Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Gazeta Brzeskiej Lewicy
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-16, 01:31   Gazeta Brzeskiej Lewicy

Zamieszczam link do gazety, którą wydał Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej. Gazetka jest zarówno o kandydatach do Rady Miasta Brzegu jak i kandydatach do Rady Powiatu Brzeskiego startujących z naszego miasta. Oczywiście nie zapomnieliśmy o kandydacie na burmistrza!

Polecam!

GAZETKA
0 UP 0 DOWN
 
walker 
JAŚ WĘDROWNICZEK :)



Wiek: 57
Dołączył: 12 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-11-16, 01:33   

baaaaardzo ciekawa ta gazetka :)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-16, 01:41   

Przepraszam, jakaś awaria.

Nowy link:

Gazeta Lewicy
0 UP 0 DOWN
 
walker 
JAŚ WĘDROWNICZEK :)



Wiek: 57
Dołączył: 12 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-11-16, 01:52   

:oops: Jaka gazetka - taki link
0 UP 0 DOWN
 
Deathwing 
Kefiropijca



Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 19 / UP 14


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-16, 02:21   

Przejrzałem powierzchownie...
maleńka rada - pod koniec PDF-a jest "KOMITED Wyborczy SLD".
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-16, 08:11   

Bartek T.,
Może trzeba było poczekać jeszcze kilka dni, wtedy juz w ogóle nie byłaby potrzebna.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-11-16, 09:48   

szrrrek napisał/a:
trzeba było poczekać jeszcze kilka dni

Czekaliśmy ma podpis prezydenta :evil:
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-16, 10:39   

Marcim B. napisał/a:
szrrrek napisał/a:
trzeba było poczekać jeszcze kilka dni

Czekaliśmy ma podpis prezydenta :evil:


i co doczekaliście się :P jakoś chyba nie udało się go zeskanować :lol:
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-16, 17:06   

Cytat:
6. Współpraca ze wszystkimi placówkami kulturalnymi w celu rozszerzenia i wzbogacenia oferty kulturalnej dla młodzieży.
[...]
8. Aktywna współpraca z organizacjami społecznymi działającymi w sferze kultury.

Jakies konkrety?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-16, 23:03   

walker napisał/a:
:oops: Jaka gazetka - taki link


Przynajmniej podpisy pod zdjęciami się zgadzają ze zdjęciem i nie powtarzają się w przeciwieństwie do innych gazetek.

A.Mason napisał/a:
Cytat:
6. Współpraca ze wszystkimi placówkami kulturalnymi w celu rozszerzenia i wzbogacenia oferty kulturalnej dla młodzieży.
[...]
8. Aktywna współpraca z organizacjami społecznymi działającymi w sferze kultury.

Jakies konkrety?


Dosyć sporo.
1. Przydało by się wzmocnić pozycję Rady przy BCKu.
2. Zaproszenie "do stołu" na rozmowy ludzi młodych, żeby wysłuchać ich i ulepszyć ofertę placówek kulturalnych.
3. W końcu stworzenie takich zajęć w BCK, Bibliotece, na Zamku, etc. aby młodzież była bardziej zainteresowana nimi niż skwerem przy rondzie.
4. Myślę, że powinno się wypracować łatwiejszą i bardziej klarowną procedurę ułatwiającą otrzymywaniu funduszy z budżetu miasta na imprezy i wydarzenia kulturalne/sportowe organizowane przez stowarzyszenia, czy nawet grupę zapaleńców.

To tak telegraficznym skrócie. Jeśli konieczne jest rozwinięcie to poproszę kogoś kto się u nas zajmuje kulturą :)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-17, 09:32   

Zastanawia mnie sens istnienia rady?
Odkad przeprowadzilem sie do Brzegu rzadziej zagladam na imprezy kulturalne, wiec moglem cos przeoczyc, ale dotad nie zauwazylem zadnych skutkow dzialalnosci rady. Trudno powiedziec, zeby cokolwiek zmienilo sie w dzialaniu instytucji kulturalnych.

Czy nie powinno byc tak, ze to Wy, potencjalni zwyciezcy w wyborach, powinniscie zajmowac sie ta sprawa, bez tworzenia dodatkowych cial obcych? W koncu przeciez lezy to w Waszych kompetencjach.

Czy ktos z radnych SLD poruszal ten temat od czasu powstania rady? Czy rada wykazala sie w ogole jakakolwiek dzialalnoscia (zasiadaja wniej przeciez Wasi kandydaci na stolki)?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-17, 14:32   

Rada przy BCKu powstała na tyle niedawno, że jeszcze trudno o ocenę jej działalności. Podczas organizacji któryśtam kolejnych Dni Brzegu okazało się że jest problem w porozumieniu się instytucji kultury w naszym mieści: BCK jest miejski, Klub Garnizonowy - wojskowy, Zamek w 10% powiatowy i do tego dochodzą stowarzyszenia czy grupy mniej formalne. Moim zdaniem ta Rada to dobry pomysł, poczekajmy na podsumowanie jakiegoś okresu działalności.
Myślę, ze BeZet może coś więcej napisze o samej działalności Rady.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-17, 15:05   

Bartek T. napisał/a:
Rada przy BCKu powstała na tyle niedawno, że jeszcze trudno o ocenę jej działalności.
[/quote]
Czy ja wiem, czasu uplynelo juz tyle, ze nie pamietam, kiedy rada powstala. Choc przyznaje, pamiec mam krotka. ;-)

Bartek T. napisał/a:
Podczas organizacji któryśtam kolejnych Dni Brzegu okazało się że jest problem w porozumieniu się instytucji kultury w naszym mieści

Czyli do oceny efektow mielibysmy czekac do kolejnych Dni Ksiestwa, albo jeszcze dluzej, do 2012 roku? Wydawalo mi sie, ze rada powstala nie tylko do/z powodu tej imprezy, a raczej ogolnej dzialalnosci i programu calorocznego.

Ale przyjmujac Twoje wyjasnienie - skad w takim razie wzmianka o radzie w Twoim wczesniejszym poscie?

Bartek T. napisał/a:
Myślę, ze BeZet może coś więcej napisze o samej działalności Rady.

W takim razie czekam.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-18, 00:12   

Cytat:
Czy ja wiem, czasu uplynelo juz tyle, ze nie pamietam, kiedy rada powstala. Choc przyznaje, pamiec mam krotka. ;-)

Powołana została w styczniu tego roku.

A.Mason napisał/a:
Czyli do oceny efektow mielibysmy czekac do kolejnych Dni Ksiestwa, albo jeszcze dluzej, do 2012 roku?


Na dobrą sprawę można ocenić jej działalność m. in. po obchodach tegorocznych Dni Księstwa Brzeskiego.

A.Mason napisał/a:
Wydawalo mi sie, ze rada powstala nie tylko do/z powodu tej imprezy, a raczej ogolnej dzialalnosci i programu calorocznego.

Ależ oczywiście. Choć nie wiem czym zajmuje się cały rok bo nie jestem jej członkiem inie było żadnego sprawozdania z jej działalności. Ale jak pisałem wcześniej - trochę za krótko.
A.Mason napisał/a:
Ale przyjmujac Twoje wyjasnienie - skad w takim razie wzmianka o radzie w Twoim wczesniejszym poscie?

Stąd, że bywałem na zaproszenie organizatorów na wcześniejszych posiedzeniach, kiedy to rada jeszcze nie była ciałem sformalizowanym i moim zdaniem wówczas była to grupa ludzi z mnóstwem pomysłów i chęcią do pracy.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-18, 01:18   

Bartek T. napisał/a:
Na dobrą sprawę można ocenić jej działalność m. in. po obchodach tegorocznych Dni Księstwa Brzeskiego.

I jak oceniasz? Co zrobila rada programowa przez 9 miesiecy? Na efekty mozemy poczekac, ale ruchy jakie poczynila chyba mozemy poznac juz teraz?

Bartek T. napisał/a:
Stąd, że bywałem na zaproszenie organizatorów na wcześniejszych posiedzeniach, kiedy to rada jeszcze nie była ciałem sformalizowanym i moim zdaniem wówczas była to grupa ludzi z mnóstwem pomysłów i chęcią do pracy.

Pisales o tym, ze przydaloby sie wzmocnic pozycje rady. Jak chcecie ja wzmocnic i po co, skoro za wczesnie na ocene jej dzialalnosci?
Kto ma obowiazek nadzorowania dzialalnosci instytucji kulturalnych oraz zatwierdzania/opiniowania planow ich dzialalnosci na rok?
Skad wynikaja owe problemy, o ktorych wspominasz? Wydaje mi sie, ze 9 miesiecy dzialalnosci rady powinno dac odpowiedz chociaz na to pytanie.

Czy jest w ogole sens utrzymywania/rozwijania rady, skoro wszystkie instytucje kulturalne posiadaja ludzi programowo majacych zajmowac sie sprawami kultury i dogadywaniem sie miedzy soba?
Skoro ci ludzie nie wywiazuja sie ze swoich obowiazkow i skoro radni nie potrafili dotad zajac sie sprawa (bo to chyba do nich to nalezy), to dlaczego zamiast rozwiazac problem, probuje sie go przykryc niczym czapka, przez tworzenie i utrzymywanie dzialalnosci dodatkowej instytucji? Instytuji, na ktora zwala sie kompetencje rady miasta i odpowiedzialnosc (poki co moralna)...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskiej, gazeta, lewicy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu