Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie do wszystkich kandydatów
Autor Wiadomość
Andrzej Pawliński 


Wiek: 63
Dołączył: 09 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-16, 22:15   

sabina2 może zechcesz odwiedzić mnie tu:http://www.forumbrzeg.pl/ppadd/viewtopic.php?t=23709&start=135 i porozmawiać więcej na temat starości, spokojnej starości.
Pozdrawiam i życzę dobrej nocy
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-17, 12:18   

walker napisał/a:

Myślę, że należałoby najpierw dowiedzieć się konkretnie np w MOPSIE ilu jest ludzi w naszym mieście, którzy takiej pomocy wymagają - brak takiej wiedzy uniemożliwia odpowiedź na zadane pytanie.


Myślę, że poniższe dane będą pomocne :
w 2005 roku osób umieszczonych w DPS było 8 - koszt jaki gmina poniosła 57 022
w 2006 roku - 13 osób - koszt 126 534
w 2007 roku - 30 osób - koszt 270 690
w 2008 roku - 41 osób - koszt 410 321
w 2009 roku - 37 osób - koszt 489 400
w 2010 roku - 44 osoby - koszt 650 000

jest to koszt jaki poniosła sama gmina, bo poza tym mieszkańcy dps zostawiają tam 70 % swoich dochodów ( jeśli je posiadają) .

Jeśli dobrze pamiętam to w 2009 roku do Rady Miejskiej wpłynęło pismo w sprawie potrzeby utworzenia takiego domu w Brzegu - podpisane przez mieszkańców Brzegu - nie chcę tu podać złej informacji, ale było chyba podpisane przez ok . 100 osób. Tu myślę, że (prze)radny posiadając lepszą wiedzę na ten temat skoryguje mnie jeśli się pomyliłem.

Oczywiście należy odróżnić dom pomocy społecznej prowadzony na zasadach określonych w ustawie o pomocy społecznej od domu spokojnej starości prowadzonego na zasadach komercyjnych. Aczkolwiek w Polsce funkcjonuje wiele domów, które z powodzeniem łączą te dwie zasady.
Zgodnie z art. 57 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej dps mogą prowadzić po uzyskaniu zezwolenia wojewody jst ( gmina, powiat , województwo), Kościół katolicki, inne kościoły, związki wyznaniowe, organizacje społeczne, fundacje, stowarzyszenia, inne osoby prawne oraz osoby fizyczne.

W związku z tym jeśli samorząd nie jest w stanie samodzielnie zrealizować takiej inwestycji powinien podjąć odpowiednie kroki w celu umożliwienia realizacji takiej inwestycji innym zainteresowanym ( a wiem, że są tacy) - ponieważ leży to w jak najlepszym interesie mieszkańców miasta .

Poza tym gdzieś wpadła mi informacja, że starostwo ma jakąś koncepcję utworzenia Domu "Złotej jesieni" - może warto byłoby się tym zainteresować?

Jakie standardy musi spełniać taki dom określa ustawa, więc nic tu nie wymyślimy nowego. Widzę, że żaden z kandydatów nie ma nic ciekawego do powiedzenia w tym temacie :x a szkoda...

Demografowie zakładają iż w 2030 roku - co 4 wrocławianin będzie w wieku powyżej 65 roku życia. :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Andrzej Pawliński 


Wiek: 63
Dołączył: 09 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 13:26   

kriss napisał/a:
co 4 wrocławianin

??? Jak się to ma do powiatu brzeskiego?
0 UP 0 DOWN
 
Andrzej Pawliński 


Wiek: 63
Dołączył: 09 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 13:28   

kriss napisał/a:
Jakie standardy musi spełniać taki dom określa ustawa, więc nic tu nie wymyślimy nowego. Widzę, że żaden z kandydatów nie ma nic ciekawego do powiedzenia w tym temacie a szkoda...

Myślę kriss, że chciałbyś natychmiast uzyskać odpowiedź a tak się nie da. Poruszyłeś bardzo istotny problem, założyłeś post więc może trzeba troch dłużej i szerzej podyskutować, trzeba dać trochę czasu.
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2010-11-17, 13:43   

1. Ilu mieszkańców liczy w obecnej chwili miasto Brzeg ?

2. Ilu mieszkańców w obecnej chwili liczy powiat brzeski ?

3. Jakie padną liczby w najbliższym losowaniu dużego lotka ? (żart)
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-17, 14:01   

Andrzej Pawliński napisał/a:
kriss napisał/a:
co 4 wrocławianin

??? Jak się to ma do powiatu brzeskiego?


ano tak dla przykładu, nie sądzę byśmy się w tym temacie różnili, nasze społeczeństwo starzeje się :roll:
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-17, 14:03   

Andrzej Pawliński napisał/a:
kriss napisał/a:
co 4 wrocławianin

??? Jak się to ma do powiatu brzeskiego?


a np taki, że dom powstały na terenie powiatu brzeskiego mógłby przyjmować również osoby z Wrocławia, a to dodatkowe pieniądze dla naszego powiatu, nie mówiąc już o miejscach pracy, które zostałby utworzone w wyniku powstania placówki....Poza tym można przy takim DPSie utworzyć np warsztaty terapii zajęciowej, albo ośrodek dzienny...Możliwości jest naprawdę wiele...
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-17, 14:06   

[quote="sabina2"]

a np taki, że dom powstały na terenie powiatu brzeskiego mógłby przyjmować również osoby z Wrocławia, /quote]

Sabino2 - myślę, że jeden dom nie zaspokoiłby nawet potrzeb powiatu brzeskiego, a co dopiero mówić o przyjmowaniu osób z innych powiatów :roll:
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-17, 14:16   

[quote="kriss"]
sabina2 napisał/a:


a np taki, że dom powstały na terenie powiatu brzeskiego mógłby przyjmować również osoby z Wrocławia, /quote]

Sabino2 - myślę, że jeden dom nie zaspokoiłby nawet potrzeb powiatu brzeskiego, a co dopiero mówić o przyjmowaniu osób z innych powiatów :roll:


I to dowodzi ze taka placówka jest potrzebna....
No ale o tym co lepsze i ważniejsze i tak zadecydują bez nas;) jak już zostaną wybrani...
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-17, 20:27   

sabina2 napisał/a:

I to dowodzi ze taka placówka jest potrzebna....
No ale o tym co lepsze i ważniejsze i tak zadecydują bez nas;) jak już zostaną wybrani...


i dlatego należy dobrze wybrać :wink: aby nie zlekceważono tego problemu jak to zrobiła obecna władza. :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, kandydatow, pytanie, wszystkich


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu