Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
APEL DO "FORUMOWEGO" SPOŁECZEŃSTWA
Autor Wiadomość
Andrzej Pawliński 


Wiek: 63
Dołączył: 09 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 14:50   APEL DO "FORUMOWEGO" SPOŁECZEŃSTWA

Szanowni Państwo.
Zadałem sobie trud i przeglądnąłem wszystkie posty, wynotowałem kilka pięknie brzmiących słów, zwrotów i wyrażeń (pisownia oryginalne, podkreślam, bo i błędy ortograficzne się zdarzały). Te najciekawsze poniżej. Zapewniam jednak, że jest ich o wiele więcej.
NOWOMOWA.
„...biedny analfabeto, maleńki prowokatorze, wiemy ze srasz barszczykiem, Dzwoniłem pacanie!, Ale dokopię temu skur... , chyba zębami, kurduplu, więc watacha może tylko szczekać, I o to głównie chodzi szczekającym kundelkom., Twój bełkot nie ma równego sobie, Nie pochlebiaj sobie "matołku" , Wyjaśnij mi tumanie co jest patologią, Przecież to bełkot, budzi u mnie odrazę i odruch wymiotny, A wy "sforka pusiowego potworka", nawet takich niemot je ty PK, masz nasrane w głowie, pewnie masz problem z prostata ,bo z glowa to juz wiemy dawno, pewnie masz problem z prostata ,bo z glowa to juz wiemy dawno, Ten obszczymurek ...”
Do wyborów zostało kilka dni, do ciszy wyborczej jeszcze mniej. Zamiast wzajemnie się obrażać, podjudzać, szukać „haków” proponuję aby te ostatnie dni wykorzystać na przedstawianie swoich programów wyborczych i czekać na ich ocenę w niedzielę. Forum odwiedza wiele ludzi, w różnych wieku. Są wśród nich ci, dla których jest to pierwsze w życiu głosowania, są tez Ci, którzy praw wyborczy dopiero nabędą. Czy tak mamy ich przygotowywać do udziału w kampanii, czy taki przykład to jest to czego oczekują? Wszystko to woła o pomstę do nieba. Potencjalni wyborcy są „wciągani” w karczemne dyskusje pomiędzy kandydatami. Ktoś kiedyś powiedział, że do demokracji trzeba dorosnąć. Czytając posty doszedłem do wniosku, że jednak wielu forumowiczów jeszcze nie dorosło.
Apeluję więc do wszystkich. Zaprzestańmy wzajemnego opluwania, obrzucania błotem, znieważania i poniżania, wulgaryzmów i podłości. Zacznijmy rozmawiać rzeczowo i kulturalnie. Pożytek będzie z tego dla wszystkich.
Pozdrawiam wszystkich piszących i czytających.
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2010-11-17, 16:11   

Endriu.
Jestem w szoku.
Tak patrząc na to forum to chyba jedynie Ty,
dołożyłeś starannośc udzielając w pełni merytorycznych odpowiedzi na różne dziwne zapytania forumowiczów.
Patrząc realnie, masz szanse wygrać ten wyścig.
Życzę powodzenia
Gdzieś Ty się ukrywał ,przez tyle czasu.
0 UP 0 DOWN
 
Ojejku 



Wiek: 48
Dołączył: 16 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 16:32   

Drogi Andrzeju ,przyznaję , jestem autorem niektórych przytoczonych cytatów.
Twój apel jest piękny i szlachetny , wogóle cały jawisz mi się jak Archanioł Gabriel wśród kandydatów na radnych i jesteś super gość .

Też pragnę zeby ziemia była rajem ,żeby zapanowała na swiecie zgoda ,miłosc , i braterstwo
, zeby nie było głodu ,wojen , napalmu ,bomb atomowych broni palnej i DDT.

Niestety jest tak, ze akcja wymaga reakcji ,jeśli ktoś kłamie na beszczelnego , wciska kit ze białe jest czarne , na żywca przwala brzeskie społeczeństwo to niekiedy trzeba uzyć mocniejszych słow , adekwatnych do sytuacji i do łajdactwa jakie ktoś czyni.

Apel piękny , głos wołającego na puszczy , myslę ze chcesz sobie nabić dodatkowych punktów u wyborców jako rozważny i szukający zgody kandydat , trochę to takie pod publiczkę i mnie nie przekonuje .

Człowiek który nie ma wrogów , nie zasługuje na przyjaciół.
0 UP 0 DOWN
 
tytus 


Wiek: 78
Dołączył: 16 Gru 2008

UP 6 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 16:32   

Drogi Andrzeju !
Nic nowego nie odkryłeś. To nie tylko tu dochodzi do takich niewybrednych słów, pyskówek i innych żałosnych zwrotów. Nie zwalczysz tego, to jest przekrój społeczeństwa ( sorry, jeśli kogoś obraziłem). Nie dziwię się wszystkim, ale język jaki stosują tu osoby znane "na mieście " ( z czacunkiem dla nich ), to woła o pomstę do nieba. Trochę umiaru ! Walczyłem z tym też na innych brzeskich portalach, ale bez skutku. Inna sprawa, że jest wolność słowa i pisma, o którą tak walczyliśmy i sobie wywalczyliśmy. Po wyborach też podam inne szczegóły, bo nie chcę podgrzewać atmosferę. :D
Pozdrawiam cieplutko wszystkich forumowiczów !
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-11-17, 19:32   

Po wyborach wszystko wróci do starej normy, każdy dział na forum będzie moderowany. Dział Wybory i Polityka zostanie zamknięty tydzień po wyborach.

Jeszcze troszkę przeczekajmy.


aaaa i jeszcze cisza wyborcza więc od godziny 0:00 w piątek do 22:00 w niedzielę, również będzie można odpocząć.
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 19:56   

AMEN :)
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 21:51   

Ja myślę, że anonimowe forum jest pewnego rodzaju odskocznią dla zestresowanych kandydatów i osób ich wspierających. Nie dziwią mnie wulgurazmy i kłamstwa części forumowiczów tego działu, gdyż taka jest niestety polska polityka. Walczymy nie o to jak wybrać lepsze, tylko kto ma wygrać. I tutaj kłaniają się różnego rodzaju zależności i chęć kontynuacji dotychczasowych układów. No bo jak przeżyć, gdy upadnie gazetka?
0 UP 0 DOWN
 
Ojejku 



Wiek: 48
Dołączył: 16 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 21:58   

Demokracja to chory ustrój społeczny ostro krytykowany przez twórców mysli społecznej i politycznej już za czasów antycznych , zarówno Arystoteles jak i Platon byli wrogami demokracj , sprzeciwiali się temu aby dawać głos głupcom i pospólstwu .
Jedno co mozna wybrać to mniejsze zło , w demokracji zawsze demagog kłamca i populista , weżmie górę nad uczciwym rzeczowym pragmatykiem.
I jak tu sie nie wkoorwiać i sobie troche nie pobluzgac?
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-17, 22:48   

Ojejku napisał/a:
Jedno co mozna wybrać to mniejsze zło , w demokracji zawsze demagog kłamca i populista , weżmie górę nad uczciwym rzeczowym pragmatykiem.
I jak tu sie nie wkoorwiać i sobie troche nie pobluzgac?

I to mówi zwolennik surdyki? Rozdwojenie jaźni?
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-17, 23:47   

szrrrek napisał/a:
Ja myślę, że anonimowe forum jest pewnego rodzaju odskocznią dla zestresowanych kandydatów i osób ich wspierających.

Oraz dla ludzi wjezdzajacych bezczelnie i nieelegancko na prywatne sprawy innych, nieprawdaz?

Ojejku napisał/a:
w demokracji zawsze demagog kłamca i populista , weżmie górę nad uczciwym rzeczowym pragmatykiem.
I jak tu sie nie wkoorwiać i sobie troche nie pobluzgac?

Niedostatki systemu demokratycznego nie powinny zwalniac z obowiazku zachowania chocby minimalnego poziomu kultury. To nie my powinnismy sie dostosowywac do klamcow i populistow.
0 UP 0 DOWN
 
tera 


Wiek: 45
Dołączyła: 23 Mar 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 23:59   

ciekawy post z PPB

Napisane przez MP , listopad 13, 2010
Coś jest nie tak ze Skarbimierzem. Niniejszym, składam doniesienie do OKRĘGOWEGO INSPEKTORATU SŁUŻBY WIĘZIENNEJ w Opolu oraz do Prokuratury Rejonowej w Brzegu. Od lat w brzeskim więzieniu dzieje się bardzo źle. Delikatnie mówiąc, szwankują stosunki w pracy. Więźniowie oraz niektórzy pracownicy twierdzą, że były dyrektor, za swojej kadencji, wiele czasu poświęcał flirtom z PO i robieniu kariery, kosztem resocjalizacji osadzonych. Tymczasem, Służba Więzienna jest formacją mundurową i, przede wszystkim, apolityczną. W swoim regulaminie ma zakaz przynależności do jakiejkolwiek partii oraz ograniczone wyrażanie swoich preferencji politycznych. Przypomnę, że w wyborach prezydenckich, brzeski Zakład Karny miał rekordowe wyniki. PO – 98,6% poparcia. Trudno o inny wynik, jeśli od dawna, na terenie więzienia, odbywały się partyjne i polityczne imprezki. Układ nieformalnych powiązań, jaki tam powstał, funkcjonuje do dzisiaj. Nowe naczalstwo, od kilku lat, bezskutecznie próbuje rozgonić to towarzystwo. Mamy rok 2010, a PO, jakby nie było innych miejsc, zmontowało sobie na terenie ZK w Brzegu bazę. Kilka miesięcy temu pisałem w Panoramie, o organizowaniu sobie w ZK w Brzeg formalnych spotkań, przez członków lokalnej PO. (I cisza!) To, że na liście Platformy Obywatelskiej do... Rady Miasta Brzeg jest pięciu emerytowanych funkcjonariuszy służby więziennej, to jeszcze nie grzech. (To jest nieszczęście). Zapewne przypadkiem jest, że wszyscy oni są niedawnymi podwładnymi byłego dyrektora ZK, obecnie kandydata na... burmistrza. Podwładni Pana Krzysztofa Puszczewicza są na liście PO i dziwnym trafem, zapomnieli poinformować wyborców o pracy w miejscowym więzieniu. Także na liście PO do Rady Powiatu jest jeszcze kilka nazwisk, związanych z tym towarzystwem. Więźniowie ZK mają już dość tego partyjniactwa i donoszą, że w sobotę, dnia 13 listopada, w godzinach przedpołudniowych, na teren ZK w Brzegu wszedł bez zezwolenia kandydat PO Andrzej P. Celem, ponad godzinnej wizyty, miała być agitacja wśród byłych kolegów i przypomnienie, jak mają głosować ich znajomi i rodziny. Apeluję do obecnego dyrektora więzienia w Brzegu o interwencję. Obiekt publiczny i instytucja Państwowa - są wykorzystywane do gry politycznej. Proszę ustalić i poinformować opinię publiczną, jakie osoby umożliwiały organizowanie przez lata imprez politycznych na terenie więzienia oraz, kto wpuścił w sobotę do ZK w Brzegu mieszkańca Skarbimierza, kandydata do Rady Powiatu, byłego, wieloletniego politruka. (mam nadzieję, że nagrania z monitoringu się gdzieś nie zagubią)
MP
0 UP 0 DOWN
 
ondraszek_ 


Wiek: 64
Dołączył: 27 Lip 2010

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2010-11-18, 07:56   

Cóż za zawiść, perfidia i zakłamanie. Brak słów. Na więcej komentarza to nie zasługuje.
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2010-11-18, 08:16   

Wolność słowa - Koniec PRL
0 UP 0 DOWN
 
ondraszek_ 


Wiek: 64
Dołączył: 27 Lip 2010

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2010-11-18, 08:19   

Ironman napisał/a:
Koniec PRL

Sądząc po wpisie tera to chyba początek.
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2010-11-18, 08:25   

Jakość i treść w postach świadczy o kulturze, wychowaniu itd. autora tekstu a jeżeli ktoś taki jest i chce wyrażać swoją opinię w taki sposób to czemu nie, a krytyka czy pochwała zawsze ma zastosowanie, śmieszy mnie tylko nakazywanie powściągliwości jak by nikt nigdy nie powiedział "kur.."
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu