z nim fotografować?
Ten człowiek tylko fochy strzela ,a wszelkie niepowodzenia zwala na swoich prawników albo na Surdykę .

To co wyprawia PPP to szukanie na siłę afer aby dokopać kontrkandydatom , dzisiejszy numer zawiera teksty poniżej wszelkiej krytyki i kultury politycznej , towarzystwo idzie juz na wydrę , czytałem częśc tych wypocin i zywo to przypomina teksty z czasów stalinowskich , kłamstwa , obłuda , beszczelność.
Kto sieje wiatr ten zbiera burzę , kiedyś przyjdzie czas zapłacić za to co wtprawiają.
0 UP 0 DOWN
 
ondraszek_ 


Wiek: 63
Dołączył: 27 Lip 2010

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2010-11-18, 19:32   

trifonas i sifive, normalnie jakbym Kaczyńskiego słyszał,
0 UP 0 DOWN
 
k.puszczewicz 


Wiek: 66
Dołączył: 16 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-18, 19:35   

Sąd Okręgowy w Opolu na posiedzeniu 18 listopada na rozprawie sprawy z wniosku Marka Popowskiego (kandydata na radnego z ramienia SLD) z udziałem Krzysztofa Puszczewicza, jako kandydata na burmistrza Brzegu z Platformy Obywatelskiej postanowił oddalić jego wniosek i zasądzić zwrot kosztów postępowania procesowego na rzecz K. Puszczewicza

Akcja na Puszczewicza z Prezydentem RP w tle

Wniosek złożony został w trybie wyborczym z art. 72 ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików wojewódzkich.

W sprawie wystąpił jako świadek Paweł Kowalczyk, z zawodu poligraf – jak się przedstawił - i przyznał, że pełni obowiązki redaktora Naczelnego Panoramy Powiatu Brzeskiego. Powiedział, że to on zasięgał informacji w biurze obsługi prawnej Prezydenta RP w sprawie udzielania rekomendacji przez Prezydenta RP dla kandydatów – także dla Krzysztofa Puszczewicza.

- W swojej wyborczej ulotce, jako kandydata na burmistrza Brzegu nie ma ani sugerowanych przez wnioskodawcę rekomendacji Prezydenta RP, ani sam nigdy się o taką rekomendację nie zwracałem – komentuje sprawę K. Puszczewicz.
Natomiast znajdują się tam fotografie, które pełnią rolę autoprezentacji, w której – jak sąd ocenił – pokazywana jest ocena mojej działalności politycznej w ramach prezydenckiej kampanii wyborczej, ocena działalności partyjnej, czy też zawodowej jaką otrzymałem od osób na rzecz których działałem lub współpracowałem z nimi.

Kiedy zapytano świadka Pawła Kowalczyka o treść zadawanych pytań w kancelarii prezydenckiej nie potrafił jednak zacytować zadawanych w kancelarii pytań, ani tym bardziej udzielić odpowiedzi w jakim celu sięgał po te informacje.

Wnioskodawca, czyli Marek Popowski, znany z paszkwilanckich felietonów obrażających wcześniej Krzysztofa Puszczewicza, a aktualnie startujący z listy SLD - domagał się potwierdzenia udzielonych rekomendacji.

- Sąd odrzucił wniosek zarówno pod względem formalnym, jak i merytorycznym, albowiem podnoszone zarzuty M. Popowskiego nie znalazły potwierdzenia w składanym przez siebie wniosku.
Twierdzenia wnioskodawcy nie znalazły oparcia w przedłożonym przez niego materiale dowodowym. Próbował on naprowadzać Sąd orzekający na wywiedzenie wniosku o innym stanie faktycznym.

Wnioskodawca we wniosku do sądu używał argumentacji, w której nie rozróżnia autoprezentacji od agitacji wyborczej. Oskarżenia były celowe, by umniejszyć powagę kampanii wyborczej, w celu zdyskredytowania mnie jako kandydata na burmistrza Brzegu z zastosowaniem akcji medialnej na szeroko zakrojona skalę, by pokazać, że „nie tylko tuba burmistrza” - jak to sam określił Marek Popowski” – tylko o tej sprawie pisze.
W stosunku do dziennikarzy z Gazety Wyborczej i Rzeczypospolitej byli tak nachalni, iż sami w rozmowie ze mną zadawali pytania – co się dzieje, że tak napierają, by podnosić temat.
Zarówno sam Marek Popowski, jak i Paweł Kowalczyk znajdują się ze mną w sporze cywilnym, bowiem wniosłem dużo wcześniej do sądu pozew o naruszenie dóbr osobistych w publikacjach prasowych. Obecna akcja medialna może być postrzegana jedynie jako chęć odwetu i akt bezsilności.

za Kurierem Brzeskim
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-18, 19:39   

Trifonas napisał/a:
Nie ma wątpliwości więc, że podpisy prezydenta, premiera i ministra sprawiedliwości są zeskanowane z jakiegoś innego dokumentu. Podobnie, nie ma wątpliwości, że treść wpisów wstawił sobie Puszczewicz lub ktoś robiący mu kampanię - według swojego widzimisię.
Prawdziwe może być tylko zdjęcie, które nie zwiera ani podpisu, ani dedykacji.


Bardzo prosze Trifonas, aby Marek Popowski skierował sprawe do Sądu w tej sprawie. Niech napisze, że podpisy są sfałszowane! Bedzie tak odwazny jak wczesniej?
0 UP 0 DOWN
 
SiFive 



Wiek: 41
Dołączył: 18 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-18, 19:40   

Pięknie Ojejku napisałeś i to może się podobać jednak trzeba jasno stwierdzić, że żadna lokalna prasa nie jest obiektywna i ma swoich faworytów ... tak to już jest z tymi mediami jednak dziwię się, że sami kandydaci plują sobie po oczach wzajemnie chociaż z drugiej strony to nie widziałem na forum przepychanek ze strony Gila, Ptaszkiewicza, Surdyki, Grochowskiego czy Huczyńskiego ... No chyba że to jest ta przebojowość Pana Puszczewicza o której wspominałeś :-P
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-18, 19:42   

Trifonas napisał/a:
Warto jednak przytoczyć informacje, jaką przekazał w dniu dzisiejszym Sądowi w Opolu - pełnomocnik prawny Krzysztofa Puszczewicza

Nie widziałem Ciebie w Sądzie. Skąd wiesz?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu